مدرسه فارنبرو هیل یک مدرسه کاتولیک خصوصی است که در سال ۱۸۸۹ در شهر فارنبرو انگلیس تاسیس شد. مدرسه فارنبرو هیل  دانش آموزان دختر ۱۱ تا ۱۸ ساله را می‌پذیرد، و با تدریس تخصصی دروس به آن‌ها، افراد را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر جهانی آماده می‌کند. این مدرسه تنها مختص دختران مسیحی نیست، و هر فرد با هر دین و آئینی می‌تواند در این مدرسه به تحصیل بپردازد، تا زمانی که قوانین مدرسه را رعایت بکند. دسترسی به مدرسه فارنبرو هیل نیز بسیار راحت است، و علاوه بر مسیر جاده‌ای، به وسیله قطار نیز می‌توان به این مکان رسید. این مدرسه مورد توجه افرادی زیادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، قرار گرفته است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه فارنبرو هیل

دوره‌های تحصیلی در مدرسه فارنبرو هیل برای دانش آموزان 11 تا 18 ساله طراحی شده است، و به دو بخش تقسیم می‌شود. مدرسه متوسطه در طبقه اول ساختمان برگزار می‌شود، و دوره فرم 6 در طبقه فوقانی در حال برگزاری است که امکانات بسیار خاص‌تری دارد.

در سال‌های تحصیلی 7، 8 و 9 آموزش به صورتی انجام می‌شود که اطلاعات قبلی دانش آموز تکمیل شود و برای آزمون GCSE آمادگی جزئی داشته باشد. سپس در سال‌های تحصیلی 10 و 11 تمرکز بیشتر روی آزمون GCSE برای ورود به دبیرستان انگلستان قرار خواهد گرفت، و تمامی مطالب تخصصی‌تر خواهد شد.

بعد از قبولی در آزمون، فرد وارد دوره فرم 6 می‌شود، و با تدریس دروس کاملا تخصصی به دانش آموز، سطح علمی او را برای شرکت در  کالج های انگلیس و یا آزمون A-level بالا نگه خواهند داشت. در کنار درس‌های تخصصی، دروسی فرعی مانند ورزش، موسیقی، هنر و بازیگری، داستان نویسی و بسیاری موارد دیگر به دانش آموز یاد داده خواهد شد، تا خلاقیت او بیشتر شود.

دوره‌های مدرسه فارنبرو هیل

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه فارنبرو هیل

مدرسه فارنبرو هیل مجموعه‌ای 65 هکتاری از زمین‌های ورزشی، سالن‌های مختلف آموزشی، پارک و محل برگزاری مسابقات است. از امکانات ورزشی این مدرسه می‌توان به زمین‌های فوتبال، تنیس، هاکی، والیبال، دو و بسکتبال اشاره کرد، و همچنین دارای دو باشگاه بدنسازی مجهز است.

همچنین از لحاظ آموزشی نیز، این مدرسه دارای چند آزمایشگاه علمی است که کلیه کلاس‌های علوم در آن برگزار می‌شود. در آموزش موسیقی نیز مدرسه فارنبرو هیل کلیه کلاس‌های خود را استودیوهای حرفه‌ای برگزار می‌کند. یکی دیگر از مزایای این مدرسه، داشتن تخته‌های آموزش تمام الکتریکی است، و سعی شده در بیشتر امکانات این مدرسه، از جدیدترین وسایل روز استفاده شود.

این مدرسه دارای خوابگاه داخلی نیست، و دانش آموزان بزرگسال می‌توانند برای اقامت، به یکی از خوابگاه‌های دانش آموزی معرفی شده توسط مسئولین مدرسه مراجعه کنند.

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه فارنبرو هیل

شهریه تحصیل در این مدرسه به نسبت سایر مدارس خصوصی بریتانیا کمی بیشتر است. با این حال در صورتی که والدین دانش آموز، همزمان چند کودک خود را ثبت نام کنند، از تخفیف شهریه برخوردار خواهند شد. هزینه‌های تحصیل در مدرسه فارنبرو هیل به شرح زیر هستند:

 • شهریه تحصیلی در سال‌های 2020 – 2021 15،375 پوند در سال
 • شهریه ترمیک در سال‌های 2020 – 2021 5،125 پوند در هر ترم
 • میزان سپرده ضمانت 150 پوند
 • میزان سپرده رزرو برای سال‌های آینده کودکان 500 پوند که مرجوع می‌شود
 • هزینه ثبت نام اولیه 100 پوند و فقط یکبار
 • هزینه کلاس‌های اضافه موسیقی 195 پوند در هر ترم
 • هزینه کلاس‌های اضافه هنری 190 پوند در هر ترم
 • هزینه استفاده از تغذیه در ترم پاییز 227 پوند
 • هزینه استفاده از تغذیه در ترم بهار 191 پوند
 • هزینه تغذیه در ترم‌های تابستان 180 پوند

