در سال ۱۹۸۸ میلادی مدرسه کوپر (Kuper Academy) تاسیس شده و تا به امروز توانسته به دستاوردهای ارزشمندی برسد. به طوری که دانش آموزانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، با ورود به این مدرسه می‌توانند از آینده تحصیلی درخشان خود اطمینان داشته باشند. البته تلاش دانش آموزان مدرسه برای رسیدن به آمار ۹۴ درصدی قبولی نیز بی تاثیر نبوده است. تیم مدیریتی مدرسه هم از سال تاسیس تاکنون تمام تلاش خود را کرده تا دانش آموزان کبک کانادا به یک موسسه آموزشی کامل دسترسی پیدا کنند. اطلاعات کلی مدرسه عبارتند از:

 

مدرسه به صورت بین المللی فعالیت کرده و دانش آموزانی با ۲۹ ملیت مختلف را در هر دوره تحصیلی خود دارد. همچنین در سه ساختمان مدرسه امکاناتی در نظر گرفته شده تا دانش آموزان بتوانند یک دوره تحصیلی بی عیب و نقص را بگذرانند. برای شناخت بهتر این مدرسه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه کوپر

به طور کلی مدرسه سه دوره اصلی برای دانش آموزان دارد که هر یک برای رده سنی خاصی مناسب هستند. همچنین برخی دوره‌ها نیز برای دانش آموزان خارجی و هنرمند به صورت اختصاصی برگزار شده تا این افراد دوره تحصیلی خود را با آسودگی خاطر بیشتری به پایان برسانند. در این بخش ابتدایی مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با جزئیات برگزاری دوره‌ها آشنا کنیم.

 

دوره‌های مدرسه کوپر

 

دوره ویژه پیش از مدرسه کوپر

مدرسه کوپر ( Kuper Academy ) هر ساله دوره خاصی را برای کودکان زیر 6 سال که هنوز برای پایه دبستان آماده نیستند برگزار می‌کند. دانش آموزان در این دوره تحصیلی بر اساس سن به سه پایه k3، k4 و k5 تقسیم شده و مهارت‌های ارزشمندی را فرا می‌گیرند. البته دولت کشور کانادا یارانه نقدی مشخصی را برای برگزاری این دوره تحصیلی در نظر گرفته است.

 

دوره‌های مدرسه کوپر

 

برنامه آموزشی سال‌های یکم تا ششم مدرسه کوپر

سال‌های یکم تا ششم در سیستم آموزشی کشور کانادا همان پایه‌ای است که در ایران آن را با نام دبستان یا ابتدایی می‌شناسیم. دانش آموزان با ورود به این دوره تحصیلی درس‌هایی را آموزش می‌بینند که از قبل مشخص هستند. همچنین با گذر هر سال مطالب این دروس کامل‌تر خواهد شد.

 

دوره‌های مدرسه کوپر

 

کورس آموزشی دبیرستان کوپر

کورس آموزشی دبیرستان در مدرسه کوپر ( Kuper Academy ) به دو دسته اصلی متوسطه اول و دوم تقسیم شده است. دانش آموزان با ورود به این دوره تحصیلی می‌توانند دروس خاصی مانند فیزیک، شیمی، سلامت اجتماعی، ریاضی و... را به صورت ترمی و واحدی بگذرانند.

 

دوره‌های مدرسه کوپر

 

دوره‌های هنری مدرسه کوپر

دانش آموزانی که در یک رشته هنری خاص با استعداد هستند، می‌توانند در دوره آموزشی ویژه هنر مدرسه شرکت کنند. همچنین در سه ساختمان مدرسه تمامی امکانات لازم برای دانش آموزان رشته‌های هنری در نظر گرفته شده است. دانش آموزان نیز می‌توانند در سه رشته هنری کلی زیر شرکت کنند:

  • رشته‌‌های هنرهای زیبا
  • هنرهای نمایشی و بازیگری
  • تمامی رشته‌های مربوط به موسیقی مانند نوازندگی، خوانندگی یا ایجاد گروه‌های موزیک

 

دوره‌های مدرسه کوپر

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه کوپر

تیم مدیریتی مدرسه توانسته از تمامی فضاهای موجود در سه ساختمان مدرسه برای ایجاد امکانات رفاهی و آموزشی استفاده کنند. به طوری که دانش آموزان با هر رشته و سنی می‌توانند به امکانات مورد نیاز خود درستی داشته باشند. البته دانش آموزان خارجی که محل اقامت مشخصی ندارند، می‌تواند از اقامتگاه‌های خانگی مورد تایید برای زندگی کمک بگیرند؛ زیرا مدرسه دارای خوابگاه اختصاصی نیست.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه کوپر

