دبیرستان سوربیتون یکی از مدارس خصوصی در انگلستان است، که در سال‌های اخیر توانسته رتبه خوبی را در بین مدارس انگلیس کسب کند. مدرسه سوربیتون توانسته با کسب رتبه ۱۸ در رتبه بندی برترین مدارس خصوصی انگلیس و کسب رتبه ۶ام مدارس متوسطه دخترانه، به عنوان یکی معتبرترین مدارس برای تحصیل در انگلستان شناخته شود. دبیرستان سوربیتون در شهر کینگزتون قرار دارد، و علاوه بر برنامه تحصیلی متوسطه، دارای برنامه‌های مقدماتی دخترانه، برنامه مقدماتی پسرانه و فرم ۶  است. سوربیتون با استفاده از متدهای آموزشی روز توانسته سطح علمی خوبی را برای دانش آموزان به ارمغان آورد.

 

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های دبیرستان سوربیتون

دبیرستان سوربیتون در سال 1884 تاسیس شد و تا کنون با استفاده از برترین معلمان و بهترین کادر مشاوره و روانشناسی، توانسته دانش آموزان زیادی را راهی بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های سراسر بریتانیا و جهان کند. افراد مشهوری در انگلیس، در این مدرسه به تحصیل پرداخته‌اند و پیشرفت خود را مدیون آموزش‌های این مدرسه هستند.

دوره‌های تحصیلی در دبیرستان سوربیتون همگی در چارچوب آموزشی اروپا برنامه ریزی شده است، و همواره سعی شده تا روی مهارت‌های فردی دانش آموزان نیز تمرکز شود. این مدرسه به جز در دوره مقدماتی، در بقیه برنامه‌های تحصیلی تنها برای دختران در دسترس خواهد بود. دوره‌های تحصیلی این مدرسه عبارتند از:

دوره مقدماتی دخترانه

دوره مقدماتی دخترانه در سوربیتون به شکلی طراحی شده است، که دانش آموزان دختر به راحتی بتوانند به تحصیل بپردازند و روی اعتماد به نفس آن‌ها تمرکز شود. این مدرسه با اهداف تفکر مستقل، بروز احساسات راحت‌تر، فعالیت‌های بیشتر، و افزایش خلاقیت دختران این دوره را طراحی کرده است.

به گفته مدیر مدرسه سوربیتون، در دوره مقدماتی، دختران و پسران بهتر است تا در کلاس‌های جداگانه به تحصیل بپردازند، تا بتوانند بدون نیاز به سرکوب کودک درون خود، تمام حواس خود را روی یادگیری بگذارند. یکی از دلایل جداگانه بودن دوره مقدماتی، بلوغ زودتر دختران است، که ممکن است با برخی مشکلات روبرو شوند و محیط دخترانه باعث خواهد شد از مشاوره‌های بیشتری برخوردار شوند.

دوره های دبیرستان سوربیتون

دوره مقدماتی پسرانه

این دوره مقدماتی برای پسران 4 تا 11 ساله طراحی شده است، و به پسران مسئولیت پذیری، رهبری و روش صحیح برخورد با چالش‌ها آموزش داده می‌شود. در دوره مقدماتی بیشتر تمرکز روی شکل گیری شخصیت کودک خواهد بود، و در کنار دروس اصلی، چندین عنوان دروس فرعی برای افزایش خلاقیت و مهارت کودک در یادگیری به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

از دیگر نکاتی که این مدرسه بر آن تمرکز می‌کند، ارائه هنرهای جانبی مانند موسیقی، طراحی و نقاشی، رقص و نحوه صحیح ورزش کردن است، که باعث تندرستی دانش آموزان خواهد شد.

دوره تحصیلی متوسطه

دوره تحصیلی متوسطه در دبیرستان سوربیتون بر اساس آزمون GCSE طراحی شده است، و همواره سعی شده تا دانش آموز بتواند بهترین نمره را در این آزمون کسب کند. در سال‌های اول آموزش به تکمیل دانش فرد پرداخته خواهد شد، و مطالبی که یاد گرفته‌اند را تخصصی‌تر بررسی خواهند کرد. سپس هر سال بر میزان سختی دروس افزوده خواهد شد، و در نهایت با رسیدن به سال‌های پایانی دوره متوسطه، دانش آموز را برای قبولی در آزمون GCSE آماده خواهند کرد.

دوره تحصیلی فرم 6

پس از قبولی در آزمون GCSE حالا نوبت برنامه ریزی برای آینده شغلی است. در این دوره بیشترین تمرکز روی شغل دانش آموز و علاقه او خواهد بود، و هر ماه جلسات مختلفی با مشاوران تحصیلی و روانشناسان برگزار می‌شود.

