مدرسه لیدی النور هالز یک مدرسه غیر انتفاعی دخترانه است که در سال ۱۷۱۰ توسط النور هولز در همپتون انگلیس تاسیس شد.  مدرسه لیدی النور هالز  با آموزش دختران ۷ الی ۱۸ ساله، در سه برنامه تحصیلی، به عنوان یکی از مدارس موفق دخترانه انگلیس شناخته می‌شود، که رتبه‌های علمی بسیار خوبی را توانسته کسب کند. دانش آموزان مدرسه لیدی النور هالز در سال ۲۰۲۰، با کسب ۹۶ درصد امتیاز A+ در آزمون A-LEVEL، و ۹۵ درصد نمره ۹-۷ در آزمون GCSE، باعث شدند که مدرسه به برترین مدرسه همپتون، و ۶امین مدرسه برتر دخترانه در بین دبیرستان های انگلستان تبدیل شود.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه لیدی النور هالز

مدرسه لیدی النور هالز دوره‌های آموزشی خود را به سه بخش کودکان، بزرگسالان و فرم 6 تقسیم کرده است، و البته دوره‌های مختلفی در زمینه‌های ورزشی، بازیگری و موسیقی نیز به صورت حرفه‌ای برگزار می‌کند. تمامی امکانات این مدرسه با هدف بالا نگه داشتن سطح علمی دانش آموزان ارائه شده است، و هر ساله بر تعداد امکانات آن افزوده می‌شود.

 

مدرسه کودکان

در این دوره، دانش آموزان 7 الی 11 ساله به آموزش خواهند پرداخت، و هدف اصلی از طراحی این دوره آموزشی، افزایش سطح علمی دانش آموز، در کنار شکل گیری شخصیت او است. دانش آموز به فردی مستقل و علاقه‌مند به تحصیل تبدیل خواهد شد، و سعی شده است تا با برگزاری گردش‌های علمی و کلاس‌های جانبی مختلف در کنار کلاس‌های اصلی او، دانش آموز را برای ورود به مقاطع بالاتر آماده کنند.

در این دوره‌ دروسی مانند زبان و ادبیات انگلیسی، زبان فرانسه، علم رایانه، طراحی به وسیله تکنولوژی، بازیگری، ریاضیات، تاریخ و جغرافیا، موسیقی، علوم، مطالعات مذهبی، ورزش، و علوم بهداشتی به فرد آموزش داده می‌شود، و در دو سال آخر، مطالبی پایه از مقطع 7 تا 9 تحصیلی نیز به او یاد داده خواهد شد.

 

مدرسه بزرگسالان

مقطع بزرگسالان در مدرسه لیدی النور هالز به دو دوره آموزشی تقسیم می‌شود. مقطع پیش متوسطه که شامل سال‌های تحصیلی 7 الی 9 خواهد شد، به عنوان پایه‌ای برای تکمیل اطلاعات قبلی دانش آموزان در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، در این دوره سعی شده است تا دانش آموز را با برگزاری جلسات مشاوره تحصیلی، برای آزمون GCSE آماده کنند.

پس از پیش متوسطه، دانش آموز وارد مقطع دبیرستان در انگلستان یعنی سال‌های تحصیلی 10 و 11 می‌شود، که هدف اصلی از آن، شرکت در آزمون GCSE کسب بیشترین نمره است. درس‌های دانش آموز در این دوره کمی تخصصی‌تر خواهند شد، و دروسی مانند فیزیک، شیمی، محاسبات و زیست به آن افزوده می‌شود.

دوره‌های مدرسه لیدی النور هالز

 

دوره فرم 6

در دوره فرم 6 مدرسه لیدی النور هالز آموزش کاملا تخصصی خواهد شد، و فرد را برای شرکت در کالج‌ های انگلستان و جهانی آماده می‌کنند. در این دوره سعی شده به دانش آموز مهارت‌های مختلفی که در رابطه با شغل آینده او خواهد بود تدریس شود. این دوره دو ساله اهمیت زیادی دارد، زیرا در پایان آن، دانش آموز باید بالاترین نمره را در آزمون A-lEVEL کسب کند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه لیدی النور هالز

مدرسه لیدی النور هالز امکانات بسیار زیادی به دانش آموزان ارائه می‌کند، تا بتوانند از آموزش با کیفیت بهره‌مند شوند. از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های مجهز به رایانه و اینترنت پر سرعت، کتابخانه دیجیتالی، سالن غذاخوری، سالن‌های استراحت، آزمایشگاه علمی و کارگاه برای مهارت‌های عملی، اتاق رایانه و تکنولوژی، و چندین سالن ورزشی اشاره کرد.

این مدرسه علاوه بر این که در بحث آموزشی بسیار موفق جلوه کرده است، توانسته در زمینه ورزشی و هنری نیز نیازهای دانش آموزان را برطرف کند، و سطح توانایی آن‌ها را بالا نگه دارد. از امکانات ورزشی این مدرسه و دوره‌های آن می‌توان به کلاس‌های آموزش قایق سواری، سالن صخره نوردی، سالن بدنسازی، زمین فوتبال و لاکراس، زمین کریکت، سالن تنیس، کلاس‌های آموزش باله و ژیمناستیک، سالن بسکتبال و والیبال، استخر شنا و سالن ورزش‌های فکری اشاره کرد.

