اطلاعات کلی

درباره مدرسه همپتون

از اولین فعالیت‌های مدرسه همپتون تا کنون بیش از ۴۶۰ سال گذشته است، و همواره سعی بر این بوده که دانش آموزان از تحصیلی با کیفیت بهره‌مند شوند. در سال ۱۵۵۷، رابرت هموند، یک نوشیدنی ساز ثروتمند در انگلیس، به خاطر نداشتن سواد بارها با مشکلات جدی روبرو شد. رابرت در سال‌های آخر عمر خود، در وصیت‌نامه‌ای، بیشتر ثروت خود را برای یک مدرسه آزاد در نظر گرفت، تا کودکان از سواد کافی برای زندگی راحت‌تر در جامعه بهره‌مند شوند. عبارت «مدرسه رایگان» “Free Scole” در وصیت نامه او دیده می‌شود، که بی‌سواد بودن او را نشان می‌دهد، و امروزه به یک شعار برای مدرسه همپتون تبدیل شده است. این مدرسه یک گزینه خوب برای افرادی است که قصد تحصیل در انگلستان را دارند.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

امکانات و محیط‌های آموزشی

این مدرسه، امکانات بسیار خوبی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد، تا بتوانند از بهترین شیوه‌های آموزشی بهره‌مند شوند. مدرسه همپتون دارای چند سالن استراحت بسیار مجهز، سالن غذاخوری حرفه‌ای، آزمایشگاه و کارگاه تخصصی برای دروس عملی، کتابخانه بسیار مجهز، و کلاس‌های هوشمند اشاره کرد. همچنین در بحث ورزشی نیز، این مدرسه توانسته بسیار موفق عمل کند.

از امکانات ورزشی مدرسه همپتون می‌توان به سالن‌های ورزشی فوتسال، زمین چمن فوتبال؛ زمین کریکت و راگبی، استخر مناسب برای یادگیری قایق رانی و غیره اشاره کرد. ورزشکاران بسیار مشهوری از این مدرسه توانسته‌اند فارغ التحصیل شوند، و موفقیت خود را مدیون این مدرسه هستند.

در بحث خوابگاه نیز این مدرسه، دارای اقامتگاه داخلی است، و نظارت کافی روی آن وجود دارد. وجود مشاوران و پزشکان مجرب در این مجموعه باعث شده است، تا هر گونه مشکلی که دانش آموزان داشته باشند، به خوبی شناسایی و رفع شود. همچنین در صورت تقاضای والدین، دانش آموز می‌تواند از چند خوابگاه خصوصی که در اطراف مدرسه وجود دارند نیز استفاده کند.

هزینه‌های تحصیل و شهریه‌ها

هزینه‌های تحصیل در مدرسه همپتون با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان به صرفه است. همانطور که گفته شد، این مدرسه توسط یک خیر تاسیس شد، و همواره سعی شده است تا دانش آموزان را از آموزش با کیفیت بهره‌مند کند. هزینه‌های تحصیل در این مدرسه به شرح زیر هستند:

هزینه ثبت نام 125 پوند
شهریه ترم پاییز در سال 2020 و 2021 6،915 پوند در ترم
شهریه ترم زمستان و بهار 7،090 پوند در ترم
سپرده ضمانت 1،600 پوند
هزینه‌های آزمون ورودی متغیر است
اقامتگاه برای والدین در صورت برگزاری مراسمات 30 پوند در هر شب
کلاس‌های خصوصی موسیقی 350 پوند در هر ترم
مربی خصوصی ورزشی 400 تا 780 پوند در هر ترم
بیمه درمانی 112 پوند در هر ترم
شهریه باشگاه قایق سواری 100 تا 140 پوند در هر ترم
هزینه تغذیه 300 تا 500 پوند در هر ترم

مشاوره تخصصی اخذ پذیرش سریع و تضمینی از بهترین مدارس انگلیس با بورس‌های متنوع

بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی

مدرسه همپتون هر ساله توانسته بورسیه‌های زیادی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان اعطا کند. سازمان بورسیه فیتزویگرام بنا به استعداد دانش آموزان و سطح علمی آن‌ها، درصدی از شهریه‌های دانش آموزان متقبل می‌شود. علاوه بر این، کمک هزینه‌های دیگری به عنوان تهیه لوازم تحصیلی، و امکانات ورزشی نیز، این مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.

