مدرسه کویین مارگارت در حوالی شهر یورک انگلستان قرار دارد. این مدرسه سابقه فعالیت بسیار بلندبالایی را در لیست کاری خود دارد. اما در سال ۱۹۴۹ به مکان فعلی منتقل شد و پس از آن به طور متداوم فعالیت خود را ادامه داد. مدرسه کویین مارگارت از معدود مدارسی برای تحصیل در انگلستان و شهر یورک است که با آغوشی باز دانش‌آموزان خارجی را به راحتی جذب می‌کند.

این مدرسه در ۲ شیفت فعالیت می‌کند. اولی شیفت صبح است و دیگری شیفت شب که برای دانش‌آموزان این شیفت خوابگاه مجزا تاسیس شده است. همچنین امکانات رفاهی بسیاری هم برای دانش‌آموزان این مدرسه فراهم شده است که دانش‌آموزان قادر خواهند بود تا در این مدرسه علاوه بر درس، اقدام به کسب فن و هنر نیز بکنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه کویین مارگارت

در مدرسه کویین مارگارت دانش‌آموزان در رده سنی 11 الی 18 سال پذیرفته ‌می‌شوند و لازم به ذکر است که در این مدرسه دروس مختلفی علاوه بر دروس پایه تدریس ‌می‌شوند. یکی از دروسی که این مدرسه بسیار به آن توجه می‌کند، نساجی هنری است. این درس دارای سطوح متعددی متناسب با سطح دانش دانشجویان است که آن‌ها قادر خواهند بود تا به صورت پله‌پله به مراحل بالاتر این درس دست پیدا کنند.

از دیگر درس‌های تدریس شده در این مدرسه زیست شناسی است. همینطور درس کسب‌وکار نیز در این مدرسه تدریس می‌شود که خود دارای چند سطح است. همینطور درس شیمی نیز در این مدرسه تدریس می‌شود که بسیاری از دانش‌آموزان در این مدرسه به تحصیل در این رشته علاقه‌مند هستند.

 

دوره های کویین مارگارت

 

شاید کمی برای شما عجیب باشد اما در اکثر مدارس و دبیرستان های انگلستان زبان یونانی باستانی تدریس می‌شود. این زبان هم مانند برخی دروس دیگر دارای چند لایه است که با توجه به مقطع تحصیلی دانش‌آموزان تدریس خواهد شد. نوبت به درس علوم کامپیوتر می‌رسد. درسی که در زندگی امروزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تمام دانش‌آموزان سراسر این مدرسه نیز موظف خواهند بود تا این درس را با موفقیت پشت سر بگذارند و بتوانند برکامپیوتر تسلط کامل پیدا کنند.

حسابداری از دیگر دروسی است که مطمئنا در زندگی آینده دانش‌آموزان کاربرد دارد. مدرسه کویین مارگارت نیز به این درس توجه ویژه دارد و برای دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی بالا درس حسابداری را در نظر گرفته است.

درس بعدی، درس اقتصاد است. درسی که برای صاحب نظر بودن حتما باید پیش‌زمینه‌ای در رابطه با آن خواهد داشت. زبان انگلیسی هم زبان رسمی این کشور است و دانش‌آموزان این مدرسه باید بتوانند درس انگلیسی و ادبیات آن را با موفقیت بگذرانند.

 

دوره های کویین مارگارت

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه کویین مارگارت

همانطور که گفته شد، مدرسه کویین مارگارت به دلیل داشتن دو شیفت روز و شب، برای دانش‌آموزان خود خوابگاه ایجاد کرده است تا در رفت و آمد به مشکل بر نخورند. خوابگاه این مدرسه خصوصی ظرفیت 170 دانش‌آموز را دارد. این مقدار به نسبت تعداد کل دانش‌آموزان یعنی 300 نفر بسیار قابل توجه است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه کویین مارگارت

 

خوابگاه مدرسه دخترانه کویین مارگارت از تمام امکانات رفاهی مورد نیاز دانش‌آموزان برخوردار است و در این ساختمان و همینطور ساختمان اصلی مدرسه امکانات ویژه‌ای برای محصلین در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، اتاق بازی‌های مختلفی برای دانش‌آموزان تدارک دیده‌ شده است تا بتوانند در آنجا اوقات فراغت خود را سپری کنند.

