مدرسه سینت جورج (St George’s School) در سال ۱۹۳۰ تاسیس شده و در اولین کلاس درس خود ۲۲ دانش آموز داشته است. حال این مدرسه یکی از بهترین موسسات آموزشی مونترال برای تحصیل در کانادا محسوب می‌شود و هر ساله دانش آموزان زیادی را پذیرش می‌کند. مدرسه به طور کلی دو دوره اصلی برای دانش آموزان سنین مختلف دارد. همچنین تلاش می‌کند که طی سال تحصیلی به دانش آموزان مهارت‌های اجتماعی و فردی زیادی را آموزش دهد تا آن‌ها به خوبی برای ورود به جامعه آماده شوند. اطلاعاتی نیز که باید به صورت کلی راجع به مدرسه بدانید به شرح زیر است:

 

مدرسه هر یک از دوره‌های تحصیلی را با شرایط و اهداف خاص برگزار می‌کند. امکاناتی نیز برای دانش آموزان وجود دارد تا بتوانند سال تحصیلی خود را بدون هیچ مشکل خاصی به پایان برسانند. در ادامه این مطلب قصد داریم به شما ویژگی‌های هر دوره را معرفی کنیم و بگوییم که هزینه ثبت نام در هر دوره چقدر می‌شود. همچنین در انتها با امکانات مدرسه نیز آشنا خواهید شد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سینت جورج

دانش آموزان با توجه به رده سنی که در آن قرار می‌گیرند، باید دوره تحصیلی مناسبی را انتخاب کنند. همچنین تمامی دوره‌ها بر اساس سیستم آموزشی کشور کانادا بوده و مطلب درسی طبق چارت مشخصی به دانش آموزان تدریس می‌شود. به همین دلیل می‌توان دوره‌های تحصیلی این مدرسه را در سایر دبیرستان های کانادا نیز پیدا کرد، اما به دلیل کیفیت بالای برگزاری دوره‌ها دانش آموزان به نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند. در ادامه این بخش بیشتر دوره‌های مدرسه را معرفی خواهیم کرد.

 

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

دوره مهدکودک مدرسه سینت جورج

دوره مهدکودک در واقع برای کودکانی است که هنوز به سن مدرسه نرسیده‌اند. مدرسه جورج ( St George’s School ) هر ساله این دوره را برای چنین بچه‌هایی برگزار می‌کند تا بتواند آن‌ها را به خوبی برای ورود به مدرسه آماده نماید. در دوره آموزشی کودکان با مطالب ساده تدریس می‌شوند و مهارت‌هایی مانند نحوه ارتباط با دیگران را یاد می‌گیرند.

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

مقطع ابتدایی مدرسه سینت جورج

در سیستم آموزشی کشور کانادا سال‌های اول تا ششم مدرسه جزو مقطع دبستان محسوب می‌شود. در این مقطع دروس از پیش تعیین شده مانند ریاضیات، علوم، فناوری اطلاعات و غیره به صورت تکمیلی به دانش آموزان تدریس می‌شود. همچنین در کلاس درس آموزش‌های مهارت‌های زندگی ارزشمندی نیز در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

برنامه آموزشی دبیرستان مدرسه سینت جورج

بدون شک برنامه آموزشی دبیرستان مدرسه سینت جورج ( St George’s School) جزو بهترین دوره‌های این مرکز آموزشی است. دانش آموزان مدرسه طی سال‌های دبیرستان خود می‌توانند مطالب درسی را با مجرب‌ترین اساتید کانادایی یاد بگیرند. با چنین شرایطی نیز راحت‌تر وارد دانشگاه یا کالج خواهند شد.

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

کلاس‌های ورزشی و هنری مدرسه سینت جورج

کلاس‌های ورزشی و هنری به صورت جانبی در کنار سایر دوره‌های آموزشی مدرسه برقرار هستند. دانش آموزان که به رشته ورزشی و هنری خاصی علاقه دارند، می‌توانند در کلاس مربوطه شرکت کنند. همچنین تمامی امکانات لازم برای انجام تمرینات ورزشی و هنری دانش آموزان در مدرسه وجود دارد.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

مدرسه دارای سطح امکانات مطلوبی است که برای دانش آموزان دو امتیاز بزرگ دارد. اول از همه وجود امکانات آموزشی باعث می‌شود که اساتید بتوانند از آخرین متدهای آموزشی نیز استفاده کنند. همچنین دانش آموزان در طول تحصیل خود احساس کمبود نخواهند کرد. در ادامه این بخش بیشتر با امکانات مدرسه در بخش‌های مختلف آشنا خواهید شد.

