در کشور انگلستان و شهر تاریخی باکینگهام مدارس ابتدایی و دبیرستان مختلفی برای تحصیل در انگلستان وجود دارند که آماده پذیرایی از دانش‌آموزان بومی و خارجی هستند. اما در این میان کدام یک از این مدارس امکانات رفاهی و آموزشی بهتری را فراهم می‌کند؟ آیا محیط مدارس این شهر برای تحصیل دانش‌آموزان مناسب است؟ در ادامه این مطلب از بلواسکای قصد داریم تا به بررسی مدرسه سوان بورن هاوس (Swanbourne School) واقع در شهر باکینگهام بپردازیم. با ما همراه باشید.

مدرسه سوان بورن در حدود ۱۰۰ سال پیش برای اولین بار شروع به کار کرد. این مدرسه توانست خود را در لیست بهترین مدارس شهر باکینگهام و انگلستان قرار بدهد. اکنون نیز دانش‌آموزان بسیاری رویای تحصیل در این مدرسه قدیمی را دارند. سالانه نیز بیشتر از ۳۰۰ دانش‌آموز در این مدرسه تحصیل می‌کنند و از امکانات فراوان آن بهره‌مند می‌شوند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سوان بورن

مدرسه سوان برای تحصیل در مقاطع مختلف ابتدایی دانش‌آموزان بسیاری را سالانه پذیرش می‌کند. البته برای مقطع دبیرستان در انگلستان نیز امکان تحصیل در این مدرسه تا مقطع نهم وجود دارد. لازم به ذکر است که تحصیل در این مدرسه در مقاطع مختلف، شهریه‌های متفاوتی را در پی خواهد داشت.

 

دوره‌های مدرسه سوان بورن

 

 

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سوان بورن

یکی از امکانات ویژه مدرسه سوان بورن هاوس، برخورداری از خوابگاه است که نشان از شبانه‌روزی بودن این مدرسه دارد. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که دانش‌آموزان این مدرسه می‌توانند در خوابگاه‌های خود از تمام امکانات رفاهی بهره‌مند شوند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سوان بورن

 

به عنوان مثال، پنجره‌های خوابگاه‌های مدرسه سوان بورن به مناظر زیبای حیاط این مدرسه که در حدود 55 هکتار است، باز می‌شوند. شایان ذکر است که خوابگاه‌های این مدرسه از نظافت و بهداشت کامل بهره می‌برند و دانش‌آموزان این مدرسه می‌توانند در آرامش کامل اوقات خود را سپری کنند. اتاق‌های خوابگاه‌های این مدرسه به صورت اشتراکی هستند و دانش‌آموزان می‌توانند در خوابگاه‌های مدرسه سوان بورن اجتماعی بودن را به خوبی یاد بگیرند.

 

امکانات مدرسه سوان بورن

 

در این مدرسه امکانات متنوع دیگری نیز وجود دارد. همانطور که گفته شد، محیط فضای سبز مدرسه سوان بورن در حدود 55 هکتار در نظر گرفته شده است و دانش‌آموزان می‌توانند برای گشت‌وگذار در طبیعت بکر این مدرسه، از فضای سبز آن استفاده کنند.

همچنین برای کسب علم به صورت تکمیلی نیز، کلاس‌های درس به تکنولوژی روز مجهز شده‌اند. برای هر دانش‌آموز یک لپتاپ مخصوص در نظر گرفته شده و هر کلاس نیز دارای تخته هوشمند است. در این مدرسه آزمایشگاه‌های مختلف شیمی و فیزیک ایجاد شده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند به صورت تجربی هم دروس خود را یاد بگیرند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سوان بورن

 

از آن‌جایی که مدرسه سوان بورن خوابگاه دارد و به صورت شبانه‌روزی نیز فعالیت می‌کند، در این مدرسه در سه وعده صبحانه، ناهار و شام غذا سرو می‌شود. البته برای هر وعده هزینه جداگانه در نظر گرفته شده است و دانش‌آموزان می‌توانند با توجه به نیاز خود برای این موارد اقدام کنند.

یکی از بهداشتی‌ترین مدارس انگلستان، مدرسه سوان بورن است. این مدرسه به دلیل اینکه از کادر پزشکی و درمان بسیار خبره‌ای بهره می‌برد، این امکان را دارد تا بتواند برای دانش‌آموزان دارو تجویز کند و در صورت نیاز، به آن‌ها مشاوره پزشکی بدهد.

