مدرسه استو در سال ۱۹۲۳ به عنوان یک مدرسه پسرانه و دولتی، در شهر باکینگهام تاسیس شد. این مدرسه اکنون به یک مدرسه غیر انتفاعی برای دختران و پسران تبدیل شده است، و یکی از زیر مجموعه‌های اصلی گروه آموزشی راگبی است. ساختمان این مدرسه مانند یک کاخ موزه مجلل است، و تحصیل در آن برای همه آزاد است. مدرسه استو  به خاطر زمین گلف اختصاصی، دپارتمان موسیقی و علوم بسیار مجهز، و یک کاخ قدیمی، در کنار ۱۰۰۰ هکتار زمین سر سبز، به عنوان یکی از با پرستیژترین مدارس دنیا و یک انتخاب منحصر به فرد برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان شناخته می‌شود. علاوه بر تمام این‌ها، این مدرسه توانسته رتبه‌های علمی بالایی در سطح بین‌الملل کسب کند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه استو

دوره‌های آموزشی در مدرسه استو بر اساس چارچوب آموزشی بریتانیا طراحی شده است، و هدف از آن‌ کسب بالاترین نمره در آزمون‌ها و ورود دانش آموز به برترین کالج‌های جهان است. یکی از نکات مثبتی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد، رزرو ظرفیت برای دانش آموزان ممتاز فرم 5، در کالج‌های انگلیس است. مسئولین مدرسه برای دانش آموزانی که نمرات بالایی داشته باشند، نسبت به رزرو ثبت نام در کالج‌های انگلیس و حتی دانشگاه‌های آکسبریج (دانشگاه آکسفورد و کمبریج) اقدام می‌کنند.

دوره‌های آموزشی این مدرسه در سه سطح کلی برای دانش آموزان 13 تا 18 ساله طراحی شده است، و همواره سعی شده تا با برگزاری جلسات فراوان مشاوره تحصیلی، نیازهای علمی دانش آموز برطرف شود. این جلسات در سال آخر فرم 6 به بیشترین میزان خود خواهند رسید، تا دانش آموز با شغل آینده خود، و مهارت‌های مورد نیاز برای آن آشنا شود.

دوره تحصیلی فرم 3

آموزش در مدرسه استو از دوره تحصیلی فرم 3 شروع می‌شود، و اکثر دانش آموزان از این مقطع وارد مدرسه خواهند شد، و در سال‌های بعد امکان ثبت نام بسیار کم است. در این دوره سعی می‌شود تا اطلاعات قبلی دانش آموز به صورت تخصصی تکمیل شود، و سطح علمی او مناسب ورود به مقاطع بعدی باشد.

از دروس اصلی این دوره می‌توان به زبان و ادبیات انگلیسی، ریاضی، علوم، تاریخ و جغرافیا، مطالعات مذهبی، هنر، بازیگری، ورزش، فلسفه و علوم رایانه‌ای اشاره کرد. در کنار دروس اصلی، معمولا چند عنوان درس فرعی برای افزایش مهارت دانش آموز در نظر گرفته شده است، تا برای ورود به مقطع بعدی و شرکت در آزمون GCSE آمادگی بیشتری داشته باشد.

دوره تحصیلی فرم 4

دوره فرم 4 در مدرسه استو کمی تخصصی خواهد بود، و البته تفاوت چندانی با فرم 3 نخواهد داشت. بر خلاف سایر مدارس بریتانیا، آموزش برای آزمون GCSE در این مدرسه، از این مقطع شروع می‌شود، و تنوع زیادی از درس‌های اصلی برای دانش آموز در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیر مدرسه، برای افزایش خلاقیت دانش آموز، و بالا بردن یادگیری او، سعی شده تا او را در فعالیت‌های جانبی مختلف بعد از کلاس‌ها شرکت دهند، و معمولا در پایان هفته، جلسات رفع اشکال برای دانش آموزان برگزار خواهد شد.

دوره تحصیلی فرم 5

دوره فرم 5 اهمیت خاصی دارد، و تعداد کلاس‌ها و دروس در این مقطع بسیار بیشتر خواهد شد. به دلیل اینکه در پایان این سال تحصیلی، دانش آموز موظف به شرکت در آزمون GCSE خواهد بود، معمولا برای او کلاس‌هایی با عنوان افزایش مهارت GCSE برگزار می‌شود، و همزمان جلسات مشاوره تحصیلی برای از میان برداشتن مشکلات او ارائه خواهد شد.

در این دوره درس‌هایی مانند، فیزیک، ریاضیات پیشرفته، شیمی، زیست، و طراحی نرم افزار نیز به دروس قبلی آن‌ها افزوده خواهد شد، و دانش آموز از اول مقطع تحصیلی باید نسبت به رشته آینده خود، دروس تخصصی را انتخاب کند.

