مدرسه منطقه‌ای پیل (Peel District School Board) یکی از مراکز آموزشی در کشور کانادا است که هر ساله دانش آموزان بومی و خارجی زیادی را پذیرش می‌کند. شعار جذاب این مدرسه (فرزندان شما، فرزندان ما) باعث شده تا والدین دانش آموزان با آسودگی خاطر بیشتری در مدرسه پیل ثبت نام کنند. به طور کلی اطلاعاتی که باید درباره این مدرسه بدانید به شرح زیر است:

 

مدرسه پیل دوره‌های تحصیلی مختلفی را برای سنین خاص که قصد تحصیل در کانادا را دارند، برگزار می‌کند. همچنین دانش آموزان برای ورود به هر یک از دوره‌ها باید دارای شرایط خاصی باشد و بتواند از آزمون ورودی (مخصوص دانش آموزان بین المللی) سربلند بیرون بیاید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با جزئیات هر دوره آموزشی، امکانات مدرسه، شرایط و هزینه ثبت نام آشنا کنیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

 دوره‌های مدرسه منطقه‌ای پیل

به طور کلی دوره‌های مدرسه به دو دسته تقسیم می‌شوند. در دسته اول که دوره ابتدایی نام دارد، دانش آموز برخی از مفاهیم اصلی در سیستم آموزشی کشور کانادا را خواهد آموخت. همچنین در دوره بعدی که انتخابی یا Secondary به آن گفته می‌شود، دانش آموز امکان انتخاب درس‌هایی را به شکل دلخواه مطالعه خواهد کرد. همچنین دوره‌های آموزشی مفید دیگری نیز در مدرسه تدریس می‌شود.

 

دوره زبان مدرسه پیل کانادا

 

دوره زبان‌های خارجی مدرسه پیل

همانطور که می‌دانید که دو زبان فرانسوی و انگلیسی در کشور کانادا رایج هستند. در مدرسه منطقه‌ای پیل (Peel District School Board) دوره‌های آموزشی زیادی برای زبان‎های خارجی مختلف برگزار می‌شود. همچنین دانش آموزان می‌توانند در دوره‌های مخصوص زبان فرانسوی و انگلیسی شرکت نمایند. با انجام این کار دانش آموزان  دیگر برای ورود به دانشگاه مورد نظر خود دیگر به محدودیت خاصی به خاطر عدم تسلط به زبان بر نمی‌خورند.  

 

دوره های مدرسه پیل

 

دوره‌های مخصوص دانش آموزان بین المللی مدرسه پیل

کودکان و نوجوانان ایرانی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در شهر تورنتو را دارند، می‌توانند تحصیلاتشان را در مدرسه پیل ادامه دهند. در این مدرسه دوره مخصوص دانش آموزان خارجی برگزار شده تا آن‌ها برای تحصیل در سیستم آموزشی کشور کانادا آماده شوند. البته برای ثبت نام در این دوره دانش آموزان باید مدارک خاصی مانند سوابق تحصیلی خود را ارائه دهند.

 

دانش آموزان مدرسه پیل

 

برنامه ابتدایی مدرسه پیل

برنامه ابتدایی به تنهایی دارای چند دوره و کورس آموزشی است که شامل دروس تئوری و عملی مختلف می‌شود. همچنین فعالیت‌های هنری و ورزشی نیز جزو برنامه تحصیلی دانش آموزان در دوره ابتدایی می‌باشد. دانش آموزان برای ورود به برنامه ابتدایی مدرسه منطقه‌ای پیل (Peel District School Board) باید نمره حداقل 6 را در سوابق تحصیلی خود داشته باشد.

 

هزینه های مدرسه پیل

 

برنامه انتخابی مدرسه پیل

برنامه انتخابی باید توجه به مفاهیم آموزشی منطقه‌ای تنظیم شده تا دانش آموزان بتوانند در شکوفایی استعدادهای خود موفق باشند. این دوره آموزشی برای دانشجویان می‌تواند به شدت مفید باشد؛ زیرا آن‌ها را برای تحصیلات دانشگاهی (دوره لیسانس در کانادا)  به خوبی آماده خواهد کرد. همچنین مدرسه شرط نمره 9 را برای ورود به برنامه انتخابی در نظر گرفته تا سطح آموزشی مدرسه را در سطح بالایی نگاه دارد.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه منطقه‌ای پیل

بدون شک دانش آموزان هنگام تحصیل در منطقه پیل به هیچ عنوان حس کمبود امکانات را تجربه نخواهند کرد. تیم مدیریتی مدرسه در بخش‌های آموزشی و رفاهی امکانات بسیار زیادی را قرار داده بتواند حس آرامش دانش آموزان را افزایش دهد. برای مثال دانش آموزان خارجی می‌توانند در خوابگاه‌های مجهز مدرسه اقامت داشته باشند. همچنین در خوابگاه‌های امکانات کاملی گنجاده شده تا دانش آموزان بتوانند مهارت‌های زندگی مستقل را نیز یاد بگیرند. در این بخش شما را بیشتر با امکانات مدرسه آشنا خواهیم کرد.

