اطلاعات کلی

درباره مدرسه یارم

مدرسه یارم از زمان تاسیس خود در سال ۱۹۷۸ تا کنون، توانسته به یکی از برترین مدارس برای تحصیل در انگلستان تبدیل شود. نتایج آکادمیکی خوب و پردیس‌های بسیار مجهز مدرسه یارم، باعث شده است تا تجربه‌ای فراتر از تحصیل به دانش آموزان ارائه شود. به گفته این مدرسه، هدف ما از آموزش، موفقیت دانش آموزان در زندگی شخصی است، و هر کس که در زندگی شخصی موفق باشد قطعا در شغل خود نیز موفق است. هر ساله دانش آموزان زیادی برای ثبت نام در این مدرسه اقدام می‌کنند، اما ظرفیت کم مدرسه یارم باعث شده است تا تعداد کمی وارد آن شوند.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

امکانات و محیط‌های آموزشی

مدرسه یارم یکی از با امکانات‌ترین مدارس شمال شرقی انگلیس است، و توانسته با معلمین مجربی که دارد، سطح علمی دانش آموزان را بسیار بالا نگه دارد. از امکانات این مدرسه می‌توان به کارگاه بسیار مجهز برای دروس عملی، آزمایشگاه علوم و تکنیسین‌های حرفه‌ای، چندین سالن ورزشی با امکان برگزاری مسابقاتی مانند تنیس، فوتبال، شطرنج و غیره اشاره کرد. همچنین بخش باله و حرکات نمایشی از مدرسه یکی از پر افتخارترین گروه‌های بریتانیا است که توانسته جوایز بسیاری کسب کند.

یکی دیگر از امکانات این مدرسه، استودیو موسیقی بسیار حرفه‌ای آن است، که دانش آموزان می‌توانند به یادگیری انواع ساز موسیقی بپردازند. همچنین سالن غذاخوری مدرسه یارم با بهترین آشپزها اداره می‌شود، و کیفیت بسیار بالایی دارد. در بحث خوابگاه و اقامتگاه، این مدرسه به دلیل پایین بودن سن دانش آموزان، دارای خوابگاه داخلی نیست، و باید کودک را به سازمان‌های سرپرستی سپرد.

هزینه‌های تحصیل و شهریه‌ها

هزینه‌های تحصیلی در مدرسه یارم به نسبت امکانات آن کاملا به صرفه است. شهریه هر دوره کاملا متفاوت است، و به عنوان مثال در بخش کودکان و مهد کودک هزینه هر ترم بین 2700 تا 3200 پوند است. شهریه مقطع راهنمایی این مدرسه بین 3400 تا 3900 پوند است، و شهریه مقطع فرم 6 حدود 4 تا 5 هزار پوند در هر ترم است. همچنین در صورتی که کلیه مقاطع را یکجا پرداخت کنید، کل این مبلغ 223 هزار پوند خواهد بود و با هزینه‌های ثبت نام و مراحل اداری حدود 226 هزار پوند خواهد شد.

مشاوره تخصصی اخذ پذیرش سریع و تضمینی از بهترین مدارس انگلیس با بورسهای متنوع

بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی

کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی زیادی در مدرسه یارم ارائه می‌شود، و این مبالغ بر اساس میزان عملکرد دانش آموز به او تعلق خواهد گرفت. در برخی از مقاطع این بورسیه‌ها تا 50 هزار پوند قابل دریافت هستند و می‌توان از آن به عنوان هزینه زندگی، شهریه و تهیه لوازم تحصیل استفاده کرد.

برنامه علمی و تحصیلی

دوره‌های تحصیلی در مدرسه یارم باعث شده است تا دانش آموزان سطح علمی بالایی داشته باشند، و با ادامه تحصیل در این مدرسه، بتوانند وارد بهترین دانشگاه‌های سراسر جهان شوند. این مدرسه می‌تواند به آموزش افراد 3 تا 18 ساله بپردازد، و از کودکی می‌تواند مهارت‌های اساسی را به آن‌ها آموزش دهد. دوره‌های مدرسه یارم به سه بخش اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

مدرسه مقدماتی ( 3 تا 11 سال)

