مدرسه لاتایمر در سال ۱۶۲۴ توسط یک تاجر به نام ادوارد لاتایمر در شهر همرسمیت لندن تاسیس شد. مدرسه لاتایمر در ابتدا به عنوان یک مدرسه خیریه پسرانه شناخته می‌شد، و در سال‌های بعد، در قرن ۲۰ام تبدیل به یک مدرسه غیرانتفاعی مختلط شد. مدرسه لاتایمر از لحاظ آموزشی برای افرادی که قصد  تحصیل در انگلستان را دارند، سطح بسیار بالایی دارد، و به همین خاطر تقاضا برای ثبت نام در آن زیاد است. در سال ۲۱۰۹ از هر ۱۰۰ متقاضی، تنها یک نفر واجد شرایط شد، و در مرحله بعد از ۴۰۰ دانش آموز برای ثبت نام در ۱۶۸ ظرفیت خالی این مدرسه، گزینش علمی و زبانی صورت گرفت.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه لاتایمر

مدرسه لاتایمر دوره‌های آموزشی خود را برای دانش آموزان 7 تا 18 ساله برگزار می‌کند، و با استفاده از جدیدترین متد آموزشی توانسته رتبه‌های علمی خوبی کسب کند. بر اساس آمار این مدرسه، بیش از 83 درصد دانش آموزان توانسته‌اند رتبه الف در آزمون GCSE در سال 2020 کسب کنند. علاوه بر این، 84 درصد دانش آموزان فرم 6 این مدرسه توانسته‌اند در دانشگاه انتخاب اولشان ثبت نام کنند.

تنها در سال 2017، این مدرسه توانست 33 دانش آموز را وارد دانشگاه‌های آکسبریج (آکسفورد و کمبریج) کند، و این آمار تنها برای این دو دانشگاه برتر انگلیس است. دانشگاه‌های آمریکای مانند دارموث، هاروارد، پرینستون، استنفورد، ییل و کلومبیا نیز سهمیه خوبی برای دانش آموزان این مدرسه در نظر گرفتند. دوره‌های آموزشی این مدرسه به 3 بخش، مدرسه ابتدایی، متوسطه و فرم 6 تقسیم می‌شود.

البته در همان محل مدرسه، یک ساختمان مجزا برای پیش دبستانی و مهد کودک نیز وجود دارد که به صورت مستقل اداره می‌شود.

 

دوره مقدماتی

دوره مقدماتی در مدرسه لاتایمر شامل سال‌های تحصیلی 7 و 8 می‌شود، و سعی شده است تا با استفاده از مشاوران مختلفی که در این مدرسه وجود دارند، روی شکل گیری شخصیت دانش آموز نیز کار شود. در این سال‌ها دروسی مانند زبان، ریاضیات، بیولوژی، فیزیک، تاریخ و جغرافیا، لاتین، طراحی، موسیقی، هنر، برنامه نویسی کامپیوتر، شیمی و مطالعات مذهبی به دانش آموزان تدریس خواهد شد.

علاوه بر این، هر مقطع تحصیلی، یک روز در هفته، بعد از ظهر در مدرسه خواهند ماند تا به فعالیت‌های ورزشی بپردازند. استفاده از ابزار مدرن برای آموزش جایگاه خاصی در این مدرسه دارد، و به دانش آموزان یک لپ تاپ کرومبوک اختصاص داده می‌شود تا به منزل ببرند، و تکالیف خود را انجام دهند. در دو سال اول تحصیل در این مدرسه، علوم اصلی مقاطع بعدی، به صورت مختصر به آن‌های آموزش داده می‌شود تا در سال‌های بعد موفق‌تر عمل کنند.

دوره‌های مدرسه لاتایمر

دوره متوسطه

دوره دبیرستان این مدرسه به سه سال تحصیلی تقسیم می‌شود. در سال 9 سعی می‌شود تا آموخته‌های دانش آموز تکمیل شود، و در پایان این سال، او موظف خواهد بود تا موضوع GCSE خود را انتخاب کند. علاوه بر مطالب و دروسی که در سال‌های پیش مطالعه کرده است، به دانش آموز آلمانی یا فرانسوی نیز آموزش داده می‌شود. انتخاب موضوع GCSE در این پایه اهمیت زیادی دارد، زیرا در مقاطع بالاتر و برای دریافت بورسیه تحصیلی در A-level، نوع موضوع تاثیر زیادی دارد.

در سال‌های تحصیلی 10 و 11، نوع آموزش کمی تخصصی‌تر خواهد شد، و به دانش آموز، موضوعاتی که برای GCSE انتخاب کرده است آموزش داده می‌شود. موضوعات اجباری برای این آزمون عبارتند از زبان انگلیسی و ادبیات انگلیسی، ریاضیات، و دو موضوع علمی زیست، شیمی، فیزیک) به انتخاب دانش آموز.

