در شهر مونترال کانادا مدارس دبیرستان زیادی مشغول به فعالیت هستند که هر یک ویژگی‌های خاص خود را هستند. مدرسه سنتنیال (Centennial School) با ارائه امکانات و کیفیت آموزشی مطلوب توانسته برترین خوبی نسبت به این مدارس پیدا کند. این مدرسه در مرکز شهر مونترال واقع شده و برای دوره دبیرستان فرزندان شما برای تحصیل در کانادا توصیه می‌شود. همچنین مدرسه با بکارگیری کادر اساتید مجرب حتی دانش آموزان بیش فعال را نیز پذیرش می‌کند. اطلاعات کلی مدرسه عبارتند از:

 

به طور کلی دوره‌های آموزشی مدرسه در سال‌های هفتم تا دوازدهم دبیرستان خلاصه می‌شود. همچنین تیم مدیریتی امکاناتی را در نظر گرفته تا دانش آموزان حین گذراندن سال تحصیلی به مشکل خاصی برخورد نکنند. در ادامه بیشتر به معرفی این دبیرستان خصوصی جذاب خواهیم پرداخت.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سنتنیال

از آنجایی که مدرسه به صورت تخصصی برای مقطع دبیرستان در کانادا دوره‌هایی را برگزار می‌کند، نمی‌توان انتظار آموزش‌های خاص برای تمامی سنین را داشت. به همین دلیل تنها دانش آموزان در رده سنی دبیرستان می‌توانند در این مدرسه ثبت نام کنند و دروس خود را طبق چارت تحصیلی سیستم آموزشی کشور کانادا به پیش ببرند. در این بخش از مطلب قصد داریم تا دوره‌های آموزشی اصلی مدرسه را به شما معرفی کنیم.

 

تخصیل در مدرسه سنتنیال

 

دوره‌های اصلی ورود به دبیرستان ( سال هفتم تا هشتم ) سنتنیال

در سیستم آموزشی کشور کانادا دانش آموزان تازه وارد به دبیرستان را جونیور می‌نامند. جونیورها با ورود به سال‌های هفتم و هشتم تحصیل رسما دبیرستانی شده و باید دروس مشخصی را هر ساله بگذرانند. همچنین تعدادی از دروس دانش آموزان اختیاری است و آن‌ها می‌توانند طبق سلیقه خود پایه تحصیلی را به پایان برسانند. تیم آموزشی مدرسه نیز تمام تلاش خود را می‌کند تا پایه دانش آموزان قوی شود.

 

دوره های مدرسه سنتیال

 

کورس آموزشی سال‌های نهم تا دوازدهم مدرسه سنتنیال

بدون شک سال‌های نهم تا دوازدهم در سیستم آموزشی دبیرستان اهمیت به شدت بالایی دارد. دانش آموزان در همین سه سال تحصیلی می‌توانند شخصیت و علایق خود را به خوبی بشناسند و برای ورود به مراحل دیگر زندگی آماده شوند. مدرسه سنتنیال (Centennial School) با بهترین کیفیت آموزشی در این سال‌ها توانسته درصد قبولی دانش آموزان در دانشگاه‌های را به بیش از 90% برساند.

 

دوره های مدرسه سنتیال

 

کلاس‌های ویژه دانش آموزان خارجی مدرسه سنتنیال

مدرسه هر ساله دانش آموزان خارجی زیادی را در پایه‌های مختلف پذیرش می‌کند. دانش آموزان اگر وضعیت مناسبی داشته باشند، می‌توانند در کنار دیگر افراد به یادگیری دروس بپردازند؛ در غیر این صورت دانش آموز باید دوره‌های آموزشی لازم مانند یادگیری زبان یا برخی دروس پایه را بگذراند. همچنین هزینه این دوره‌ها به صورت جداگانه از دانش آموزان دریافت خواهد شد.

 

دوره های مدرسه سنتیال

 

آموزش‌های جانبی به دانش آموزان مدرسه سنتنیال

دانش آموزان مدرسه سنتنیال ( Centennial School ) می‌توانند در کنار یادگیری دروس اصلی برخی مطالب دیگر یاد بگیرند. تیم مدیریتی و آموزشی مدرسه نیز تمام تلاش خود را می‌کند تا از فرزندان شما یک شخصیت موفق و دارای مهارت‌های لازم بسازد.