دانش آموز با یادگیری تخصصی‌تر علوم، نسبت به تعیین هدف خود برای رفتن به کالج ، شرکت در دوره‌های فاندیشن Foundation، یا ثبت نام در دانشگاه اقدام می‌کند. انتخاب رشته هدف در این مدرسه به صورتی انجام می‌شود که علایق فرد به آن نزدیک‌تر باشد. معمولا در سال‌های پایانی دوره فرم 6، هنگامی که دانش آموز از رشته خود اطمینان پیدا کرده است، و با بازار کار آشنایی پیدا کرده، سعی می‌شود روی قبولی او در آزمون‌های A-level، دریافت بورسیه از دانشگاه و کالج تمرکز شود.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات دبیرستان سوربیتون

دبیرستان سوربیتون یکی از مدارس با امکانات شهر کینگزتون است و هر ساله دانش آموزان بسیاری را با دانش بالا فارغ التحصیل می‌کند. این مدرسه با استفاده از بهترین امکانات، توانسته سطح کیفی زندگی تحصیلی دانش آموزان را افزایش دهد، و محیطی بسیار شاد و حرفه‌ای برای آن‌ها به ارمغان آورد.

از امکانات این مدرسه می‌توان به سالن ناهار خوری مجهز، اتاق‌های استراحت، تئاتر و سینما، سالن‌های ورزشی مختلف ( بسکتبال، تنیس، والیبال، باله و ژیمناستیک، سالن رقص)، چند زمین چمن فوتبال و هاکی و غیره اشاره کرد. همچنین دبیرستان سوربیتون دارای چندین آزمایشگاه و کارگاه بسیار مجهز است که برای دروس عملی استفاده می‌شود، و یکی از مجهزترین سالن‌های کنفرانس منطقه را دارد.

مانند بسیاری از مدارس پایه در انگلیس، این مدرسه نیز دارای خوابگاه و یا اقامتگاه نیست، اما روی اهمیت استراحت دختران و نگهداری از آن‌ها تمرکز بسیار ویژه‌ای شده است.

خوابگاه و امکانات مدرسه سوربیتون

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های دبیرستان سوربیتون

هزینه‌های تحصیل در دبیرستان سوربیتون به شرح زیر هستند:

  • پذیرش تا سال دوم تحصیلی 3،860 پوند در هر ترم
  • پذیرش در سال‌های تحصیلی 3 تا 6 4،965 پوند در هر ترم
  • پذیرش در سال‌های تحصیلی 7 تا 13 6،095 پوند در هر ترم
  • هزینه تغذیه در هر ترم تا سال 9 تحصیلی 282 پوند در هر ترم
  • کلاس‌های جبرانی و خصوصی بین 54 تا 216 پوند در هر جلسه

همچنین در هنگام ارائه مدارک و فرم‌های ثبت نام، پرداخت 120 پوند بابت مراحل اداری لزومی است.

بورسیه دبیرستان سوربیتون

بورسیه‌های دبیرستان سوربیتون

دبیرستان سوربیتون مفتخر است که توانسته هر ساله مشکلات مالی دانش آموزان را حل کند، و کمک هزینه‌های مختلفی با عنوان بورسیه به دانش آموزان اعطا می‌کند. برای دریافت این کمک هزینه‌ها، می‌توان با مدیران مدرسه در ارتباط بود، و فرم‌های مربوطه را جهت دریافت بورسیه تکمیل کرد. بورسیه در سوربیتون به دانش آموزان بالای 11 سال، بر اساس سطح علمی و استعداد آن‌ها تعلق می‌گیرد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در دبیرستان سوربیتون

برای ثبت نام و یا پیش ثبت نام در دبیرستان سوربیتون می‌توان در هر زمانی ( به جز قبل از تولد) اقدام کرد. شما می‌توانید کودکان خود را بعد از تولد برای سال‌های آینده تحصیلی در این مدرسه ثبت نام کنید. در مقاطع تحصیلی متوسطه و فرم 6، داشتن مدارک زبانی و نمرات خوب از مدارس قبلی الزامی است.

جهت ثبت نام می‌توانید در سایت مدرسه درخواست آنلاین خود را ارسال کنید، تا وقتی برای مصاحبه با دانش آموز و والدین برای شما انتخاب شود.

نحوه و شرایط ثبت نام دبیرستان سوربیتون

سوالات متداول

نحوه پوشش در دبیرستان سوربیتون به چه شکل است؟

کلیه دانش آموزان، در تمامی مقاطع تحصیلی موظف به پوشیدن لباس فرم مدرسه هستند. لباس فرم دانش آموزان به رنگ سبز تیره است، که البته در مقطع فرم 6 این موضوع کم اهمیت‌تر خواهد بود.

برای اقامت کودکانی که والدین آن‌ها در خارج از انگلیس هستند چه راهی پیشنهاد می‌کنید؟

مدرسه سوربیتون در نزدیکی شهر لندن است و دسترسی به آن راحت خواهد بود. با این حال خوابگاه‌های دانش آموزی زیادی در این شهر وجود دارند، و دانش آموز می‌تواند در آن اقامت داشته باشد. همچنین می‌توانید کودک را به یک فرد آشنا و مطمئن بسپارید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question