مدرسه پسرانه سلوین هاوس (Selwyn House Boys School) یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی برای تحصیل در کانادا است که در شهر کبک کشور کانادا قرار دارد. این مدرسه از لحظه تاسیس به صورت مستقل مدیریت شده و جزو موسسات آموزشی خصوصی محسوب می‌شود. به همین دلیل دانش آموزان برای ثبت نام باید هزینه بیشتری بپردازند. البته به دلیل مدیریت درست، مدرسه دوره‌های آموزشی خود را با نهایت کیفیت برگزار کرده و هر ساله نتایج خوبی به دست می‌‌آورد. اطلاعات کلی نیز در مورد مدرسه به شرح زیر می‌باشد:

 

مدرسه سلوین به دلیل تک جنسیت بودن خود دارای امتیازات خاصی برای دانش آموزان است. به عنوان مثال دانش آموزان کمتر درگیر مسائل حاشیه‌ای شده و برای ساختن یک شخصیت خودساخته قدرتمند آماده می‌شوند. همچنین امکانات رفاهی و آموزشی زیادی در مدرسه گنجانده شده تا دانش آموزان یک دوره تحصیلی بی عیب و نقص را به پایان برسانند. در ادامه بیشتر به جزئیات مربوط به این مدرسه می‌پردازیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

 دوره‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

مدرسه از لحظه شروع فعالیت خود سعی کرده تا دوره‌های آموزشی با کیفیتی را برای دانش آموزان مختلف برگزار کند. به همین دلیل می‌توان دوره‌ آموزشی مناسب از دبستان تا آخر دبیرستان را در این مدرسه پیدا کرد. همچنین هر یک از دوره‌های آموزشی مدرسه با ویژگی‌هایی خاص برای رده سنی مشخصی برگزار می‌شود. ناگفته نماند که چارت آموزشی نیز کاملا  مطابق با سیستم آموزش و پرورش کانادا خواهد بود.

 

 دوره‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

دوره ورودی‌های جدید سلوین هاوس

دانش آموزان ورودی جدید بر اساس سن خود وارد برنامه آموزشی کودکستان یا سال اول ابتدایی می‌شوند. این دسته از دانش آموزان مدرسه پسرانه سلوین هاوس (Selwyn House Boys School) اصطلاحا جونیور نام دارند. همچنین پس از اینکه دانش آموز دوره مهدکودک را بگذارند، می‌تواند وارد مقطع Elementary شود و دروس از پیش تعیین شده را یاد بگیرد.

 

 دوره‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

برنامه آموزشی متوسطه سلوین هاوس

برنامه تحصیلی متوسطه یا Middle School در واقع همان مقطعی است که با نام راهنمایی ( متوسطه اول در سیستم آموزشی جدید ) می‌شناسیم. در این دوره دانش آموزان دروس مشخصی مانند فیزیک، ریاضی، شیمی، علوم اجتماعی، کامپیوتر و... را می‌گذرانند. همچنین دانش آموزان با مهارت‌هایی آشنا می‌شوند که قطعا برای دوره دبیرستان در کانادا آن‌ها مفید خواهند بود.

 

 دوره‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

دوره دانش آموزان ارشد سلوین هاوس

مدرسه پسرانه سلوین هاوس (Selwyn House Boys School) نام ارشد یا سنیور را روی دانش آموزان دبیرستانی خود گذاشته است. دانش آموزانی که در پایه‌های نهم تا یازدهم قرار دارند، می‌توانند در این دوره تحصیلی شرکت کنند. دوره نیز به صورت ترمی واحدی برگزار شده و دانش آموزان جدید باید در آزمون ورودی آن پذیرفته شوند.

 

 دوره‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

برنامه‌های آموزشی جانبی سلوین هاوس

دانش آموزان خارجی پسر که برای تحصیل به مدرسه می‌آیند، می‌توانند دوره آموزشی مخصوصی را برای تحصیل خود انتخاب کنند. در این دوره دانش آموزان نحوه درس خواندن در سیستم آموزشی کانادا را بهتر یاد می‌گیرند. همچنین در این دوره کلاس‌های ویژه تدریس زبان نیز وجود دارد تا دانش آموزان بهتر با زبان‌های رایج در کبک (فرانسوی و انگلیسی) آشنا شوند.

