در کشور انگلستان مدارس بسیاری قرار دارند که هرکدام به شیوه خود بهترین امکانات را ارائه می‌دهند. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که کدام یک از این مدارس می‌توانند یک انتخاب مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان ایرانی باشند. مدرسه بولتون انگلستان یکی از مدارسی است که برای دانش‌آموزان ایرانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، می‌تواند به عنوان یک بهشت برای تحصیل تلقی شود. در ادامه این مطلب از سایت بلواسکای قصد داریم تا به تمام امکانات رفاهی و تحصیلی مدرسه بولتون بپردازیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
شرایط ثبت نام
هزینه‌ و بورسیه
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه بو‌لتون

مدرسه بولتون انگلستان یکی از مجهزترین دبیرستان‌های کشور انگلستان به شمار می‌رود. این مدرسه علاوه بر امکانات متنوع رفاهی و تحصیلی که ارائه می‌دهد، دوره‌های مختلف تحصیلی را نیز در برنامه کاری خود دارد و از این رو دانش‌آموزان بسیاری قصد تحصیل در این مدرسه را دارند.

 

دوره‌های مدرسه بو‌لتون

 

برای تحصیل در مدرسه خصوصی بو‌لتون علاوه بر دورس پایه و اختصاصی، دروس پایه زندگی که می‌توانند در آینده دانش‌آموز تاثیر مثبت بگذارند هم ارائه می‌شوند. لازم به ذکر است که این دروس به صورت اختیاری ارائه می‌شوند و از این رو اجباری بر مطالعه این دروس نخواهد بود.

مدرسه بولتون برای نوزادان نیز دوره‌های متنوعی دارد. شاید تعجب کنید که یک نوزاد چجوری می‌تواند از یک درس چیزی متوجه بشود؛ لازم به ذکر است که در مدرسه بولتون به نوزادان با زبانی بسیار ساده، نکات پایه زندگی و تفریح آموزش داده می‌شوند.

 

دوره‌های مدرسه بو‌لتون

 

در مدرسه خصوصی بو‌لتون دوره‌های متنوع پیش دبستانی نیز ایجاد شده‌اند و از این رو دانش‌آموزان بسیاری در این مدرسه برای مقطع پیش دبستانی پذیرفته می‌شوند. یکی دیگر از مواردی که مدرسه بولتون را در لیست برترین مدارس انگلستان قرار می‌دهد، پوشش دادن تمام پایه‌های تحصیلی از ابتدایی تا پایان دبیرستان است.

در مدرسه بولتون از مقطع اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی، هر ساله دانش‌آموزان بسیاری پذیرفته می‌شوند و با تحصیل در این مدرسه به درجات علمی بالا دست پیدا می‌کنند. در ادامه نیز به مبحث شهریه و امکاناتی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌شود، می‌پردازیم.

 

دوره‌های مدرسه بو‌لتون

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه بو‌لتون

مدرسه بولتون انگلیسی به امکانات متنوعی درسی و رفاهی برای دانش‌آموزان مجهز شده است تا آن‌ها بتوانند در این مدرسه به نحو احسنت دروس خود را فرا بگیرند. برای تحصیل دانش‌آموزان، امکانات متنوعی از جمله تخته‌های هوشمند و کامپیوترهای مجزا برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که تحصیل در مدرسه بولتون تنها به این امکانات ختم نخمی‌شود. برای این مدرسه آزمایشگاه‌های مختلفی نیز برای انجام انواع آزمایشات در نظر گرفته شده‌اند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه بو‌لتون

 

این آزمایشگاه‌ها هرکدام برای نوع خاصی طراحی شده‌اند. به عنوان مثال یکی برای انجام آزمایشات الکتریسیته و مغناطیس است. دیگری نیز برای انجام آزمایشات شیمی به کار می‌رود. همچنین برای اوقات فراغت دانش‌آموزان این مدرسه نیز امکانات متنوعی از جمله انواع سالن‌های ورزشی در نظر گرفته شده است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه بو‌لتون

 

در مدرسه بولتون انواع سالن‌های ورزشی مانند راگبی، فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال و استخر سرپوشیده تاسیس شده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند در این سالن‌ها در کنار تحصیل، ورزش هم بکنند. البته در این میان امکانات دیگری نیز به چشم می‌خورد. یکی از این امکانات، سایت کامپیوتر است که برای علاقه‌مندان به فناوری اطلاعات و دیگر موارد مربوط به کامپیوتر و شبکه طراحی شده است.

در مدرسه بولتون سالن‌های غذاخوری بزرگی نیز ایجاد شده‌اند و همچنین برای سرو غذا نیز منویی بزرگ و کامل برای دانش‌آموزان قرار داده شده است. در نظر داشته باشید که شما برای استفاده از خدمات غذای مدرسه بولتون باید شهریه جداگانه پرداخت کنید.

 

امکانات مدرسه بو‌لتون

 

در رابطه با خوابگاه در مدرسه بولتون نیز باید این موضوع را کرد که با توجه به روزانه بودن این مدرسه، متاسفانه خوابگاه برای دانش‌آموزان این مدرسه تاسیس نشده است و آن‌ها برای اسکان باید به دنبال جایی دیگر باشند. البته برای اقامت دانش‌آموزان، خوابگاه‌های دولتی و یا خصوصی در کشور انگلستان قرار دارند.

