مدرسه ایپسویچ (Ipswich School ) برترین مدرسه مستقل در سافولک از نظر مجله «قدرت والدین ساندی تایمز (Sunday Times Parent Power) » است. این مدرسه که در سال ۱۳۹۹ تأسیس شده است، دارای میراث آموزشی دیرینه‏ای بوده و تنها مدرسه‌‏ای است که در یکی از نمایشنامه‏‌های شکسپیر به آن اشاره شده. دانش‌‏آموزان ایپسویچ طی سالهای گذشته به نتایج چشمگیری در امتحانات عالی دست یافته‌‏اند و به دانشگاه‌‏های برتر گروه راسل، از جمله آکسبریج (دانشگاه آکسفورد و کمبریج) راه یافته‏‌اند. مهم‏تر از همه اینکه دانش‌‏آموزانی که برای تحصیل در انگلستان مدرسه ایپسویچ را انتخاب می‌کنند از انتخاب خود، راضی و خوشحال هستند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه ایپسویچ

مدرسه ایپسویچ، آموزش تمام وقت و تحت نظارت را برای دانش‌‏آموزان 3 تا 18 سال ارائه می‌‏دهد که دانش‌‏آموزان را در زمینه یادگیری زبان، ریاضی، علوم، تکنولوژی، علوم انسانی و اجتماعی، فیزیک و زیبایی شناسی و خلاقیت تجربه کمک می‏کند. برنامه درسی ایپسویچ با فعالیت‌‏های فوق برنامه پشتیبانی می‏‌شود و و دانش آموزان را در راستای رسیدن به اهداف تحصیلی مدرسه یاری می‌‏کند. از جمله اهداف ایپسویچ می‌‏توان به این موارد اشاره کرد:

 • آشنایی با شخصیت دانش‌‏آموزان و ارزش قائل شدن برای شخصیت آنها
 • ارائه فرصت‏های متنوع به دانش‌‏آموزان جهت توسعه توانایی‏‌های خود
 • تشویق اعتماد بنفس، صداقت و انضباط
 • ارائه یک برنامه درسی گسترده و متعادل، در کنار طیف گسترده‌‏ای از فعالیت‌‏های فوق برنامه که باعث پیشرفت تحصیلی، اخلاقی، جسمی و اجتماعی دانش‏‌آموزان می‌‏شود.
 • تشویق دانش‌‏آموزان به تعقیب علم از طریق ایجاد کنجکاوی ذهنی، استقلال فکری و روشن فکری در مورد مسائل جدید
 • ترویج تطبیق پذیری، حل مسئله و مهارت‌‏های ارتباطی برای افزایش میزان عمل‌گرایی دانش‌‏آموزان در سطح فردی و گروهی
 • افزایش اشتیاق دانش‌‏آموزان برای یادگیری، که در طول زندگی ادامه خواهد داشت
 • ایجاد آمادگی در دانش‌‏آموزان برای ایفای نقش در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است
 • تقویت احساس مسئولیت در قبال دیگران و احترام به نیازها و ارزش‌‏های آنها

 

دوره‌های مدرسه ایپسویچ

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه ایپسویچ

مدرسه ایپسویچ نیز، مانند تمام مدارس شبانه‌‏روزی در انگلستان، ساختمان‌‏هایی را به عنوان خوابگاه در اختیار دانش‌‏آموزان خود قرار می‌‏دهد. دانش‌‏آموزان شبانه‏‌روزی ایپسویچ زندگی در محیطی بکر و امن را تجربه می‏‌کنند و می‏توانند از فرصت‌‏های موجود در شهر ایپسویچ بهره‌‏مند شوند. ایپسویچ شرایط متفاوتی برای ارائه خوابگاه به دانش‌‏آموزان عرضه می‏کند و هر دانش‌‏آموز می‌‏تواند با توجه به نوع نیاز خود، خوابگاه مناسب را انتخاب کند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه ایپسویچ

 

خوابگاه شبانه‌‏روزی تمام وقت ایپسویچ

خوابگاه شبانه ‏روزی تمام وقت مدرسه ایپسویچ به دانش‌‏آموزان هفت سال به بالا خدمات ارائه می ‏دهد. هر دانش‌‏آموز شبانه‌‏روزی در ایپسویچ، از تخت‏خواب، فضا و کمد شخصی بهره‌‏مند خواهد شد که تا پایان سال تحصیلی به آنها تعلق دارند. هزینه این خوابگاه شامل همه وعده‌‏های غذایی، محل اقامت، لباسشویی و مراقبت 24 ساعته می‌‏شود.

