مدرسه کنزینگتون پارک یک مدرسه شبانه روزی در قلب لندن است که برنامه درسی گسترده‌ای را در یک محیط پویا و بسیار مناسب ارائه می‌دهد. این مدرسه با ارائه دروس عمومی و تخصصی بر اساس برنامه‌های درسی انگلستان، در کلاس‌های کوچک و مدرن، دانش آموز را برای آزمون مدارک GCSE و A-Level (سطح الف) آماده می‌کند. هر دانش آموز تشویق می‌شود مهارت‌هایی را یاد بگیرد که در آینده، در زندگی شخصی و شغل خود نیاز به استفاده خواهد داشت. علاوه بر داشتن معلمانی که در زمینه‌های تخصصی خود برجسته هستند، مدرسه کنزینگتون پارک این فرصت را به دانش آموزان می‌دهد تا در بسیاری از فعالیت‌های ورزشی و درسی خود مهارت کسب کنند. همچنین دانش آموزان از طریق یک تجربه دلپذیر همزمان با تحصیل، به دنبال علایق اجتماعی و فرهنگی خود خواهند بود.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های آموزشی در مدرسه کنزینگتون در دو مدرسه مختلف برگزار می‌شود، که عبارتند از:

مدرسه کودکان

دانش آموزانی که در سال‌های تحصیلی 7،8 و 9 به مدرسه کنزنیگتون پارک می‌آیند، یک برنامه درسی گسترده دارند. این برنامه شامل زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم، زبان‌های خارجی مدرن (از جمله چینی ماندارین)، جغرافیا، تاریخ، تمدن کلاسیک، مطالعات مذهبی و همچنین هنر، طراحی و فن آوری، محاسبات، نمایش و موسیقی است. علاوه بر این‌ها دوره‌های آشنایی با بازی‌های کامپیوتری برای سرگرمی آن‌ها نیز ارائه می‌شود. در سال نهم تحصیلی، دانش آموزان به انتخاب موضوعات GCSE می‌پردازند تا در سال‌های 10 و 11 به صورت گسترده‌تر و پیشرفته به یادگیری آن مشغول شوند.

دانش آموزان پس از اتمام آزمون GCSE خود، در فرم ششم ما تحصیل می‌کنند و در آنجا گزینه‌های موضوعی خود را برای برنامه درسی سطح الف محدود می‌کنند. همه دانش آموزان در هنگام اقامت در مدرسه کنزینگتون پارک به کامپیوتر و تلفن‌های شخصی خود دسترسی دارند، تا بتوانند به فعالیت‌های اجتماعی خود بپردازند. همچنین برگزاری کلاس‌های تئاتر، آموزش موسیقی، جشنواره‌های هنری، آشنایی با علوم کامپیوتری نیز به خلاقیت بیشتر آن‌ها خواهد افزود. موضوعات آموزشی این دوره‌ها عبارتند از:

سال نهم:

 • دروس اصلی: زیست شناسی، شیمی، انگلیسی، ریاضیات، فیزیک
 • علوم انسانی: جغرافیا، تاریخ، تربیت بدنی
 • زبان‌های خارجی: زبان‌های تمدن کلاسیک، فرانسه، لاتین، چینی ماندارین، اسپانیایی
 • دوره نیمه تخصصی محاسبات اجباری است
 • دوره‌های هنری: هنر، نمایش، موسیقی

مدرسه کودکان

سال دهم و یازدهم:

 • برنامه درسی اصلی: زبان و ادبیات انگلیسی، ریاضیات
 • علوم ( سه یا چهار مورد علوم باید انتخاب شوند): زیست شناسی، شیمی، علوم رایانه‌ای، فیزیک
 • زبان‌های تخصصی: فرانسوی، چینی ماندارین، اسپانیایی
 • همچنین این دروس به صورت اختیاری ارائه می‌شود: هنر، تمدن کلاسیک، نمایش نامه نویسی، جغرافیا، تاریخ، زبان لاتین، موسیقی، تربیت بدنی، مطالعات مذهبی
 • انجام بازی‌های کامپیوتری و فیزیکی نیز اجباری است

مدرسه نوجوانان (فرم شش)

فرم ششم مدرسه کنزینگتون پارک را می‌توان تخصصی‌ترین مجموعه کنزینگتون نامید. این مدرسه به دانشجویان 16 تا 18 ساله تعلق دارد و به آن‌ها فرصت می‌دهد تا در یک محیط آموزش سطح الف اختصاصی با متخصصان باتجربه به تحصیل موضوعات مختلف آموزشی بپردازند. همچنین ارائه دوره‌های جانبی برای یادگیری بهتر آن‌ها جهت ورود به دانشگاه‌های برتر انگلیس یکی از نکات قوت مدرسه کنزینگتون پارک است. دانش آموزان در جنوب باغ‌های سرسبز کنزینگتون و به دور از شلوغی مرکز شهر به تحصیل خواهند پرداخت. ارائه مشاوره به صورت هفتگی برای بهبود عملکرد دانش آموزان از دیگر مزایای ثبت نام در این مدرسه است. علاوه بر این مزایا، آن‌ها می‌توانند برای تقویت مشکلات خود به شرکت در کلاس‌های مدرسه کودکان بپردازند و یا از معلم خصوصی مدرسه استفاده کنند.