این دوره برای کودکان 3 ساله تا دانش آموزان 11 ساله طراحی شده است، و به آن‌ها در کنار دروس اصلی، بسیاری از مهارت‌های دیگر نیز آموزش داده می‌شود. اولین اکتشافات کودک نسبت به جهان اطراف خودش در سنین پایین انجام می‌شود، و مقامات مدرسه با بیان اهمیت این موضوع، تمرکز خود را روی یادگیری بیشتر آن‌ها و افزایش اعتماد به نفس کودک خواهند گذاشت. مقطع تحصیلی 1 و 2 کمی سطح علمی بیشتر خواهد شد. در این سال‌ها، به دانش آموزان یاد داده می‌شود تا بتوانند روی مطالب مختلف تمرکز کنند، یادگیری را خود انجام دهند، و خلاقیت آن‌ها رشد بیشتر خواهد کرد. در این مقطع در کنار دروس اصلی، به دانش آموزان درس‌های مانند موسیقی، هنر، زبان فرانسه، کار با رایانه و طراحی آموزش داده می‌شود. دانش آموز هنگامی که به مقطع 3 تا 6 می‌رسد، از او انتظار خواهد رفت که تخصص بیشتری از خود نشان دهد. در این سال‌ها دانش آموز برای مقطع بعدی (دبیرستان در انگلستان) آماده می‌شود، و میزان دانش او تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. در این سال‌ها نیز به فرد موسیقی، ورزش، بازیگری و رقص آموزش داده می‌شود، و با سفرهای علمی کنجکاوی او را بیشتر خواهند کرد.

دوره راهنمایی و متوسطه

این دوره برای دانش آموزان 11 تا 16 ساله است، که در این سال‌ها فرد را برای شرکت در آزمون GCSE آماده می‌کنند. هدف از این دوره آمادگی برای مقاطع بعدی است، و دروس آن کمی تخصصی‌تر می‌شود. همچنین در صورت تقاضا، می‌توان دانش آموز را برای سطح پیشرفته نیز آماده کرد. این دوره به صورت چهار ساله طراحی شده است، و در سال اول، دروسی مانند انگلیسی، ریاضی، علوم، فرانسه، علوم رایانه‌ای، زبان لاتین، آلمانی، تاریخ و جغرافیا، طراحی و هنر و موسیقی به او آموزش داده می‌شود.

در سال دوم نیز که به عنوان مقطع 8 تحصیلی در نظر گرفته می‌شود، دروس تخصصی‌تر مانند بیولوژی، شیمی و فیزیک نیز به دروس سال قبل اضافه خواهد شد. در دو سال بعدی، دروس کمی تخصصی‌تر می‌شوند و دانش آموز برای آزمون GCSE آمادگی کامل خواهد داشت.

دوره Sixth Form

دوره Sixth form در مدرسه یارم به شکلی طراحی شده است که دانش آموز مهارت‌های لازم برای زندگی خود در آینده را کسب کند، و همچنین برای بازار کار آماده شود. این دوره برای دانش آموزان 16 تا 18 ساله است، و دروس اصلی آن‌ها بسیار تخصصی است. همچنین در کنار این دروس اصلی، مشاوران مدرسه چندین ساعت جلسات آموزش مختلف برای دانش آموزان برگزار می‌کنند. این جلسات عبارتند از:

  • موفقیت در شغل
  • شناخت موادهای مخدر و آسیب‌های آن
  • زندگی اجتماعی
  • اقتصاد
  • قوانین کشور
  • خانواده و نحوه تربیت فرزند
  • آموزش رابطه صحیح
  • استفاده از تکنولوژی در شغل و زندگی و بسیاری موارد دیگر

چگونگی پذیرش و ثبت‌نام برای دانش‌آموزان خارجی

همانطور که گفته شد، مدرسه یارم هر ساله متقاضیان زیادی دارد، و از آنجا که سطح علمی دانش آموزان بسیار مطرح است، این مدرسه هر ساله آزمون‌های زیادی برای ورود انجام می‌دهد. البته برای ثبت نام کودکان در مقاطع پایه، مصاحبه با والدین دانش آموز انجام می‌شود، و در صورت تایید، نیاز است تا والدین چندین مرحله به مشاوره با مسئولین مدرسه بپردازند.

موقعیت جغرافیایی و دسترسی محیطی

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question