 

 

خوابگاه و امکانات مدرسه ایپسویچ

 

خوابگاه دانش ‏آموزان شبانه‌‏روزی هفتگی  ایپسویچ

دانش ‏آموزان هفتگی، هر هفته پنج شب در خوابگاه ایپسویچ اقامت می‌‏کند. این دانش ‏آموزان موظفند عصر یکشنبه در مدرسه حاضر شوند و روز جمعه، بعد از تعطیل شدند مدرسه به خانه برگردند.

 

امکانات ورزشی مدرسه ایپسویچ

 

خوابگاه دانش‌‏آموزان شبانه‌‏روزی منعطف ایپسویچ

مدرسه ایپسویچ، پس از تکمیل شدن فاز دوم امکانات جدید خود برای دانش‌‏آموزان شبانه‌‏روزی، از سپتامبر سال 2020، امکانات منعطفی به دانش‌‏آموزان خود ارائه می‌‏دهد.

 

امکانات مدرسه ایپسویچ

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه ایپسویچ

هزینه ‏های تحصیل و زندگی در انگلستان برای این مدرسه شامل شهریه، وعده‌‏های غذایی و فعالیت‌‏های فوق برنامه است. همچنین برنامه‏‌هایی جهت حمایت از دانش‌‏آموزانی که نیازهای آموزشی خاصی دارند یا از معلولیت‏ رنج می‌‏برند، در برنامه آموزشی ایپسویچ گنجانده شده‌‏اند.

مدرسه ایپسویچ، هر سال تحصیلی را در غالب سه ترم ارائه می‏‌دهد. لازم به ذکر است که شهریه این مدرسه شامل هزینه معاینه عمومی و سفر مربی به مدرسه نمی‏‌شود.

هزینه ثبت نام اولیه در ایپسویچ 100 پوند است که همه دانش‌‏آموزان موظف به پرداخت آن هستند. علاوه بر این، دانش‏‌آموزان عادی و شبانه‏‌روزی، پیش از پیوستن به مدرسه باید مبلغ 500 پوند نیز بعنوان ودیعه پرداخت کنند. ودیعه مذکور پس از ترک مدرسه به دانش ‏آموز پرداخت یا در صورت تمایل دانش‌‏آموز، اهدا می‏‌شود.

همچنین با توجه به خدمات متنوع ایپسویچ در ارائه خوابگاه، هزینه خوابگاه انتخاب شده نیز به شهریه مدرسه اضافه می‏ شود.

 

هزینه‌های مدرسه ایپسویچ

 

بورسیه‌های تحصیلی مدرسه ایپسویچ

بورسیه تحصیلی فعلی مدرسه ایپسوچ که به یادبود ملکه الیزابت اول، بورسیه ملکه نامیده می ‏شود، حداکثر نیمی از شهریه دانش ‏آموزان را پوشش می‏ دهد. اما بورسیه جدید این مدرسه ممکن است تمام هزینه ‏های تحصیل دانش ‏آموز را پوشش دهد.

یکی از برنامه های بورسیه تحصیلی انگلستان، بورسیه تحصیلی وولوراستون (Woolverstone) است که مخصوص دانش‌‏آموزان 7 تا 13 سال است. این بورسیه در 7 سالگی، 9 سالگی و 12 سالگی به دانش‌‏آموزان اعطا می‌‏شود.

