کالج فرم ششم آکسفورد یکی از مجموعه مدارسی است که زیر نظر این موسسه آموزشی فعالیت می‌کند. موسسه آموزشی آکسفورد در کل دنیا به کیفیت بالای آموزشی شناخته شده و جزو برترین مراکز برای تحصیل در انگلستان و دنیا محسوب می‌شود. همچنین اعتبار بالای موسسه آموزشی آکسفورد کمک می‌کند تا دانش آموزان پس از اتمام دوره تحصیلی به مدرک معتبری برسند. در این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با دوره‌ها و این کالج منحصر به فرد آشنا کنیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه

به طور کلی بیشتر کالج‌های کشور انگلستان از سیستم آموزشی مشابهی استفاده می‌کنند. در این کالج‌ها سه دوره مختلف وجود دارد که هر یک برای دانش آموزان خاص مناسب هستند. همچنین مدت اتمام دوره، نوع مدرک و هزینه ترمیک کورس‌های آموزشی با یکدیگر تفاوت دارد. اگر شما هم قصد دارید تا در کالج ششم آکسفورد ادامه تحصیل دهید، بهتر است شناخت بیشتر نسبت به این دوره‌ها داشته باشید. در این بخش مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با دوره‌های تحصیلی کالج آشنا کنیم.

دوره تحصیلی A-Level

کالج ششم آکسفورد دوره A-level خود را به سه شکل کاملا مختلف برگزار می‌کند. دوره یک ساله A-level هر ساله با بیست رشته تحصیلی کاملا متفاوت شروع شده و بیشتر مناسب برای دانش آموزانی است که در رده سنی 17 تا 19 سال قرار می‌گیرند. همچنین کالج آکسفورد در هر کلاس این دوره هشت دانش آموز را قرار داده تا گیفیت آموزش به بهترین حالت ممکن برسد.

همچنین دانش آموزان امکان شرکت در دوره پنج ترمی A-Level را دارند که از ماه ژانويه آغاز می‌شود و در ماه‌های سپتامبر و نوامبر به پایان می‌رسد. بدیهی است که به دلیل محدودیت زمان دوره به صورت فشرده برگزار خواهد شد. دوره دو ساله نیز با کلاس‌های هشت نفره از ماه سپتامبر آغاز شده و دانش آموزان برای تحصیل در دانشگاه آماده خواهند شد. توجه داشته باشید که متقاضی ثبت نام در این دوره باید دارای مدرک آیلتس آکادمیک باشد.

دوره GCSE

سیستم آموزشی انگلستان به گونه‌ای تنظیم شده تا دانش آموزان پس از پایه دهم وارد کورس تحصیلی GCSE شوند. به همین دلیل بیشتر ثبت نام  کنندگان این دوره تحصیلی 15 یا 16 سال سن دارند. همچنین دانش آموزان در این دوره امکان انتخاب رشته‌های مختلفی را دارند که در شاخه‌های علمی گوناگونی قرار می‌گیرند. افزایش توانایی ذهنی مانند خلاقیت، تفکر منطقی، اشتراک گذاری نظرات با اعتماد به نفس کامل دیگر مهارت‌هایی است که دانش آموزان در دوره GCSE کالج ششم آکسفورد به دست می‌آورند.

دوره BTEC

در دبیرستان‌های کشور انگلستان دوره‌ای به نام کسب و کار برگزار می‌شود که در این بخش شما را با آن آشنا می‌کنیم. دانش آموزان با شرکت در این دوره می‌توانند به دیپلم سطح سه مدرک BTEC دست پیدا کنند. همچنین مدرک این دوره با سایر کورس‌های آموزشی مانند A-Level کاملا برابری می‌کند. به همین دلیل دانش آموزان می‌توانند از مدرک خود برای ثبت نام در دانشگاه‌های مختلف استفاده کنند.

دوره‌های مدرسه ششم آکسفورد

خوابگاه و امکانات

امکانات کالج ششم آکسفورد

کالج ششم آکسفورد ساختمان اصلی کالج را به امکانات مختلفی مجهز کرده تا دانش آموزان به فضایی مناسب دسترسی داشته باشند. این امکانات به صورت مساوی بین نیازهای درسی و رفاهی دانش آموزان  تقسیم شده تا دانش آموزان دوره تحصیلی خوبی را پشت سر بگذارند. در این بخش از مطلب قصد داریم تا شما را با امکانات مختلف کالج آکسفورد آشنا کنیم.

