کالج ناتینگهام از ادغام دو مرکز عالی تحصیلات در سال ۱۹۶۰ تاسیس شد. کالج ناتینگهام  یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی برای تحصیل در انگلیس است که توانسته دوره‌های مختلفی برای ورود به بازار کار و دانشگاه‌های معتبر جهانی ارائه دهد. در حال حاضر بسیاری از دوره‌های این کالج در ۱۱ پردیس آموزشی برگزار می‌شود، و همچنین می‌توان از دوره‌های آموزش از راه دور نیز استفاده کرد. یکی از نکات مثبت کالج ناتینگهام نحوه ورود دانشجو به بازار کار است. این موسسه با چندین سازمان کاریابی قرارداد دارد و می‌تواند دانشجو را بعد از فارغ التحصیلی به راحتی مشغول به کار کند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج ناتینگهام

تمامی دوره‌ها در کالج ناتینگهام به شکلی طراحی شده‌اند که فرد بتواند مهارت‌های لازم برای شغل خود را به دست آورد. دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی است، و همچنین در صورتی که دانشجویی که درخواست داده است با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشد، برای او دوره‎ های مختلف آموزش زبان برگزار خواهد شد.

در مورد دوره‌های لیسانس در انگلستان نیز، کلاس‌ها با بهترین اساتید دانشگاهی آموزش داده می‌شود، و سعی شده تا از جدیدترین متد روز استفاده شود. در اکثر دوره‌های این کالج را می‌توان در دو حالت تمام وقت و نیمه وقت ثبت نام کرد، که هزینه‌های آن متفاوت خواهند بود.

از رشته‌هایی که در دوره‌های نیمه وقت برگزار می‌شوند، می‌توان به هنر و طراحی و مد، علوم حیوانات، تجارت و حسابداری، آشپزی و مهمانداری، علوم رایانه‌ای، ساخت و ساز، نگهداری از کودکان و سالمندان، مهندسی و تکنولوژی، آموزش زبان و شیوه تدریس، مو و زیبایی، بهداشت و علوم پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی، نگهداری و تعمیرات خودرو و بسیاری رشته‌های دیگر اشاره کرد.

همچنین دوره‌های تمام وقت در رشته‌های ورزش، مهمانداری و گردشگری، خدمات عمومی، علوم محض، هنرهای اجرایی و نمایشی، رسانه، دیجیتال و عکاسی برگزار می‌شود. در دوره‌های تمام وقت تمرکز اصلی روی ورود به دانشگاه خواهد بود. یکی از مزیت‌های این کالج، نحوه پرداخت شهریه آن است، که در صورتی که شرایط پرداخت را نداشته باشید، و بتوانید بورسیه دریافت کنید برای شما تقریبا رایگان خواهد بود.

 

دوره های کالج ناتینگهام

گواهی‌های مهارت سطح دو

برخی از دوره‌های این کالج با عنوان گواهی‌های درجه دو برگزار می‌شود، و هدف از آن آشنایی با مهارت‌های مشاغل مختلف است. کلیه این دوره‌ها به صورت حضوری و عملی برگزار می‌شود، و کلاس‌ها بسته به نوع رشته در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های داخلی پردیس‌ها در حال ارائه شدن هستند.

از دوره‌های آموزشی در این برنامه تحصیلی می‌توان به حسابداری پایه، زیبایی و آرایشگری، مهارت‌های مدیریتی، روانشناسی، کار با برق، آموزش کودکان، جوشکاری، تراشکاری، کار با سی ان سی و متخصص لوله کشی اشاره کرد. بعد از پایان این دوره‌ها، فرد دارای مهارتی است که می‌تواند وارد بازار کار شود.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج ناتینگهام

کالج ناتینگهام یکی از زیرمجموعه‌های دانشگاه ناتینگهام به حساب می‌آید، و تحصیل در آن برای ورود به دانشگاه یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. این کالج دارای خوابگاه داخلی نیست، اما در سایت خود، چندین موسسه برای یافتن خوابگاه‌های دانشجویی و واحدهای مناسب برای اجاره را معرفی کرده است. در شهر ناتینگهام بیش از 60 هزار دانشجو وجود دارند، که از شهرها و کشورهای مختلف آمده‌اند، و به همین خاطر برخورد مناسبی با دانشجویان می‌شود.

