با اینکه مدرسه کنونی در سال ۱۹۰۰ در شهر لندن تاسیس شده است، اما قدمت مدرسه بانکرافت به سال ۱۷۳۷ باز می‌گردد. در آن سال‌ها فرانسیس بانکرافت که تاجری ثروتمند بود، سرمایه خود را به آموزش کودکان فقیر اختصاص داد، و با خرید یک ملک، به آموزش پسران ۷ تا ۱۵ ساله پرداخت. سال‌ها بعد این مدرسه مدام دستخوش تغییرات شد، و هر ساله امکانات بسیاری به آن افزوده شد. مدرسه بانکرافت اکنون یکی از مدارس خصوصی بسیار خوب برای تحصیل در انگلیس است، و سالانه دانش آموزان بسیاری را برای بهره‌مندی از آموزش با کیفیت در این مکان پذیرا می‌شود.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه بانکرافت

مدرسه بانکرافت با به کار گیری جدیدترین متدهای آموزشی روز، و استفاده از بهترین مدرسان شهر لندن، توانسته سطح علمی خوبی را برای دانش آموزان به ارمغان بیاورد. این مدرسه سالانه دانش آموزان زیادی را وارد کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر جهانی می‌کند، و دوره‌های خود را طوری برنامه ریزه کرده است، که فرد بیشترین نمره را در آزمون GCSE کسب کند. دوره‌های مدرسه بانکرافت به دو بخش اصلی تقسیم می‌شوند که به شرح زیر است.

 • مدرسه مقدماتی

هدف از این دوره آموزشی، یادگیری علوم پایه و رشد شخصیتی دانش آموز است. مدیران مدرسه در کنار مشاوران تحصیلی روی شکل گیری شخصیت دانش آموز، و رفع مشکلات درسی آن‌ها تمرکز خواهند کرد، و در کنار دروس اصلی، عناوین فرعی زیادی را نیز به دانش آموز یاد خواهند داد.

 • مدرسه متوسطه

در بخش متوسطه مدرسه بانکرافت سعی شده است تا تمرکز اصلی روی آزمون GCSE و در نهایت یادگیری تخصصی‌تر برای ورود به کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر انگلیس و جهان باشد. آموزش در این مقطع همراه با مشاوره‌های تحصیلی زیادی انجام می‌شود، تا فرد علاوه بر آشنایی با بازار کار، با رشته‌های دانشگاهی و علایق خود نیز آشنا شود.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه بانکرافت

مدرسه بانکرافت دارای خوابگاه داخلی نیست، و امکان ارائه اقامتگاه به دانش آموزان خارجی را ندارد. با این حال می‌توان از موسسات سرپرستی انگلیسی برای اقامت کودکانی که والدین آن‌ها در خارج از کشور هستند اقدام کرد. این مدرسه دارای امکانات بسیار زیادی است، و توانسته تا کنون در زمینه ورزش بسیار موفق عمل کند. مدرسه بانکرافت هر ساله در مسابقات بین‌المللی ورزشی نیز شرکت می‌کند و تا کنون مقام‌های زیادی کسب کرده است. همچنین این مدرسه امکانات آموزشی بسیاری دارد که در اختیار دانش آموزان قرار داده است، تا یادگیری آن‌ها بهتر انجام شود.

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه بانکرافت

به خاطر سنت این مدرسه در آموزش به کودکان فقیر در گذشته، اکنون که مدرسه بانکرافت به یک مدرسه خصوصی نیز تبدیل شده است، هزینه‌ها تحصیل و زندگی در انگلستان همچنان به نسبت سایر مدارس بریتانیا بسیار کمتر است. پرداخت هزینه‌های تحصیل در این مدرسه به صورت سالانه و ترمی قابل انجام است، به شرح زیر هستند:

 • شهریه دوره‌های تحصیلی مقدماتی در سال 2020 – 2021
  • شهریه ترمی 5،217 پوند
  • شهریه سالانه 15،651 پوند
 • شهریه دوره‌های تحصیلی متوسطه در سال 2020 – 2021
  • شهریه ترمی 6،349 پوند
  • شهریه سالانه 19،047 پوند
 • هزینه ثبت نام اولیه 100 پوند
 • هزینه بیمه دانش آموز 250 پوند

به گفته مدرسه بانکرافت تمامی شهریه‌ها، با توجه به مشکلات مالی که در دوران کرونا به وجود آمده است، نسبت به سال‌های گذشته زیاد نشده، و کاهش نیز یافته است. این هزینه‌ها شامل ناهار، کتاب‌های درسی، جزوات آموزشی، هزینه استفاده از کارگاه و آزمایشگاه و گردش علمی خواهد شد. همچنین این مبالغ برای هزینه خرید لباس فرم، لوازم ورزشی، شهریه کلاس موسیقی و کلاس‌های خارج از برنامه درسی نیست، و در صورت نیاز می‌توان نسبت به پرداخت آن اقدام کرد.

