اطلاعات کلی

درباره مدرسه وست ‏مینستر

مدرسه وست‏ مینستر (Westminster) با ۴۶۰ سال سابقه، یکی از قدیمی‏‌ترین و کارآزموده‌‏ترین مدارس شهر لندن محسوب می‏شود. این مدرسه که همچنان در محل اصلی خود یعنی در کنار صومعه وست ‏مینستر و مجلس پارلمان قرار دارد، ابتدا به عنوان یک مدرسه خیریه و توسط راهبان بندیکتی صومعه سنت پیتر تاسیس شد. مدرسه وست‏ مینسر از سطح آموزشی و تحصیلی بسیار بالایی برای تحصیل در انگلستان برخوردار است و دانش‌‏آموزان آن می‌‏توانند با آزادی کامل به بحث و تبادل نظر در مورد مسائل علمی، دینی، سیاسی و غیره بپردازند.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

امکانات و محیط‌های آموزشی

مدرسه وست‏ مینستر نیز مانند همه مدارس شبانه ‏روزی در انگلستان و مدارس خصوصی شامل خوابگاه می‏شود. خوابگاه‏‌های این مدرسه بصورت جداگانه طراحی ‏شده‌‏اند و دانش ‏آموزان مقاطع تحصیلی بالاتر می‏توانند از اتاق خصوصی بهره‌‏مند شوند. بااینحال، برای دانش ‏آموزان کوچکتر اتاق‏های سه تا چهار نفره در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که تمام اتاق‏های این خوابگاه‏ها از امکانات کامل بهره می‌‏برند.

هزینه‌های تحصیل و شهریه‌ها

تحصیل در مدرسه وست ‏مینستر نیز مثل همه مدارس خصوصی نیازمند پرداخت شهریه است. در تعیین شهریه تحصیلی وست‏ مینستر سه عامل اصلی یعنی، سن دانش ‏آموز، مقطع تحصیلی و نوع خوابگاه نقش تعیین کننده‌‏ای دارند. متقاضیان ثبت ‏نام در این مدرسه می‌‏توانند پس از اتمام مراحل ثبت‏ نام، شهریه قابل پرداخت را روی سایت مدرسه مشاهده کنند.

مشاوره تخصصی اخذ پذیرش سریع و تضمینی از بهترین مدارس انگلیس با بورسهای متنوع

بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی

دانش ‏آموزانی که امیدوارند بورسیه مدرسه وست ‏مینستر را دریافت کنند، مانند پذیرفته شدگان تمام مدارس خصوصی برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان باید ابتدا از لحاظ شایستگی بررسی شده و در امتحانات ورودی و مصاحبه‌‏ها موفق عمل کنند. پس از پذیرفته شدن، والدین دانش ‏آموز می‏بایست فرم ارزیابی مالی که جهت تعیین سطح حمایت مالی مورد نیاز طراحی شده است را پر کنند. در صورتیکه والدین دانش‌‏آموز در پرداخت تمام یا بخشی از شهریه ناتوان باشند، ممکن است از تخفیف‌های مرتبط بهره‌‏مند شوند. بورسیه کامل مدرسه وست‏ مینستر شامل هزینه پوشاک، لوازم تحریر و سایر هزینه‌‏های اجباری می‌‏شود.

برنامه علمی و تحصیلی

در وست‏ مینستر علاوه بر دوره‌‏ها و دروس الزامی دوره‏‌های انتخابی نیز ارائه می‌‏شوند. دانش‏‌آموزان می‌‏توانند علاوه بر دروس ارائه شده، با انتخاب دوره‌‏های مورد علاقه خود در کنار تحصیل، در سایر زمینه‌‏ها نیز پیشرفت کرده و تجربیات ارزشمندی بدست آورند. از جمله دوره‌‏های مدرسه وست‏ مینستر می‌‏توان به این موارد اشاره کرد:

دوره زبان انگلیسی مدرسه وست‏ مینستر

دوره‌‏های زبان انگلیسی در وست‏ مینستر دانش ‏آموزان به وسیله مطالعه زبان و ادبیات انگلیسی با کتاب‏ها و تفکرات ارزشمندی آشنا می‌‏شوند. دانش ‏آموزان وست ‏مینستر در تمام سطوح یاد می‌‏گیرند با دقت بخوانند، انتقادی و خلاقانه فکر کنند و موثر بنویسند. اگرچه دپارتمان انگلیسی این مدرسه به برگزاری کلاس‏های ناهمگن اعتقاد دارد، اما دوره‌‏های پیشرفته برای افراد واجد شرایط چهارم و پنجم ارائه می‏‌شوند.

