L O A D I N G

۹ کاری که در سفر به لندن نباید انجام داد

نویسنده: زهرا مهربان

قصد دارید سفر به لندن را تجربه کنید؟ پس حتما به شکاف‌های فرهنگی بیاندیشید. لندن شهری بسیار قانون مدار است و چون بسیاری از این قوانین میان بومیان این شهر به صورت غریزی رعایت می‌شود، گردشگران به زمان بیشتری برای درک برخی از این قوانین نیاز دارند. در این یاداشت برای جلوگیری از لغزش‌های اجتماعی در مترو، اطراف شهر و البته در رستوران‌ها، ترفندهایی کوتاه و کاربردی برایتان آماده کرده‌ایم.

لندن شهری بسیار قانون مدار است

برای لذت بردن بیشتر حین سفر به لندن، از انجام این کارها پرهیز کنید:

  • سفر شهری در ساعات اوج شلوغی

حتی الامکان در بازه زمانی ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح و همچنین ۵ تا ۷ بعد از ظهر از مترو استفاده نکنید. در این ساعات ایستگاه‌های مترو بسیار شلوغ هستند و بسیاری از لندنی‌ها در حال رفت یا برگشت از محل کار خود می باشند.

  • ایستادن در سمت چپ پله برقی

اگر تنها یک قانون طلایی در لندن وجود داشته باشد، همین است. در هنگام استفاده از پله برقی‌های مترو هرگز در سمت چپ نایستید. سمت چپ برای راه رفتن است و سمت راست برای ایستادن. اگر این قانون ساده را رعایت نکنید به سرعت مورد سرزنش قرار می گیرید و همگان از این رفتار شما متعجب خواهند شد.

اگرچه خرید یک کارت بلیط ممکن است برای یک روز گشت و گذار مقرون به صرفه به نظر برسد، اما شما با استفاده از کارت اویستر(Oyster Card) می‌توانید پول بیشتری را صرفه جویی کنید (تازه اگر هماهنگ شدنتان با لندنی‌ها را به حساب نیاوریم). استفاده از این کارت‌های هوشمند(Pay-as-you-go) اغلب کم هزینه تر از کارت بلیط های روزانه است. ضمنا هیچوقت بلیط یک طرفه نخرید، مگر آنکه بخواهید دو برابر قیمت، پول بدهید!

  • استفاده از مترو هنگامی که پیاده رفتن سریع تر است

سیستم متروی لندن بسیار گسترده است به طوری که گردشگران و حتی خود لندنی‌ها اغلب فراموش می‌کنند که همیشه بهترین انتخاب برای سفر روزانه، استفاده از مترو نیست. در مرکز لندن، پیاده روی بین ایستگاه‌های مترو معمولا بسیار سریعتر است! با توجه به نقشه عابران پیاده متروی لندن، تنها چهار دقیقه طول می کشد تا یک فرد پیاده از میدان لستر تا ایستگاه‌های کاونت گاردن(Covent Garden) برود، که این زمان احتمالا نصف زمان لازم برای بالا رفتن از ۱۹۳ پله در ایستگاه کاونت گاردن است.

  • انعام دادن در رستوران

بارها و رستوران‌ها  مرکز زندگی اجتماعی در بریتانیا محسوب می‌شوند و در تمام گوشه و کنار لندن نیز چنین مراکزی یافت می‌شوند. برای کسب یک تجربه انگیزشی حین سفر به لندن، به اجتماعات بپیوندید و لذت ببرید. فقط فراموش نکنید که کسی از شما انتظار انعام دادن ندارد.

  • افتادن در تله تورهای مسافرتی گران حین سفر به لندن

برای گشت و گذار نیاز نیست حساب بانکی خود را خالی کنید. به جای رفتن به جاذبه‌های گردشگری شلوغ لندن مانند موزه مادام توسو((Madame Tussauds و زندان های لندن(London Dungeons) با پرداخت هزینه‌های گزاف، بازدید از مجموعه‌های بی نظیری مثل موزه‌ها و گالری‌های رایگان در لندن توصیه می شود. شما در طول سفر به لندن می توانید از آثار داوینچی و ونگوگ در گالری ملی دیدن کنید و یا اسکلت معروف دایناسور غول پیکر را در موزه تاریخ طبیعی ببینید بدون اینکه حتی ۱ پنی پرداخت کنید.

  شرایط تحصیل در دبیرستان‌های استرالیا
  • صرف غذا در خانه استیک انگس(Angus Steakhouse)

طبخ غذاهایی از همه ملیت های دنیا در خانه استیک انگس لندن، هیچ عذر و بهانه‌ای برای خوردن غذا در این رستوران باقی نمی‌گذارد. با اینحال توصیه می‌شود برای صرف نهار و شام در لندن به دنبال گزینه‌های متنوع و به صرفه تر واقع در مرکز شهر بگردید.

سریع ترین راه عصبی کردن مردم لندن، جلوگیری از عبور و مرور آن‌ها در سطح شهر است، خواه این توقف برای گرفتن یک عکس در خیابان آکسفورد باشد و یا تجمع در مقابل یک نقشه مترو! اگر احساس می‌کنید باید در مکانی توقف کنید، اطمینان حاصل کنید که راه کسی را سد نخواهید کرد.

  • برقراری ارتباط کلامی بی موقع

انگلیسی ها کلا تودار هستند و صحبت کردن با آن ها هنگامی که در حال فکر کردن هستند می تواند به عنوان یک سوء تفاهم اجتماعی تلقی گردد. برای برقراری ارتباط کلامی، هوشمندانه عمل کنید. مثلا کسی که در مترو در حال مطالعه است احتمالا تمایلی به برقراری ارتباط ندارد.

۱ rating ۱/۵
منبع

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *