مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) جزو قدیمی‌ترین مراکز آموزشی کشور انگلستان است که در شهر کنت قرار دارد. این مدرسه به صورت بین المللی فعالیت کرده و در حال حاضر دانش آموزانی با ۲۵ ملیت مختلف در مدرسه تحصیل می‌کنند. همچنین این کالج از نظر تنوع و پوشش دوره‌های تحصیلی دارای جایگاه مناسبی بوده و می‌تواند نگرانی‌های والدین را که تحصیل در انگلستان را گزینه‌ای برای فرزندان خود می‌دانند، از بین ببرد. همچنین اطلاعات کلی که باید راجع به این مدرسه انگلیسی قدیمی بدانید عبارتند از:

 

کالج کنت که در واقع یک مدرسه با تمامی دوره‌های آموزشی است، طی چندین سال فعالیت خود توانسته افتخارات بسیار زیادی را به دست بیاورد. همچنین امکانات مطلوب مدرسه گذراندن دوره تحصیلی را برای دانش آموزان راحت‌تر خواهد کرد. در ادامه این مطلب از سایت بلو اسکای قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های منحصر به فرد این مدرسه آشنا کنیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سنت لارنس

جالب است بدانید که مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) توانسته بین 14 مدرسه برتر جهان از نظر کیفیت دوره‌های آموزشی قرار بگیرد. وجود کادر آموزشی مجرب و امکانات مناسب و تلاش دانش آموزان مدرسه باعث شده تا لارنس به چنین جایگاهی برسد. همچنین دوره‌ها و ویژگی‌های جذاب آن‌ها توانسته باعث ارتقای سطح علمی مدرسه شود.

 

دوره‌ های مدرسه سنت لارنس

 

دوره پیش دبستانی مدرسه سنت لارنس

کودکانی که 3 تا 6 سال سن دارند، می‌توانند در دوره پیش دبستانی یا همان Pre-prep شرکت کنند. مربیان این دوره کودکان را با برخی از مفاهیم اولیه آموزشی و همچنین مهارت‌های اجتماعی آشنا خواهند کرد. به همین دلیل کودکان با گذراندن این دوره بهتر برای تحصیل در مقطع دبستان آماده شده و به نتایج مطلوب‌تری دست پیدا می‌کنند.

 

دوره‌ های مدرسه سنت لارنس

 

دبستان مدرسه سنت لارنس

دوره دبستان مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) در واقع مناسب دانش آموزان 7 تا 11 سال است. در این دوره هر سال دانش آموز وارد پایه خاص خود شده و دروس استاندارد سیستم آموزشی انگلستان را یاد می‌گیرند. همچنین برخی از فعالیت‌های جانبی دانش آموزان مدرسه در این دوره مانند کلاس‌های ورزشی یا موسیقی به شکل‌گیری بهتر شخصیت کودکان کمک می‌کند.

 

مقطع دبیرستان مدرسه سنت لارنس

 

مقطع متوسطه مدرسه سنت لارنس

دوره دبیرستان در انگلستان در این مدرسه در واقع برای دانش آموزان سنیور (Senior) یا ارشد است که برای تکمیل مراحل تحصیلی خود تلاش می‌کنند. دانش آموزان 11 تا 18 سال در این دوره ورود پیدا کرده و با بهترین استانداردهای آموزشی تعلیم می‌بینند. همچنین در پایان این دوره مدرک معتبری به دانش آموز داده می‌شود که کلید ورود وی به بهترین دانشگاه‌های انگلستان یا سایر کشورهای اروپایی است.

 

 مدرسه سنت لارنس

 

دوره آموزشی sixth form یا دو ساله سنت لارنس

فرم ششم یا دوره آموزشی دو ساله همان برنامه سطح آ (A-Level) کشورهای اروپایی است که برای تحصیلات تکمیلی دانش آموزان کاربرد دارد. در این دوره طی یک چارت آموزشی مطالب مهمی به دانش آموز تدریس خواهد شد تا بتواند برای ورود به دانشگاه آماده شود. همچنین برخی از دانش آموزان پرتلاش می‌توانند این دوره را به صورت فشرده طی یک سال بگذرانند. ناگفته نماند که برای ورود به این دوره دانش آموز باید 16 تا 18 سال سن داشته باشد.

