مدرسه اوکهام (Oakham School) یک مدرسه روزانه و شبانه‌روزی در انگلستان است که در سال ۱۵۸۴ تاسیس شده است. این مدرسه، یک موسسه آموزشی مختلط برای تحصیل در انگلستان است که برای دختران و پسران ۱۰ تا ۱۸ سال دوره های آموزشی مختلفی را ارائه می‌دهد. موسسه آموزشی اوکهام به دلیل سرمایه‌گذاری‌های بسیار و امکانات زیادی که دارد به عنوان یکی از بهترین مدارس خصوصی در انگلستان شناخته می‌شود. این مدرسه در شهر اوکهام واقع در بخش روت‌لند (Rutland)، انگلستان است. مدرسه اوکهام دارای ۱۶ ساختمان با ویژگی‌های بسیاری است که در ادامه این مطلب به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های موسسه آموزشی اوکهام

همانطور که پیش از این نیز مطالعه کردید، موسسه آموزشی اوکهام برای تحصیل دانش‌آموزان بین 10 تا 18 سال (دبیرستان در انگلستان) است. این مدرسه دارای تمامی دوره‌های آکادمیک برای دانش‌آموزان می‌باشد که در بالاترین سطح ممکن تدریس می‌شوند. به غیر از دوره‌های آکادمیک، موسسه آموزش خصوصی اوکهام بر روی دوره‌های هنری و ورزشی نیز تاکید دارد.

 

دوره‌های موسسه آموزشی اوکهام

 

تمامی دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در دوره‌های هنری در انگلستان را دارند می‌توانند در دوره‌هایی مانند نقاشی و طراحی، خطاطی، طراح مد و صنایع دستی شرکت کنند. این دوره‌ها تحت نظر بهترین اساتید موجود در کشور انگلستان ارائه می‌شوند. اکثر دانش‌آموزانی که در اوکهام مشغول به تحصیل بودند، در دوره‌های هنری موسسه هنری کمبرول (Art at Camberwell) شهر چلسی (Chelsea) برگزیده شده‌اند.

 

دوره‌های موسسه آموزشی اوکهام

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه اوکهام

موسسه آموزشی اوکهام با توجه به این که یک مدرسه خصوصی است دارای امکانات و ویژگی‌های بسیاری است که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. مدرسه خصوصی اوکهام دارای دو بخش شبانه‌روزی و روزانه است که به انتخاب دانش‌آموزان ثبت نام در یکی از این بخش‌ها صورت می‌گیرد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه اوکهام

 

افرادی که به صورت شبانه‌روزی در موسسه آموزشی اوکهام ثبت نام می‌کنند از خوابگاه‌های خصوصی در این مدرسه بهره‌مند می‌شوند. تجربه تحصیل در خوابگاه‌های خصوصی موسسه آموزشی خصوصی اوکهام، یک تجربه بسیار هیجان‌انگیز و فرح‌بخش است که منجر به تحصیل بهتر دانش‌آموزان و قوی شدن ارتباط اجتماعی آن‌ها می‌شود. این مدرسه دارای چهار ساختمان برای خوابگاه‌های تمام وقت دانش‌آموزان و دو ساختمان برای خوابگاه‌های متغیر است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه اوکهام

 

به طور کلی موسسه خصوصی اوکهام دارای 16 ساختمان اصلی است که از این ساختمان‌ها دو ساختمان برای دوره پیش دانشگاهی می‌باشد.(یک ساختمان برای دختران و یکی برای پسران) 10 ساختمان برای دانش‌آموزان دوره متوسطه و دو ساختمان برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی است. همچنین مدیران اوکهام برنامه‌هایی را ترتیب می‌دهند تا به مدت 90 روز در یک سال تحصیلی دانش‌آموزان در سطح انگلستان یا خارج از کشور به اردو بروند.

 

 

خوابگاه و امکانات مدرسه اوکهام

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه اوکهام

هزینه‌های مدرسه اوکهام با توجه به این که این مدرسه هم به صورت روزانه و هم شبانه‌روزی در انگلستان فعالیت می‌کند برای دانش‌آموزان مختلف، متفاوت است. این موسسه آموزشی به عنوان یکی از موسسات آموزشی خصوصی در کشور انگلستان شناخته می‌شود که ممکن است برای برخی از خانواده‌ها به نسبت مدرسه‌های دولتی گران‌تر باشند. هزینه‌هایی که برای قسمت شبانه‌روزی این مدرسه در نظر گرفته می‌شود، شامل: شهریه، وعده‌های غذایی و کتاب‌های درسی می‌شود. هزینه‌های تحصیل مدرسه اوکهام در سال 2021 به شرح زیر است:

  • هزینه مقاطع متوسطه و پیش دانشگاهی موسسه آموزشی اوکهام:

هزینه شبانه‌روزی (به صورت کامل): برابر با 12.600 پوند به ازای یک ترم

هزینه شبانه‌روزی (متغیر تا پنج روز در هفته): برابر با 11.950 پوند به ازای یک ترم

هزینه روزانه: برابر با 7.610 پوند به ازای یک ترم

  • هزینه مقطع دبستان موسسه آموزشی اوکهام:

هزینه شبانه‌روزی حدود 10 هزار پوند

هزینه شبانه‌روزی (پنج شب در هفته): برابر با 9.090 پوند

هزینه شبانه‌روزی (چهار شب در هفته): برابر با 8.850 پوند

هزینه شبانه‌روزی (سه شب در هفته): برابر با 8.300 پوند

هزینه شبانه‌روزی (دو شب در هفته): برابر با 7.800 پوند

هزینه روزانه: برابر با 6.150 پوند

زمان پرداخت تمامی هزینه‌ها ابتدای سال تحصیلی است. در این مدرسه برای خواهران و برادرانی که همزمان ثبت نام شده باشند تخفیفاتی صورت می‌دهد. این مدرسه برای هر یک خواهر یا برادری که در موسسه اوکهام ثبت نام می‌کند، 10 درصد تخفیف در نظر می‌گیرد. شما می‌توانید با روش‌های انتقال بانکی، چک و یا کارت اعتباری شهریه مدرسه اوکهام را پرداخت کنید.

 

هزینه‌های مدرسه اوکهام

 

بورسیه‌های موسسه آموزشی خصوصی اوکهام

یکی از مزایای برجسته مدرسه اوکهام وجود بورسیه‌های تحصیلی در انگلستان است که دانش‌آموزان می‌توانند در تمامی دوره‌ها از آن استفاده کنند. در این موسسه آموزشی بورسیه‌های تحصیلی تا 100 درصد هزینه تحصیل و زندگی دانش‌آموزان مستعد را پوشش می‌دهند. برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی مدرسه اوکهام با مسئولین مربوطه در هیئت مدیره این مدرسه تماس برقرار کنید. برای این کار به سایت رسمی این موسسه آموزشی مراجعه کنید.

 

بورسیه‌های موسسه آموزشی خصوصی اوکهام

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه اوکهام

مراحل ثبت نام در موسسه آموزشی اوکهام برای افراد خارجی و داخلی کشور انگلستان راحت است و مراحل پیچیده‌ای ندارد. این مدرسه یک موسسه آموزشی بین‌المللی در شهر اوکهام می‌باشد که دارای حدود 16 درصد دانش‌آموز خارجی است. در ابتدای ثبت نام دانش‌آموزان می‌توانند یک تور آزمایشی از داخل مدرسه داشته باشند تا با محیط این مدرسه بیشتر آشنا شوند. پس از اتمام تور می‌توانید در صورت علاقه ادامه مراحل ثبت نام را انجام دهید.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه اوکهام

 

در مرحله بعدی دانش‌آموزان برای این که نشان دهند موسسه آموزشی اوکهام اولین انتخاب این افراد است، یک هزینه‌ای برای ضمانت پرداخت می‌کنند. پس از ثبت درخواست یک جلسه برای مصاحبه حضوری از دانش‌آموز ترتیب داده می‌شود. پس از این جلسه و تایید صلاحیت دانش‌آموزان برای ثبت نام در موسسه آموزشی اوکهام، ثبت نام با پرداخت هزینه‌های شهریه با موفقیت به پایان می‌رسد. همچنین با ثبت نام در بخش شبانه‌روزی این مدرسه، هیئت مدیره موسسه آموزشی اوکهام یک اتاق به همراه هزینه آن به شما پیشنهاد می‌دهد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه اوکهام

سوالات متداول

در آخرین بخش از این مطلب به سه سوال پرتکرار شما در مورد مدرسه اوکهام پاسخ خواهیم داد.

آیا مدرسه خصوصی اوکهام، یک موسسه آموزشی روزانه است؟

بله، موسسه آموزشی اوکهام علاوه بر بخش روزانه، بخش شبانه‌روزی نیز دارد.

 

هزینه شهریه در موسسه آموزشی اوکهام چقدر است؟

هزینه شهریه در موسسه آموزشی اوکهام با توجه به روزانه یا شبانه‌روزی بودن و مقطع تحصیلی متفاوت است. با این حال به طور کلی میانگین شهریه این مدرسه 9.000 پوند است.

 

آیا امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی در موسسه آموزشی اوکهام وجود دارد؟

بله، امکان دریافت بورسیه تحصیلی در موسسه آموزشی اوکهام برای دانش‌آموزان مستعد وجود دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question