 

سالن غذاخوری مدرسه کوپر

در تمامی ساختمان‌های مدرسه سالن غذاخوری تدارک دیده شده تا دانش آموزان به راحتی بتوانند به غذای سال روزانه خود دسترسی داشته باشند. همچنین برای اینکه دانش آموزان خارجی غذای مناسب ذائقه خود را پیدا کنند، خوراکی‌ها و غذاهای اصلی با تنوع بالایی عرضه می‌شوند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه کوپر

 

تجهیزات و سالن‌های ورزشی مدرسه کوپر

مدرسه کوپر ( Kuper Academy ) بدون شک از نظر امکانات ورزشی یک موسسه آموزشی تمام عیار است. دانش آموزان مدرسه در سه ساختمان اصلی می‌توانند به یک زمین فوتبال مورد تایید فیفا، سالن بدنسازی و سالن ژیمناستیک دسترسی داشته باشند.

 

تجهیزات و سالن‌های ورزشی مدرسه کوپر

 

اتاق‌های مخصوص رشته‌های هنری مدرسه کوپر

دانش آموزانی که در رشته‌های هنری مشغول به تحصیل هستند، برای انجام تمرینات عملی می‌توانند به اتاق‌های مخصوص رشته خود بروند. در ساختمان‌های مدرسه فضاهایی مانند اتاق عکاسی، سالن نمایش و استودیو موسیقی برای این دسته از دانش آموزان وجود دارد.

 

رشته‌های هنری مدرسه کوپر

 

کتابخانه و آزمایشگاه مدرسه کوپر

کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌های مدرسه در بین سه ساختمان اصلی تقسیم شده‌اند. به عنوان مثال دانش آموزان ابتدایی در ساختمان اختصاصی خود می‌توانند به یک کتابخانه و آزمایشگاه کامپیوتر دسترسی داشته باشند. همچنین در ساختمان ویژه دبیرستان سه آزمایشگاه علمی مجهز وجود دارد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه کوپر

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه کوپر

دانش آموزان با توجه به دوره تحصیلی خود با شهریه سالانه مشخصی را به مدرسه کوپر ( Kuper Academy ) بپردازند. به طور کلی هزینه سالانه دانش آموزان دوره دبستان رقمی بین 13000 تا 14500 دلار کانادا است. همچنین دانش آموزان دبیرستانی باید مبلغی حدود 16000 دلار کانادا برای هزینه تحصیل در کانادا هر سال در نظر بگیرند.

 

هزینه تحصیل در مدرسه کوپر

 

بورسیه‌های مدرسه کوپر

مدرسه بورسیه تحصیلی هر سال خود را بین 5 رشته تحصیلی تقسیم کرده و فقط پایه ششم  هر رشته امکان استفاده از آن را دارند. میزان این بورسیه برای دانش آموزان نیز بین 1500 تا 2000 دلار کانادا متغیر بوده و بعد از بررسی‌های لازم به دانش آموز تعلق می‌گیرد.

 

بورسیه تحصیل در مدرسه کوپر

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه کوپر

ثبت نام در مدرسه کوپر ( Kuper Academy ) مانند سایر موسسات آموزشی بین المللی کانادایی است. دانش آموزان با ورود به سایت اصلی مدرسه می‌توانند مدارک اقامتی و تحصیلی خود را آپلود کنند. مدرسه نیز بعد از بررسی و تایید اولیه سایر مراحل مربوط به ثبت نام را مشخص خواهد کرد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه کوپر

سوالات متداول

آیا برای ثبت نام اولیه نیازی به واریز هزینه خاصی است؟

بله، برای ثبت نام باید مبلغ 50 دلار کانادا را بپردازید.

 

دانش آموزان مدرسه باید از لباس فرم استفاده کنند؟

بله، لباس فرم هر دوره در فروشگاه لباس مدرسه قابل خریداری است.

 

چگونه می‌توان محل اقامت مناسبی برای فرزندم پیدا کنم؟

برای انجام این کار می‌توانید از اقامتگاه‌های مورد تایید مدرسه کمک بگیرید.

 

آیا دانش آموزان پس از تحصیل مدرک خاصی دریافت می‌کنند؟

بله، دانش آموزان در سال آخر مدرک دیپلم معتبری را به دست خواهند آورد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question