 

 دوره های مدرسه سنت لارنس

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سنت لارنس

مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) از نظر سطح امکانات رفاهی و آموزشی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد. همچنین با وجود امکانات لازم شرایط تحصیل برای دانش آموز راحت‌تر شده و حتی نگرانی‌های والدین نیز کاهش می‌یابد. در این بخش از مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با جزئیات مربوط به امکانات آموزشی و رفاهی مدرسه آشنا کنیم.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سنت لارنس

 

خوابگاه و سالن غذاخوری سنت لارنس

دانش آموزان خارجی که برای تحصیل به مدرسه می‌آیند، نیازی نیست که خیلی نگران محل اقامت خود باشند؛ زیرا مدرسه خوابگاه‌های استانداردی را با سرویس‌دهی کامل برای آن‌ها در نظر گرفته است. همچنین دانش آموزان طی برگزاری کلاس‌ها یا زندگی در خوابگاه، نیازی نیست که خیلی نگران تغذیه خود باشد و کافیست برای تهیه غذا به سالن غذاخوری بروند.

 

خوابگاه و سالن غذاخوری سنت لارنس

 

کلاس‌های درس مجهز و آزمایشگاه‌های کامل سنت لارنس

کلاس‌های درس مدرسه به امکانات مختلفی مجهز شده‌اند تا اساتید برای استفاده از متدهای آموزشی مختلف به بن بست نخورند. به عنوان مثال در کلاس‌های درس سیستم‌های کامپیوتری و پروژکتور وجود دارد که امکان استفاده از نرم افزارهای آموزشی را به دانش آموزان و اساتید می‌دهد.

 

خوابگاه و سالن غذاخوری سنت لارنس

 

امکانات ورزشی سنت لارنس

جالب است بدانید که مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) در کارنامه ورزشی خود موفقیت‌هایی در المپیک 1908 به دست آورده است. به همین دلیل مدرسه امکانات ورزشی را به بالاتر‌ین سطح خود رسانده تا باز هم شاید چنین افتخاراتی باشد. برخی از امکانات ورزشی مدرسه عبارتند از:

  • سالن کریکت
  • زمین تنیس
  • استخر آب گرم
  • سالن بسکتبال
  • سالن بدنسازی

 

امکانات ورزشی سنت لارنس

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سنت لارنس

مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) برای دوره‌های آموزشی مختلف هزینه مشخصی را قرار داده است. به طور کلی دانش آموزان برای شهریه هر سال باید مبلغی بین 2500 تا 6000 پوند بپردازند. همچنین در صورت اقامت در خوابگاه هزینه سالانه بین 9500 تا 13000 پوند متغیر خواهد بود.

 

هزینه‌های مدرسه سنت لارنس

 

بورسیه‌های مدرسه سنت لارنس

به طور کلی دانش آموزانی که دارای وضعیت تحصیلی مناسب هستند، می‌توانند درصدی از شهریه را به عنوان بورسیه تحصیلی در انگلستان دریافت کنند. همچنین میزان بورسیه با توجه به سال تحصیلی متغیر بوده و حدود 25 درصد از شهریه کل را پوشش می‌دهد.

 

بورسیه‌های مدرسه سنت لارنس

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنت لارنس

ثبت نام در مدرسه سنت لارنس (St Lawrence College) برای دانش آموزان خارجی مانند سایر مدارس اروپایی است. برای ثبت درخواست باید به سایت رسمی مدرسه مراجعه کنید و مدارک لازم را وارد نمایید. همچنین در این مرحله نیاز به ارائه مدارک مربوط به وضعیت اقامت دانش آموز وجود دارد.

 

شرایط ثبت نام در مدرسه سنت لارنس

سوالات متداول

آیا برای دریافت ویزا توسط مدرسه نیازی به پرداخت هزینه خاصی است؟

بله، در صورت نیاز به دریافت ویزا  تحصیلی انگلستان توسط مدرسه باید مبلغ 350 پوند بپردازید.

 

اقامت در خوابگاه‌های مدرسه به چه صورت است؟

دانش آموزان طبق رده سنی و پایه تحصیلی خود در خوابگاه زندگی خواهند کرد.

 

مدرک تحصیلی مدرسه چقدر اعتبار دارد؟

مدرسه سنت لارنس جزو برترین مراکز آموزشی انگلستان بوده و نزد دانشگاه‌های زیادی معتبر است.

 

دانش آموزان مدرسه برای شرکت در کلاس‌های باید لباس فرم تهیه کنند؟

بله، به جز دانش آموزان کودکستان یا پیش دبستانی، باقی دانش آموزان با لباس فرم سر کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question