مدرسه روزانه و شبانه آزوستری واقع در بخش غربی جزیره انگلستان در شهر شروپ‌شر (Shropshire) دارای قدمت بسیار طولانی است. مدرسه آزوستری (Oswestry School) که نام خود را از محل تاسیس‌ آن وام گرفته است در سال ۱۴۰۷ میلادی تاسیس شد. در ابتدا این مدرسه به عنوان یک مکتب مستقل از کلیسا بعد از اولین مکتب مستقل یعنی کالج وینچستر (سال تاسیس ۱۳۸۲ میلادی) راه اندازی شد و هم اکنون به عنوان یک مدرسه روزانه و شبانه روزی در انگلستان مشغول به فعالیت است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه آزوستری

دوره‌های این مدرسه را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد: 1) دوره دبستان که مخصوص کودکان 4 تا 11 سال است. 2) دوره راهنمایی که مخصوص دانش آموزان یازده تا شانزده سال است. 3) دوره دبیرستان که مخصوص دانش آموزان 16 تا 18 سال است.

دوره آمادگی (Bellan House)

این دوره که مخصوص کودکان چهار تا یازده سال است، برنامه‌های بسیار متنوعی برای آنها در نظر گرفته شده است. برای این که کودکان و والدین آنها با محیط مدرسه بیشتر آشنا شوند هم تدارکاتی به خصوصی در نظر گرفته شده است. برای مثال اولین شنبه ماه اکتبر هر سال نشستی بین معلمان، والدین و کودکان برگزار می‌شود و معلمین از نقطه نظرات والدین استفاده می‌کنند.

دوره دبیرستان

در سیستم آموزش و پرورش کشور انگلستان دانش آموزان یازده تا هجده ساله در دوره دبیرستان مشغول به تحصیل می‌شوند. در مدرسه آزوستری هر گروه سنی در دوره دبیرستان تحت نظر یک مدیر اداره می‌شود و نظارت بر امور معنوی و علمی همه دانش آموزان در هر سه پایه تحصیلی این دوره بر عهده مدیر می‌باشد: مقطع اولیه دبیرستان (پایه اول تا سوم که در انگلستان به آنها Form گفته می‌شود)، مدرسه عالی (فُرم چهارم و پنجم)، و فُرم ششم که آخرین سال قبل از وارد شدن به دانشگاه است.

در این مقطع در آزوستری دانش آموزان یاد خواهند گرفت که مسئولیت خود و دیگران را بر عهده بگیرند و روش مراوده با دیگران و مهربانی کردن با دیگران را فرا خواهند گرفت.

دوره پیش از ورود به کالج (فُرم شش)

همانطورکه گفتیم دانش آموزانِ بین 16 تا 18 سال جهت آماده شدن برای حضور در دانشگاه یا کالج های انگلستان مورد نظر خود باید یک سال را در فرم ششم یا دوره مقدماتی کالج بگذرانند. در این مدرسه سعی می‌شود دانش آموزان را با دنیای واقعی بیشتر آشنا کنند و افق‌های دیدشان را وسیع تا بتوانند برای آینده خود بهترین گزینه را انتخاب کنند.

دوره‌های مدرسه آزوستری

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه آزوستری

همانطور که گفته شد، مدرسه آزوستری هم به صورت روزانه و هم به صورت شبانه دانش آموز می‌پذیرد و از این حیث تمامیِ امکانات را برای آنها فراهم آورده است. ظرفیت کلی مدرسه 475 دانش آموز برآورد شده است و خوابگاه آن برای 125 دانش آموز ظرفیت دارد.

این مدرسه امکانات وسیعی را شامل می‌شود؛ اول از همه این مدرسه دارای فضای سبز بسیار وسیع و در عین حال امن و مطمئن است که تمامیِ امکانات مدرسه دور تا دورِ فضای سبز قرار دارند و رفت و آمد بین آنها بسیار آسان است.

این مدرسه برای دانش آموزان خود اماکن ورزشی متنوعی در نظر گرفته است؛ استخر سرپوشیده، زمین چمن فوتبال که در هر 4 فصل سال می‌توان از آن بهره برد و زمین ورزشی چندمنظوره که دانش آموزان مدرسه شبانه می‌توانند از همه آنها پس از اتمام مدرسه و در آخر هفته‌ها به صورت رایگان استفاده کنند.

از دیگر امکانات رفاهی که این مدرسه برای دانش آموزان خود در نظر گرفته است حمل و نقل رایگان از فرودگاه منچستر است که در فاصله 75 کیلومتری آن قرار دارد. همچنین دسترسی آسان به حمل و نقل ریلی و نزدیک بودن ایستگاه سراسری قطار انگلستان به این مدرسه سبب شده تا والدین برای رفت و آمد فرزندان خود با مشکلی جدی مواجه نشوند.

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه آزوستری

همانطور که گفتیم مدرسه آزوستری یک مدرسه خصوصی است که تمامی هزینه‌ها و شهریه‌ها توسط نمایندگان دولت بررسی و سپس تصویب خواهند شد.

هزینه دوره ابتدایی (4 تا 11 سال)

برای کودکان سال اولی این دوره شهریه ترمیک 3،050 پوند در نظر گرفته شده است و هزینه سالیانه آن 9،150 پوند است. شهریه ترمیک کودکان سال دومی و سومی 3،140 پوند و 9،420 پوند به صورت سالیانه است. شهریه ترمیک کودکان سال چهارمی و پنجمی 3،230 پوند و 9،690 پوند به صورت سالیانه است. شهریه ترمیک کودکان سال ششم و هفتم 3،710 پوند و 11،130 پوند به صورت سالیانه در نظر گرفته شده است.

هزینه دوره متوسطه (یازده تا هجده سال)

در این دوره دانش آموزان می‌توانند یکی از سه دوره روزانه، شبانه هفتگی و شبانه کامل را انتخاب کنند که شهریه هرکدام از آنها به قرار ذیل است:

  • هزینه شهریه مدرسه روزانه به صورت ترمیک 5،170 پوند و به صورت سالیانه 15،510 پوند است
  • هزینه شهریه شبانه هفتگی نزدیک به 8،000 پوند به صورت ترمیک و نزدیک به 24،000 پوند به صورت سالیانه در نظر گرفته می‌شود.
  • هزینه شهریه شبانه کامل نزدیک به 10،000 پوند به صورت ترمیک و نزدیک به 32،000 پوند به صورت سالیانه می‌باشد.

بورسیه‌های مدرسه آزوستری

در این مدرسه برای دانش آموزان ممتاز و آنهایی که در چند رشته مختلف مشغول به فعالیت هستند، تخفیف‌ها و بورسیه‌های خوبی تعلق می‌گیرد. برای مثال دانش آموزان فعال در رشته‌های رقص، نویسندگی، ورزش، هنرهای تجسمی و غیره دارای امتیازاتی هستند. همچنین اگر یکی از خواهر یا برادران او قبلا در این مدرسه درس خوانده باشد و یا اگر والدین آنها در این مدرسه می‌بودند شامل 10 درصد تخفیف می‌شوند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه آزوستری

شرایط ثبت نام در این مدرسیه بسیار آسان است و تنها کافی است نام، نام خانوادگی، کارنامه‌های دوره‌های قبلی دانش آموز را در اختیار داشته باشید تا بتوانید ثبت نام اولیه را انجام دهید.

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه آزوستری

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا در زمان همه‌گیری کرونا امکان استفاده از مدرسه وجود دارد؟

حتما. با تمهیداتی به وجود امده است دانش آموزان می‌توانند در محیط بسیار بهداشتی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به درس خود ادامه دهند و والدین از این بابت هیچ نگرانی نخواهند داشت.

در این مدرسه آیا فعالیت‌های غیردرسی هم انجام می‌گیرد؟

بله. روش تدریس در این مدرسه به نحوی است که برای همه دانش آموزان درس خواندن در کنار فعالیت‌های فوق برنامه و مفرح می‌باشد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question