مدرسه اوراتوری یکی از مدارس غیر انتفاعی انگلیس است، که در سال ۱۸۵۹ توسط سنت جان هنری نیومن در آکسفوردشر جنوبی تاسیس شد. این مدرسه در ابتدا به عنوان یک مدرسه پسرانه فعالیت خود را آغاز کرد، و بعد از جنگ جهانی دوم، به یک مدرسه مختلط تبدیل شد. مدرسه اوراتوری سطح علمی خوبی دارد، و به عنوان یکی از مدارس مهم در رشته‌های فنی برای تحصیل در انگلستان به حساب می‌آید. دانش آموزانی که قصد دارند در آینده به تحصیل در رشته مهندسی بپردازند، این مدرسه بهترین گزینه مناسب آن‌ها است، زیرا دوره‌های جانبی زیادی در این رابطه دارد. علاوه بر این، در این مدرسه آموزش‌های نظامی نیز به متقاضیان داده خواهد شد، و برای افرادی که در آینده قصد دارند وارد ارتش شوند مناسب است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه اوراتوری

مدرسه اوراتوری دوره‌های خود را برای دانش آموزان 11 تا 16 ساله طراحی کرده است، و سعی شده تا در کنار دروس اصلی، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های جانبی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شود. از فعالیت‌های جانبی دانش آموزان می‌توان به کلاس‌های تخصصی ورزشی، کلاس‌های هنر و موسیقی، کلاس‌های کار با ابزار و دستگاه‌های صنعتی، دوره‌های برنامه نویسی، دوره‌های طراحی صنعتی، آموزش مکانیک خودرو و کلاس‌های علوم رایانه‌ای اشاره کرد.

دوره‌های این مدرسه به شرح زیر هستند:

دوره‌های فرم 1 و 2

دوره‌های فرم 1 و 2 در مدرسه اوراتوری اهمیت خاصی دارند، زیرا در این مقطع، تمامی آموخته‌های قبلی دانش آموزان تکمیل می‌شود. این دوره به عنوان برنامه تحصیلی پیش متوسطه نیز شناخته می‌شود، و سعی شده است تا دانش آموزان به صورت کلی با آزمون GCSE در دبیرستان های انگلستان نیز آشنایی کمی پیدا کنند.

دوره‌های مدرسه اوراتوری

دوره‌های فرم 3 تا 5

در این  مقطع سه ساله، که به عنوان دوره متوسطه نیز شناخته می‌شود، دانش آموزان با مباحث تخصصی‌تر آشنا خواهند شد، و فرد برای شرکت در آزمون GCSE آماده می‌شود. در مدرسه اوراتوری جلسات مشاوره زیادی برای دانش آموزان برگزار می‌شود، تا بتوانند موضوعات GCSE را بنا به علاقه خود انتخاب کنند، و برای زندگی شغلی آینده خود آماده شود.

دوره فرم 6

پس از قبولی در آزمون GCSE اکنون دانش آموز وارد فرم 6  می‌شود، و با حجم بیشتری از دروس مواجه خواهد شد. در این دوره درس‌ها کاملا تخصصی می‌شوند، و سعی شده دانش آموزان بتوانند در کنار دروس خود، با مهارت‌های مختلفی که با شغل آینده او در ارتباط است، آشنا شوند. پس از پایان مقطع فرم 6، دانش آموز موظف به شرکت در آزمون سطح الف است، تا بتواند برای ورود به کالج و یا دانشگاه اقدام کند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه اوراتوری

مدرسه اوراتوری دارای امکانات بسیاری است، و سعی شده تا از جدیدترین متد روز برای آموزش استفاده شود. علاوه بر این، یکی از نکات مثبت در رابطه با این مدرسه، استفاده از ابزار مدرن برای تدریس است. به عنوان مثال برای تدریس آناتومی بدن در درس زیست، سعی شده از تکنولوژی شبیه سازی سه بعدی برای یادگیری استفاده شود، و دانش آموزان با پوشیدن لباس خاص، می‌توانند جای اعضای بدن خود را یاد بگیرند. از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های هوشمند، کتابخانه دیجیتالی، کلاس‌های موسیقی مجهز، گالری هنری، سالن استراحت، کارگاه و آزمایشگاه‌های تخصصی، اتاق رایانه، و سالن غذاخوری اشاره کرد.

علاوه بر این‌ها، این مدرسه در بحث ورزشی نیز بسیار موفق عمل کرده است، و توانسته نیازهای دانش آموزان را رفع کند. از امکانات ورزشی این مدرسه می‌توان به سالن فوتبال، زمین چمن فوتبال، زمین راگبی و کریکت، سالن بدنسازی، استخر شنا، سالن آموزش قایقرانی، سالن بسکتبال و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. تمامی این دوره‌ها توسط برترین مدرسان انگلیس تدریس می‌شوند، و سعی شده روی فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان تمرکز بالایی داشته باشند.

مدرسه اوراتوری دارای خوابگاه داخلی نیز هست، و نظارت کافی روی دانش آموزان وجود دارد. خوابگاه این مدرسه به سه بخش بزرگسالان، کودکان پسر و کودکان دختر تقسیم می‌شود. البته در بخش بزرگسالان نیز اتاق‌ها بر اساس جنسیت تقسیم شده است. در خوابگاه این مجموعه، دسترسی به اینترنت پر سرعت برای دانش آموزان وجود دارد، و پرستاران موجود در خوابگاه نیاز دانش آموزان را برطرف خواهند کرد.

خوابگاه و امکانات مدرسه اوراتوری

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه اوراتوری

هزینه‌های تحصیل در مدرسه اوراتوری در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

 • هزینه ثبت نام 150 پوند
 • سپرده ضمانت 1،000 پوند
 • سپرده ضمانت برای دانش آموزان خارجی 10،000 پوند
 • شهریه مدرسه بزرگسالان و فرم 6
  • شهریه روزانه 8،658 پوند در هر ترم
  • خوابگاه 12،012 پوند در هر ترم
 • شهریه فرم 1 و 2 (سال تحصیلی 7 و 8)
  • شهریه روزانه 5،953 پوند در هر ترم
  • خوابگاه 8،219 پوند در هر ترم
 • هزینه خوابگاه موقت (5 روز در هفته)
  • دانش آموزان مقطع 7 و 8 7،790 پوند در هر ترم
  • دانش آموزان مقطع 9 و فرم 6 11،320 پوند در هر ترم
  • هزینه خوابگاه تک شب 60 پوند در هر شب
 • کلاس‌های جانبی (موسیقی، ورزش، هنر) 120 – 180 پوند در هر جلسه

تمامی شهریه‌های با هزینه تغذیه محاسبه شده‌اند، اما در صورتی که دانش آموز نیاز به غذای اضافه داشته باشد، هزینه هر وعده 3 پوند خواهد بود.

هزینه‌های مدرسه اوراتوری

بورسیه‌های مدرسه اوراتوری

مدرسه اوراتوری هر ساله مبالغی را به عنوان بورسیه به دانش آموزان اعطا می‌کند، و همچنین کمک هزینه تحصیلی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته است. البته دریافت بورسیه در این مدرسه شرایط خاصی دارد، و کمی پیچیده است. بورسیه‌های تحصیلی این مدرسه برای ممتاز بودن در زمینه‌های آکادمی، هنری، بازیگری، موسیقی، طراحی و تکنولوژی، ورزشی، و همکاری با کادر مدرسه تعیین می‌شوند. فردی که واجد شرایط برای بورسیه باشد، باید توسط معلم خود معرفی شود، و امکان درخواست فردی وجود ندارد.

علاوه بر این، دانش آموزان ممتازی که توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه را نداشته باشند، می‌توانند با فرم درآمد سالانه خود، نسبت به درخواست کمک هزینه اقدام کنند. همچنین والدینی که در ارتش خدمت می‌کنند نیز، از 10 درصد تخفیف شهریه برخوردار خواهند شد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه اوراتوری

ثبت نام در این مدرسه به دلیل اینکه متقاضیان زیادی دارد، امر سختی است. معمولا دانش آموزان برای ثبت نام، باید نمرات خوب در آزمون ورودی این مدرسه کسب کنند. دانش آموزان 11 ساله باید در آزمون آنلاین ارزیابی CAT شرکت کنند، و دانش آموزان 13 سال به بالا، باید معرفی نامه از مدرسه قبلی خود داشته باشند، و همچنین در آزمون ISEB نیز بتوانند قبول شوند.

ثبت نام در مقطع فرم 6 بسیار سخت است، و علاوه بر داشتن معرفی نامه از مدرسه قبلی، شرکت در آزمون ورود و مصاحبه، فرد باید حداقل نمره 8.5 در آزمون GCSE را کسب کرده باشد. برای ثبت نام در این مدرسه، برای دانش آموزان خارجی نیاز به مدرک زبانی بین‌المللی خواهد بود، و در فرم 6 فرد باید دارای مدرک آیلتس و یا تافل باشد.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه اوراتوری

سوالات متداول

در خوابگاه نظارت به چه شکلی انجام می‌شود؟

پاسخ: در محیط خوابگاه نظارت 24 ساعته وجود دارد، و چند نگهبان مدام در محیط حرکت می‌کنند. علاوه بر این‌ها پرستاران و مشاوران خوابگاه با دانش آموزان در ارتباط هستند تا مشکلات درسی و زندگی آن‌ها را بتوانند به خوبی حل کنند.

شرایط برگزاری کلاس‌ها در دوران همه گیری کرونا به چه شکلی است؟

پاسخ: در صورتی که وزارت آموزش انگلیس دستور به برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین بدهد، این مدرسه نیز کلاس‌های خود را غیر حضوری خواهد کرد. البته در حال حاضر با توجه به واکسیناسیون گسترده کرونا، شرایط عادی شده و می‌توان کلاس‌ها را با رعایت بهداشت برگزار کرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question