مدرسه داف میلر از سال ۱۹۵۲ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از بهترین موسسه‌های آموزشی برای تحصیل در انگلستان محسوب می‌شود. این مدرسه که در منطقه کینگستون جنوبی و نزدیکی دروازه ملکه قرار دارد، هر ساله دوره‌های متنوعی را برای دانش آموزان مختلف برگزار می‌کند. همچنین کلیه دوره‌های آموزشی بر اساس فرم ششم سیستم آموزشی انگلستان تنظیم شده است. به همین دلیل نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال اجازه ثبت نام در دوره‌های مدرسه را دارند. برخی امکانات ضروری نیز در مدرسه گنجانده شده تا دانش آموزان هیچ کمبودی در طور تحصیل خود احساس نکنند. در ادامه مطلب شما را بیشتر با امکانات و دوره‌های آموزشی مدرسه آشنا خواهیم کرد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه

سیستم آموزشی کشور انگلستان تاکید بسیار زیادی روی مقطع فرم ششم دانش آموزان دارد. در این مقطع دانش آموزان 12 تا 18 ساله موضوعات مختلفی را مطالعه خواهند کرد. همچنین انتخاب کلیه موضوعات بر اساس علاقه و نظر دانش آموزان است. به همین دلیل مدرسه با آموزش صحیح باید بتواند دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده کنند. البته که آموزش درست تاثیر مثبتی روی میزان علاقه دانش آموزان روی رشته تحصیلی مورد نظرشان دارد.

دوره GCSE

دوره آموزشی GCSE در مدرسه داف میلر شباهت زیادی به مقطع دبیرستان مدارس ایران دارد. این دوره که به صورت یک ساله در مدرسه تدریس می‌شود، به نوعی دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه و مقاطع بالاتر آماده خواهد کرد. دانش آموزان برای ثبت نام در این دوره می‌توانند دروس مختلفی را به سلیقه خود انتخاب کنند. همچنین در کنار دروس اصلی برخی مهارت‌های دیگر به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.

A-Level با بازه‌های زمانی مشخص

بدون شک A-level یکی از مهم‌ترین دوره‌های مدرسه است. همچنین مدرسه با توجه به اهمیت این دوره برای دانش آموزان کاری کرده تا سطح کیفیت برگزاری دوره به بیشترین میزان ممکن برسد. به همین دلیل مدرسه داف میلر یکی از بهترین مدارس لندن در آموزش دوره A-level محسوب می‌شود. دانش آموزان برای ثبت نام در دوره A-level امکان انتخاب 4 حالت مختلف را دارند که به شرح زیر می‌باشند:

  • دوره 18 ماهه A-level با 3 موضوع
  • A2 Levels با 3 موضوع
  • AS levels با 4 موضوع
  • دوره ماه‌های ژانویه تا جون برای درس‌های جبرانی

دوره  پزشکی در انگلستان

بسیاری از دانش آموزان سخت کوش دوست دارند که در آینده خود به عنوان یک پزشک مشغول به فعالیت شوند. مدرسه با برگزاری دوره‌هایی برای چنین دانش آموزانی تمام تلاش خود را می‌کند تا پزشکانی ایده‌آل به جامعه بفرستد. در این دوره آموزشی دانش آموزان با مقدمات اولیه رشته‌های پزشکی آشنا شده و برای تحصیل در مقاطع مهم‌تر آماده خواهند شد.  

دوره آمادگی UKCAT

در کشور انگلستان آزمونی هر ساله برگزار می‌شود که برای علاقه‌مندان به رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اهمیت بسیار زیادی دارد. این آزمون که با نام UKCAT شهرت دارد، در واقع استعدادیابی دانشگاه‌ها برای پذیرش دانش آموزان برای ورود به چنین رشته‌های است. مدرسه داف میلر دوره‌های مخصوصی برای داوطلبان این آزمون برگزار می‌کند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

دوره های مدرسه داف میلر

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه

امکانات یک مدرسه می‌تواند نقش بسیار موثری روی کیفیت یادگیری دانش آموزان و کاهش نگرانی‌های والدین دلسوز داشته باشد. مدرسه دافر میلر نیز دقیقا به این نکته توجه کرده و امکانات متنوعی را در بخش‌های مختلف مدرسه در نظر گرفته است. برای مثال دانش آموزان می‌توانند برای استراحت یا مطالعه به خوابگاه بروند. قطعا با انجام این کار اولیای دانش آموزان خارجی نیز کمتر نگران محل اقامت فرزند خود خواهند بود. در این بخش قصد داریم تا شما را بیشتر با امکانات مدرسه آشنا کنیم.

