مدرسه سینت هلن (St Helen School) شهر لندن یک مدرسه خصوصی روزانه برای تحصیل در انگلستان ویژه دانش آموزان دختر سه تا ۱۸ ساله است که در منطقه نورث‌وود (Northwood) در قسمت شمال غربی این شهر قرار گرفته است. این مدرسه توسط معلمی به نام می رولاند براون (May Rowland Brown) که خود یک معلم بوده در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد.

خانم می براون که تحصیل کرده کالج کمبریج بود در تنها مدرسه منطقه نورث‌وود، شغل معلمی و تدریس دانش آموزان دختر این منطقه را انتخاب کرد؛ که در آن زمان تنها دخترانی حق نام نویسی در آن کالج را داشتند که والدین آنها جزو کسبه و تاجرین نباشند.

اما پس از گذشت چند سال، تاجرین محلی خانم براون را متقاعد کردند تا یک مدرسه خصوصی برای آموزش دخترانشان تاسیس کند، که در آخر منجر به تاسیس و شکل‌گیری مدرسه سینت هلن شد که در ابتدا دبیرستان نورث‌وود نام داشت. خانم براون هنگامی که به عنوان مدیر مدرسه انتخاب شد تنها ۲۵ سال سن داشت. حالا از زمان تاسیس این مدرسه نزدیک به ۱۲۰ سال می‌گذرد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سینت هلن

مدیریت مدرسه سینت هلن توجه بسیار زیادی به روی کسب مهارت‌های کاربردی در کنار کلاس‌های عمومی دانش آموزان دارد. دانش آموزان دختر این مدرسه – از سه سال تا 18 سال – مدام در حال کسب تجاربی هستند که برای زندگی کردن آنها در دنیای امروزی بسیار کاربردی است.

 

 

دوره‌های مدرسه سینت هلن

 

از طرف دیگر، سطح آموزشی مدرسه به قدری بالا است که بیش از 86 درصد از دانش آموزان سال آخری با بهترین نمرات از این مدرسه فارغ‌التحصیل می‌شوند. برنامه تحصیلی دانش آموزان مقاطع هفتم تا نهم (دبیرستان در انگلستان) شامل دروس تکمیلی در کنار برنامه تحصیلی ملی انگلستان است. دانش آموزان مقاطع دهم و یازدهم – در کنار دروس عمومی خود – دارای کلاس‌های اجباری ادبیات زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم و حداقل یکی از زبان‌های زنده دنیا می‌باشند.

 

دوره‌های مدرسه سینت هلن

 

در امتحانات نهایی GCSE و A Levels اکثر دانش آموزان مدرسه با نمرات درخشان قبولی خود را دریافت می‌کنند که بار دیگر نشان از کیفیت بالای تدریس و دلسوزی بیش از اندازه کادر آموزشی این مدرسه است. با اینکه این مدرسه یک مدرسه دخترانه است، اما با مدرسه Merchant’s Taylor منطقه نورث‌وود در تعامل فراوان است. دانش آموزان مدرسه پسرانه مرچانت تیلور برای برگزاری مراسم‌های مختلف و اجرای صحنه‌های تئاتر، کنسرت‌ها و غیره به راحتی می‌توانند با دانش آموزان مدرسه سینت هلن تمرین کنند.

 

دوره‌های مدرسه سینت هلن

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت هلن

محوطه اصلی مدرسه سینت هلن دارای بیش از ده هکتار وسعت است که مدارس بزرگسالان، دبستانی‌ها و خردسالان همگی در اطراف این محوطه (پردیس) قرار گرفته‌اند. یکی از پر استفاده‌ترین امکانات ورزشی این مدرسه، سالن استخر سرپوشیده آن است که به محلی مناسب برای یادگیری ورزش‌های آبی تبدیل شده است. در سال 2016، ساختمان جدیدی برای دانش آموزان دبستانی این مدرسه افتتاح شد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت هلن

 

مدرسه سنت (سینت) هلن با 14 آزمایشگاه اختصاصی برای کلیه رشته‌های علمی و فنی، و همچنین با سه سالن مجزا جهت برگزاری گالری‌های هنری و یک سالن مجهز برای برگزاری تئاتر و کلی امکانات ورزشی دیگر، یکی از مجهزترین مدارس دخترانه انگلستان به شمار می‌رود.

