مدرسه مختلط کالینگوود یکی از بزرگ‌ترین مدارس k-12 برای تحصیل در کانادا است. این مدرسه روزانه پذیرای دانش آموزان از مقطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی (گرید ۱۲) می‌باشد و در هر کلاس به طور متوسط ۲۰ دانش آموز حضور دارند. مدرسه کالینگوود (Collingwood School) در سال ۱۹۸۴ با دو پردیس مجزا در منطقه زیبای غرب ونکوور (Vancouver) استان بریتیش کلمبیا (British Columbia) تاسیس شد.

دانش آموزان این مدرسه می‌توانند در کنار فراگیری دروس عمومی خود از فوق برنامه‌هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است استفاده کنند تا هر چه بهتر استعدادهای نهان خود را کشف کنند. در این مدرسه از روش تدریس رجیو امیلیا (Regio Emilia) استفاده می‌شود که در آن دانش آموزان نقش پررنگ‌تری را نسبت به روش‌های سنتی ایفا می‌کنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه کالینگوود

دانش آموزان این مدرسه با تکیه بر تدریس دقیق معلمان خود به نتایج درخشانی می‌رسند. طراحی دوره‌های انگیزشی و درخور برای هر مقطع تحصیلی نیز در این موفقیت بی‌تاثیر نیست. مدیریت مدرسه، پیشرفت همه جانبه دانش آموزان خود را در زمینه‌های دروس آکادمیک، ورزشی، هنری و خلاقیت در اولویت قرار داده است. از این‌رو تمامی فارغ التحصیلان مدرسه کالینگوود، پس از به پایان رسانیدن دبیرستان در کانادا و گذراندن پایه دوازدهم در بهترین دانشگاه‌های کانادایی و آمریکایی به راحتی پذیرش می‌شوند.

 

دوره‌های مدرسه کالینگوود

 

 

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه کالینگوود

مدرسه کالینگوود یک مدرسه شبانه روزی در کانادا نیست و فاقد هر گونه امکانات اقامتی است، اما امکانات رفاهی، آموزشی و ورزشی آن در حد و اندازه‌های یک شهر چندین هزار نفره می‌باشد. از آنجایی که این مدرسه پذیرای دانش آموزان در گروه سنی 4 تا 17 سال است، برای تمامی محصلین خود فضای آموزشی درخوری را به وجود آورده است. در پردیس مخصوصی که برای گروه سنی خردسال (از مقطع پیش دبستانی تا پایه ششم) در نظر گرفته شده است، تمامی وسایل و امکانات ساختمانی کاملا مناسب‌سازی شده‌اند. همچنین برای گروه سنی بزرگسال که رشته‌های هنری و ورزشی را جدی‌تر دنبال می‌کنند، در پردیس Morven تمامی امکانات وجود دارد.

 

امکانات مدرسه کالینگوود

 

سالن کنفرانس Fisher مدرسه کالینگوود

سالن چندمنظوره Fisher برای برگزاری همایش‌ها، نمایش‌های هنری و غیره در نظر گرفته شده است. این سالن مجلل که در Morven Campus مدرسه قرار گرفته است، از ظرفیت بالایی برخوردار است و دارای سیستم‌های صوتی و تصویری منحصر به فرد می‌باشد. تمامی نشست‌های مهمِ مدرسه در این سالن برگزار می‌شوند.

امکانات مدرسه کالینگوود

 

سالن ورزشی McCord مدرسه کالینگوود

سالن ورزشی مک‌کورد در کنار سالن ورزشی Yassin محوطه‌ای به اندازه 17،000 فوت‌مکعب را جهت برگزاری انواع ورزش‌های سالنی به وجود آورده است. زمین بسکتبال مک‌کورد تمامی امکانات برگزاری یک مسابقه بین المللی را دارا است. از این جهت، بسیاری از مسابقات مهم ملی و بین المللی در این سالن برگزار می‌شود.

 

مدرسه کالینگوود

 

زمین چمن طبیعی واشنگتن مدرسه کالینگوود

از این زمین چمن طبیعی برای برگزاری مسابقات راگبی، فوتبال و هاکی روی چمن استفاده می‌شود. چمن زمین واشنگتن از کیفیت بالایی برخوردار است و دانش آموزان می‌توانند برای تمرین کردن در فضای باز از آن استفاده کنند.

