اگر برای پسر خود به دنبال یک مدرسه ایده‌آل با دریایی از امکانات رفاهی، تفریحی و آموزشی برای تحصیل در کانادا هستید، مدرسه سینت جورج بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. این مدرسه (St. George’s School) یکی از مدارس شبانه‌روزی ونکوور کشور کانادا است و در سطوح مختلف – از پایه آمادگی تا پایه دوازدهم (پیش دانشگاهی) – آماده پذیرایی پسران از سراسر دنیا است.

ظرفیت کلی این مدرسه شبانه روزی در کانادا نزدیک به ۱۱۵۰ می‌باشد که کمتر از ۱۱۰ نفر از این تعداد می‌توانند به صورت شبانه روزی (خوابگاهی) در این مدرسه تحصیل کنند. رشد علمی دانش آموزان این مدرسه بسیار چشم‌گیر بوده است و در چند سال اخیر ما شاهد کسب موفقیت‌های ملی و بین المللی زیادی در زمینه‌های تحصیلی، هنری و ورزشی توسط محصلین سینت جورج بوده‌ایم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

مدرسه سینت جورج یک مدرسه k-12 در نظر گرفته می‌شود که یعنی در آن مقاطع تحصیلی آمادگی تا پایه دوازدهم ارائه می‌شود. از مجموع 1150 دانش آموزی که در طول سال تحصیلی در این مدرسه به تحصیل مشغول هستند، نزدیک به 750 نفر از آنها در سطح سنیور (بزرگسال) و مابقی در سطح جونیور (خردسالان) می‌باشند.

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

از جمله برنامه‌های فوق‌العاده‌ای که برای پسران این مدرسه در نظر گرفته شده است، می‌توان به چندی از آنها اشاره کرد.

 • کلاس‌های هنری از جمله هنر نمایشی، هنرهای بصری، موسیقی و هنرهای تجسمی
 • کلاس‌های ورزشی از جمله تربیت بدنی، دو و میدانی، شنا، بسکتبال، گلف، راگبی، والیبال و فوتبال

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

این مدرسه دارای دو پردیس مجزا برای مقاطع تحصیلی سنیور و جونیور است و همچنین خوابگاه این مدرسه دارای امکانات منحصر به فردی است که در ادامه به آن می‌پردازیم. آنچیزی که باعث شده تا مدرسه سینت جورج از دیگر مدارس شهر ونکوور متمایز شود، داشتن خوابگاهی با محیط شهری است. این خوابگاه در فضایی امن و دلچسب در فاصله بسیار کمی از مرکز شهر قرار گرفته است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

Harker Hall که نام خوابگاه این مدرسه است خانه دوم 110 دانش آموز از 20 کشور مختلف جهان می‌باشد. تالار اقامتی این مدرسه دارای محیطی دوستانه و پویا است که یادگیری اثربخشی را برای دانش آموزان عرضه می‌کند.

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

ظرفیت اتاق‌های دانش آموزان پایه‌های هشتم و نهم 4 نفره است، اما برای رعایت رفاه حال دانش آموزان دو یا سه نفر در هر اتاق قرار خواهند گرفت. اما ظرفیت اتاق‌های دانش آموزان بزرگسال - پایه‌های دهم تا یازدهم – دو نفر است.

تمامی اتاق‌ها مجهز به تخت‌های یک نفره، میز، کمد و کشوهای مخصوص است. همچنین به ازای هر 5 نفر یک سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته شده است.

 

امکانات مدرسه سینت جورج

 

مدرسه سینت جورج دارای اسختر سرپوشیده، سالن بدن سازی، سالن غذاخوری مخصوص دانش آموزان خوابگاهی، انواع کلاب‌های ورزشی و فعالیت‌های خیرخواهانه و غیره می‌باشد. به تمامی این امکانات باید رختشوی‌خانه، اینترنت پرسرعت و آشپزخانه را هم اضافه کرد.

 

امکانات مدرسه سینت جورج

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سینت جورج

تحصیل در این مدرسه - از آنجایی که به صورت خصوصی اداره می‌شود – دارای هزینه‌هایی است. در ادامه به طور اختصاصی تمامی هزینه‌های تحصیل در این مدرسه را متذکر شده‌ایم.

 • شهریه مقاطع جونیور برای دانش آموزان کانادایی: 26،000 دلار کانادا
 • شهریه مقاطع جونیور برای دانش آموزان بین المللی: 39،200 دلار کانادا
 • شهریه مقاطع سنیور (بزرگسالان) برای دانش آموزان کانادایی: 28،200 دلار کانادا
 • شهریه مقاطع سنیور برای دانش آموزان بین المللی: 41،300 دلار کانادا
 • هزینه شهریه شیفت شبانه‌روزی برای دانش آموزان کانادایی: 57،600 دلار کانادا
 • هزینه شهریه شیفت شبانه‌روزی برای دانش آموزان آمریکایی و مکزیکی: 66،000 دلار کانادا
 • هزینه شهریه شیفت شبانه‌روزی برای دانش آموزان بین المللی: 78،300 دلار کانادا

همانطور که می‌بینید، هزینه تحصیل و زندگی در کانادا برای دانش آموزان بین المللی بیشتر از هزینه تحصیل برای دانش آموزان کانادایی و آمریکایی است.  

 

هزینه‌های مدرسه سینت جورج

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

این مدرسه به طور سالیانه نزدیک به یک میلون دلار صرف برنامه‌های مالی جهت پوشش خانواده‌های ضعیف می‌کند. به همه خانواده‌هایی که احساس می‌کنند در پرداخت شهریه مدرسه به مشکل مواجه خواهند شد، توصیه می‌شود تا فرم درخواست کمک هزینه را ارسال کنند.

 

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

این مدرسه همچنین از سرویس شرکت‌های خارجی که در مورد خانواده‌های دارای نیاز مالی به مدارس توصیه‌هایی را می‌دهند، استفاده می‌کند. از دیگر امتیازات ویژه‌ای که این مدرسه برای دانش آموزان برجسته خود در نظر گرفته است، اهدای بورسیه است. اگر فرزند شما دارای مهارت خاصی است و در یکی از زمینه‌های هنری، ورزشی و علمی دارای مقام ملی یا بین المللی است، بهتر است شانس خود را برای دریافت بورسیه مدرسه سینت جورج امتحان کنید.

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه سینت جورج

لازم به ذکر است که به جهت تعداد بیشماری متقاضی برای ثبت نام در این مدرسه، اولویت با آن دسته از خانواده‌هایی است که بتوانند زودتر از دیگران ثبت نام خود را نهایی کنند. اول دسامبر هر سال ددلاین ثبت نام دانش آموزان مقاطع هشتم تا دوازدهم است.

 

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه سینت جورج

 

همچنین بعد از نام نویسی، از والدین دانش آموزان به صورت آنلاین مصاحبه‌ می‌شود و در صورتی که والدین در این مصاحبه شرکت نکنند، فرزند آنها شانس نشستن پشت نیمکت‌های این مدرسه را از دست خواهد داد و مبلغ اولیه ثبت نام (2500 دلار کانادا) به آنها برگرداننده نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مدرسه سینت جورج

ارائه کارنامه تحصیلی سه سال پایانی دانش آموز یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای ثبت نام اولیه احتیاج است. همچنین گذراندن آزمون SSAT (تست هوش برای دانش آموزان جهت ورود به مقاطع بالاتر) یکی دیگر از مدارکی است که هنگام ثبت نام باید آن را به همراه مدارک ذیل ارائه بدهید:

 • ویدیویی 45 ثانیه‌ای به زبان انگلیسی از دانش آموز که در آن باید در مورد یکی از موضوعات دلخواه خود صحبت کند.
 • معرفی نامه از یکی از معلم‌های خود
سوالات متداول

سوالات متداول

آیا امکان پرداخت قسطی شهریه میسر است؟

خیر. اما می‌توانید از برنامه‌های کمک هزینه‌ای مدرسه استفاده کنید

 

زبان آموزش در این مدرسه فرانسوی است؟

خیر. زبان رسمی استان بریتیش کلمبیا انگلیسی است و در تمامی مدارس این استان، زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question