خوابگاه و امکانات

مدرسه کنزینگتون پارک دارای خوابگاه بسیار مجهز است، که نظارت از آن توسط مشاوران به صورت روزانه انجام می‌شود. خوابگاه پرنسس بتریس یکی از بهترین مجموعه‌های اقامتی در مدرسه‌های انگلستان است. دکوراسیون و مبلمان بسیار لوکس، اتاق‌های مدرن، استفاده از رنگ‌های شاداب و روحیه‌بخش در خوابگاه، همه از مزایایی است که می‌توان به آن اشاره کرد. علاوه بر این‌ها تیم نظارتی و متخصص در امور روانشناسی از احساس رضایت دانش آموزان اطمینان حاصل می‌کنند و مشکلات آن‌ها را رفع خواهند کرد.

 

امکانات کنزینگتون پارک

 

یکی دیگر از امکانات مدرسه کنزینگتون پارک تشکیل کلاس‌ها در محیطی کوچک و دوستانه با تعداد دانش آموزان کم است، تا بتوان میزان فعالیت افراد را به حداکثر رساند. هر کلاس مجهز به پیشرفته‌ترین امکانات روز است و استاد با ارائه ویدیو‌های آموزشی، اقدام به تدریس خواهد کرد. همچنین سالن غذاخوری این دو مجموعه با بالاترین کیفیت ساخته شده است، تا سلامتی دانش آموز تضمین شود.

هزینه و بورسیه

هزینه‌ها

هزینه‌های تحصیل در مدرسه کنزینگتون پارک بسیار مناسب است، و نسبت به کیفیت آموزشی آن کاملا به صرفه خواهد بود. این هزینه‌ها برای دانشجویان خارجی عبارتند از:

 • دوره‌های 7-11 : هر ترم 8،167 پوند و هر سال 24،500 پوند
 • دوره‌های فرم شش ( مخصوص دانش آموزان سابق دوره‌های 7-11) : هر ترم 8،167 پوند و هر سال 24،500 پوند
 • دوره‌های فرم شش (دانشجویان مدارس دیگر): هر ترم 8،500 پوند و هر سال 25،500 پوند
 • سپرده آموزشی: 2،750 پوند
 • هزینه ثبت نام: 250 پوند
 • هزینه خوابگاه (اتاق خصوصی): 8 هزار پوند در ترم
 • هزینه خوابگاه (اتاق عادی): 7،800 پوند در ترم
 • هزینه خوابگاه (اتاق دو نفره ویژه): 5،600 پوند در ترم
 • هزینه خوابگاه (اتاق معمولی دو نفره): 5،300 پوند در ترم
 • بیمه: 150 پوند

هزینه‌های تحصیل مدرسه کنزینگتون پارک

 

بورسیه‌ها

مدرسه کنزینگتون پارک در دوره‌های مختلف اقدام به بورسیه کردن دانش آموزان می‌کند. این بورسیه‌ها بر اساس شایستگی آن‌ها در زمینه‌های آکادمیک، موسیقی، نمایشی، هنری و ورزشی است. یکی از نکاتی که فرد بورسیه شده باید به آن دقت کند، کسب نمره‌های بسیار بالا است. در صورتی که فرد در دروس خود ضعیف عمل کند، بورسیه از او گرفته خواهد شد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام

مراحل ثبت نام در مدرسه کنزینگتون پارک به شرح زیر است:

 1. تکمیل فرم‌های ارائه شده
  1. کپی پاسپورت
  2. ریز نمرات مدرسه قبلی به همراه توصیه نامه
  3. لیست مهارت‌های شخصی دانش آموز
  4. پرداخت هزینه ثبت نام
 2. مصاحبه با دانش آموز و تست گرفتن از او

این تست‌ها شامل زبان انگلیسی، ریاضیات و شیوه برخورد دانش آموز با دیگران است

 1. بررسی شرایط دانش آموز و تایید او توسط مدرسه کنزینگتون پارک
 2. دریافت نامه تاییدیه از مدرسه

شرایط پذیرش مدرسه کنزینگتون

سوالات متداول

آیا استفاده از لباس فرم در مدرسه کنزینگتون پارک اجباری است؟

بله. برای دانش آموزان مقطع 7 تا 11 استفاده از لباس فرم‌های تعیین شده اجباری است. این لباس‌ها برای یکدست شدن دانش آموزان و با توجه به شرایط محیطی انتخاب شده‌اند. لباس فرم ورزشی، لباس فرم برای هوای سرد، لباس فرم برای هوای گرم نیز باید تهیه شود.

امکان سکونت دانش آموز در خوابگاه خصوصی وجود دارد؟

محیط خوابگاهی مدرسه کنزینگتون پارک به شکلی ساخته شده است، که زندگی در آن راحت باشد. هرچند بنا به خواسته والدین، آن‌ها می‌توانند در خوابگاه‌های خصوصی و یا تحت سرپرستی دیگران قرار بگیرند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question