اگر به دنبال تحصیل فرزند خود در یکی از بهترین مدارس بریتانیای کبیر باشید، قطعا نام مدرسه بیرکن‌هد (Birkenhead School) را شنیده‌اید. این مدرسه جزو مدارس گزینشی برای تحصیل در انگلستان است و نزدیک به ۱۰۰۰ نفر ظرفیت دارد. شهر بندی لیورپولی در فاصله ۱۰ کیلومتری این مدرسه قرار دارد و امکانات مدرسه بیرکن‌هد اگر بیشتر از امکانات یک شهر باشد، کمتر نیست.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه بیرکن‌هد

مدرسه بیرکن‌هد پذیرای طیف وسیعی از دانش آموزان است، هرچه مقطع بالاتر می‌رود، سختگیری در انتخاب دانش آموز توسط کارشناسان این مدرسه افزایش می‌یابد. از نوزادان سه ماهه تا دانش آموزان مقطع پیش‌دانشگاهی – 18 ساله – می‌توانند در این مدرسه ثبت نام به عمل آورند.

 

دوره‌های مدرسه بیرکن‌هد

 

دوره تحصیلی نوزادان در مهدکودک بیرکن‌هد

مهدکودک مدرسه بیرکن‌هد پذیرای نوزادان سه ماهه تا سه ساله است که در آن به یادگیری تمام آنچه را که در آینده نیاز دارند می‌پردازند. تمامی موارد بهداشتی و امنیتی در این قسمت از مدرسه رعایت شده تا نوزادان بتوانند در محیطی ایمن و آرام به کودکی خود بپردازند.

در این دوره هیچ مشق و درسی توسط مربیان به کودکان داده نمی‌شود، تنها ذهن آنها را از طریق بازی‌های علمی و سرگرم‌کننده برای داشتن زندگی بهتر آماده می‌کنند.

 

دوره‌های مدرسه بیرکن‌هد

 

دوره تحصیلی در مقاطع بالاتر بیرکن‌هد

نمرات اخذ شده توسط دانش آموزان مدرسه بیرکن‌هد به خوبی نشان می‌دهند که سطح آموزش در این مدرسه به نوبه خود نمونه است. تمامی دروس اصلی برنامه تحصیلی کشور انگلستان توسط بهترین مدرسین در این مدرسه تدریس می‌شوند و در کنار دروس اصلی، دانش آموزان می‌توانند از کلاس‌های فوق‌برنامه‌ای هنری، ورزشی و آکادمیک این مدرسه بهره‌مند شوند.

دانش آموزانی که به زمینه‌های مختلف علوم، نظیر اخترشناسی، پزشکی، مهندسی، روان‌شناسی و غیره علاقه خاصی نشان می‌دهند، توسط مربیان و کارشناسان حاضر در مدرسه خیلی سریع شناسایی شده و در مسیر بهتری قرار خواهند گرفت. از این‌رو، تحصیل در مدرسه بیرکن‌هد می‌تواند مسیر زندگی فرزندان شما را به کلی تغییر دهد.

 

دوره‌های مدرسه بیرکن‌هد

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه بیرکن‌هد

همانطور که ابتدای این مطلب عرض کردیم، مدرسه بیرکن‌هد در دنیایی از امکانات غوطه‌ور است. این مدرسه سه پردیس اصلی چند منظوره دارد که همگی آنها در منطقه آکستون (Oxton) شبه‌جزیره ویرال (Wirral) قرار گرفته‌اند:

 • پردیس اصلی مدرسه واقع در خیابان برس‌فرد (Beresford)
 • پردیس مک‌آلستر (McAllester) واقع در خیابان بیدستون (Bidston)
 • پردیس ناکتوروم (Noctorum) واقع در خیابانی به همین اسم

 

خوابگاه و امکانات مدرسه بیرکن‌هد

 

اگر تمامی امکانات ورزشی این سه پردیس را گردآوری کنیم، بیرکن‌هد به راحتی می‌‌تواند میزبان المپیک شود:

 • پردیس اصلی مدرسه شامل چند زمین بدمینتون، دو سالن ویژه بسکتبال، دو زمین نت‌بال، اتاق مخصوص اسکوآش، دیواره سخره نوردی و زمین مخصوص دو و میدانی است
 • پردیس مک‌آلستر که مجهز به ساختمان جهت آماده شدن دانش آموزان (رختکن) است شامل چهار زمین راگبی، دو زمین فوتبال (فوتبال آمریکایی)، زمین مخصوص چوگان، زمین مخصوص کریکت، و یک سالن سرپوشیده مخصوص برای ورزش بولینگ می‌باشد
 • اما در پردیس سوم – پردیس ناکتوروم – بیشتر امکانات ورزش‌های زمستانی و چند زمین مخصوص ورزش راگبی و زمین تمرین ورزش کریکت برای دانش آموزان 14 تا 15 سال، وجود دارند که همه دانش آموزان می‌توانند از تمامی آنها به بهترین شکل استفاده کنند.