کلاس‌های درس مدرسه کالینگوود

 

کلاس‌های درس مدرسه کالینگوود

تمامی کلاس‌های مدرسه کالینگوود بسیار دلباز، نورگیر و مجهز به تخته‌های هوشمند هستند. در هر کلاس به طور میانگین تنها 20 دانش آموز حضور دارند و به ازای هر هشت دانش آموز یک معلم در نظر گرفته شده است. با وجود این که ظرفیت پذیرش این مدرسه بیش از 1200 دانش آموز است، اما با توجه به طراحی فوق العاده کلاس‌ها و محوطه‌ها، هرگز مشکلی برای دانش آموزان برای سروقت حاضر شدن آنها پیش نمی‌آید و محوطه مدرسه به اندازه کافی بزرگ است.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه کالینگوود

هزینه شهریه در این مدرسه خصوصی به قرار ذیل است.

  • هزینه تحصیل در مقاطع آمادگی تا پنچم: 22،800 دلار کانادا
  • هزینه تحصیل در مقاطع ششم تا نهم: 25،350 دلار کانادا
  • هزینه تحصیل در مقاطع دهم تا دوازدهم: 27،150 دلار کانادا

در کنار شهریه اصلی که باید توسط والدین پرداخت شود، چندین هزینه جانبی دیگری که عمدتا غیرقابل استرداد است را هم باید در نظر داشت.

  • هزینه ثبت نام اولیه (غیرقابل استرداد): 200 دلار کانادا
  • هزینه پیش پرداخت برای ثبت نام : 4،500 دلار کانادا
  • هزینه ثبت نام برای دانش آموزانی که برای اولین بار در این مدرسه ثبت نام می‌کنند: 3،000 دلار کانادا
  • هزینه ثبت نام دانش آموزان بین المللی (دانش آموزانی که والدین آنها کانادایی نیستند و خارج از کانادا زندگی می‌کنند): 5،000 دلار کانادا

 

هزینه‌های مدرسه کالینگوود

 

بورسیه‌های مدرسه کالینگوود

مدرسه کالینگوود برای خانواده‌هایی که تنها به خاطر نداشتن وضع مالی مناسب قادر به نام نویسی در این مدرسه نیستند، امتیازات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. مدیریت این مدرسه بر این باور است که هر دانش آموزی که خواهان ثبت نام در این مدرسه است - فارغ از وضعیت معیشتی که خانواده او دارد – باید بتواند به آرزوی خود برسد.

 

بورسیه‌های مدرسه کالینگوود

 

با ارسال درخواست کمک هزینه تحصیلی به صورت آنلاین و موافقت مدیریت مدرسه با آن، تمامیِ مخارج جانبی از جمله هزینه خرید لوازم تحریر، هزینه خرید وسایل ورزشی، هزینه تورها و سفرهای آموزشی، هزینه خرید لپتاپ و غیره توسط مدرسه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه کالینگوود

برای ثبت نام در این مدرسه می‌توانید به صورت آنلاین از هر جای دنیا اقدام کنید. اما به این موضوع توجه داشته باشید که اولویت پذیرش با آن دسته از افرادی است که زودتر از دیگران ثبت نام خود را نهایی کرده باشند.

 

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه کالینگوود

 

ددلاینی که برای سال تحصیلی 2022-2023 در نظر گرفته شده است، اول دسامبر سال 2021 است. گرچه درخواست‌هایی که پس از این تاریخ ارسال شوند هم پذیرفته خواهند شد اما از شانس بسیار کمتری برخوردار می‌باشند.

 

شرایط ثبت نام مدرسه کالینگوود

 

برای ثبت نام کافی است مدارکی از قبیل توصیه نامه معلم، فایل ویدیوی یک دقیقه‌ای از دانش آموز را به همراه کارنامه (ریزنمرات) سه مقطع قبلی او را به آدرس ایمیلی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت، ارسال کنید.

سوالات متداول

آیا در اواسط سال تحصیلی هم امکان نام نویسی دانش آموز وجود دارد؟

در شرایط ویژه این امکان میسر است اما به طور روشن امکان نام نویسی پس از شروع کلاس‌ها نیست.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question