کالج منچستر یک موسسه آموزشی برای افراد ۱۶ تا ۱۹ ساله است که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، و به ارائه دوره‌های آموزش عالی در انگلستان مشغول است. قدمت این کالج منچستر به قرن ۱۹ بر می‌گردد، و پس از ادغام دو مدرسه در سال ۲۰۰۸ با نام کالج منچستر شناخته شد. در این کالج دوره‌هایی A-level، دوره‌های فنی و حرفه‌ای و کار آموزی در حال برگزاری است، و یکی از کالج‌های درجه یک انگلیس به حساب می‌آید. همچنین در این کالج، امکان تحصیل افراد بزرگتر از ۱۹ سال برای تکمیل مهارت نیز وجود دارد.

 

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج منچستر

دوره‌های تحصیلی در کالج منچستر به صورتی ارائه می‌شود که فرد در پایان تحصیل خود بتواند به راحتی وارد بهترین دانشگاه‌های جهان شود. سطح علمی کالج منچستر بسیار بالا است، و فارغ التحصیلان آن تا کنون توانسته‌اند بورسیه‌های خوبی از بهترین دانشگاه‌های جهان کسب کنند. هدف از این دوره‌ها، آشنایی با علوم ابتدایی برای ورود به بازار کار، و همچنین تحصیلات عالی در آینده است. این کالج در رشته‌های زیر می‌تواند نسبت به ارائه دوره اقدام کند:

 

نگهداری از حیوانات

دوره‌های نگهداری از حیوانات در سه سطح با عناوین آشنایی به آناتومی حیوانات، نگهداری از حیوانات و مدیریت زیست حیوانات ارائه می‌شود. هدف از این دوره، کسب مهارت برای مشاغلی است که با حیوانات اهلی و وحشی در ارتباط هستند.

 

خودرو و تعمیرات

شرکت در دوره‌های تعمیرات و خودروسازی باعث می‌شود تا بتوانید وارد مشاغل بسیار زیادی شوید. این دوره برای آشنایی با مکانیکی خودرو، اشتغال در صنایع تولیدی، و یادگیری طراحی صنعتی است. دوره‌های خودرویی نیز در سه سطح مختلف برگزار می‌شود.

 

تجارت و کسب و کار

چه قصد داشته باشید کسب و کار خود را راه بی‌اندازید، و چه بخواهید در تجارت دیگران سهیم شوید، نیاز به مهارت‌های و مدارک این دوره دارید. این دوره باعث یادگیری روش کسب و کار، تجارت و حسابداری پایه خواهد شد، و در سه سطح عمومی تا پیشرفته برگزار می‌شود.

 

زبان‌های خارجی، زبان انگلیسی

این دوره برای افرادی که قصد دارند در آینده به تحصیلات عالی در رشته ادبیات و زبان‌های خارجه بپردازند طراحی شده است. هدف از برگزاری این دوره‌ها آشنایی با ادبیات زبان مقصد، یادگیری روش‌های ترجمه و همچنین آشنای با شیوه تدریس به صورت عمومی است.

 

خلاقیت در زمینه محتوای دیجیتال

هدف از این دوره، آشنایی با صنعت ساخت انیمیشن، طراحی گرافیک توسط رایانه و نحوه ساخت تصاویر سه بعدی است. دانش آموزان با تحصیل در این دوره از کالج منچستر به راحتی می‌توانند برای شرکت در دانشگاه‌های رشته هنر در انگلستان و سایر نقاط جهان اقدام کنند.

 

دوره های کالج منچستر

مهندسی و ساخت و ساز

این دوره‌ها با تمرکز بر شیوه ساخت و ساز صنعتی و ساختمانی برگزار می‌شود، و در آن مهارت‌هایی که یک فرد برای ورود به بازار کار مهندسی نیاز دارد به او آموزش داده می‌شود. دوره مهندسی و ساخت و ساز در سه سطح عمومی تا پیشرفته طراحی شده تا فرد با دانش کافی وارد بازار کار شود.

 

تحقیقات مربوط به کودکان

این دوره آموزشی با هدف یادگیری مهارت‌های لازم در ارتباط با کودکان برگزار می‌شود، و دروس آن شامل روانشناسی کودکان، نحوه برخورد با کودکان، تغذیه مناسب، روش صحیح آموزش و غیره است. دوره‌های کودکان در واقع برای افرادی است که قصد دارند در مراکز نگهداری کودک و یا در موسسه‌های تحقیقاتی مشغول به کار شوند طراحی شده است.

