مدرسه سینت مارگارت جزو مدارس کوچک با ظرفیت کم در بریتانیا در نظر گرفته می‌شود. این مدرسه تنها پذیرای ۱۷۰ دانش آموز دختر در شیفت صبح است و به صورت خصوصی اداره می‌شود. تحصیل در این مدرسه کوچک مزایای فراوانی برای فرزندان (دخترانتان) خواهد داشت؛ آنها در یک فضای کوچکی مشغول به تحصیل می‌شوند که کادر آموزشی بسیار قوی و سطح بالایی دارد.

تمام دختران در مدرسه سینت مارگارت برای تحصیل در انگلستان به طور یکسان می‌توانند از امکانات این مدرسه استفاده کنند. برای مثال، کافی است فرزند شما به ورزش بسکتبال علاقه‌مند باشد اما قد آنچنان بلندی نداشته باشد. مربیان ورزش این مدرسه می‌کوشند تا هر دانش آموز را در هر رشته ورزشی که علاقه‌مند است به درجات عالی برسانند. نه تنها مربیان ورزشی که همه کادر آموزشی این مدرسه در صدد از بین بردن موانع و ترس‌های بی‌پایه و اساس دختران جهت رشد و شکوفایی فزاینده آنها هستند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سینت مارگارت

دختران 4 تا 16 ساله‌ای که به این مدرسه می‌آیند، با طیف وسیعی از دوره‌های آموزشی سطح بالایی مواجه می‌شوند. هر یک از دانش آموزان با توجه به استعداد و علاقه‌ای که دارد می‌تواند مسیر دلخواه خود را از همان ابتدا تعیین و در آن رشد کند.

 

دوره‌های مدرسه سینت مارگارت

 

تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی (Prep) این مدرسه برای دختران 4 تا 6 سال بسیار سودمند خواهد بود، چرا که آنها توسط مدرسینی تعلیم می‌بینند که حداقل 10 سال تجربه کار با دختران زیر 7 سال را دارند. از طرف دیگر برنامه هر یک از مقاطع تحصیلی در مدرسه سینت مارگارت با توجه به نیازهای دختران در همان سال تعبیه شده است. برای مثال، برنامه تحصیلی دبیرستان در انگلستان (14 تا 16 سال) عمدتا فشرده‌تر و جدی‌تر نسبت به مقاطع پایین‌تر تدوین می‌شود.

 

دوره‌های مدرسه سینت مارگارت

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت مارگارت

مدرسه سینت مارگارت یک مدرسه دخترانه روزانه است، لذا هیچگونه امکانات خوابگاهی جهت ماندن دختران در مدرسه تعبیه نشده است. اما از نظر امکانات آموزشی و رفاهی، این مدرسه چیزی کمتر از مدارس چند ده هزار متری ندارد. با اینکه مدرسه مارگارت جزو مدارس کوچک و کم‌ظرفیت بریتانیا قرار دارد، اما توانسته است امکانات بسیار خوبی را در دل خود جای دهد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت مارگارت

 

کلاس‌های مخصوص رقصِ باله، اتاق‌های مخصوص IT که دانش آموزان در آنها با کمک مربیان خود در اینترنت به جستجوی مطالب می‌پردازند و با تکنولوژی روز آشنا می‌شوند، و همچنین خلوت بودن کلاس‌های درسی (از نظر تعداد دانش آموزان) را می‌توان امکانات ویژه این مدرسه نام برد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت مارگارت

 

در هر کلاس تنها 12 دانش آموز (از همان دوره پیش‌دبستانی) قرار خواهد گرفت که از تعداد پیشنهادی سازمان آموزش و پرورش بریتانیا هم پایین‌تر است و همچنین به ازای هر 10 دانش آموز، یک معلم در نظر گرفته شده است. تمام این مسائل باعث شده‌اند که از مدرسه سینت مارگارت به عنوان یکی از بهترین مدارس خصوصی در سطح همپستد لندن (Hampstead) و یکی از 9 مدرسه ابتدایی برتر در ناحیه خود نام برده شود.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت مارگارت