خوابگاه و امکانات مدرسه بیرکن‌هد

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه بیرکن‌هد

هزینه‌هایی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد، مبلغ شهریه هر نیم سال تحصیلی است. شهریه‌های مدرسه بیرکن‌هد عمدتا در بازه 500 تا 4،260 پوند قرار می‌گیرند (برای یک نیمسال تحصیلی):

 • هزینه ثبت نام نوزادان 3 ماه تا 3 سال، بسته به تعداد روزهایی که قرار است در مدرسه بمانند بین 500 پوند تا 4200 پوند می‌باشد. کودکستان این مدرسه تنها دو هفته (یک هفته تعطیلات کریسمس و یک هفته برای تعطیلات عمومی) در سال تعطیل می‌باشد
 • هزینه ثبت نام کودکان در دوره پیش‌دبستانی (آمادگی) برای 3 روز در هفته: 2،353 پوند
 • هزینه ثبت نام کودکان در دوره پیش‌دبستانی (آمادگی) برای 4 روز در هفته: 3،150 پوند
 • هزینه ثبت نام کودکان در دوره پیش‌دبستانی (آمادگی) برای 5 روز در هفته: 3،400 پوند
 • هزینه ثبت نام دانش آموزان مقطع دبستان از 3،295 پوند شروع می‌شود. هزینه این مقطع برای اینکه برنامه‌های فرادرسی غیراجباری به آن اضافه می‌شود متغیر است.
 • هزینه ثبت نام دانش آموزان مقاطع هفتم و هشتم: 4،055 پوند
 • هزینه ثبت نام دانش آموزان مقاطع نهم تا یازدهم: 4،370 پوند
 • هزینه ثبت نام دانش آموزان مقاطع دوازدهم و سیزدهم: 4،370 پوند

در کنار شهریه اصلی مدرسه، مبالغ دیگری در قالب بیمه، سرویس، تهیه وعده غذایی گرم، تهیه لوازم تحریر برای دانش آموزان و هزینه اردوهای علمی از والدین اخذ خواهد شد که نزدیک به 150 پوند در هر نیم سال در نظر گرفته می‌شود.

 

هزینه‌های مدرسه بیرکن‌هد

 

بورسیه‌های مدرسه بیرکن‌هد

مدرسه بیرکن‌هد به شدت خواهان جذب دانش آموزان با استعداد است و به والدینی که دارای مشکلات اقتصادی هستند توجه بسیاری می‌کند. فرزندان نخبه و با استعداد چنین خانواده‌هایی می‌توانند از تخفیف 20 تا 100 درصدی این مدرسه بهره‌مند شوند که به نوبه خود یک امتیاز بسیار شگفت‌انگیز است.

 

بورسیه‌های مدرسه بیرکن‌هد

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه بیرکن‌هد

برای نام نویسی کودکان و دانش آموزان مقطع دبستان، دست والدین باز است و هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشده است. اما برای تحصیل دانش آموزان در مقاطع بالاتر، از آنجایی که مدرسه بیرکن‌هد یک مدرسه گزینشی به حساب می‌آید، تنها آن دسته از دانش آموزانی که در مقطع قبلی خود تمامی دروس خود را با نمره بالا قبول شده‌اند، واجد شرایط ثبت نام خواهند بود.

برای ثبت نام اخذ نمره 6 به بالا در امتحان GCSE الزامی است. دانش آموزانی که نمرات پایین‌تری (ضعیف‌تری) کسب کرده باشند تنها با پیش‌شرط اخذ نمرات بهتر می‌توانند در این مدرسه ادامه تحصیل بدهند. سطح کیفیت آموزش در این مدرسه آنقدر بالا است که قطعا هر دانش آموزی می‌تواند در رشته تحصیلی خود به درجات عالی دست پیدا کند.

 

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه بیرکن‌هد

سوالات متداول

این مدرسه خوابگاه برای دانش آموزان دارد؟

خیر. مدرسه بیرکن‌هد یک مدرسه روزانه است.

 

امکان پرداخت قسطی شهریه مدرسه میسر است؟

بله. پرداخت به صورت ماهیانه در بعضی از مواقع امکان‌پذیر است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question