 

 امکانات مدرسه کویین مارگارت

 

همچنین برای هنرجویان این مدرسه سالن‌های مختلفی جهت تمرین و یادگیری سازهای مختلف موسیقی ایجاد شده‌اند تا بتوانند به موازای تحصیل و کسب علم، سررشته هنر خود را هم افزایش دهند. ضمنا برای دانش‌آموزان این مدرسه سالن‌های مختلف ورزشی هم تاسیس شده‌اند. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا این مدرسه بتواند خود را در لیست یکی از بهترین مدارس شهر یورک جای بدهد.

 

امکانات مدرسه کویین مارگارت

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه کویین مارگارت

مدرسه کویین مارگارت در وبسایت خود لیست شهریه بروز را منتشر کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. برای دختران متقاضی تحصیل در این مدرسه، مقدار شهریه حدودا 6700 پوند نیاز است. این مقدار بر حسب ترمی است و برای هرسال به مبلغی در حدود 2000 هزار پوند نیز می‌رسد.

برای استفاده از خوابگاه‌های این مدرسه چند گزینه پیش روی شما خواهد بود. اولین گزینه دریافت خوابگاه به صورت یک شب در هفته است که هزینه آن مبلغی در حدود 7600 پوند در هر ترم خواهد بود. این میزان نیز در طول سال از هزینه ثبت نام بیشترخواهد شد و به 22700 پوند خواهد رسید.

نوع بعدی درخواست خوابگاه، استفاده از آن به صورت 2 شب در هفته است که تنها در حدود 600 پوند از نوع قبلی خود گران‌تر خواهد بود. همچنین برای 3 شب استفاده از خوابگاه در هفته نیز باید مبلغی در حدود 8700 پوند پرداخت کنید. در ادامه نیز به معرفی انواع دیگر نحوه دریافت خوابگاه در این مدرسه اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از خوابگاه به صورت هفتگی(به جز آخر هفته‌ها) با هزینه 10000 هزار پوند
  • دریافت کامل خدمات خوابگاه و استقرار به صورت کامل با مبلغی در حدود 11600 پوند
  • شرایط بالا برای دانش‌آموزان خارجی با پرداخت مبلغ 13300 پوند در هر ترم
  • استفاده از خوابگاه خارج از برنامه و به صورت اضافه در هر شب با قیمت 88 پوند

 

هزینه‌های مدرسه کویین مارگارت

 

بورسیه‌های تحصیلی در مدرسه کویین مارگارت

مدرسه کویین مارگارت تمایل بسیاری به ثبت نام دانش‌آموزان خارجی دارد. به همین منظور برای آن‌ها تمهیداتی را در نظر گرفته است تا بتوانند در این مدرسه ادامه تحصیل دهند. افراد دارای توانایی در زمینه‌های درسی، هنری، گروه سرود، رقص، بازیگری، موسیقی و ورزشی این امکان را خواهند داشت تا برای دریافت بورسیه این مدرسه اقدام کنند.

بورسیه‌های تحصیلی در مدرسه کویین مارگارت

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه کویین مارگارت

برای ثبت نام در این مدرسه باید بتوانید در ابتدا موفق به دریافت بورسیه تحصیلی مدرسه کویین مارگارت شوید. در ادامه نیز با مراجعه به سایت این مدرسه و ثبت اطلاعات کارشناسان این مجموعه با شما ارتباط برقرار خواهند کرد. این ارتباط نیز از طریق ایمیل انجام خواهد شد.

همینطور نباید فراموش کنید که شما برای سفر به انگلستان نیاز دارید تا ویزای تحصیلی و زیر شاخه دانش‌آموزی این کشور را تهیه کنید. برای اینکار نیز ملزم خواهید بود تا برگه رضایت اولیا و تمکن مالی را با خود به همراه داشته باشید و تحویل سفارت این کشور دهید.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه کویین مارگارت

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم تا به سوالات شما درباره این مدرسه پاسخ دهیم:

 

آیا این مدرسه تنها دانش‌آموزان دختر را قبول می‌کند؟

بله. این مدرسه یک مرکز آموزشی دخترانه است.

 

آیا باید دائما ویزای خود را تمدید کنیم و سالانه برای این مدرسه درخواست دهیم؟

خیر. با قبولی در این مدرسه تا پایان دوران تحصیلی خود در مدرسه کویین مارگارت، تحت پوشش این مدرسه قرار خواهید داده شد.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question