از اولین سالی که کالج کمپبل شروع به فعالیت کرده است، حدود ۱۲۵ سال می‌گذرد، و تاکنون دانش آموزان بسیاری توانسته‌اند با سطح علمی بالا وارد برترین کالج‌ها و دانشگاه‌های جهان شوند. کالج کمپل در سال ۱۸۹۴ در شهر بلفاست در ایرلند شمالی تاسیس شد، و یکی از برترین مدارس بریتانیا است. در کالج کمپبل علاوه بر دوره کالج، دیگر مقاطع تحصیلی نیز آموزش داده می‌شود، و یکی از دبیرستان های انگلستان است که دانش آموزان خارجی بسیاری در آن در حال تحصیل هستند. این کالج دارای امکانات ورزشی و علمی بسیار زیادی است که باعث شده سطح دانش افراد بسیار بالا باشد.

 

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج کمپبل

دوره‌های آموزشی در کالج کمپبل به دو صورت اصلی برگزار می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 

مدرسه مقدماتی و پیش دبستانی کمپبل

این دوره تحصیلی برای سال‌های 1 تا 7 آموزشی طراحی شده است، و تمرکز اصلی روی شکل گیری شخصیت دانش آموز خواهد بود. از دروسی که در این سال‌ها آموزش داده می‌شود می‌توان به علوم پایه، ریاضی، نقاشی و طراحی، کار با رایانه، جغرافیا و تاریخ، زبان‌های خارجی و مطالعات دینی اشاره کرد. همچنین در دوره مهد کودک نیز بیشتر روی پیشرفت کلامی، پیشرفت فیزیکی، یادگیری ریاضیات پایه، هنر، یادگیری احساسات و نکات مثبت شخصیتی و همچنین آشنایی با دنیای اطراف کودک تمرکز می‌شود.

 

دوره های کالج کمپبل

مدرسه بزرگسالان کمپبل

این دوره برای دانش آموزان سال تحصیلی 8 تا 11 طراحی شده است، و در پایان دوره آموزشی وارد مقطع 6 خواهند شد. مدیران مدرسه با بیان اهمیت نحوه صحیح آموزش، همواره سعی کرده‌اند که از جدیدترین متد روز استفاده کنند. همچنین مشاوران تحصیلی در تمامی مقاطع همراه دانش آموزان خواهند بود تا مشکلات آن‌ها را حل کنند. در سال‌های 9 تا 11 تحصیلی تمرکز اصلی روی آزمون GCSE و انتخاب هدفمند آینده شغلی خواهد بود.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج کمپبل

کالج کمپبل دارای خوابگاه داخلی بسیار با کیفیت است، که در کنار سطح علمی، توانسته سطح زندگی دانش آموزان را نیز بهبود بخشد. شرایط اقامت در این خوابگاه بسیار ساده است، و دانش آموزان 8 تا 14 ساله می‌توانند نسبت به رزرو اتاق در این کالج اقدام کنند.

کالج کمپبل دارای بیش از 14 سالن و زمین ورزشی است، که سالانه مسابقات بسیاری نیز در آن برگزار می‌شود، و کلیه مربیان ورزش از مشهورترین ورزشکاران انگلیس انتخاب می‌شوند. از امکانات ورزشی این کالج می‌توان به سالن گلف، زمین فوتبال، زمین کریکت و راگبی، زمین تیراندازی، سالن‌های رزمی مختلف، استخر شنا، استخر مناسب برای قایق سواری، زمین‌های تنیس، والیبال، و چندین سالن بندسازی اشاره کرد. همچنین این کالج دارای مربیان ورزشی بسیار حرفه‌ای است.

در بحث آموزشی نیز، این مدرسه با داشتن یک کتابخانه بسیار بزرگ، استودیو موسیقی مجهز، سالن‌های سینما و تئاتر، چندین گالری هنری، آزمایشگاه علمی و کارگاه برای دروس عملی توانسته بسیاری از کلاس‌ها را در محیطی حرفه‌ای برگزار کند.