این مدرسه همچنین لابراتواری جهت تدریس زبان (انواع زبان‌ها) به صورت مجازی راه اندازی کرده که کار دانش آموزان بین‌المللی را بیش از پیش راحت کرده است. ساختمان موسیقی این مدرسه با نام Fitz یکی دیگر از مجلل‌ترین ساختمان‌های سینت هلن به شمار می‌رود که با 16 اتاق اکوستیک به محلی مناسب برای  تمرین انواع موسیقی‌ها تبدیل شده است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت هلن

 

امکانات ورزشی مدرسه سینت هلن

7 زمین مخصوص ورزش تنیس، دو زمین مخصوص ورزش لاکروس (چوگان بدون اسب)، یک استودیو رقص باله، استخر سرپوشیده 4 فصل، و یک سالن بدنسازی مجهز به پیشرفته‌ترین وسایل این رشته از جمله امکانات ورزشی مدرسه سینت هلن به شمار می‌روند.

 

امکانات ورزشی مدرسه سینت هلن

 

در جولای سال 2004، فاز اول ساخت مجموعه‌های ورزشی مدرسه به پایان رسید و توسط استیو پری(Steve Parry)، دارنده مدال برنز المپیک افتتاح شد. این مجموعه شامل یک سالن استخر با طول 25 متر و یک مجموعه بدنسازی "State of the Art" بود. ساخت فاز دوم مجموعه ورزشی در تابستان 2006 به پایان رسید. این مجموعه شامل سالن بدنسازی چندگانه، استودیوی رقص، اتاق‌های درمان‌های طبی (ماساژ) بود. در سال 2005، استخر شنای جدیدی توسط زنان ورزشکار مشهور برنامه تلویزیونی The Games برای استفاده دانش آموزان افتتاح شد.

در دسامبر 2006، فاز نهایی مجموعه ورزشی نیز به پایان رسید و توسط راجر بلک، مدال نقره المپیک افتتاح شد. سالن اصلی مجمومه به نام The Centre در سال 2014 افتتاح شد و فضایی برای اجرای تئاتر، کنسرت و ژیمناستیک و همچنین استودیوی ضبط فراهم آورد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت هلن

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سینت هلن

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بالا است اما هزینه تحصیل در مدرسه سینت هلن به نسبت امکاناتی که ارائه می‌داد قابل قبول است و در بازه مناسبی قرار دارد:

  • هزینه ثبت نام دانش آموزان بریتانیایی: 100 پوند انگلیس
  • هزینه ثبت نام دانش آموزان بین المللی: 150 پوند انگلیس
  • هزینه تحصیل در مدرسه بزرگسالان (متوسطه) برای کل سال: 18،321 پوند انگلیس
  • هزینه تحصیل در دبستان و آمادگی برای کل سال: 14،532 پوند انگلیس
  • هزینه تهیه ناهار برای کل سال: 840 پوند انگلیس
  • هزینه اخذ کارنامه برای دانش آموزان سال آخر: 240 پوند انگلیس

 

بورسیه‌های مدرسه سینت هلن

 

بورسیه‌های مدرسه سینت هلن

تمامی دانش آموزان اعم از بریتانیایی و بین المللی می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی انگلستان و برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی مدرسه سینت هلن برخوردار شوند. به طور میانگین نزدیک به یک میلیون پوند از بودجه دریافتی این مدرسه صرف امور خیریه می‌شود و دانش آموزان با استعدادی که مشکل مالی داشته باشند، به راحتی می‌توانند از تخفیف‌های 15 تا 100 درصدی بهره‌مند شوند.

 

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت هلن

کلیه مراحل ثبت نام دانش آموزان، به صورت آنلاین انجام می‌گیرد. پس از آماده کردن کلیه مدارک لازم و پرداخت هزینه اولیه باید منتظر ایمیل بعدی مدیریت مدرسه سینت هلن شوید. برای اینکه به مشکلی بر نخورید، بهتر است نام نویسی را چند ماه جلوتر از شروع ترم جدید به پایان برسانید.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت هلن

سوالات متداول

آیا مدرسه سینت هلن یک مدرسه شبانه روزی در انگلستان است؟

خیر. این مدرسه یک مدرسه روزانه است.

 

آیا پرداخت شهریه به صورت قسطی امکان‌پذیر است؟

بله. اما تا پایان سال تحصیلی باید با مدرسه تسویه حساب کنید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question