کالج ابی Abbey College در سال ۱۹۷۹ توسط ماکاوه در انگلیس تاسیس شد. مکان این موسسه در گذشته به عنوان یک مدرسه برای آموزش استفاده می‌شد، که سال‌ها بلااستفاده مانده بود. این کالج با ۷۰ هکتار، دوره‌های مناسب بزرگسالان را برای تحصیل در انگلستان ارائه می‌دهد، و یکی از برترین کالج‌های انگلیس است. کالج ابی به عنوان یک موسسه آموزشی برای تحصیلات تکمیلی شناخته می‌شود که به دانش آموزان ۱۴ تا ۲۰ ساله، تدریس می‌کند. بسیاری از افراد خارجی که قصد دارند مدارک خود را با چارچوب آموزشی بریتانیا تطبیق دهند، معمولا برای یک کالج، مانند کالج ابی اقدام می‌کنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج ابی

کالج ابی دوره‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده است، که دانش آموزان بتوانند با مدارک معتبر وارد دانشگاه‌های معتبر جهانی شوند. در حال حاضر بیش از 100 دانش آموز در رشته‌های مختلف این کالج به تحصیل پرداخته‌اند. این کالج دوره‌هایی مانند GCSE، IGCSE، سطح الف، و دوره‌های پایه لیسانس را ارائه می‌کند، و یکی از مقاصد اصلی 4470 مدرسه کشور انگلیس است.

دوره‌های کالج ابی همه توسط اساتید برتر انگلیس تدریس می‌شوند، و کلاس‌های فنی در محیطی مناسب برگزار خواهند شد. علاوه بر دروس اصلی، دانش آموزان معمولا با طیف وسیعی از دروس فرعی و فعالیت‌های مختلف برای افزایش مهارت خود روبرو می‌شوند. البته لازم به ذکر است که شرایط سنی برای ورود به این مدرسه وجود دارد، و افراد بزرگتر از 20 سال باید در مدارس شبانه انگلیس به تحصیل بپردازند. دوره‌های آموزشی این کالج به شرح زیر هستند:

دوره‌های GCSE/IGCSE

دوره GCSE یا IGCSE یکی از اولین مدارکی است که دانش آموزان بریتانیا دریافت می‌کنند، و داشتن آن برای دریافت مدرک سطح الف و ورود به دانشگاه‌های جهانی مورد نیاز است. GCSE تنها در انگلیس اعتبار دارد، و برای بین‌المللی کردن مدرک باید در آزمون IGCSE شرکت کرد. در این دوره که به صورت 2 ساله (شش ترم) برگزار می‌شود، 4 موضوع درسی اصلی به صورت اجباری است، و در مجموع باید 9 عنوان درسی برای دریافت مدرک انتخاب کرد.

از دروسی اصلی این دوره می‌توان به زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم رایانه‌ای و علوم انسانی اشاره کرد. علاوه بر این موضوعات فرعی که دانش آموز باید بنا به رشته آینده خود انتخاب کنند عبارتند از هنر، زیست، علم تجارت، شیمی، اقتصاد، ادبیات انگلیسی، زبان فرانسه و آلمانی، و فیزیک. این دوره پیش نیاز آزمون سطح الف است، و کسب نمره عالی در آن می‌تواند راه را برای موفقیت آینده هموارتر کند.

دوره‌های کالج ابی

دوره‌های سطح الف

دوره سطح الف، یک دوره استاندارد برای ورود به دانشگاه‌های بریتانیا و جهان است. در کالج ابی سعی شده تا آموزش به نحوی ارائه شود که دانش آموزان گزینه‌های بیشتری برای ثبت نام داشته باشند.دوره سطح الف در واقع یک دوره دو ساله است، که در سال اول 4 موضوع درسی و در سال دوم 3 موضوع درسی باید انتخاب شود، و بالاترین نمره را در آن کسب کرد.

دانش آموزان معمولا در این مدرسه، هر روز بین 2 الی 3 ساعت تکلیف برای انجام دادن دارند، و ممکن است بنا به موضوعات انتخابی خود، آخر هفته‌ها به شرکت در دوره‌های آموزشی جانبی مشغول شوند. این دوره در کالج ابی به صورت 6 ترمه برگزار می‌شود، و علاوه بر تمام دروسی که باید انتخاب کنند، قبولی در آزمون بین‌المللی آیلتس نیز مورد نیاز است.

از موضوعات اصلی این دوره می‌توان به هنر، زیست شناسی، علوم تجارت، شیمی، علوم رایانه‌ای، اقتصاد، زبان‌های خارجی، ریاضیات محض، حقوق، و فیزیک اشاره کرد.

