۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

دوره Foundation

نویسنده: کارشناس

Foundation، دوره آمادگی ورود به دانشگاه است و مختص دانش آموزان بین المللی است که دوره دبیرستان را پشت سر گذاشته اند و در دوره دیپلم نمره های خوبی گرفته اند. این دوره جهت افرادی که برای ورود مستقیم به دانشگاه های انگلستان بدلیل تفاوتهای سیستم آموزشی کشور انگلستان و ایران واجد شرایط نیستند نیز ارائه میشود.

دوره Foundation دوره ای ۱۲ ماهه یا ۹ ماهه است که توسط کالج‌ها یا دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و جایگزین دوره A-LEVEL است و تنها دانشجویان خارجی حق استفاده از این دوره را دارند.

Foundation ارائه شده توسط کالج‌های مختلف بر حسب نوع دروس ارائه شده امکان ورود به رشته های مختلف را برای دانشجویان فراهم می‌کند. بنابراین دانشجویان باید بر اساس علاقمندی خود کالجی که دروس مرتبط با رشته تحصیلی مدنظرشان را ارائه می‌کند انتخاب کنند..

Foundation های ارائه شده توسط کالج‌های مختلف بر حسب نوع کیفیت بوسیله دانشگاه‌ها مورد قبول واقع می شود و تعداد دانشگاه‌هایی که Foundation یک کالج را قبول می‌کنند نشان‌دهنده کیفیت آن کالج است.

ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی فقط از طریق دوره A-Levels امکان پذیر است و از طریق Foundation این امکان وجود ندارد.

حداقل سن برای ورود به دوره Foundation ۱۷سال تمام است و دانشجو باید دارای مدرک دیپلم باشد. دانش آموزانی که هنوز دیپلم نگرفته‌اند باید به جای دیپلم دوره یک ساله GCSE را بگذرانند.

دانش آموزان پس از اتمام دوره FOUNDATION وارد دوره لیسانس می‌شوند.

چرا باید در دوره FOUNDATION شرکت کنم؟
این دوره یکساله هم به پیشرفت زبان انگلیسی آکادمیک کمک می کند، و هم به فهم درس هایی که در طول دوره ی لیسانس خواهید داشت، کمک خواهد کرد. همچنین می توانید در موضوعاتی مانند راه های تحقیق کردن، روش های نوت برداری، راه های کنفرانس دادن که از پایه های اساسی سیستم های آموزشی هستند دانش خود را گسترش دهید. پس از اتمام این دوره، شما هم مانند دانشجویان انگلیسی الاصل با سیستم آموزشی آشنا خواهید بود و می توانید به راحتی از پس مسئولیت های خود برآیید.
مزایای دوره Foundation

در دوره Foundation طیف گسترده ای از موضوعات وجود دارند مانند: کسب و کار، کامپیوتر، ارتباطات، حقوق، هنر و طراحی، مهندسی و علوم اجتماعی. همچنین متدهای آموزشی خاصی جهت تقویت و توسعه مهارتهای مطالعاتی مانند تحقیق،حل مسئله ،یادگیری و استدلال تحلیلی، تدبیر شده است.

همچنین در پایان دورانFoundation دانش آموزان بدون در نظر گرفتن نمرات و بدون شرکت در آزمون ورودی وارد دانشگاههای انگلستان میشوند.
تفاوت دیگری که دورهFoundationبا دورهAlevel دارد این است که هزینه های آن به نسبت دیگر دوره های مشابه ارزان تر میباشد.
پس میتوان گفت افرادی که در این دوره تحصیل میکنند شانس بسیار بالاتری را برای ورود به دانشگاههای انگلستان خواهند داشت.

نحوه ورود به دانشگاه از طریق FOUNDATION

فرم UCAS بر اساس علاقه دانشجو به دانشگاه و رشته مربوطه و همچنین پتانسیل دانشجو و به ترتیب از قوی به ضعیف باید پر شود . دانشجویان متقاضی این رشته‌ها می‌توانند حداکثر ۴ رشته را در فرم UCAS پر کنند و انتخاب ۵ ام باید رشته‌ای دیگر باشد.

شرکت در امتحانات کالج و آوردن حد نصاب نمره قبولی دانشگاه‌هایی که در UCAS انتخاب شده‌اند شرط ورود به دانشگاه است.

برای ورود به دوره FOUNDATION اخذ نمره مورد قبول در تست IELTS UKVI ضروری است.

شما می توانید از طریق تماس با مشاوران آسمان آبی از شرایط اخذ پذیرش از دوره Foundation در بهترین مدارس انگلستان آشنا شده و درخواست خود را از طریق ما برای دانشگاه ارسال کنید. کارشناسان شرکت آسمان آبی در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به اخذ پذیرش شما اقدام خواهند کرد.

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question