 

همچنین در بحث موسیقی و هنری نیز، مدرسه لیدی النور هالز دارای چندین استودیو موسیقی مجهز با سازهای مختلف، سالن همایش و تئاتر، و چند گالری و کلاس نقاشی و طراحی حرفه‌ای است. متاسفانه مانند بسیاری از مدارس انگلیس، این مدرسه دارای خوابگاه داخلی نیست، و دانش آموزان برای تحصیل در این مدرسه یا باید از طریق رزرو خوابگاه خصوصی اقدام کنند، و یا با روش هوم استی، توسط یک خانواده انگلیسی مورد تایید مدرسه به سرپرستی گرفته شوند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه لیدی النور هالز

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه لیدی النور هالز

هزینه‌های تحصیلی در مدرسه لیدی النور هالز بر اساس قوانین آموزش بریتانیا تصویب می‌شوند، و این هزینه‌ها در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

  • هزینه اولیه ثبت نام 200 پوند
  • هزینه رزرو ثبت نام برای سال‌های آینده 1،300 پوند
  • شهریه مدرسه بزرگسالان 6،934 پوند در هر ترم
  • شهریه مدرسه کودکان  5،743 پوند در هر ترم
  • هزینه ناهار 225 – 203 پوند در هر ترم

تمامی هزینه‌ها را می‌توان به صورت اقساط 6 ماهه پرداخت کرد، و علاوه بر این‌ها، در صورتی که همزمان دو خواهر در مدرسه به تحصیل بپردازند، امکان برخورداری از تخفیف 10 درصدی برای شهریه تحصیلی دختر کوچک‌تر نیز ممکن است.

 

هزینه‌های مدرسه لیدی النور هالز

بورسیه‌های مدرسه لیدی النور هالز

بورسیه‌های مدرسه لیدی النور هالز به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند، که یکی بر اساس نیاز مالی به دانش آموز ارائه می‌شود، و دیگری بر اساس ممتاز بودن در نمرات تحصیلی و داشتن استعداد خاص، می‌توان برای آن درخواست داد. کمک هزینه تحصیلی در این مدرسه با هدف دسترسی به آموزش با کیفیت برای دانش آموزانی که سطح مالی متوسط دارند ارائه می‌شود. به گفته مدیر مدرسه، هر ساله حدود 1 میلیون پوند برای دانش آموزانی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند، در نظر گرفته می‌شود، و هم اکنون حدود 8 درصد دانش آموزان این مدرسه با این کمک هزینه تحصیل می‌کنند.

 

بورسیه تحصیلی نیز به دانش آموزانی تعلق خواهد گرفت که در یکی از زمینه‌های هنری، بازیگری، موسیقی، ورزشی و یا تحصیلی استعداد خاصی داشته باشند. البته این بورسیه‌ها برای دانش آموزان 11 تا 16 ساله ارائه می‌شود، و همزمان می‌توان برای دریافت چند بورسیه اقدام کرد. بورسیه تحصیلی حدود 10 درصد شهریه را پوشش می‌دهد، و برای دریافت آن، باید در مسابقات این مدرسه شرکت کرد، و یا توسط معلم دانش آموز به مدیران مدرسه پیشنهاد داده خواهد شد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه لیدی النور هالز

ثبت نام در این مدرسه شرایط خاصی ندارد، و تنها با درخواست از طریق سایت، و پرداخت هزینه اولی ثبت نام، می‌توان برای ورود به این مدرسه اقدام کرد. البته با توجه به محدود بودن ظرفیت، معمولا از دانش آموزان تست‌های مختلف و مصاحبه گرفته می‌شود. در حال حاضر حدود 900 دانش آموز در حال تحصیل در مدرسه لیدی النور هالز هستند، و ظرفیت آن تنها 922 نفر است.

برای ثبت نام، با درخواست در سایت، و ارسال مدارک مورد نیاز، یک وقت مصاحبه با دانش آموز و والدین او اختصاص داده می‌شود تا او را با شرایط مدرسه آشنا کنند. سپس در صورت تایید شدن دانش آموز، فرد باید برای انجام آزمون خود را آماده کند.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه لیدی النور هالز

سوالات متداول

دانش آموزانی که والدین آن‌ها خارج از کشور هستند چگونه باید ثبت نام کنند؟

حضور والدین برای ثبت نام و همچنین انجام مراحل سرپرستی الزامی است، اما در صورتی که این امکان وجود ندارد، می‌توان از طریق کارگزاران مدرسه برای این امور اقدام کرد.

پوشش در این مدرسه قوانین خاصی دارد؟

در طول حضور در مدرسه لیدی النور هالز دانش آموز باید لباس فرم را به تن داشته باشد، اما برای دانش آموزان مسلمان، منع پوششی وجود ندارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question