مدرسه گرامر شمال لندن یکی از مدارس این شهر است که سابقه فعالیت چندان درازی ندارد. این مدرسه از سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را آغاز کرده و دوره‌های مختلفی را برای دانش آموزان در سنین مختلف که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، برگزار می‌کند. از آنجایی که مدرسه به صورت بین المللی و زیر نظر سیستم آموزشی انگلستان فعالیت دارد، دوره‌های مشابهی با سایر مدارس را هر ساله خواهد داشت. به همین دلیل دانش آموزان خارجی که اندکی با دوره‌های مدارس بریتانیایی آشنا هستند، به راحتی در مدرسه مشغول به تحصیل خواهند شد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه گرامر شمال لندن

دوره‌ها مدرسه در واقع برای دانش آموزان 3 تا 18 ساله طراحی شده‌اند. به همین دلیل والدین قبل از ثبت نام فرزندان خود باید دوره تحصیلی مناسب را انتخاب نمایند. در برخی دوره‌های مدرسه دروس به صورت ترمی واحدی انتخاب می‌شوند. یعنی دانش آموزان می‌توانند درس مورد نظرشان را برای اتمام دوره انتخاب کنند. همچنین برای پذیرش دانش آموز در برخی دوره‌ها آزمون برگزار شده و در پایان هم امتحانات نهایی برگزار خواهد شد. در این بخش از مطلب قصد داریم شما را بیشتر با جزئیات دوره‌ها آشنا نمایید.

 

دوره GCSE در مدرسه گرامر شمال لندن

اگر اندکی در رابطه با سیستم آموزشی کشور انگلستان تحقیق کرده باشید، حتما نام دوره GCSE را شنیده‌اید. دوره‌ای که مخصوص دانش آموزان بالای 13 سال بوده و طی یک یا دو سال تحصیلی برگزار می‌شود. همانطور که در بخش ابتدایی این بخش گفته شد، در این دوره هم دانش آموزان امکان انتخابی دروس مختلف را خواهند داشت. البته کلیه درس‌ها به صورت مقدماتی بوده و به نوعی برای آمادگی دانش آموز برای تحصیل در مقاطع بعدی آماده می‌شوند.

 

دوره ورود به دانشگاه های انگلستان در مدرسه گرامر شمال لندن

دانش آموزان غیر بومی که برای تحصیل به مدارس انگلستان می‌روند، اکثرا قصد دارند تا به دانشگاه نیز وارد شوند. به همین دلیل مدارس بین المللی دوره‌هایی را مخصوص ورود به دانشگاه برگزار می‌کنند. این دوره International Foundation University نام دارد و با توجه به رشته دارای زمان اتمام مختلفی خواهد بود. مدرسه گرامر شمال لندن نیز در پایان  دوره مدرکی را به دانش آموزان اهدا می‌کند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

دوره های مدرسه گرامر شمال لندن

 

دوره های تابستانی مدرسه گرامر شمال لندن

همانطور که از نام این دوره پیداست، در تابستان هرسال برگزار می‌شود و مزایای خاصی برای دانش آموزان دارد. دانش آموزان با شرکت در این دوره می‌توانند مهارت‌ها یا هنرهای جدیدی بیاموزند. همچنین برخی کلاس‌های تقویتی ترم تابستانی برای شاگردانی که دارای ضعف تحصیلی هستند قطعا مفید خواهد بود. مدرسه با برگزاری این دوره توانسته سطح عملی دانش آموزان را در حد ایده‌آلی نگاه دارد.

 

آمادگی برای ورود به مدرسه

همه والدین می‌دانند که دوره دبیرستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل می‌خواهند که فرزندشان با امادگی هر چه بیشتر در این دوره حاضر شود. مدرسه گرامر شمال لندن با برگزاری این دوره می‌تواند نگرانی‌های اولیای دلسوز را کاهش دهد. دانش آموزان با ورود به دوره آمادگی مدرسه مقدمات دروس مقطع بعدی را یاد می‌گیرند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه گرامر شمال لندن

مدرسه گرامر شمال لندن از نظر امکانات رفاهی و آموزشی، نسبت به سایر مدارس بهتر است. به طوری که دانش آموزان در هنگام تحصیل خود هیچ کمبودی را احساس نکنند. همچنین چنین شرایطی باعث می‌شود که والدین دانش آموزان نیز نگران وضعیت فرزند خود نباشند. مخصوصا اولیای دانش آموزان خارجی که فرزندانشان کیلومترها از آن‌ها دورتر هستند. برای مثال خوابگاه‌های گروهی 13 تا 18 سال بهترین مکان برای اقامت چنین دانش آموزانی خواهد بود. والدین نیز دیگر نیازی نیست که هزینه زیادی بابت اجاره اتاق یا رفت و آمد فرزندشان بپردازند.