 

دوره فرم 6

دوره فرم 6 در مدرسه لاتایمر اهمیت بالایی دارد، همواره سعی شده است تا سطح علمی دانش آموز در بالاترین حد ممکن نگاه داشته شود. هر ساله حدود 30 درصد از دانش آموزان این مقطع، وارد 10 دانشگاه برتر جهان می‌شوند، که رتبه بسیار خوبی است. هدف از برگزاری این دوره، آشنایی دانش آموزان با مهارت‌های شغلی مورد علاقه خود، و افزایش سطح علمی او است. پس از پایان فرم 6، به دانش آموز مدرک دیپلم ارائه می‌شود که اعتبار آن در تمام نقاط جهان شناخته شده است.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه لاتایمر

مدرسه لاتایمر امکانات بسیار خوبی دارد، اما در بحث خوابگاه امکان سکونت دانش آموزان در این مدرسه وجود ندارد. از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های هوشمند، آزمایشگاه و کارگاه‌های مجهز برای دروس عملی، سالن رایانه، دپارتمان زبان تخصصی، تئاتر و مرکز هنر، سالن موسیقی، گالری هنری، کتابخانه دیجیتال و چندین کافه در محل و یک رستوران با کیفیت درون مدرسه اشاره کرد.

هر ساله حدود 150 کامپیوتر برای دانش آموزان فراهم می‌شود، و در سال‌های 7 و 8 استفاده صحیح از آن به آن‌ها یاد داده خواهد شد. علاوه بر امکانات آموزشی، این مدرسه در بحث ورزشی نیز به دانش آموزان امکانات بسیاری ارائه می‌دهد. از امکانات ورزشی مدرسه لاتایمر می‌توان به استخر شنا، سالن بسکتبال و تنیس، زمین فوتبال، باشگاه بدنسازی، سالن صخره‌نوردی و استخر مخصوص قایق رانی اشاره کرد.

به گفته مدیران مدرسه، در سال‌های آینده برنامه‌ای برای احداث یک خوابگاه بسیار مجهز برای دانش آموزان بزرگتر از 14 سال در نظر گرفته شده است، اما تاسیس آن بستگی به شرایط مالی مدرسه دارد. زیرا این هزینه می‌تواند بیشتر صرف تحصیل رایگان دانش آموزانی که مشکلات مالی دارند شود، تا اینکه صرف محلی برای اقامت دانش آموزان سابق شود.

خوابگاه و امکانات مدرسه لاتایمر

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه لاتایمر

هزینه‌های تحصیل در این مدرسه بر اساس قوانین بریتانیا و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان که به صورت معمول وجود دارد تعیین می‌شود، و هیچ هزینه اضافی از دانش آموز دریافت نخواهد شد. هزینه‌های تحصیل از سال 2021 به بعد، به شرح زیر هستند:

  • شهریه تحصیل 7،153 پوند در هر ترم
  • هزینه ناهار 10 پوند در هر روز
  • شهریه کلاس موسیقی تخصصی 34 پوند در هر نیم ساعت
  • هزینه استفاده از ساز مدرسه 37 پوند در هر ترم
  • هزینه اولیه ثبت نام 200 پوند

هزینه‌های مدرسه لاتایمر

بورسیه‌های مدرسه لاتایمر

بورسیه‌های مدرسه لاتایمر بر اساس آزمون به دانش آموز تعلق خواهد گرفت، و هر ساله 176 دانش آموز در تمامی مقاطع بورسیه خواهند شد. علاوه بر این‌ها، دانش آموزانی که به دلیل شرایط مالی امکان پرداخت شهریه را ندارند، با درخواست از مدرسه می‌توانند به صورت کاملا رایگان به تحصیل در این مدرسه بپردازند. همچنین در هر سال جوایز متعددی به دانش آموزان ممتاز برای تشویق آن‌ها اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی این مدرسه حدود 25 الی 100 شهریه را پوشش می‌دهد، که البته این بورسیه تنها برای شهریه آموزشی است. سایر هزینه‌های تحصیل باید توسط دانش آموز پرداخت شود، و امکان دریافت بورسیه جداگانه برای آن وجود ندارد.

البته لازم به ذکر است که به غیر از تحصیل رایگان برای افرادی که توانایی مالی بالایی ندارند، بورسیه تحصیلی تنها به دانش آموزانی بزرگتر از 11 سال هستند امکان پرداخت وجود دارد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه لاتایمر

شرایط خاصی برای ثبت نام در این مدرسه وجود ندارد، اما معمولا ورود به مدرسه لاتایمر در مقطع فرم 6 کمی سخت‌تر خواهد بود، زیرا این مقطع به طور تخصصی برای دانش آموزان خود طراحی شده است. به گفته مدیر مدرسه، به این بحث که انتخاب یک مدرسه عالی حق طبیعی دانش آموز است را واقف هستیم، اما به دلیل کمبود امکانات، مجبور هستیم برای ثبت نام از دانش آموزان، آزمون ورودی بگیریم.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه لاتایمر

سوالات متداول

شرایط برگزاری کلاس‌ها در دوران کرونا چگونه است؟

با توجه به واکسینه شدن بسیاری از افراد در انگلیس، کلاس‌ها به صورت حضوری با رعایت فاصله گذاری برگزار خواهند شد.

برای دانش آموزانی که والدین آن‌ها خارج از کشور هستند، اقامت چگونه است؟

برای اقامت این دانش آموزان می‌توان از روش هوم استی و یا رزرو اقامتگاه‌های دانش آموزی خصوصی در سطح شهر استفاده کرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question