امکانات در اطراف مدرسه

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب گفته شد، مدرسه در نزدیکی مراکز مهمی مانند دروازه ملکه و منطقه کینگستون جنوبی لندن قرار دارد. به همین دلیل دانش آموزان می‌توانند به امکانات مختلف مانند کافه، کتابخانه، فروشگاه‌های مختلف و وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشند.

سالن غذاخوری

دانش آموزان برای دسترسی به غذای روزانه نیازی نیست که هزینه زیادی کنند و از مدرسه داف میلر خارج شوند. سالن غذاخوری در ساختمان اصلی مدرسه می‌تواند گزینه خوبی برای تغذیه دانش آموزان باشد. همچنین تنوع خوراکی‌های موجود در سلف برای تمامی ذائقه‌ها مناسب خواهد بود.

آزمایشگاه‌های مجهز

برخی از دوره‌های آموزشی مانند پزشکی یا شیمی دارای تمرینات عملی بسیار زیادی هستند. اساتید مجرب مدرسه نیز برای تدریس بهتر برخی مفاهیم عملی نیاز به تجهیزات مناسبی دارند. به همین دلایل مدرسه داف میلر آزمایشگاه‌های مجهز با بهترین لوازم وجود برای اساتید و دانش آموزان تدارک دیده است.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه داف میلر

بسیاری از والدین نسبت به هزینه‌های تحصیل در چنین مدارسی نگران هستند. اول از همه باید بدانید که مدارس خصوصی  دارای شهریه بالاتری نسبت به سایر مدارس می‌باشند. همچنین دانش آموزان مدرسه برای استفاده از خدمات مختلف مانند خوابگاه یا کلاس‌های تقویتی باید بپردازید. به طور کلی هزینه تحصیل در مدرسه حدود 7 تا 11 هزار پوند انگلستان است که با توجه به برخی عوامل تغییر می‌کند.

هزینه‌های مدرسه داف میلر

بورسیه‌های مدرسه

مدارس مختلف در انگلستان برای دانش آموزان خاص بورسیه تحصیلی مشخصی در نظر می‌گیرند. مدرسه داف میلر نیز شرایطی را فراهم کرده تا دانش آموزان سخت کوش بتوانند از امتیازهای بزرگی بهره‌مند شوند. برای مثال تخفیف شهریه ترمی به دانش آموزانی که دارای سوابق تحصیلی خوبی هستند داده می‌شود.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه

دانش آموزان خارجی برای ثبت نام در مدرسه باید اقدامات خاصی انجام دهد. اول از همه باید مدارک اصلی دانش آموز ترجمه شود. سوابق تحصیلی، ریز نمرات، مدارک پزشکی در صورت وجود جزو مواردی هستند که باید برای ثبت نام باید در سایت مدرسه داف میلر ثبت نماید.

 

سوالات متداول

سوالات متداول

تحصیل در مدرسه داف میلر برای دانش آموزان چه مزایایی دارد؟

دریافت مدرک معتبر برای ورود به دانشگاه جزو بزرگترین مزایای مدرسه داف میلر است.

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام دانش آموز ضروری است؟

بله گذرنامه معتبر باید در کنار سایر مدارک دانش آموز وجود داشته باشد.

ترم‌های تحصیلی از چه ماهی آغاز می‌شوند؟

زمان شروع دوره با توجه به نوع دوره و شرایط تفاوت دارد.

چه زمانی را باید برای ثبت نام در نظر بگیریم؟

شش ماه قبل از شروع دوره زمان مناسبی برای ثبت نام دانش آموز خواهد بود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question