هزینه‌های مدرسه بانکرافت

بورسیه‌های مدرسه بانکرافت

همانطور که گفته شد، این مدرسه در ابتدا به آموزش دانش آموزانی که مشکلات مالی داشته‌اند فعال بوده است. از سال 1889 تا کنون، هر ساله بیش از 50 دانش آموز را به طور رایگان در این مدرسه ثبت نام کرده است. این امر به یک سنت تبدیل شده است، و اکنون نیز با گذشت چندین دهه از اولین فعالیت مدرسه بانکرافت همچنان آموزش رایگان به دانش آموزان زیادی ارائه می‌شود.

برای تحصیل رایگان در این مدرسه، دانش آموزان باید نهایت تلاش خود را برای یادگیری انجام دهند، و در درس خود افت نداشته باشند. یکی دیگر از نکات قابل توجه در این مدرسه، پرداخت کمک هزینه‌های تحصیلی به دانش آموزان است. به گفته مسئولان مدرسه، از سال 2012 تا کنون بیش از 2 میلیون پوند به دانش آموزان و موسسات خیریه مرتبط با کودکان پرداخت شده است. این هزینه‌ها در رابطه با تهیه لوازم تحصیلی و تجهیزات آموزشی و ورزشی، برای دانش آموزان خرج شده است.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه بانکرافت

شرایط ثبت نام در مدرسه بانکرافت کاملا آسان است، و برعکس بسیاری از مدارس بریتانیا، ملیت دانش آموز روی ورود به این مدرسه نقشی نخواهد داشت. این مدرسه از تمامی نژادها و مذاهب دنیا، جنسیت و گرایشات نیز، حتی بدون توجه به معلولیت دانش آموز ثبت نام را انجام خواهد داد. البته ثبت نام در این مدرسه، در سال‌های تحصیلی 3 ( دانش آموز 7 ساله) و 7 ( دانش آموز 11 ساله) انجام می‌شود، و ورود به سال تحصیلی 12 کمی دشوار خواهد بود.

برای سال تحصیلی 3 آزمون ورود از دانش آموزان گرفته خواهد شد، و بر اساس سطح علمی و خلاقیت آن‌ها می‌توان نسبت به ثبت نام فرد اقدام کرد. در سال تحصیلی 7 نیز بر اساس نمرات قبلی می‌توان برای ثبت نام دانش آموز اقدام کرد، اما مهارت فرد در دروس زبان و ریاضی و رایانه، تاثیر زیادی روی قبولی او خواهد داشت. مدرسه بانکرافت هر سال بیش از 60 دانش آموز را می‌تواند در مقاطع خود ثبت نام کند.

در سال تحصیلی 12، تنها 25 دانش آموز امکان ثبت نام ورودی خواهند داشت، و تنها افرادی که در زمینه تحصیلی استعداد خاصی داشته باشند، قادر به ثبت نام هستند. همانطور که گفته شد این مدرسه در زمینه ورزش نیز بسیار فعال است، و در صورتی که فرد مقام ورزشی داشته باشد، ثبت نام او راحت‌تر خواهد بود. برای ثبت نام در هر دوره، باید با مسئولین مدرسه در ارتباط بود، و از آن‌ها وقت مصاحبه دریافت کرد.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه بانکرافت

سوالات متداول

سوالات متداول

نحوه پوشش در این مدرسه به چه شکلی است؟

تمامی دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و افرادی که در حال تحصیل از فرم سه تا پنج هستند، موظف به پوشیدن لباس فرم در هنگام حضور در مدرسه خواهند بود. این امر به خاطر یکپارچگی در بین دانش آموزان است، و با هدف یکی بودن پوشش دانش آموزانی که وضع مالی خوبی دارند، و دانش آموزان سطح متوسط در نظر گرفته شده است.

دریافت کمک هزینه تحصیلی و یا آموزش رایگان برای دانش آموزان خارجی ممکن است؟

این امکان بیشتر برای دانش آموزان انگلیسی در نظر گرفته شده است، اما با مصاحبه با مسئولین مدرسه، می‌توان نسبت به دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی اقدام کرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question