کلاس‌های درسی استاندارد

کلیه کلاس‌های مدرسه به تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز هستند تا اساتید بتوانند مفاهیم مختلف را به شکل تصویری آموزش دهند. با استفاده از این روش دانش آموزان به بهترین شکل ممکن مطالب را یاد می‌گیرند. همچنین با استفاده از این ابزارها متدهای آموزشی مختلفی قابل اجرا خواهد بود.

آزمایشگاه‌های مجهز

در داخل ساختمان اصلی کالج ششم آکسفورد سه آزمایشگاه وجود دارد که برای رشته‌های علمی مناسب هستند. با استفاده از تجهیزات پیشرفته و کامل این سه آزمایشگاه امکان اجرای آزمایشات مختلف وجود خواهد داشت. همچنین اتاق مخصوص دانش آموزان عکاسی و اتاق هنر در ساختمان موجود است.

امکانات مناسب در اطراف کالج

از آنجایی که کالج در مرکز شهر واقع شده، امکانات مختلفی در نزدیکی آن وجود دارد. دانش آموزان برای حمل و نقل دسترسی راحتی به ایستگاه قطار شهری و اتوبوس خواهند داشت. همچنین می‌توانند از کافه‌ها و مغازه‌های فروش ساندویچ برای تغذیه خود استفاده کنند. مغازه فروش کتاب اختصاصی کالج و کتابخانه مرکزی، شرایط ایده‌آلی را برای مطالعه دانش آموزان فراهم می‌کند.

 

خوابگاه دانش آموزان

دانش آموزان برای اقامت امکان انتخاب بین سه حالت مختلف دارند. در حالت اول یک سوئیت با تمام امکانات به صورت کاملا شخصی در اختیار دانش آموز قرار می‌گیرد. در دو حالت دیگر دانش آموزان با توجه به بازه سنی در اتاق‌هایی اقامت دارند که می‌توانند بین سرویس بهداشتی مشترک یا خصوصی انتخاب شوند.

امکانات کالج ششم آکسفورد

هزینه و بورسیه

هزینه‌های هر ترم تحصیلی

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در هر ترم بر اساس نوع دوره دانش آموز کاملا متفاوت خواهد شد. هزینه‌های جانبی دیگری مانند خوابگاه و استفاده از سلف غذا اضافه به مبلغ کلی اضافه می‌شود. به طور کلی هزینه تحصیل در هر ترم به شرح زیر است:

  • دوره A-level : 3150 پوند برای کورس 1 ساله، 8525 پوند برای دو دوره 5 ترمی و 1 ساله
  • دوره GCSE: 8.495 پوند برای هر ترم
  • دوره BTEC: 8525 برای هر ترم و 5.375 برای مدرک سطح 3 یا مدارک اضافی

بورسیه‌های مدرسه به دانش آموزان فعال

دانش آموزان برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان باید دارای سوابق تحصیلی قابل قبولی باشند. علاوه بر سوابق تحصیلی دانش آموزان دارای مدرک بین المللی زبان بورسیه خواهند شد. همچنین دانش آموز باید انگیزه کافی خود برای آینده شغلی مورد نظر را اثبات نماید.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج آکسفورد

دانش آموزان برای ثبت نام در کالج ششم آکسفورد باید مدارک تحصیلی فعلی خود را ارائه دهند. همچنین سایر اطلاعات  دریافت شده و دانش آموز باید در مصاحبه حضوری شرکت نماید. پس از اتمام این مراحل ثبت نام دانش آموز امکان پذیر خواهد بود.

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج آکسفورد

سوالات متداول

سوالات متداول

چگونه باید از جزئیات ثبت نام مطلع شوم؟

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین سایت بلو اسکای تماس بگیرید.

دانش آموزان در کالج به سلف غذا دسترسی دارند؟

بله، استفاده از سلف کالج در هنگام انتخاب نوع خوابگاه مشخص خواهد شد.

آیا فضای مناسب برای استراحت دانش آموزان وجود دارد؟

بله اتاق‌های مخصوصی به این منظور طراحی شده است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question