 

خوابگاه مدرسه پیل

 

سالن غذاخوری مدرسه منطقه‌ای پیل

در صورتی که دانش آموزان نیاز به غذا داشته باشند، می‌توانند به سالن غذاخوری مدرسه بروند. در این سالن غذاهای اصلی و میان وعده‌های مختلفی مناسب برای تمامی ذائقه‌ها عرضه می‌شود. همچنین امکان استراحت در سالن بین تایم خالی کلاس‌ها وجود دارد.

محل برگزاری همایشات مدرسه منطقه‌ای پیل

در سالن همایش مدرسه رویدادهای آموزشی و تفریحی مختلفی برگزار می‌شود. با استفاده از این سالن می‌توان برنامه‌های تفریحی یا همایشات علمی را برای تمامی دانش آموزان تدارک دید. به همین دلیل ارتباط و صمیمیت بین دانش آموزان و مدرسه نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

سالن تئاتر مدرسه منطقه‌ای پیل

سالن تئاتر مدرسه بیشتر ویژه دانش آموزان رشته‌های هنری طراحی شده است. دانش آموزان این رشته‌های می‌توانند در سالن به انجام تمرینات خود بپردازند. همچنین با انجام این کار می‌توانند به تقویت مهارت‌های خود کمک کنند و یا هنر خود را برای دیگر دانش آموزان به نمایش بگذارند.

 

کلاس‌های مهجز مدرسه پیل

 

کلاس‌های درسی مجهز مدرسه منطقه‌ای پیل

اساتید مدرسه منطقه‌ای پیل (Peel District School Board) نیز برای اجرای آخرین متدهای آموزشی هیچ محدودیتی ندارند. کلاس‌های درسی مدرسه دارای امکاناتی مانند تخته هوشمند، صفحه نمایشگر یا سیستم‌های کامپیوتر هستند که امکان استفاده از نرم افزارهای آموزشی را می‌دهند.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه منطقه‌ای پیل

دانش آموزان با توجه به ترم و مقطع تحصیلی خود باید هزینه مشخصی را بپردازند که هنگام ثبت نام محاسبه می‌شود. همچنین برای اقامت در خوابگاه‌های مدرسه مبلغی حدود 5000 دلار کانادا به صورت سالانه از دانش آموزان دریافت خواهد شد.

 

هزینه های مدرسه پیل

 

بورسیه‌های مدرسه منطقه‌ای پیل

با توجه به هزینه تحصیلی و زندگی در کانادا، دانش آموزان بین المللی به دریافت بورسیه تحصیلی فکر می‌کنند. بورسیه تحصیلی در مدرسه پیل به شکل خاص برای هر دانش آموز مشخص می‌گردد. در این بورسیه تحصیلی کانادا، برای دانش آموز شامل تخفیف شهریه شده و هزینه کمتری بابت تحصیل خود خواهد پرداخت. البته دانش آموزان برای دریافت بورسیه تحصیلی باید دارای وضعیت درسی کاملا ایده‌آلی باشند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه منطقه‌ای پیل

ثبت نام در مدرسه با آپلود کردن اطلاعات در قسمت رجیستر سایت اصلی مدرسه پیل آغاز می‌شود. همچنین والدین باید هنگام ثبت نام مدارک تحصیلی، هویتی و اقامتی فرزندشان را به صورت کامل ارسال نمایند. اگر شما برای انجام این کار آمادگی ندارید، می‌توانید از تیم ادمیشن شرکت بلو اسکای کمک بگیرید.

شرایط ثبت نام در مدرسه پیل

سوالات متداول

آیا دانش آموز برای ورود به مدرسه نیاز به مدرک زبان دارد؟

بله، در غیر این صورت باید در دوره آموزشی شرکت کند، همچنین با وجود مدرک زبان راه دریافت بورسیه نیز هموارتر خواهد شد.

 

ثبت نام در مدرسه در چه زمانی باید انجام شود؟

حداقل یک ماه قبل شروع ترم بهار یا پاییز

 

برای واریز شهریه امتیاز کردیت بررسی می‌شود؟

بله امتیاز کردیت بانکی والدین در ثبت نام دانش آموز تاثیر دارد.

 

دوره سال یک تا دوازده در این مدرسه برگزار می‌شود؟

بله دانش آموز شما می‌تواند کلیه مقاطع تحصیلی مدرسه را در پیل بگذراند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question