کالج ناتینگهام دارای چندین پردیس آموزشی است که دانشجو با ثبت نام در این کالج به آنجا معرفی خواهد شد. در هر پردیس بسته به رشته انتخابی امکانات بسیار متنوعی وجود دارد. به عنوان مثال در بحث آموزش فنی، تمامی کلاس‌ها در کارگاه‌های مربوطه ارائه می‌شود، و یا در آموزش آرایشگری و یا آشپزی، کلاس‌ها در محیطی کاملا حرفه‌ای و مجهز در حال تدریس هستند.

همچنین کالج ناتینگهام دارای کسب و کارهای مختلفی است، که فرد می‌تواند هنگام تحصیل به عنوان کار آموز در آن استخدام شود، و از آموزش عملی در کنار تئوری بهره‌مند گردد. یکی دیگر از مزایای این کالج، داشتن کتابخانه دیجیتال بسیار مجهز است، که دانشجویان می‌توانند برای یادگیری بیشتر، با پرداخت هزینه‌ای اندک از آن استفاده کنند.

خوابگاه و امکانات کالج ناتینگهام

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج ناتینگهام

هزینه‌های تحصیل در کالج ناتینگهام با توجه به امکاناتی که دارد بسیار مناسب است. شهریه ترمیک دوره‌های این کالج متفاوت است و بستگی به رشته تحصیلی خواهد داشت. هزینه‌های تحصیلی این کالج به شرح زیر هستند:

  • میانگین شهریه دوره‌های تمام وقت در سال 2020 – 2021 8،250 پوند در هر ترم
  • میانگین شهریه پاره وقت در سال 2020 – 2021
    • رشته‌های مدیریت و حسابداری 4،500 پوند در هر دوره
    • رشته‌های کارشناسی 3،375 پوند در هر ترم
    • برنامه‌های تحصیلی HNC 3،375 پوند در هر ترم

بورسیه‌های کالج ناتینگهام

بورسیه‌های کالج ناتینگهام

کالج ناتینگهام در شبکه‌های مجازی به عنوان یک کالج خیریه شناخته می‌شود، که توجه ویژه‌ای به وضعیت مالی دانشجویان دارد. این کالج با ارائه بورسیه و کمک هزینه‌های بسیار زیاد در سال توانسته دانشجویان بسیاری را به تحصیل در آن تشویق کند. به عنوان مثال، در صورتی که درآمد دانشجوی بزرگتر از 19 سال، کمتر از 21 تا 30 هزار پوند در سال باشد، تا زمانی که مشغول به کار نشود، هزینه‌های تحصیل به عهده کالج خواهد بود. پس از استخدام این هزینه‌ها از او دریافت می‌شود.

همچنین هر ساله مبالغ زیادی به عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا می‌شود. برای دریافت بورسیه داشتن توصیه نامه از مدارس قبلی، و یا داشتن استعدادی خاص در زمینه‌های مختلف، مانند موسیقی، حرفه فنی، هنر و غیره می‌تواند کمک بسزایی بکند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج ناتینگهام

برای ثبت نام در کالج ناتینگهام می‌توانید در سایت این موسسه نسبت به تکمیل کردن فرم‌های مربوطه اقدام کنید. بعد از تایید درخواست، یک مصاحبه حضوری و یا غیر حضوری ( برای افرادی که خارج از بریتانیا هستند) ترتیب داده می‌شود، تا دانش آموز با شرایط کالج های انگلستان، نحوه زندگی در آنجا و هزینه دوره‌ها، آشنایی کامل به دست آورد.

در صورتی که در رشته‌های کارشناسی قصد ثبت نام داشته باشید، نیاز به مدارک قبلی از مدارس خود خواهید داشت، و همچنین تطبیق مدارک با سیستم آموزشی انگلیس الزامی است. در صورتی که نیاز به کسر شهریه داشته باشید، هنگام ثبت نام می‌توانید درخواست خود را ارائه کنید.

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج ناتینگهام

سوالات متداول

سوالات متداول

مدارک این کالج تا چه میزان اعتبار دارند؟

کالج ناتینگهام یکی از زیر مجموعه‌های دانشگاه ناتینگهام است، و کلیه مدرسین دوره‌ها از بهترین افراد ممکن انتخاب شده‌اند. سطح علمی این کالج به حدی است که به راحتی می‌توانید پس از پایان دوره وارد دانشگاه و یا بازار کار شوید. همچنین اعتبار این مدارک بین المللی است.

آیا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی نیز تعلق خواهد گرفت؟

برای دریافت کمک هزینه تحصیلی، باید ساکن انگلیس باشید و یا قصد اقامت و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید. با این حال می‌توانید نسبت به دریافت بورسیه رایگان به وسیله مدارک عالی تحصیلی خود و یا با داشتن توصیه نامه، اقدام کنید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question