دوره‌های پیش دانشگاهی

این دوره در کالج ابی به صورتی طراحی شده است، که دانش آموزان بتوانند پس از دریافت مدرک پیش دانشگاهی، برای ادامه تحصیلات تخصصی خود، وارد برترین دانشگاه‌های جهانی شوند. بر اساس آمار این کالج تنها در سال 2018 توانسته 15 صندلی در دانشگاه‌های آکسبریج رزرو کند.

شرایط ورود به این دوره کمی پیچیده است، و شاید برای افرادی که با سیستم آموزشی بریتانیا آشنایی ندارند، سخت به نظر برسد. اما در حالت کلی می‌توان گفت برای ورود به دانشگاه‌ها، گذراندن این دوره اجباری است. برای درک بهتر می‌توان گفت این دوره معادل دوره‌های پیش دانشگاهی در ایران است.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج ابی

امکانات این موسسه تنها شامل دپارتمان‌های آموزشی نمی‌شود، و برای رفاه بیشتر دانش آموزان، طیف وسیعی از فعالیت برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. از امکانات اصلی کالج ابی می‌توان به سالن غذاخوری، کتابخانه مرکزی، کلاس‌های فنی، کارگاه صنعتی، آزمایشگاه برای دروس و موضوعات پزشکی و زیستی، آزمایشگاه شیمی، اتاق رایانه، و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

همچنین این کالج در بحث ورزش نیز به دانش آموزان امکانات خوبی داده است. از ورزش‌هایی که در این مجموعه امکان انجام آن وجود دارد، می‌توان به تنیس، بدمینتون، بسکتبال، فوتبال، والیبال، تیراندازی با کمان، شمشیرزنی، رقص و باله، کشتی، بدنسازی، و شنا اشاره کرد. علاوه بر این‌ها، برای رفاه بیشتر دانش آموزان، سالن‌های موسیقی، استخر تفریحی و سونا، محل‌ها پیک نیک و کمپ، گالری هنری، سینما، تئاتر، و یک کلوپ موسیقی نیز برای آن‌ها تعبیه شده است.

کالج ابی دارای خوابگاه داخلی نیز هست، و نظارت کامل روی دانش آموزان وجود دارد. دانش آموزان می‌توانند در تمام ایام سال در این خوابگاه اقامت داشته باشند، و همزمان به تحصیل و استفاده از تمامی امکانات این کالج بپردازند. خوابگاه‌ها بر اساس جنسیت و سن دسته بندی شده است، و سعی شده چندین پرستار برای رسیدگی به نیاز دانش آموزان در آن حضور داشته باشند.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج ابی

هزینه‌های تحصیل در کالج ابی بسته به رشته و دوره انتخابی دارد، و کاملا متغیر است. هزینه‌های ثابت این موسسه به شرح زیر است:

  • هزینه ثبت نام اولیه 175 پوند
  • سپرده ضمانت 3000 پوند
  • هزینه خوابگاه 6،300 پوند در هر ترم
  • هزینه تغذیه روزانه 4،500 پوند در هر ترم

هزینه‌های کالج ابی

بورسیه‌های کالج ابی

دوره‌های کالج ابی همه به صورت خصوصی ارائه می‌شود، و متاسفانه این کالج امکان اعطا بورسیه و کمک هزینه تحصیلی را ندارد. البته برای دریافت بورسیه می‌توان از موسسات خصوصی نسبت به دریافت وام بلند مدت تحصیلی اقدام کرد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج ابی

برای ثبت نام در کالج ابی اصلی‌ترین قانونی که باید رعایت شود، شرط سنی است، و برای برخی از دوره‌های آن، در صورت گذشتن از سن مورد نظر، امکان ثبت نام وجود ندارد. برای ثبت نام باید از طریق سایت درخواست خود را ارائه کنید، و همچنین 30 روز قبل از شروع کلاس‌ها، تمامی هزینه‌ها را پرداخت کنید. علاوه بر این‌ها، دانش زبانی فرد باید بالا باشد، و حداقل یک مدرک بین‌المللی زبان نیاز خواهد داشت.

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج ابی

سوالات متداول

شرایط زندگی در خوابگاه به چه صورتی است؟

در خوابگاه نظارت کافی وجود دارد، و هر نیازی که دانش آموز داشته باشد برطرف خواهد شد. علاوه بر این، برای رعایت نظافت و شستشوی لباس‌ها نیز، درون مجموعه اتاقی عمومی تعبیه شده است. در تمامی اتاق‌ها دسترسی به اینترنت پر سرعت وجود دارد، و تغذیه آن‌ها نیز کاملا مناسب با شرایط سنی و نیازهای دانش آموزان تهیه شده است.

شهریه دوره‌های مختلف چگونه تعیین می‌شود؟

شهریه کالج ابی بر اساس سیستم آموزشی بریتانیا مشخص شده است، و برای دریافت لیست هزینه‌ها و شهریه کلاس‌های هر دوره، باید با مسئولین کالج تماس بگیرید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question