دوره تاریخ مدرسه وست ‏مینستر

دپارتمان تاریخ مدرسه وست ‏مینستر طی یک دوره تحصیلی چهارساله و با تمرکز بر تاریخ جهان و آمریکا، دانش ‏آموزان را در راه تبدیل شدن به خوانندگان، متفکران و نویسندگان و منتقدان راهنمایی می‏کند. دانش ‏آموزان وست ‏مینستر از طریق مطالعه آثار چالش برانگیز، شرکت در مباحث متفکرانه، تمرینات بدیع و پروژه‏‌های تحقیقاتی با میراث خود و محیطی آشنایی شوند که در آن زندگی می‏‌کنند.

دوره زبان‏های خارجی مدرسه وست ‏مینستر

گروه زبان‏های خارجی مدرسه وست ‏مینستر دوره‌‏هایی را به آموزش زبان‌‏های فرانسوی، اسپانیایی و چینی اختصاص می‏‌دهد. دانش‌‏آموزان از طریق آموزش فشرده، مهارت‏های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و نگارشی خود را تقویت می‌‏کنند و در زبان مورد علاقه خود غرق می‌‏شوند. به این ترتیب و به وسیله آشنایی با فرهنگ، زبان و آداب و رسوم جوامع مختلف، دنیای جدیدی به روی دانش‌‏آموزان باز می‌‏شود.

دوره ریاضیات مدرسه وست ‏مینستر

گروه ریاضیات وست‏ مینستر سعی دارد دانش ‏آموزان را در افزایش درک و کسب مهارت یاری کند، مشارکت را تشویق کند، مهارت‏های تفکر انتقادی و حل مسئله را تقویت کند، علاقه دانش‌‏آموزان را برانگیزد و در مدیریت مباحث ریاضی اعتماد به نفس ایجاد کند.

دوره علوم مدرسه وست ‏مینستر

برنامه درسی علوم وست‏ مینستر با فیزیک آغاز می‌شود، رشته ای که در کارکرد جهان بسیار اساسی است و از طریق شیمی و زیست شناسی به مجموعه‌ه‏ایی از علوم کاربردی و متنوع تبدیل می‏‌شود. دانش آموزان از آموزش‏‌های تجربی و کاربردی استفاده می‌‏کنند و از بسیاری از ابزارها و تکنیک‌‏های مورد استفاده دانشمندان بهره‌‏مند می‏‌شوند.

دوره هنرهای تجسمی و نمایشی مدرسه وست‏ مینستر

از طریق دوره‏‌های آموزشی در بخش هنرهای تجسمی و نمایشی، دانش ‏آموزان مدرسه وست‏ مینستر ابزارهای رسمی لازم برای تفسیر و برقراری ارتباط غیرکلامی را بدست می‏آورند. تأکید اصلی این برنامه بر فرایند است. دانش آموزان طی این دوره عادات خوبی پیدا می‏‌کنند و خود و همسالان خود را برای ایجاد مجموعه‏‌ای از آثار تشویق می کنند.

دوره‏‌های آموزشی پیشرفته مدرسه وست ‏مینستر

همه گروه‏های آموزشی دوره‏ها و امتحانات آموزش پیشرفته را ارائه می‏‌دهند. لازمه ورود به دوره پیشرفته برای دانش‌‏آموزان، کسب حداقل امتیاز 90 در دوره پیش از دوره پیشرفته است. دانش‌‏آموزانی که در امتحانات نمره موفقیت ‏آمیزی کسب کنند ممکن است در بسیاری از کالج‌‏ های انگلستان و دانشگاه‌‏ها واجد شرایط کسب رتبه پیشرفته شوند.

چگونگی پذیرش و ثبت‌نام برای دانش‌آموزان خارجی

والدین می‏توانند برای ثبت‏ نام فرزند مثبت 7 سال خود در هر زمانی اقدام کنند، اما ثبت نام باید تا مهلت منتشر شده و به طور کلی تا اکتبر سال قبل از نقطه ورود تکمیل شود. برای مثال برای شروع تحصیل در سپتامبر 2021 باید ثبت‏نام تا اکتبر 2020 تکمیل شود. ثبت ‏نام در وست‏ مینستر شامل هزینه‌‏ای به مبلغ 150 پوند است و هیچ گونه درخواست دیرهنگام پس از پایان مهلت اعلام شده پذیرفته نمی‌‏شود.

موقعیت جغرافیایی و دسترسی محیطی

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question