 

خوابگاه و امکانات کالج کمپبل

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج کمپبل

هزینه‌های تحصیل در کالج کمپبل به نسبت امکانات آن بسیار به صرفه است. در مقایسه با سایر مدارس خصوصی انگلیس، این مدرسه هزینه بسیار زیادی ندارد، و هر ساله کمک هزینه‌های بسیاری به دانش آموزان اعطا می‌کند. همچنین هزینه اقامت در خوابگاه داخلی کالج نیز، به نسبت اجاره آپارتمان بسیار به صرفه‌تر است، و نظارت کافی بر دانش آموزان وجود دارد. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

  • دوره تحصیلی مهد کودک                                                 20 پوند در هر ساعت
  • دوره مقدماتی تحصیلی 1 تا 3                                         4،535 پوند در هر ترم
  • دوره مقدماتی تحصیلی 4 تا 7 4،870 پوند در هر ترم
  • دوره تحصیلی 8 تا 14 برای دانش آموزان بریتانیا و ایرلند 2،965 پوند در هر ترم
  • دوره تحصیلی 8 تا 14 برای دانش آموزان اتحادیه اروپا 5،000 پوند در هر ترم
  • دوره تحصیلی 8 تا 14 برای دانش آموزان خارجی 9،145 پوند در هر ترم
  • هزینه خوابگاه برای دانش آموزان بریتانیا و ایرلند 5،320 پوند در هر ترم
  • هزینه خوابگاه برای دانش آموزان اتحادیه اروپا 5،999 پوند در هر ترم
  • هزینه خوابگاه برای دانش آموزان خارجی 7،380 پوند در هر ترم
  • سپرده ضمانت برای خوابگاه 1،500 پوند

هزینه‌های اقامت در خوابگاه شامل غذا، شستشوی لباس، و هزینه‌های درمانی معمولی است. همچنین هزینه شهریه شامل کلیه هزینه‌های کلاس‌ها و جزوات آموزشی است.

بورسیه تحصیلی کالج کمپبل

بورسیه‌های کالج کمپبل

دریافت بورسیه در کالج کمپبل کمی دشوار است، و بیشتر کمک هزینه‌ای به عنوان وام تحصیلی به دانش آموز اعطا می‌شود. این کالج متعهد است که هر سال، تمام هزینه‌های یک دانش آموز ممتاز را بپردازد و در بعضی از سال‌ها تعداد دانش آموزان بیشتری را پشتیبانی کرده است.

 با این حال برای دریافت بورسیه می‌توانید با مسئولین کالج در ارتباط باشید، و یا در آزمون AQE شرکت کنید، و حداقل نمره 115 را کسب کنید، تا واجد شرایط برای دریافت بورسیه باشید. همچنین وام‌های تحصیلی نیز که به عنوان کمک هزینه پرداخت می‌شوند، تا 50 درصد کل میزان شهریه در هر سال را پوشش خواهند داد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج کمپبل

در کالج کمپبل یک تیم حرفه‌ای تمامی مراحل ثبت نام را برای دانش آموز انجام خواهند داد، و مشاوره‌های مورد نیاز را با او در میان خواهند گذاشت. قبل از شرایط همه گیری ویروس کرونا، دانش آموزان به همراه والدین خود می‌توانستند یک روز کامل را در این مدرسه بگذرانند تا با شرایط آن آشنا شوند. در حال حاضر تنها با تور مجازی می‌توان این مدرسه را مشاهده کرد.

برای ثبت نام در این کالج باید مدارک زبانی خود را به همراه توصیه نامه و ریز نمرات تحصیلی به مسئولین مربوطه تحویل دهید. در مورد دانشجویان خارجی، در صورتی که نیاز باشد، قبل از ثبت نام می‌توان یک مصاحبه اسکایپی با مسئولین کالج برگزار کرد تا از نحوه مدیریت و شیوه آموزش اطلاع پیدا کنید.

شرایط ثبت نام کالج کمپبل

سوالات متداول

سوالات متداول

نحوه آموزش در کالج کمپبل به چه شکلی است؟

در این مدرسه تمامی دوره‌ها با استفاده از جدیدترین متد روز تدریس می‌شوند، و روی اهمیت فعالیت‌های عملی تمرکز ویژه‌ای شده است. کلیه دانش آموزان موظف به انجام فعالیت کلاسی هستند، و کلاس‌ها با حداقل تعداد دانش آموز برگزار می‌شود.

 

آیا این مدرسه دارای لباس فرم است؟ نحوه پوشش در خوابگاه به چه شکلی است؟

این کالج برای هر مقطع تحصیلی پوششی خاصی در نظر گرفته است، و دانش آموزان موظف به پوشیدن لباس فرم در طول کلاس‌ها هستند. در مورد خوابگاه نیز، دانش آموز هر طور که بخواهد می‌تواند پوشش داشته باشد، اما نحوه پوشش او نباید برای دیگران مزاحمت ایجاد کند. دانشجویان مسلمان زیادی در این خوابگاه‌ها هستند، و آن‌ها نیز به نسبت فرهنگ خود لباس می‌پوشند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question