 

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سنتنیال

دانش آموزان خارجی که برای تحصیل به مدرسه می‌آیند، نیازی نیست که خیلی نگران محل اقامت خود باشند. مدرسه دارای 25 مرکز خوابگاهی مورد تایید در شهر مونترال کانادا است که هر یک امکانات کافی برای زندگی دانش آموزان را دارند. در ادامه این بخش از مطلب قصد داریم تا امکانات منحصر به فرد مدرسه را در بخش‌های مختلف به شما معرفی می‌کنیم.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سنتنیال

 

سالن غذاخوری مدرسه سنتنیال

مدرسه سنتنیال (Centennial School) مانند بیشتر مدارس دبیرستان کانادایی سالن غذاخوری استاندارد در ساختمان اصلی دارد. با وجود این سالن غذاخوری دیگر دانش آموزان برای دسترسی به مواد غذایی نیازی نیست از مدرسه خارج شوند و به راحتی خوراکی مورد علاقه خود را نوش جان کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سنتنیال

 

کلاس‌های درس استاندارد مدرسه سنتنیال

تیم مدیریتی مدرسه تمام تلاش خود را کرده تا کلاس‌های درس وضعیت استانداردی داشته باشند. به همین دلیل تعداد دانش آموزان کمی را برای هر کلاس در نظر گرفته و امکانات هوشمندی خاصی در این مکان قرار داده است. با وجود این امکانات کلاس درس دیگر برای دانش آموزان خسته کننده نخواهد بود.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سنتنیال

 

امکانات آموزشی در ساختمان اصلی مدرسه سنتنیال

دانش آموزان در ساختمان اصلی مدرسه سنتنیال (Centennial School) به امکانات بسیار متنوعی دسترسی دارند. به عنوان مثال دانش آموزان می‌توانند برای انجام تکالیف یا مطالعه کتب گوناگون به کتابخانه اصلی مراجعه کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سنتنیال

 

دسترسی دانش آموزان به امکانات رفاهی مدرسه سنتنیال

با قرار گرفتن ساختمان مدرسه در مرکز شهر مونترال، امکانات مختلف به راحتی در دسترس دانش آموزان خواهد بود. وجود مغازه‌ها و فروشگاه‌های گوناگون می‌توان برای دانش آموزان کاملا مفید باشد. همچنین دانش آموزان برای رفت و آمد خود امکان استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی را نیز دارند.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سنتنیال

دانش آموزان کانادایی برای هر سال تحصیل در مدرسه شهریه حدود 21000 دلار کانادا می‌پردازند. دانش آموزان خارجی که قصد ورود به مدرسه سنتنیال را دارند، باید به مبلغ فوق رقم 5000 دلاری را اضافه کنند. همچنین دانش آموزان برای انتقال از سایر مدارس باید رقم جداگانه‌ای بپردازند و هزینه خوابگاه با توجه به نوع اتاق متفاوت خواهد بود.

 

هزینه‌های مدرسه سنتنیال

 

بورسیه‌های مدرسه سنتنیال

مدرسه به دانش آموزانی که دارای شرایط مناسب هستند، مبلغی به عنوان بورسیه تحصیلی در کانادا اختصاص داده است. دانش آموزان با داشتن شرایط کافی مثل شرط معدل و مدرک زبان با نمره بالا، می‌توانند هنگام ثبت نام درخواست دریافت بورسیه تحصیلی دهند. 

 

بورسیه تحصیلی در کانادا

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنتنیال

برای ثبت نام در مدرسه باید به سایت رسمی آن مراجعه کنید. در منوی اصلی سایت گزینه‌ای قرار داده شده تا والدین یا دانش آموزان امکان ارسال درخواست ثبت نام را داشته باشند. همچنین تیم مشاورین بلو اسکای شما را در انجام این کار راهنمایی خواهند کرد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنتنیال

سوالات متداول

آیا برای ثبت نام اولیه نیاز به واریز وجه خاصی است؟

بله، دانش آموزان برای ثبت نام نیازی به واریز هزینه 200 دلاری دارند.

 

آیا مدرک مدرسه سنتنیال ( Centennial School ) اعتبار کافی برای ورود به دانشگاه را دارد؟

بله، دانش آموزان پس از اتمام دوره پنج ساله مدرسه امکان ورود به دانشگاه را خواهند داشت.

 

در چه ماه‌هایی از سال امکان ثبت نام وجود دارد؟

مدرسه سه بار در سال و ماه‌های دسامبر، مارس و جون را برای ثبت نام اختصاص داده است.

 

هزینه انتقال از سایر مدارس به این مدرسه چقدر است؟

هزینه انتقالی با توجه به پایه بین 1000 تا 2500 دلار کانادا متغیر می‌باشد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question