 

سالن غذاخوری مدرسه سینت جورج

سالن غذاخوری در مدرسه سینت جورج ( St George’s School ) طراحی شده تا دانش آموزان به سادگی غذای سالم مورد نیاز خود را به دست بیاورند. همچنین در سالن هر روزه انواع غذا و خوراکی سرو شده تا دانش آموزان با هر ذائقه‌ای بتوانند از آن استفاده کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

امکانات ورزشی مدرسه سینت جورج

دانش آموزان ورزشکار مدرسه برای انجام تمرینات خود می‌توانند از تجهیزات لازم استفاده کنند. در دو ساختمان اصلی امکانات ورزشی نسبتا مناسبی در دسترس دانش آموزان قرار می‌گیرد. همچنین سالن‌های مخصوصی برای انجام تمرینات در مدرسه وجود دارد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

کلاس‌های درس مجهز مدرسه سینت جورج

کلاس‌های درس مدرسه در تمامی دوره‌های به صورت هوشمند طراحی شده که مزایای زیادی دارد. با وجود تجهیزات هوشمند دانش آموزان امکان استفاده از فیلم‌ها یا نرم افزارهای آموزشی را خواهند داشت. همچنین با این شرایط کلاس درس نیز برای دانش آموزان خسته کننده نخواهد بود.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

آزمایشگاه‌ها مدرسه سینت جورج

مدرسه جورج در دو ساختمان اصلی خود آزمایشگاه‌هایی برای دروس علمی دانش آموزان دارد. دانش آموزان با استفاده از این آزمایشگاه‌ها می‌توانند آزمایشات درسی خود را در یک محیط کاملا ایمن و با ابزارهای استاندارد به راحتی انجام دهند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سینت جورج

شهریه سالانه مدرسه از کودکستان تا دبیرستان بین 27000 تا 29000 دلار کانادا متغیر است. البته این مبلغ فقط برای دوره بوده و هزینه‌هایی مانند استفاده از سالن غذاخوری، بیمه، لپ تاپ و... اضافه می‌شوند. با این وجود هزینه کلی تحصیل در مدرسه سالانه حدود 35000 دلار رقم خواهد خورد.

 

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

 

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

بورسیه تحصیلی مدرسه برای هر دانش آموز ورودی جدید حداکثر 10000 دلار کانادا است. این مبلغ به 5 قسمت تقسیم شده و هر بخش آن تنها به یکی از سال‌های تحصیلی دانش آموز تعلق می‌گیرد. همچنین دانش آموزان برای دریافت بورسیه باید شرایط تحصیلی مناسبی داشته باشند.

 

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت جورج

ثبت نام دانش آموزان بین المللی در مدرسه مانند همان روش‌هایی است که در سایر مدارس وجود دارد. برای ثبت نام باید به سایت مدرسه مراجعه کرد و مدارک لازم را آپلود نمود. سپس مدرسه با بررسی شرایط نامه قبولی را ارسال کرده و والدین را از سایر مراحل ثبت نام مطلع می‌کند.

 

 

سوالات متداول

برای ثبت نام اولیه نیاز به واریز مبلغ مشخصی است؟

بله، جهت ثبت نام هزینه اندک اما غیر قابل برگشتی دریافت می‌شود.

 

دانش آموزان برای ورود به مدرسه باید چقدر به زبان انگلیسی مسلط باشند؟

دانش آموزان باید بتوانند درک مطلب و قدرت مکالمه کاملا مطلوبی داشته باشند.

 

آیا برای دانش آموزان خارجی کلاس آموزش زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله، این کلاس با شهریه 6000 دلار برگزار می‌شود.

 

آیا مدرسه خدمات خوابگاه ارائه می‌کند؟

خیر، دانش آموزان مدرسه هیچ گونه خدماتی را بابت اقامت دریافت نخواهند کرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question