همچنین در این مدرسه، در حال حاضر بیش از 50 صندلی خالی برای دانش آموزانی که مشکلات مالی دارند در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، دانش آموزانی که برای پرداخت شهریه مدرسه نمی‌توانند اقدام کنند، این مدرسه تمام هزینه‌های تحصیل آن‌ها را به عهده خواهد گرفت. البته این هزینه‌ها شامل هزینه تغذیه، و کلاس‌های خصوصی نخواهد بود.

برنامه علمی و تحصیلی

مدرسه همپتون در واقع یک مدرسه پسرانه، برای دانش آموزان 11 تا 18 ساله است، و دوره‌های آموزشی متوسطه تا دوره sixth form را پوشش می‌دهد. مدرسه همپتون سعی کرده است تا دانش آموزان را در کلاس‌های مختلف دسته بندی کند. به عنوان مثال، دانش آموزانی که از همان سال‌های اول دوره متوسطه در این مدرسه به تحصیل پرداخته‌اند، به دلیل سطح بالای علمی خود، در کلاس‌های جداگانه نسبت به دانش آموزانی که از دیگر مدارس برای سال‌های پایانی در این مدرسه ثبت نام می‌کنند قرار می‌گیرند.

مدرسه همپتون علاوه بر دروس اصلی که در برنامه آموزشی خود تدریس می‌کند، چندین فعالیت جانبی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته است. به عنوان مثال در زمینه ورزشی؛ فوتبال، راگبی، کریکت و قایق سواری به دانش آموزان یاد داده خواهد شد. همچنین موسیقی، بازیگری، فلسفه، نویسندگی، هنر و شیوه گویندگی نیز به دانش آموزان تدریس خواهد شد.

در دوره متوسطه سعی شده است تا تمرکز اصلی روی آزمون GCSE باشد، و دانش آموزان در کلاس به صورت تخصصی‌تر با موضوعات مختلف درسی آشنا می‌شوند. بحث آموزش در این دوره به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود. بخش اول به تکمیل آموخته‌های دانش آموز در دوره‌های قبلی خواهد پرداخت، و قسمت اصلی آموزش، به یادگیری مفاهیم جدید پرداخته می‌شود.

بخش سوم در رابطه با یادگیری مهارت‌ها و مطالب پیش نیاز برای رسیدن به دوره sixth form است. در دوره sixth form نیز، دروس اصلی دانش آموزان بر اساس استانداردهای A-level ارائه می‌شوند، و هدف از آن یادگیری تخصصی‌تر مطالب، برای ورود به دانشگاه ها وکالج های انگلستان جهان است.

چگونگی پذیرش و ثبت‌نام برای دانش‌آموزان خارجی

برای ثبت نام در این مدرسه، می‌توان درخواست خود را در سایت ارسال کرد. مدرسه همپتون یکی از مدارس قدیمی بریتانیا است، اما توانسته از روش‌های نوین ثبت نام دانش آموز استفاده کند، و یکی از مدارسی است که پیشرو ثبت نام غیر حضوری بوده است. برای ثبت نام در این مدرسه باید طبق مراحل زیر پیش رفت:

  • ارائه درخواست آنلاین و پرداخت هزینه اولیه ثبت نام
  • رزرو وقت مصاحبه با مسئولین مدرسه برای آشنایی با شیوه تدریس
  • تماشای تور آنلاین و سه بعدی محیط مدرسه ( در شرایط عادی و بدون کرونا، امکان بازدید حضوری از مدرسه وجود داشته است)
  • انجام آزمون‌های ورودی این مدرسه
  • دریافت تاییدیه قبولی برای ورود به مدرسه همپتون
  • انجام ثبت نام و پرداخت شهریه‌های آموزشی

موقعیت جغرافیایی و دسترسی محیطی

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question