مدرسه شاه ادوارد ششم در سال ۱۵۵۰ توسط ادوارد ششم، شاه انگلستان در باری سنت ادموندز، در شهرستان سافک تاسیس شد. البته مدرسه شاه ادوارد  در سال ۱۹۷۲ به شکل کنونی درآمد، و حاصل ادغام مدرسه شاه ادوارد ششم با مدرسه دخترانه سیلور است. این مدرسه به عنوان یک مدرسه سلطنتی شناخته می‌شود، و سطح علمی آن، با اینکه یک مدرسه دولتی است، بسیار بالا است. مدرسه توسط کلیسای انگلیس اداره می‌شود و تمام هزینه‌های آن به عهده این انجمن است که این مسئله با توجه به زیاد بودن هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس یک امتیاز محسوب می‌شود. مدرسه شاه ادوراد ششم هر ساله دانش آموزان زیادی را برای ثبت نام در این مدرسه بورسیه تحصیلی رایگان می‌کنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه شاه ادوارد ششم

دوره‌های مدرسه شاه ادوارد ششم برای دانش آموزان 11 تا 18 ساله طراحی شده است، و در حال حاضر حدود 1400 دانش آموز در حال تحصیل در این مرکز آموزشی هستند. در کنار درس‌های تخصصی دانش آموزان، این مدرسه به آموزش ورزش به صورت حرفه‌ای نیز روی آورده است، و حتی دوره‌ای برای مربیگری ورزشی برای دانش آموزان ارائه می‌دهد.

سطح علمی این مدرسه دولتی بسیار بالا است، و بر اساس آمار سال 2014، حدود 77 درصد دانش آموزان با نمرات خوب در آزمون GCSE قبول شده‌اند. همچنین در آزمون A-level نیز، حدود 99 درصد دانش آموزان در سال 2018 توانستند امتیاز A را دریافت کنند. این میزان نمرات نشان دهنده موفقیت کادر آموزشی، در بالا نگاه داشتن کیفیت آموز است، و به همین خاطر متقاضیان زیادی برای بهره‌مندی از آن وجود دارند.

البته از سال 2011، مدرسه شاه ادوارد ششم به آموزش موازی روی آورد، و اکنون این مدرسه توسط برنامه‌های تخصصی درسی 6 کالج انگلیسی اداره می‌شود. دانش آموزان معمولا در پایان تحصیل خود در فرم 6، می‌توانند به راحتی وارد یکی از این کالج‌ها شوند، و در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازند. البته سطح آموزشی این مدرسه از همان ابتدای کار بالا بوده است، و برای مثال در این زمینه می‌توان ادوارد فیتزجرالد را نام برد که یکی از معروف‌ترین مترجمان و شرق شناسان جهان است.

فتیزجرالد آثاری چون کتاب رباعیات عمر خیام، و کتب جامی، و دیوان حافظ را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است. دوره‌های تحصیلی این مدرسه به سه بخش پیش متوسطه، متوسطه و فرم 6 تقسیم می‌شوند، که هر کدام از آن‌ها به شرح زیر هستند:

 

دوره آموزشی پیش متوسطه

این دوره برای سال‌های تحصیلی 7 و 8 در نظر گرفته شده است، و هدف از طراحی آن، آشنایی بیشتر دانش آموزان با مطالبی است که در گذشته آموخته‌اند. در این دوره دو ساله دروسی مانند ریاضیات، علوم، تاریخ و جغرافیا، مطالعات مذهبی، هنر، ورزش، موسیقی و غیره به دانش آموز یاد داده خواهد شد.

به گفته مدیران مدرسه، دانش آموزان در این مقطع باید فعالیت‌های بیشتری داشته باشند، تا خود را برای مقاطع بعدی آماده کنند. با اینکه هنوز زمان زیادی تا آزمون GCSE مانده است، اما سعی شده به طور مختصر، دانش آموز را با نکات مهم در رابطه با این آزمون آشنا کرد. علاوه بر این‌ها، در این دوره روی شکل گیری شخصیت دانش آموز کار خواهد شد، و به او تعلیمات مذهبی را ارائه می‌کنند.

 

دوره آموزشی متوسطه

این دوره با هدف تکمیل اطلاعات دانش آموز، و آموزش مطالب مهم برای آزمون GCSE طراحی شده است، و در پایان مقطع تحصیلی، در سال 11، دانش آموز باید بالاترین نمره در آزمون را کسب کند تا بتواند وارد فرم 6 شود. در این دوره دروسی مانند ریاضیات تخصصی، فیزیک، زیست،شیمی، زبان لاتین، علوم رایانه‌ای و چندین مطلب دیگر به درس‌های آن‌ها اضافه خواهد شد.

دوره‌های مدرسه شاه ادوارد ششم

 

دوره فرم 6

این دوره در مدرسه شاه ادوارد ششم به صورت تخصصی ارائه می‌شود، و هدف از آن، ورود دانش آموز به برترین دانشگاه‌ها و کالج های انگلستان و جهان است. البته با تحصیل در این مدرسه، دانش آموز برای ثبت نام در کالج‌های مرتبط با آن نیز می‌تواند اقدام کند، و شرایط آسان‌تری خواهد داشت.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه شاه ادوارد ششم

 امکانات مدرسه شاه ادوارد ششم به شکلی ارائه شده است که، دانش آموز علاوه بر سطح علمی خوب، بتواند در زمان‌های اضافی خود، به فعالیت‌های جانبی بپردازد. از امکانات آموزشی این مدرسه می‌توان به اتاق رایانه، استودیو فیلم سازی، تئاتر، سالن همایش و آموزش رقص و باله، کلاس‌های موسیقی مجهز، گالری هنری، کارگاه فنی و آزمایشگاه علوم اشاره کرد.

علاوه بر امکانات آموزشی، این مدرسه در رابطه با ورزش نیز بسیار موفق عمل کرده است، و تجهیزات خوبی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد. همانطور که گفته شد، حتی در رابطه با دانش آموزانی که به ورزش علاقه دارند، مدرسه به آن‌ها دوره‌های مربیگری را آموزش می‌دهد. از امکانات ورزشی این مدرسه می‌توان به زمین چمن فوتبال و کریکت، استخر شنا، و سالن بدنسازی چند منظوره اشاره کرد.

متاسفانه به دلیل اینکه این مدرسه به صورت روزانه برگزار می‌شود، امکان ارائه خوابگاه وجود ندارد، و دانش آموزان باید یا ساکن این کشور باشند، و یا تحت سرپرستی یک فرد مورد اطمینان در بیایند. علاوه بر این، امکان رزرو خوابگاه خصوصی، بدون نظارت نیز برای دانش آموزان ممنوع شده است.

خوابگاه و امکانات مدرسه شاه ادوارد ششم

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه شاه ادوارد ششم

مدرسه شاه ادوارد ششم به صورت دولتی توسط کلیسای انگلیس اداره می‌شود، و هزینه‌های آن مربوط به شهریه نیست. بیشتر هزینه‌های تحصیل در این مدرسه در رابطه با هزینه تهیه کتاب و اقلام تحصیلی است، و همچنین هزینه ناهار و صبحانه دانش آموز نیز به عهده خود او خواهد بود. چنانچه قصد تحصیل در انگلستان را دارید با توجه به این مسئله این مدرسه قطعا یک انتخاب بی نظیر برای شما خواهد بود.

هزینه‌های مدرسه شاه ادوارد ششم

بورسیه‌های مدرسه شاه ادوارد ششم 

همانطور که گفته شد، این مدرسه دولتی است، و نیازی به بورسیه برای پرداخت شهریه ندارد. اما به دلیل اینکه بودجه این مدرسه توسط کلیسای مدارس انگلیس تامین می‌شود، و این کلیسا حدود 87 مدرسه دیگر را تحت پوشش خود دارد، تحصیل در مدرسه شاه ادوارد ششم نیز در برخی از سال‌ها ممکن است امکان پذیر نباشد. هر ساله حدود 60 – 70 دانش آموز در این مدرسه ثبت نام می‌کنند، اما برخی از سال‌ها این تعداد تا 40 نفر نیز کاهش داشته است.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه شاه ادوارد ششم

شرایط ثبت نام در مدرسه شاه ادوارد ششم کمی خاص است، و به دلیل اینکه این مدرسه توسط کلیسا اداره می‌شود، گزینش دانش آموزان بر اساس مذهب انجام خواهد شد. به گفته مدیر مدرسه، گزینش مذهبی به معنی تغییر مذهب و باور دانش آموز نیست، و سعی شده است تا این دیدگاه در مدرسه وجود نداشته باشد. اما به دلیل اینکه ظرفیت مدرسه کم است، معمولا افرادی که به صورت منظم در کلیسا شرکت می‌کنند، شانس بیشتری برای ثبت نام دارند.

 

مدرسه شاه ادوارد ششم کلیساهای متودیست، بپتیست، URC و کلیسای رومان را مورد تایید نمی‌داند، و نمی‌تواند نسبت به ثبت نام آن‌ها اقدام کند. در فرم ثبت نام این مدرسه باید تایید کنید که دانش آموز حداقل یک روز در ماه به کلیسا می‌رود، و این فرم توسط اسقف کلیسا مورد تایید باشد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه شاه ادوارد ششم

سوالات متداول

پوشش در این مدرسه به چه شکلی مورد تایید است؟

هرگونه لباس یقه باز و مارک‌دار در این مدرسه ممنوع است، و دانش آموز باید لباسی رسمی (ترجیحا پیراهن ساده) به همراه شلوار پارچه‌ای به تن داشته باشد. برای دانش آموزان دختر نیز، پوشیدن کفش پاشنه بلند، و کتانی رنگی ممنوع است.

امکان ثبت نام دانش آموزان مذاهبی دیگر (به جز مسیحیت) در مدرسه وجود دارد؟

دین مورد تایید مدرسه شاه ادوارد ششم مسیحیت است، اما در صورتی که ظرفیت باقی باشد، امکان ثبت نام دیگر افراد با قبول کردن قوانین مدرسه وجود دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question