دوره‌های مدرسه استو

 

دوره تحصیلی فرم 6

در دوره فرم 6، علاوه بر ارائه تخصصی دروس، معمولا دانش آموز را با آینده شغلی او آشنا خواهند کرد، و سعی شده است تا مهارت‌های او را نیز افزایش دهند. به گفته برنامه‌ریز تحصیلی این مدرسه، افزایش مهارت دانش آموزان برای آینده آن‌ها خواهد بود، تا بتوانند رزومه بهتری داشته باشند، در زمینه کاری خود موفق شوند. دوره فرم 6 در مدرسه استو به صورت دو ساله برگزار می‌شود، و در پایان سال تحصیلی دوم، دانش آموز موظف به شرکت در آزمون سطح الف برای دریافت گواهی دیپلم خواهد بود.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه استو

مدرسه استو یکی از مجهزترین مدارس باکینگهام و حتی انگلیس است، و دوره‌های آموزشی خود را به شکلی ارائه کرده است که دانش آموزان بتوانند از بهترین کیفیت آموزش بهره‌مند شوند. از امکانات این مدرسه می‌توان به سالن غذاخوری حرفه‌ای، کافه و رستوران خصوصی در مجموعه، آزمایشگاه‌های علمی و کارگاه‌های فنی و تکنولوژی، سالن استراحت و سرگرمی، کتابخانه، کلاس‌های جداگانه برای رفع اشکال، کلاس‌های موسیقی و استودیو، گالری هنری و تئاتر و سالن همایش اشاره کرد.

علاوه بر تمامی این امکانات، مدرسه استو در زمینه ورزشی نیز توانسته رضایت دانش آموزان را جلب کند. این مدرسه در رشته‌های ورزشی مانند بدنسازی، کریکت، بدمینتون، گلف، هاکی، لاکراس، والیبال، تنیس، راگبی، فوتبال، شمشیرزنی و چندین مورد دیگر به آموزش افراد پرداخته است. علاوه بر این، یک پیست مخصوص دو میدانی و اسب سواری نیز به صورت مجزا برای استفاده دانش آموزان در نظر گرفته شده است. به گفته مدیر مدرسه، بیش از 26 ورزش، توسط 18 ورزشکار و مربی حرفه‌ای در مدرسه استو آموزش داده می‌شود، و تیم‌های این مدرسه هر ساله در مسابقات دانش آموزی بین‌المللی نیز شرکت می‌کنند.

البته امکانات این مدرسه تنها در بحث آموزشی و هنر و ورزش نیست. مدرسه استو دارای یک خوابگاه بسیار مجهز است، که به گفته مدیران مدرسه، در صورتی که رتبه بندی هتل‌ها برای خوابگاه نیز ممکن بود، قطعا این خوابگاه 5 ستاره را کسب می‌کرد. تمامی دانش آموزان می‌توانند به صورت دائم در خوابگاه اقامت داشته باشند، و از امکانات آن استفاده کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه استو

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه استو

هزینه‌ای تحصیل در مدرسه استو در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

  • هزینه اولیه ثبت نام 200 پوند
  • سپرده ضمانت برای ثبت نام 1،200 پوند
  • سپرده ضمانت برای دانش آموزان خارجی 11،500 پوند
  • هزینه تحصیل با اقامت در خوابگاه 12،697 پوند در هر ترم
  • هزینه تحصیل روزانه بدون خوابگاه 9،128 پوند در هر ترم

بورسیه‌های مدرسه استو

بورسیه در مدرسه استو به دانش آموزان ممتاز تعلق خواهد گرفت، و هر دانش آموز می‌تواند حتی در چند زمینه برای آن درخواست دهد. این بورسیه‌ها بر اساس سطح ممتاز بودن دانش آموز تعیین می‌شوند، و تا 15 درصد شهریه را پوشش خواهند داد. دانش آموزانی که در یکی از زمینه‌های هنری، بازیگری، طراحی، موسیقی، ورزشی و یا علمی استعداد خاصی داشته باشد، می‌تواند قبل از شروع ترم، نسبت به درخواست برای دریافت آن اقدام کند.

هزینه‌ های مدرسه استو

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه استو

به دلیل اینکه برای ثبت نام در مدرسه استو متقاضیان زیادی وجود دارند، معمولا هر ساله آزمون‌های ورودی تخصصی از دانش آموزان برای انتخاب از میان آن‌ها برگزار می‌شود. البته مقاطعی که برای ورودی در نظر گرفته شده است، فرم 3 و فرم 6 است، و در بقیه سال‌ها، ثبت نام در این مدارس شرایط بسیار سخت‌تری خواهد شد، و تقریبا امکان پذیر نیست.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه استو

سوالات متداول

برای دانش آموزان خارجی، شرایط ثبت نام به چه شکلی است؟

دانش آموزان خارجی نیز مانند هر فرد دیگری در انگلیس، می‌توانند برای ثبت نام در این مدرسه اقدام کنند. البته به دلیل کمبود ظرفیت، بهتر است از سال قبل، سپرده ضمانت برای ثبت نام را پرداخت کنند، تا از ثبت نام آن‌ها جلوگیری نشود.

اقامت در خوابگاه چگونه است، و آیا در تمام ایام سال خوابگاه موجود خواهد بود؟

رعایت قوانین خوابگاه در زمینه برخورد مناسب با دیگران، و استفاده صحیح از امکانات آن ضروری است. علاوه بر این، خوابگاه به صورت 24 ساعت در تمام ایام سال باز خواهد بود، نظارت کامل بر دانش آموزان وجود خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question