۵ مشکل دانشجویان خارجی در انگلستان

نویسنده: کارشناس بررسی محتوا

تحصیل در انگلستان یک فرصت ویژه است که شما می‌توانید با بیشتر مردم از سراسر جهان ملاقات داشته باشید و این یک مزیت فوق‌العاده برای دانشجویان بین المللی است. با این حال ، این حرف به این معنا نیست که در انگلستان دانشجویان بین‌المللی زندگی راحت و بی دردسری دارند . آنها هم مشکلات و سختی­‌های خودشان را دارند که در ادامه با چند نمونه از آنها آشنا می شوید.

 

۱- احساس غربت و تنهایی

بسیاری از دانشجویانی که مهاجرت کردن احساس غربت و تنهایی دارند که برایشان خیلی سخت و غم انگیز است، گاهی اوقات برگشت به کشور خود و دیدار خانواده خیلی سخت می­‌شود و این موضوع برای بعضی از دانش آموزان بسیار ناراحت کننده است آنها باید مدت زیادی از خانواده و دوستان خود جدا باشند این به بدان معناست که ممکن است دانشجویان نیاز بیشتری به حمایت دانشگاه پیدا کنند.

تقریبا بیشتر دانشگاه‌های انگلستان خدمات مشاوره حرفه‌ای را برای کمک به دانشجویان خارجی برای حل مشکلات در زندگی شخصیشان، راهکارهایی ارائه می دهند . برای دانشجویان بین‌المللی ، بسیار مهم است که شجاعت داشته باشند و به این مشاوران اطمینان کنند و با درمیان گذاشتن مشکلات و احساساتشان مشاورانشان را برای راهنمائی بهتر آگاه کنند. دانشجویان باید این درک را پیدا کنند که این مشاوران قصد کمک کردن به آن­ها دارند.

۲- مشکل زبان و صحبت کردن

حتی دانش آموزانی که نمره‌های خوبی در آزمون آیلتس گرفته‌اند هم تا حدودی با این مشکل مواجه هستند. استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم برای برقراری ارتباط با افراد می‌تواند به دلیل تفاوت فرهنگی و داشتند لهجه‌های متفاوت، باعث ایجاد مشکلاتی شود.

هنگامی که شما به کلمات و جملاتی برخورد کردین که تا بحال نشیده‌اید و مفهومشان را متوجه نمی‌شوید به هیچ وجه خودتان را سرزنش نکنید، فقط باید به خودتان زمان یادگیری بدهید و یک دوست خوب داشته باشید که شما را در بهبود زبان انگلیسی یاری کند.

همه دانشگاهای انگلستان دارای خدمات آموزشی زبان هستند. شما می‌توانید بیشترین استفاده را بکنید و زبان خود را به بهترین نحو بهبود بخشید.

 

 

۳- شوک فرهنگی (تفاوت فرهنگ ها)

شوک فرهنگی می‌تواند هم جسمی و هم روحی به شما آسیب بزند. این شوک بیشتر بخاطر ترک کشور و محل زندگیان و وارد شدن به یک فرهنگ جدید است .

 این رنج دارای یکسری علائم است:

  • غم و اندوه و یا تنهایی های بیش از اندازه
  • ناراحتی و درد کشیدن
  • تغییرات خلق و خویی و افسردگی
  • از دست دادن هویت
  • احساسات پارانویا

مطمئنا راهکارهای مفیدی وجود دارد که راحت‌تر بتوانید با این مشکلات روبرو شوید. بهتر است قبل از مهاجرتتان حتما در مورد فرهنگ و کشور مقصد حسابی تحقیق کنید و حتی خیلی بهتر که یک دوست با اصلیت و فرهنگ همان کشور پیدا کنید و با وی کاملا در ارتباط باشید. صحبت مداوم تلفنی با دوستان و خانواده شما را خیلی زودتر روبه بهبود می‌برد ولی این را بدانید که این شوک فرهنگی برای دانشجویان خارج از اروپا که وارد انگلستان می‌شوند کمی اجتناب ناپذیر است و باید این را قبول کنید که راه سختی در پیش دارید . اگر هر یک از این علائم در خودتان دیدید بهتر است برای پیشگیری از کارشناسان معتبر کمک بگیرید.

۴- درآمد مالی

تحصیل در انگلستان می تواند بسیار گران باشد که این امر می تواند یکی از مشکلات بزرگی باشد که شما با آن روبرو می‌شوید.

در انگلستان دانشجویان می‌توانند یک شغل نیمه وقت داشته باشند. دانشجویان بین المللی طبق قانون مجاز هستند در طول مدت تحصیل در انگلستان هفته ای ۲۰ ساعت کار کنند. به نفعتان هست یک کار در دانشگاهتان پیدا کنید البته اگر داشته باشد در اینصورت شما خیلی خوش شانس هستید ولی در صورتی که با شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید مانند (فیس بوک و تویتر و..) می توانید یک کار نزدیک دانشگاهتان پیدا کنید که برایتان خیلی مفید است.

یک تحقیق کوچک از تخفیفات دانشجویی که در انگلستان وجود دارد انجام دهید . یا شما می‌توانید یک کارت NUS دریافت کنید و از تخفیف‌های اتوبوس و خرید آنلاین آن استفاده کنید یا کارت شخصی جوانان که بلیط قطار را برای شما یک سوم قیمت می کند و یا با تهیه کارت دانشجویی Oyster Card برای دانشجویانی که در لندن زندگی می کنند تخفیفات خوبی دارد. در حقیقت با اینکه شما دانشجوی این کشور هستید کلی تخفیفات شگفت انگیز در غذا ، اقامت و سفر به شما ارائه می شود که  با استفاده از آنها می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید .

 

۵- مشکلات ادغام یا سازگاری فرهنگی

این یک مشکل رایج برای افرادی است که از زمینه‌های مختلف فرهنگی یا علمی وارد این کشور می‌شوند و کاملا معمول است که کمی دشوار است بخواهید سریع یک فرهنگ جدید را قبول کنید . توصیه ما این است که نا امید نشوید ، تلاش کنید ، پیوستن به برخی از باشگاه‌های دانش آموزی و برقراری ارتباط با افراد دیگر کمک بسیاری به شما خواهد کرد . دانشگاه ها همیشه یک اتحادیه دانشجویی دارند و صدها نفر در این اتحادیه‌ها عضوند که در آنجا شما می توانید دوستانی با موقعیت‌های مشابه به خودتان پیدا کنید.

در کل اجازه ندهید این مشکلات شما را بترسانند . در  انگلستان هم دانشگاه و هم جامعه به شما که یک دانشجوی بین المللی از یک فرهنگ و جامعه متفاوت و دیگری هستید حمایت و کمک  می کنند. برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ باید سختی‌ها را در آغوش بگیرید.

پس قوی باشید و بدانید شما در این راه تنها نیستید

۰ ratings ۰/۵

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *