مدرسه بین المللی اربن در استان انتاریو با دو پردیس در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و هم اکنون پذیرای دانش آموزان مقاطع نهم تا دوازدهم است. این دبیرستان در کانادا به صورت خصوصی اداره می‌شود، از این رو هیچگونه برنامه‌ کمک هزینه تحصیلی برای رفاه حال دانش آموزان و والدین آنها در نظر گرفته نشده است.

این مدرسه با شماره شناسایی SH010006 در سازمان آموزش و پرورش کانادا ثبت شده و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ دانش آموز بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند. دانش آموزانی که شانس راه یابی به این دبیرستان را پیدا کرده‌اند، همگی از سیستم آموزشی و کادر مجرب آن رضایت کامل داشته‌اند. در کلاس‌های مدرسه اربن (Urban International School) که بیشتر با نام UIS شناخته شده است، دانش آموزان در کنار فراگیری دروس معمول خود، می‌توانند در کلاس‌های فوق برنامه‌ای که ارزش بسیار بالایی دارند، شرکت کنند.

از سال ۲۰۰۹ که این مدرسه دایر شد، چندین ساختمان و امکانات جدید به آن اضافه شده و حالا تمام آنچه را که یک دانش آموز برای تحصیل در کانادا نیاز به آن نیاز دارد، این مدرسه دارد. برای مثال در سال ۲۰۱۹ یک پردیس جدید مخصوص یادگیری زبان انگلیسی به امکانات ویژه این مدرسه اضافه شد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه بین المللی اربن

دوره‌های اصلی این مدرسه در 8 شاخه ریاضیات، علوم، هنر، مطالعات جهان و کانادا، کامپیوتر و تکنولوژی، زبان انگلیسی، جامعه شناسی، تجارت و مدیریت طبقه‌بندی می‌شوند. دوره‌های پیش دانشگاهی – معادل پایه دوازدهم در سیستم آموزش و پرورش کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا – از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند که سعی شده با طراحی برنامه کلاسی بسیار کاربردی در این مدرسه، دانش آموزان این پایه برای حضور هر چه بهتر در دانشگاه‌های معتبر آماده شوند.

 

تحصیل در مدرسه اربن

برای مثال، دانش آموزان رشته ریاضی می‌توانند دوره‌های تخصصی در دروس توابع پیشرفته، هندسه، انتگرال و دیفرانسیل را انتخاب کنند. تمامیِ دروس در یک محیط کاملا دوستانه و آکادمیک ارائه می‌شوند و دانش آموزان بیش از پیش با یکدیگر و در کنار یکدیگر به کسب دانش می‌پردازند.

 

تحصیل در مدرسه اربن و امکانات

 

آن دسته از دانش آموزانی هم که در علاقمند به رشته‌های هنری هستند، به راحتی می‌توانند در یکی از دوره‌های آماده‌سازی برای حضور در دانشگاه رشته‌های نمایشنامه نویسی، هنرهای بصری، موسیقی، عکاسی و هنرهای تجسمی حضور یابند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه

به طور حتم، کمتر دبیرستانی را در کانادا می‌توان یافت که به اندازه مدرسه بین المللی اربن تمام نیازهای دانش آموزان را برطرف نماید. در واقع به جرات می‌توان گفت، امکانات این دبیرستان، کادر بسیار مجرب و تراز اول آن است که توانسته‌اند دانش آموزان کانادایی و بین المللی را در کنار یکدیگر به مراتب بالایی برسانند.

 

 

امکانات و ویژگی های مدرسه اربن

 

برای اقامت دانش آموزان، هم خوابگاهِ ویژه‌ای در داخل پردیس مدرسه در نظر گرفته شده است، و هم آپارتمان‌های کوچک یک نفره در بیرون مدرسه برای دانش آموزان تعبیه شده است. استفاده از برنامه Homestay نیز برای دانش آموزان مدرسه بین المللی اربن میسر است. در این طرح، دانش آموزان ما توسط خانواده‌هایی که واجد شرایط هستند تحت سرپرستی قرار می‌گیرند و در خانه آنها در طول سال تحصیلی اقامت پیدا خواهند کرد.

 

کلاس های مدرسه اربن

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه بین المللی اربن

شهریه‌ها و هزینه‌های تحصیل در مدرسه خصوصی و بین المللی اربن به شرح ذیل هستند:

  • هزینه تحصیل برای یک سال – با 8 واحد درسی: 16000 دلار کانادا
  • هزینه تحصیل برای یک سال – با 9 واحد درسی: 18000 دلار کانادا
  • هزینه تحصیل برای یک سال – با 10 واحد درسی: 19000 دلار کانادا

لازم به ذکر است که برای هزینه انتخاب هر واحد درسی به صورت جداگانه 2000 دلار کانادا است. برای ثبت نام اولیه دوره‌های تمام وقت مبلغ 350 دلار کانادا، برای دوره‌های پاره وقت 150 دلار کانادا و همچنین برای دوره‌های خصوصی مبلغ 4300 دلار کانادا برای هر درس اخذ خواهد شد.

همچنین هزینه‌های جانبی دیگری نیز متوجه دانش آموزان است که به شرح ذیل می‌باشند:

  • هزینه بیمه سلامت دانش آموز: 650 دلار کانادا برای یک سال
  • هزینه استفاده از برنامه: Homestay 1000 دلار کانادا برای 4 هفته
  • هزینه استفاده از اتاق یک نفره جهت اقامت دانش آموز: 2300 دلار کانادا
  • هزینه پیک آپ دانش آموز از فرودگاه: 100 دلار کانادا

در صورتی که با درخواست دانش آموز بین المللی موافقت نشود، تمامیِ هزینه‌هایی که او متقبل شده به غیر از 600 دلاری که بابت انجام بررسی اولیه داده است، استرداد خواهند شد. همچنین اگر در صورت موافقت با تحصیل دانش آموز بین المللی، او از آمدن به این مدرسه اجتناب کند، هیچ مبلغی به او برگردانده نخواهد شد.

 

مدرسه بین المللی اربن

 

بورسیه‌های مدرسه بین المللی اربن

شاید بتوان گفت که نبود بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانش آموزان، بزرگترین ضعف این مدرسه است. از آنجایی که مدرسه بین المللی اربن به صورت خصوصی اداره می‌شود، هیچگونه برنامه‌ای برای پوشش دادن برخی از هزینه‌ها برای دانش آموزان واجد شرایط در نظرگرفته نشده است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه اربن

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام

برای ثبت نام کافی است مراحل ذیل را به ترتیبی که نوشته شده است، انجام دهید:

  • از مدارک تحصیلی دو سال اخیر می بایست رونوشتی (اسکن) را برای مدرسه ارسال کنید. پس از این که مدارک خود را فرستادید، مشاورین مدرسه پس از بررسی آنها با شما تماس خواهند گرفت.
  • سپس پیش فاکتوری برای ارسال می‌شود و در صورتی که تمام مبلغ یک سال تحصیل را بپردازید، می‌توانید در کلاس‌های دبیرستان شرکت کنید.

امکانات مدرسه اربن

سوالات متداول

آیا فرزندان خانواده‌های مسلمان نیز می توانند در این مدرسه مشغول به تحصیل شوند؟

نه تنها برای این مدرسه بلکه برای تمامیِ مدارس سطح کشور کانادا، نژاد، رنگ پوست و مذهب دانش آموز هیچ تاثیری در قبولی یا رد او نخواهد داشت. مادامی که شما به صورت قانونی در کانادا به سر می‌برید، می‌توانید از امکانات پیشرفته این کشور استفاده کنید.

 

هزینه های مدرسه اربن

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question