تخفیف‌های شهریه نیز به شرح زیر هستند:

 • تحصیل دو دختر در مدرسه 10 درصد تخفیف برای دختر بزرگتر
 • تحصیل سه دختر در مدرسه 25 درصد تخفیف برای دختر بزرگتر و 10 درصد تخفیف برای دختر دوم
 • تحصیل همزمان چهار دختر 40 تخفیف برای دختر اول، 25 درصد برای دوم و 10 درصد تخفیف برای دختر سوم

بورسیه‌های مدرسه فارنبرو هیل

بورسیه‌های مدرسه فارنبرو هیل

بورسیه‌های تحصیلی در مدرسه فارنبرو هیل به دو بخش تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • کمک هزینه تحصیلی (وام تحصیل):

این نوع بورسیه به عنوان وامی برای والدینی که شرایط مالی خوبی ندارند در نظر گرفته شده است، تا کودکان آن‌ها بتوانند از تحصیلات با کیفیت بهره‌مند شوند. همچنین در صورتی که نیاز به وام داشته باشید، می‌توانید به عنوان ذکر مورد پرداخت (کمک هزینه خرید اقلام الکترونیکی برای تحصیل دانش آموز) نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

 • بورسیه‌های تحصیلی

این نوع بورسیه کاملا رایگان و بدون نیاز به بازپرداخت است، و به دانش آموزانی تعلق می‌گیرد که از لحاظ علمی ممتاز به حساب بیایند. همچنین در صورتی که دانش آموز در یکی از زمینه‌های هنری و طراحی، ورزش و موسیقی استعداد خاصی داشته باشد، می‌توان برای او بورسیه را درخواست کرد. مبلغ بورسیه حدود 20 درصد شهریه در نظر گرفته می‌شود، و در صورتی که دو سال پیاپی واجد شرایط دریافت بورسیه باشد، این مبلغ تا 25 درصد افزایش پیدا می‌کند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه فارنبرو هیل

متقاضیان ورود به این مدرسه بسیار زیاد هستند، و هر ساله دختران کمی می‌توانند در مدرسه فارنبرو هیل ثبت نام کنند. اصلی‌ترین شرط ثبت نام در این مدرسه داشتن سابقه تحصیلی درخشان و نمرات خوب است، و همچنین فرد باید متعهد شود که به قوانین عمومی مدرسه احترام خواهد گذشت. اکثر این قوانین در رابطه با برخورد با دیگر دانش آموزان است، و در رابطه با قوانین دینی در این مکان سختگیری وجود ندارد. برای ثبت نام باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ثبت نام در سایت مدرسه فارنبرو هیل
 2. در صورت تایید اولیه می‌توانید در روزهای عمومی به بازدید از مدرسه بپردازید
 3. تکمیل ثبت نام و ارائه مدارک لازم هنگام مراجعه به مدرسه
 4. بعد از تایید کلی، وقتی برای مصاحبه و دیدار با مدیر مجموعه برای دانش آموز تعیین خواهد شد
 5. در مرحله بعدی، آزمون ورودی از دانش آموز گرفته می‌شود تا مهارت‌های علمی، هنری و اجتماعی او سنجیده شود
 6. پس از قبولی در آزمون، دانش آموز باید هزینه‌های تحصیل را بپردازد، اقلام گفته شده را تهیه کند و آماده برای برگزاری کلاس‌ها شود

در رابطه با دانش آموزان خارجی، هنگام برگزاری آزمون ورودی، سطح دانش زبانی او نیز سنجیده می‌شود، و مهارت‌های مختلف زبان (نوشتار، شنیدار و...) را از او امتحان خواهند گرفت.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه فارنبرو هیل

سوالات متداول

سوالات متداول

نحوه پوشش در مدرسه فارنبرو هیل به چه شکلی است؟

لباس فرم در این مدرسه بسیار جدی گرفته می‌شود. پوشش فرم فارنبرو جزء سنت‌های این مدرسه است، و دانش آموزان موظف هستند از لباس فرم در زمان حضور در مدرسه استفاده کنند.

شرایط برگزاری کلاس‌ها در دوران کرونا به چه شکلی است؟

کلیه کلاس‌های این موسسه به صورت حضوری برگزار می‌شود. این مدرسه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین دانش آموزان و ضدعفونی مداوم محیط مدرسه، توانسته از هر گونه ابتلا به بیماری جلوگیری کند. همچنین کلاس‌های انگلیس، همه با توجه واکسیناسیون جمعی، از 8 مارس 2021 به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question