 

کلاس‌های درس مجهزمدرسه گرامر شمال لندن

او لین نکته درباره امکانات مدرسه گرامر شمال لندن مربوط به مسائل آموزشی است. تیم مدیریتی مدرسه کلاس‌های درس را به آخرین امکانات تجهیز کرده تا دیگر هیچ محدودیتی برای اجرای متدهای آموزشی وجود نداشته باشد.

 

آزمایشگاه مدرسه گرامر شمال لندن

دانش آموزان با انجام عملی برخی تمرینات می‌توانند مفاهیم علمی را یاد بگیرند. همچنین با انجام این کار مطالب مهم درسی به مرور زمان از ذهن دانش آموز پاک نخواهد شد. آزمایشگاه‌های مجهز مدرسه این شرایط مناسب اجرای آزمایشات مختلف را در اختیار اساتید و دانش آموزان قرار می‌دهد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه گرامر شمالی لندن

 

زمین‌ها و تجهیزات ورزشی مدرسه گرامر شمال لندن

تنها وجود امکانات درسی برای یک مدرسه ایده‌آل ضروری نیست. بلکه دانش آموزان با فعالیت دیگری نیز می‌توانند به آرامش ذهنی و سلامت جسمی برسند. مدرسه گرامر شمال لندن با تجهیزات ورزشی مختلف هوای سلامتی دانش آموزان را نیز دارد.

 

امکانات رفاهی برای دانش آموزان مدرسه گرامر شمال لندن

دانش آموزان برای استراحت بین کلاس می‌توانند از امکانات رفاهی خاصی استفاده کنن. برای مثال می‌توانند از سالن غذاخوری برای تغذیه میان وعده یا وعده‌های اصلی استفاده کنند. همچنین فضای مناسب برای استراحت و مطالعه در ساختمان و محوطه بیرونی وجود دارد.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه گرامر شمال لندن

دوره‌های تحصیلی مختلف در مدرسه هزینه خاص خودش را دارد. مدرسه اصلی که برای دانش آموزان 3 تا 6 سال است، شهریه ترمی تقریبا 3500 پوندی دارد. والدین برای تحصیل فرزندشان در مقطع مدرسه دوم یا GCSE باید هزینه ترمی 4000 پوندی را در نظر داشته باشند. دانش آموزان خارجی متقاضی ورود به دوره آمادگی دانشگاه هم باید هر ترم مبلغ 14000 پوندی بپردازند. خوابگاه مدرسه نیز مبلغی حدود 22500 پوند به صورت سالیانه روی شهریه اصلی اضافه خواهد شد.

 

بورسیه‌های مدرسه گرامر شمال لندن

مدرسه گرامر شمال لندن برای دانش آموزان انگلیسی شهریه کمتری در نظر گرفته است. البته این شرایط در سایر مدارس بین المللی این کشور وجود دارد. اما دانش آموزان خارجی برای دریافت تخفیف شهریه و باید علاوه بر قبولی در آزمون ورودی، دارای سوابق تحصیلی عالی یا مدرک زبان آیلتس با نمره بالا هم باشند.

هزینه های مدرسه گرامر شمالی لندن

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه گرامر شمال لندن

برای ثبت نام اولیه در مدرسه باید هزینه  پوندی را در نظر بگیرید. بعد از پرداخت این مبلغ در سایت مدرسه گرامر شمالی لندن می‌تواند سایر مراحل ثبت نام را انجام دهید. توجه داشته باشید که مدارک تحصیلی و هویتی دانش آموز باید به صورت ترجمه شده در سایت آپلود شوند.

 

سوالات متداول

سوالات متداول

1. آیا خوابگاه برای دختران هم وجود دارد؟

خیر خوابگاه تنها برای دانش آموزان پسر قابل استفاده خواهد بود.

 

2. دریافت بورسیه را از چه زمانی می‌توان پیگیری کرد؟

بعد از قبولی در آزمون ورودی و بررسی شرایط دانش آموز.

 

3. آیا امکان استفاده از سرویس حمل و نقل وجود دارد؟

بله با پرداخت مبلغ 2700 پوند می‌توانید از سرویس مدرسه استفاده کنید.

 

4. سلف غذا برای دانش آموزان خوابگاه هزینه دارد؟

خیر یک وعده غذایی به دانش آموزان مقیم خوابگاه داده می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question