 

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سوان بورن

برای ثبت نام در سوان بورن بدون در نظر داشتن پایه تحصیلی باید مبلغ 150 پوند پرداخت کنید. در این مدرسه مبلغی نیز به عنوان ضمانت تعیین می‌شود که در پایان دوران تحصیل در این مدرسه عودت داده خواهد شد. برای محصلان پایینتر از سوم این مبلغ 500 پوند است. برای مقطع چهارم به بعد نیز باید در حدود 1000 پوند به عنوان بیعانه در نظر گرفت.

همانطور که گقته شد، هزینه تحصیل در مقاطع مختلف در سوان بورن هاوس متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، دانش آموزان پایه دوم باید در حدود 2 هزار الی 3600 پوند شهریه بپردازند. برای شفت صبح و تاریخ اتمام درس ساعت 12:15 شهریه 2 هزار پوندی در نظر گرفته شده است. همچنین برای شیفت صبح با یک کلاس درسی بیشتر نیز شهریه 2300 پوندی باید پرداخت شود.

برای شیفت کامل که تا ساعت 3:15 مدرسه باز خواهد بود هم شهریه 3600 پوندی به عنوان شهریه باید پردازید. هزینه ناهار در این مدرسه در حدود 4.5 پوند در هر روز است. برای هر کلاس اضافی از 12:15 الی 1 نیز باید در حدود 12 پوند در هر روز پرداخت. برای همین کلاس ولی تا ساعت 3:30 نیز مبلغ 32 پوند در نظر گرفته شده است.

 

اما شهریه برای تحصیل در مقاطع بالاتر کمی فرق می‌کند. برای دانش‌آموزان بالاتر از مقطع نهم شهریه ترمی 6500 پوندی در نظر گرفته شده است. همین میزان برای دانش‌آموزان مقطع هشتم در حدود 5500 پوند است و دانش‌آموزان مقطع هفتم هم باید 5000 پوند را به عنوان شهریه پرداخت کنند.

در مبحث خوابگاه نیز، برای دریافت خوابگاه کامل یعنی به صورت 7 روز هفته، شهریه 8900 پوندی بابت هر ترم در نظر گرفته شده است. اما برای دریافت این امکان در طول هفته به جز آخر هفته‌ها و تعطیلات باید 8300 پوند به عنوان شهریه بپردازید.

 

هزینه‌های مدرسه سوان بورن

بورسیه‌های مدرسه سوان بورن

برای تحصیل در مدرسه سوان بورن، امکان دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان وجود دارد اما در نظر داشته باشید که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کمی سخت است. بدین صورت که شما برای پذیرفته شدن در این مدرسه باید در یک رشته مهارت داشته باشید و توانسته باشید در آن رتبه و یا مقام کسب کرده باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه آکادمیک می‌توانید به وبسایت این مدرسه مراجعه کنید.

 

بورسیه‌های مدرسه سوان بورن

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه سوان بورن

برای ثبت نام در مدرسه سوان بورن، می‌توان به وبسایت این مدرسه مراجعه کرد و از روز‌هایی که امکان بازدید از آن وجود دارد، با خبر شد. در آن روز تورهایی در مدرسه شکل می‌گیرند که تمام مناطق این مدرسه را به شما نشان خواهند داد. برای ثبت نام نیز باید به صورت حضوری مراجعه کنید و در ابتدا هم باید ویزای انگلستان را به هر طریقی دریافت کنید.

 

نحوه و شرایط ثبت نام مدرسه سوان بورن

سوالات متداول

در این بخش نیز قصد داریم تا به سوالات شما عزیزان درباره مدرسه سوان بورن پاسخ بدهیم:

آیا این مدرسه دولتی است؟

خیر. مدرسه سوان بورن مدرسه‌ای مستقل و خصوصی است.

 

آیا در این مدرسه دختران و پسران در کنار هم تحصیل می‌کنند؟

بله. این مدرسه، یک مدرسه دو جنسیتی است.

 

مدرک تحصیلی این مدرسه از اعتبار کافی برخوردار است؟

بله. مدرک این مدرسه در سراسر دنیا معتبر است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question