 

 دوره‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه پسرانه سلوین هاوس

از آنجایی که مدرسه سلوین به صورت خصوصی فعالیت می‌کند، امکانات بیشتری نسبت به مدارس دولتی دارد. همچنین سطح کیفی و استاندارد امکانات رفاهی و آموزشی مدرسه به شکل قابل توجهی بالا است و حتی توان رقابت با برترین کالج‌ها را خواهد داشت. در این بخش از مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با امکانات مدرسه آشنا کنیم.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

سالن غذاخوری و خوابگاه سلوین هاوس

دانش آموزان خارجی که برای تحصیل به مدرسه می‌آیند، جهت اقامت باید از روش Home Stay استفاده کنند؛ زیرا مدرسه خوابگاه ندارد. اما در ساختمان اصلی یک سالن غذاخوری طراحی شده تا دانش آموزان بین ساعت 12:30 تا 13:30 هر روز برای صرف نهار به آن مراجعه کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

کتابخانه و سالن مطالعه سلوین هاوس

کتابخانه مدرسه کلیه کتب آموزشی یا مرجع را در اختیار دانش آموزان مدرسه می‌گذارد. همچنین دانش آموزان می‌توانند برای مطالعه کتب کتابخانه به سالن مخصوصی بروند. همچنین در این سالن امکان انجام تکالیف درسی برای دانش آموزان مهیا خواهد بود.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

امکانات ورزشی سلوین هاوس

دانش آموزانی که به مدرسه پسرانه سلوین هاوس (Selwyn House Boys School) می‌آیند، برای ورزش به امکانات خاصی دسترسی خواهند داشت. به عنوان مثال می‌تواند پس از پایان ساعت درسی برای انجام تمرینات مختلف به سالن بدنسازی مجهز مدرسه بروند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

کلاس‌های درس مجهز سلوین هاوس

در کلاس‌های درس مدرسه تجهیزاتی مانند ویدئو پروژکتور و تخته هوشمند قرار داده شده تا دانش آموزان به دو امتیاز بزرگ برسند. اول از همه با وجود چنین امکاناتی کلاس درس به طور کلی از حالت سنتی و کسل کننده خارج می‌شود. همچنین با این ابزارها نرم افزارهای آموزشی به راحتی قابل استفاده خواهند بود.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه پسرانه سلوین هاوس

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

دانش آموزان مدرسه با توجه به دوره تحصیلی خود باید مبلغ مشخصی را هر ساله بپردازند. همچنین میزان شهریه سالانه برای دوره‌های مختلف این مدرسه بین 14000 تا 19000 دلار کانادا متغیر خواهد بود. همچنین برای خدمات آموزشی و رفاهی نیز مبلغی بین 5000 تا 6500 دلار به شهریه سالانه اضافه می‌گردد.

 

هزینه‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

 

بورسیه‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

بورسیه تحصیلی مدرسه به دانش آموزانی که دارای آینده تحصیلی روشنی هستند تعلق می‌گیرد. به همین دلیل باید برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، سوابق خوب تحصیلی دانش آموز و پشتکار وی برای پیشرفت بیشتر به تایید کمیته آموزشی برسید. بورسیه نیز حداکثر 50 درصد شهریه سالانه را پوشش خواهد داد.

 

بورسیه‌های مدرسه پسرانه سلوین هاوس

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه پسرانه سلوین هاوس

طبق رسم همیشگی سیستم پذیرش دانش آموزان خارجی، باید برای ثبت نام به سایت رسمی مدرسه پسرانه سلوین هاوس (Selwyn House Boys School) سر بزنید. در این سایت تمامی فرم‌های لازم قرار داده شده و شرایط آپلود مدارک نیز وجود دارد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه پسرانه سلوین هاوس

سوالات متداول

آیا دانش آموزان باید لباس فرم تهیه کنند؟

بله، کلیه دانش آموزان در دوره‌های رسمی موظف به پوشیدن لباس فرم مدرسه هستند.

 

مدرک مدرسه چه میزان اعتباری دارد؟

با مدرک دیپلم مدرسه دانش آموزان امکان ورود به بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها را خواهند داشت.

 

میزان هزینه اقامت برای دانش آموزان چقدر است؟

این رقم با توجه به نوع محل سکونت و محله دارای نوسان می‌باشد.

 

آیا برای ثبت نام دانش آموزان نیازی به مدارک آیلتس یا تافل دارند؟

در صورت وجود مدرک آیلتس یا تافل، شانس قبولی و دریافت بورسیه افزایش می‌یابد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question