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سینت مارگارت

بهتر است از عبارت هزینه و مبلغ شهریه برای مدرسه سینت مارگارت استفاده نکنیم، چرا که لفظ سرمایه‌گذاری برای فردای روشن دختران شما بسیار بهتر است. اما برای آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان با شهریه‌های مقاطع مختلف این مدرسه، لیستی از آنها در ذیل آورده‌ایم:

  • شهریه تحصیل در مقاطع پیش دبستانی و آمادگی مدرسه 4،716 پوند است (هر ترم)
  • شهریه تحصیل در مقاطع سوم تا ششم: 5،340 پوند است (هر ترم)
  • شهریه تحصیل در مقاطع هفتم تا یازدهم مدرسه : 5،463 پوند است (هر ترم)
  • مقدار مبلغی که به عنوان بیانه نزد مدرسه باقی می‌ماند و قابل استرداد است 1،000 پوند است

لازم به ذکر است که به منظور تهیه وعده‌های غذایی (ناهار)، کتاب و دفتر، اردوهای علمی اجباری و کلاس‌های فوق‌برنامه‌ای، هزینه‌های جداگانه‌ای اخذ خواهد شد.

 

هزینه‌های مدرسه سینت مارگارت

 

بورسیه‌های مدرسه سینت مارگارت

این مدرسه به صورت خصوصی اداره می‌شود و متاسفانه برنامه‌ای برای اعطای بورسیه به دانش آموزان خارجی یا داخلی (بریتانیایی) ندارد. اما مانند بسیاری از مدارس انگلستان، در شهریه دانش آموزانی که بتوانند استعدادهای خود را در یکی از زمینه‌های علمی، هنری و یا ورزشی ثابت کنند و برای مدرسه مقام به دست آورند، بورسیه های انگلستان به صورت قابل قبولی لحاظ می‌شود.

 

 

بورسیه‌های مدرسه سینت مارگارت

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت مارگارت

در حال حاضر به خاطر شرایط به وجود آمده به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، امکان بازدید عمومی و حضوری از مدرسه مارگارت و امکانات آن تنها از طریق وبسایت این مدرسه امکان‌پذیر است. همچنین برای حفظ سلامت دانش آموزان، والدین و کادر آموزشی تمامی مراحل ثبت نام دانش آموزان به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

 

با مراجعه به وب سایت مدرسه، و پر کردن فرم اولیه ثبت نام (مخصوص دانش آموزانی که برای بار اول در این مدرسه ثبت نام می‌شوند) و پرداخت هزینه بررسی پرونده، در صورت قبولی در مصاحبه آنلاین و قابل قبول بودن مدارک ارسالی، ثبت نام دختر شما در این مدرسه به اتمام می‌رسد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت مارگارت

سوالات متداول

کلاس‌های ترم جدید مدرسه سینت مارگارت از چه روزی آغاز می‌شود؟

15 سپتامبر، اولین روزی است که دانش آموزان برای اولین بار در سال تحصیلی جدید امکان وارد شدن به مدرسه را پیدا می‌کنند.

 

امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی وجود دارد؟

بله. با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده و با دستور مدیریت مدرسه، امکان پرداخت شهریه در چند نوبت امکان‌پذیر خواهد شد.

 

وضعیت فارغ‌التحصیلان این مدرسه به چه صورت است؟ (میزان راهیابی دانش آموزان این مدرسه به دانشگاه‌های معتبر)

بعد از به اتمام رسیدن دوره GCSES دختران (آخرین مقطع قبل از دوره پیش‌دانشگاهی یا Sixth Form) خیلی راحت می‌توانند تحصیلات عالی خود را در مقاطع بعدی ادامه دهند، چرا که تمام آنچه را که نیاز داشتند، در این مدرسه یادگرفته‌اند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question