۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره
از دانشجویان بلو اسکای

مصاحبه بلو اسکای با خانم عموزاده

نویسنده: نرگس میرزاآقایی

چرا انگلیس را به عنوان کشو ر مقصد انتخاب کردید ؟

بعد از تحصیل در رشته ی اقتصاد در دوران کارشناسی و گذراندن دروس مختلف در حوزه های تخصصی اقتصاد،حسابداری و مالی، علاقه ی خودم را در حوزه ی مالی دیدم و این حوزه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کردم. با توجه به اینکه انگلستان مهد مالی دنیا محسوب میشود، می توانست بهترین انتخاب برای من باشد. همچنین، به نظر من به دلیل اعتبار بالای مدرک انگلستان، مسیر برای ادامه ی راه در آینده هم در جهت یافتن شغل مناسب و هم در جهت گرفتن پذیرش برای مقطع دکتری چه در ایران و چه در هر جای دنیا، هموارتر میشد.

چرا دانشگاه دورهام را برای تحصیل انتخاب کردید؟

من در انتخاب دانشگاه دو معیار مهم را در نظر گرفته بودم:

رتبه یا به اصالح rank دانشگاه :

برای من رتبه ی دانشگاه از اهمیت زیادی برخوردار بود و تلاشم این بود که با توجه به هزینهای که میکنم و زمانی که قرار است به تحصیل اختصاص دهم، حداقل مدرکی که دریافت میکنم چه از نظر خود انگلستان و چه از نظر دنیا از اعتبار خوبی برخوردار باشد بنابراین، با جستجو در سایت های مختلف و بررسی معیارهای مختلف رتبه بندی دانشگاهها، دانشگاهها را طبقه بندی کردم و با توجه به اینکه دانشگاه دورهام در رشته ی من جزء ده دانشگاه برتر انگلستان و صد دانشگاه برتر جهان قرار می گرفت از نظر رتبه از جایگاه خوبی برخوردار بود ، این دانشگاه را انتخاب کردم.

سیالبس درسی رشته ی مورد نظر من:

سیالبس درسی از دو جهت برای من اهمیت داشت:
-دروسی که تدریس می شوند در حوزه های مورد علاقه من باشند. به این علت که به نظر من علاقه مهترین معیار در ایجاد انگیزه و داشتن انرژی برای ادامه ی مسیر هست و به نوعی موتور محرکه ی ماست.
اگر بخواهم کمی در این باره صحبت کنم میتوانم بگویم رش تهی فاینانس گرایشهای مختلفی دارد اعم از مالی ریاضی، مالی و حسابداری، اقتصاد مالی، مالی شرکتی و … و با توجه به اینکه من در دوران کارشناسی عالقه ی خودم را پیدا کرده بودم با بررسی رشتهی فاینانس در دانشگاههایی که رتبه مورد قبول من را داشتتند، دانشگاههایی که دروس ارشد آنها بیشتر مبتنی بر اقتصاد مالی بودند برای من الویت پیدا می کردند.
-این دروس در راستای اهداف آینده من و پیدا کردن شغل مناسب با توجه به عالیق من باشد. بنابراین با جستجو در سایت دانشگاههای مختلف و بررسی دروسی که در آنها تدریس میشوند و موضوعهایی که در هر درس ارائه میشود، دانشگاه دورهام را مناسب دیدم. همچنین در این میان از توصیههای بسیار مفید و تجربه های جناب آقای دانشوی مدیریت محترم Blue sky استفادههای زیادی کردم و این توصیه ها مانند کاتالیزور در فرآیند انتخاب دانشگاه برای من بودند و از ایشان بسیار ممنونم.

چقدر بور س گرفتید و دلیل موفقیتتون در دریافت بورس را بفرمایید.

من بورسیه ای ۵۰ %ای گرفتم. به نظرم شاید سه دلیل در گرفتن این بورسیه سهم داشتند:
-معدل مقطع کارشناسی
معدل من در مقطع کارشناسی باالی ۱۹ بود و در دورهی خودم، شاگرد اول شده بودم.
-نمرهی آیلتس که من در مجموع نمرهی ۷ را گرفته بودم.
-تلاش بسیار زیاد تیم ادمیشن آسمان آبی به خصوص جناب آقای نقشینه و جناب آقای دانشوری که بی نهایت ازشون سپاسگزار هستم.

دلیل موفقیت خودتان در تحصیل را بفرمایید.

رشته ی کارشناسی خودم را با آگاهی کامل انتخاب کردم. منظورم از آگاهی کامل دو جنبه است:
علاقه
اهداف
با توجه به اینکه به این رشته علاقه داشتم و اهداف میان مدت و بلندمدت خودم را تعیین کرده بودم، با انگیزه در کالسهای درس شرکت می کردم و برای آنها مطالعه میکردم و هیچوقت درسها را شب امتحان و صرف اینکه آن درس را پاس کنم، نخواندم و همیشه برای یادگیری عمیق آن ها تالش می کردم. نتیجهی این ها، گرفتن نمرات باال در دروس و در نهایت کسب شاگرد اولی دوره بود.

قصد تحصیل در چه رشته و در چه مقطعی را دارید؟

رشتهی Finance در مقطع کارشناسی ارشد

برای افرادی که قصد تحصیل در خارج را دارند، چه توصیه ای دارید؟

-اگر برای مقطع ارشد اقدام می کنند، حتما در طول چهار سال دوره ی لیسانس خوب درس بخوانند تا نمره های خوبی کسب کنند و پایه ی قوی ای برای خود ایجاد کنند.
-خواندن زبان انگلیسی و تقویت آن را فراموش نکنند.
-کشور، دانشگاه و رشته ی خودشان را با دقت و اختصاص وقت زیاد و بررسیهای الزم و کافی انتخاب کنند و با آگاهی کامل وارد دانشگاه و رشتهی انتخابی خودشان شوند و در این راه با حتما با افراد خبره مشورت کنند و در این راستا، من شرکت آسمان آبی را به شدت توصیه می کنم و این انتخاب صرف اینکه فالن شخص این دانشگاه
رفتهاست پس دانشگاه خوبی هست یا فالن شخص این رشته را انتخاب کردهاست پس من هم این رشته را انتخاب کنم، نباشد.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا : ۱

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question