هدف از این برنامه، اطمینان یافتن از این مسئله است که دانش‏‌آموزان با حمایت کارمندان مدرسه، به توسعه استعدادهای قابل توجه خود ادامه می‏‌دهند. دانش‏آموزان بورسیه شده برای تکمیل پروژه‌‏های علمی مستقل حمایت می‌‏شوند. همچنین، دانش‌‏آموزان بورسیه شده در رشته‌‏های ورزشی، موسیقی، هنری، رقص و نمایش نیز از برنامه‌‏های متعدد طراحی شده توسط رئیس دپارتمان مربوطه بهره‏‌مند خواهند شد.

همچنین، دانش‌‏آموزان بورسیه شده در صورت تمایل می‏‌توانند به پروژه‏‌های علمی دانشگاهی نیز دسترسی داشته باشند.

 

هزینه‌های مدرسه ایپسویچ

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه ایپسویچ

مدرسه ایپسویچ به ارائه فرصت‏های برابر به تمام دانش ‏آموزان تعهد دارد. هیچ دانش‏آموز یا متقاضی ثبت‏نام در مدرسه، نباید بخاطر نژاد، ملیت، رنگ پوست، گرایش جنسی، مذهب یا عقیده، مورد توجه بیشتر یا کمتری نسب به سایر دانش‌‏آموزان قرار بگیرد.

 

پذیرش در ایپسویچ بر مبنای سیاست‏ ارائه فرصت‌‏های برابر صورت می‏‌گیرد. جهت پذیرش در این مدرسه، به اخذ نمره قبولی در ارزیابی اولیه یا امتحان متناسب با گروه سنی، و نیز سرعت آموزشی مدرسه بستگی دارد. در ایپسویچ انتظار می‌‏رود تمام این آزمون‌‏ها و ارزیابی‏‌های اولیه، به دور از تعصب و بر اساس سیاست ارائه فرصت‌‏های برابر ارائه شوند. سیاست پذیرش مدرسه ایپسویچ از این قرار است:

 • این مدرسه برای همه دانش‌‏آموزانی که توانایی بهره‏‌مندی از آموزش‌‏های ارائه شده در مدرسه و مشارکت کامل در زندگی مدرسه را دارند، باز خواهد بود
 • در مورد مهد کودک و مدرسه آمادگی، داوطلبانی پذیرفته می‌‏شوند که گمان می‌‏رود پیروی از اصول مدرسه، باعث پیشرفت آنها خواهد شد. در اکثر موارد، این تنها پیش نیاز ثبت ‏نام در مهد کودک و آمادگی ایپسویچ محسوب می‏‌شود.
 • در رابطه با مدرسه عالی، داوطلبانی پذیرفته می‌‏شوند که احتمالاً واجد شرایط تحصیلات تکمیلی در زمینه مهارت‌‏های شغلی و آموزش‌‏های شغل محور هستند.
 • مدرسه ایپسویچ هیچ توضیحی در مورد روند پذیرش یا عدم پذیرش دانش‌‏آموز ارائه نخواهد داد.

 

شرایط ثبت نام مدرسه ایپسویچ

سوالات متداول

مدرسه ایپسویچ چه امکاناتی دارد؟

از جمله امکانات رفاهی و ورزشی ایپسویچ می‏توان به زمین چمن برای برگزاری مسابقات فوتبال و کریکت، استخر سرپوشیده، مراکز فناوری اطلاعات، آزمایشگاه های علمی اختصاصی، سالن همایش، اتاق‏ های موسیقی و غیره اشاره کرد.

 

مدرسه ایپسویچ از نظر رتبه آموزشی در چه سطحی قرار دارد؟

بر اساس گزارش ساندی تایمز، این مدرسه امسال نیز برای چهارمین سال پیاپی به عنوان برترین مدرسه مستقل منطقه سافولک انتخاب شد که نشان می‏‌دهد ایپسویچ از سطح آموزشی و رفاهی بالایی برخوردار است.

 

آیا بورسیه مدرسه ایپسویچ در اخذ پذیرش دانشگاه تاثیرگذار است؟

بورسیه‏‌های تحصیلی مدرسه ایپسویچ، معتبر هستند و از نظر مدرسین پذیرش دانشگاه بسیار ارزشمند محسوب می‏‌شوند و ممکن است در اخذ پذیرش دانشگاه مفید واقع شوند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question