 

امکانات مدرسه بو‌لتون

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه بولتون

برای تحصیل در مدرسه بولتون باید به صورت حضوری جهت ثبت نام در این مدرسه مراجعه کرد. این مدرسه نیز در بازه‌ زمانی مشخصی که در وب‌سایت خود ارائه می‌کند، امکان بازدید از این مدرسه را فراهم می‌کند. در نظر داشته باشید که به دلیل پاندمی کرونا ممکن است این فرآیند با اختلال موجه شود. برای ثبت نام نیز باید مدارکی مانند کارنامه ریز نمرات و مدارک شناسایی را ارائه دهید.

 

هزینه‌های تحصیل و بورسیه

هزینه‌ و بورسیه

هزینه‌های مدرسه بو‌لتون

در رابطه با شهریه مدرسه بولتون، از پایین ترین رده یعنی مراقبت از نوزادان شروع می‌کنیم. برای ارائه خدمات به نوزادان در مدرسه بولتون در باید مبلغی به عنوان شهریه را در هر ترم در حدود 3400 پوند بپردازید. در نظر داشته باشید که شاید این هزینه برای مراقبت از نوزاد کمی زیاد باشد، اما مطمئن باشید خدماتی که در قبال دریافت شهریه به شما و فرزندتان ارائه خواهد شد ارزشی بسیار زیاد خواهند داشت.

 

هزینه‌های مدرسه بو‌لتون

 

برای نگهداری از نوزادان نیز شرایط مختلفی ارائه شده است. برای نگهداری از کودکان کوچکتر از 2 سال، هزینه نگهداری به صورت روزانه 74 پوند است. این نرخ اگر تنها برای نگهداری در نوبت صبح باشد، 43 و در صورتی که در نوبت بعد از ظهر باشد، 41 پوند خواهد بود. اما برای نگهداری به صورت روزانه در تمام روزهای هفته هم باید مبلغی در حدود 320 پوند بپردازید.

 

هزینه‌های مدرسه بو‌لتون

 

اگر فرزند شما در محدوده سنی 2 تا 3 سال باشد، باید شهریه در حدود 310 پوند به صورت هفتگی پرداخت کنید. هزینه نگهداری به صورت روزانه نیز در حدود 72 پوند است. نرخ  شهریه برای نوبت صبح 43 و برای نوبت عصر هم 41 پوند خواهد بود.

 

هزینه‌های مدرسه بو‌لتون

 

هزینه نگهداری از کودکان بین 3 تا 4 سال در هفته 295 پوند خواهد بود. برای همین شرایط به صورت روزانه نیز باید در حدود 69 پوند بپردازید. برای نوبت صبح هم شهریه 41 و برای بعد از ظهر هم شهریه 39 پوند خواهد بود.

برای مقطع پیش دبستانی نیز مبلغی در حدود 3400 پوند برای هر ترم در نظر گرفته شده است. برای مقطع ابتدایی از اول تا پایان پنچم نیز باید در هر ترم همان نرخ شهریه پیش دبستانی را بپردازید. اما شهریه در مقاطع بالاتر تحصیلی از ششم تا پیش دانشگاهی افزایش پیدا خواهد کرد و به نرخ 4240 پوند خواهد رسید. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این مدرسه مراجعه کنید.

 

بورسیه‌های مدرسه بولتون

 

بورسیه‌های مدرسه بولتون

در مدرسه بولتون انواع بورسیه‌های تحصیلی در انگلستان به صورت کمک‌هزینه و یا کامل ارائه می‌شوند. البته در نظر داشته باشید که این بورسیه‌ها تنها برای افرادی صادر خواهند شد که توانایی بالایی در برخی زمینه‌ها مانند درسی و یا ورزشی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط دریافت بورسیه مدرسه بولتون می‌توان به ایمیل مخصوص بورسیه تحصیلی این مدرسه مراجعه کرد و از شرایط دقیق آن مطلع شد.

 

بورسیه‌های مدرسه بولتون

سوالات متداول

در ادامه نیز قصد داریم تا به سوالات متداول شما درباره مدرسه خصوصی بو‌لتون پاسخ بدهیم:

آیا می‌توان به صورت تلفنی نیز برای دریافت شرایط ثبت نام با این مدرسه ارتباط برقرار کرد؟

بله. در وب‌سایت این مدرسه شماره‌های ارتباطی برای تماس برقرار کردن ارائه شده‌‌اند که شما می‌توانید از طریق این شماره‌ها با پشتیبانی این مدرسه ارتباط برقرار کنید.

 

آیا در مدرسه بولتون دختران و پسران در کنار هم تحصیل می‌کنند؟

بله، مدرسه بولتون یک مدرسه مختلط است.

 

جایگاه علمی مدرسه بولتون چگونه است؟

مدرسه بولتون در صدر لیست برترین مدرسه‌های انگلستان از دید جایگاه علمی و امکانات رفاهی قرار دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question