 

زیبایی و مو

هدف از طراحی این دوره در کالج منچستر آشنایی با آرایشگری، شیوه‌های مراقبت از پوست و مو، روش طراحی ناخن و مو، و کسب مهارت برای مشاغلی است که به آن مربوط است. بسیاری از این دوره‌ها مدرک دیپلم ندارند، و فقط با دریافت گواهی نامه می‌توانید وارد بازار کار شوید.

 

مهمانداری و آشپزی

چه بخواهید که آشپزخانه خود را داشته باشید، و یا حتی قصد داشته باشید به عنوان مهماندار در یک مجموعه مشغول به کار شوید، باید مدارک معتبری ارائه کنید. این دوره با تمرکز بر شیوه‌های صحیح آشپزی، روش مهمانداری و برخورد با مشتری طراحی شده است، و در سه سطح کلی آموزش داده می‌شود.

 

سایر رشته‌های تحصیلی

در صورتی که قصد دارید در رشته‌های دیگری تحصیل کنید، می‌توانید نسبت به دریافت اطلاعات کافی، با مشاوران تحصیلی به گفتگو بپردازید. کالج منچستر دارای رشته‌های فراوانی است، و مدارک آن اعتبار بالایی برای ورود به بازار کار دارد.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج منچستر

کالج منچستر دارای چندین پردیس دانشگاهی است که هر کدام به بهترین شکل ممکن برای راحتی دانش آموز طراحی شده است. در بسیاری از این پردیس‌ها، حتی رستوران‌هایی وجود دارد که کیفیت غذای آن را در هیچ رستورانی در سطح شهر پیدا نخواهید کرد. این کالج با داشتن چندین آزمایشگاه تخصصی، سالن‌های ورزشی مجهز، کتابخانه‌ای بزرگ و بسیاری از امکانات دیگر، هر ساله دانش آموزان زیادی را می‌پذیر و سطح علمی آن‌ها را بالا نگه می‌دارد.

متاسفانه کالج منچستر دارای خوابگاه داخلی نیست، اما این کالج با موسسات زیادی در ارتباط است، و می‌تواند نسبت به اقامت دانش آموزان در زمان تحصیل با نظارت کافی اقدام کند.خوابگاه و امکانات کالج منچستر

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج منچستر

تحصیل در کالج منچستر تقریبا به صرفه است و هزینه سالانه آن حدود 12 هزار تا 38 هزار پوند خواهد بود. علاوه بر این هزینه، برای دانشجویان خارجی مبلغ 9 هزار پوند نیز باید اضافه پرداخت شود. معمولا در رشته‌های پزشکی مبلغ شهریه تا 42 هزار پوند نیز افزایش پیدا می‌کند.

بورسیه‌های کالج منچستر

مشکلات مالی همیشه در کالج منچستر جدی گرفته می‌شود، و به همین خاطر این کالج به پرداخت کمک هزینه تحصیلی اقدام خواهد کرد، و آن را به شکل اقساط می‌توان پرداخت کرد. علاوه بر کمک هزینه، دریافت بورسیه نیز در این کالج امکان پذیر است. سازمان بورسیه منچستر UCEN هر ساله مبالغ زیادی را به عنوان بورسیه تحصیلی به دانش آموزان پرداخت می‌کند.

این بورسیه به عنوان شهریه، هزینه زندگی برای دانش آموزان خارجی، هزینه تهیه کتب و لوازم مورد نیاز تحصیلی قابل پرداخت است، و برای دریافت آن باید با مسئولین کالج در ارتباط باشید. دانش آموزانی که شرایط تحصیلی خوبی دارند و در آزمون‌ها موفق عمل کنند، واجد شرایط برای دریافت بورسیه هستند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج منچستر

برای ثبت نام در کالج منچستر در ابتدا باید توسط مسئولین مربوطه گزینش شوید. با ارسال درخواست خود به این کالج، وقتی برای مصاحبه به شما اختصاص داده می‌شود، و در این مصاحبه، سطح علمی شما، میزان آشنایی با زبان و علایق شما سنجیده خواهد شد.

در صورت قبولی در آزمون باید نسبت به رشته تحصیلی، مدارک خود را آماده کنید و تحویل کالج دهید. در حالت کلی این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک زبانی
  • ریز نمرات سال‌های تحصیلی گذشته
  • مدارک شناسایی
  • فیش پرداختی شهریه

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج منچستر

سوالات متداول

سوالات متداول

برگزاری کلاس‌ها در دوران کرونا به چه شکل است؟

بر اساس قوانین انگلیس، کلیه کلاس‌ها تا رسیدن به شرایط ثابت، به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

برای ثبت نام در کالج منچستر باید دوره‌های خاصی گذرانده شود؟

خیر. دانش آموز تنها نیاز دارد که دوره‌های GCSE را در دبیرستان های انگلستان گذرانده باشد، و نمره قبولی را کسب کرده باشد.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question