مدرسه پرسه کمبریج در سال ۱۶۱۵ در شهر کمبریج انگلیس تاسیس شد. این مدرسه یکی از مدارس قدیمی برای تحصیل در انگلیس است، و در ابتدا به عنوان یک مدرسه پسرانه فعالیت می‌کرد. در سال ۱۹۶۰ با منتقل شدن مدرسه به محل جدید، به یک مدرسه مختلط و غیر انتفاعی تغییر کاربری داد، و تاکنون دستخوش تغییرات زیادی شده است. به عنوان مثال، پس از انتقال به محل کنونی، چندین ساختمان و امکانات مختلف به آن افزوده شده است، و زمین‌های اطراف آن، برای راحتی بیشتر دانش آموزان خریداری شده است. مدرسه پرسه کمبریج به دلیل سطح علمی بالای خود، متقاضیان زیادی دارد، و در حال حاضر، بیش از ۱،۵۶۴ دانش آموز، در آن تحصیل می‌کنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه پرسه کمبریج

مدرسه پرسه کمبریج به آموزش دختران و پسران 3 تا 18 ساله مشغول است، و دوره‌های خود را طوری طراحی کرده است، که دانش آموزان بتوانند با مهارت‌های بالا، وارد دانشگاه و یا زندگی شغلی خود شوند. یکی از نکات مثبتی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد، نزدیکی به دانشگاه کمبریج است، و به همین خاطر، تمرکز زیادی از طرف این دانشگاه روی مدرسه وجود دارد.

معمولا سعی شده است، که در دوره‌های فرم 6، از اساتید دانشگاه برای تدریس نیز استفاده شود، و حتی دوره‌های آموزشی مختلف، و مشاوره نیز از طرف دانشگاه کمبریج برای دانش آموزان متقاضی تحصیل در دبیرستان های انگلستان ارائه می‌شود. علاوه بر این، به یاد دکتر استفان پرسه، موسس این مدرسه، و خیر در زمینه آموزش، هر ساله دانشگاه کمبریج، یک ظرفیت با تحصیل رایگان به دانش آموزان این مدرسه اختصاص می‌دهد.

مدرسه پرسه یک ساختمان واحد نیست، و در واقع از سه مدرسه نزدیک به یکدیگر تشکیل شده است. البته بخش مهد کودک این مدرسه به صورت مجزا اداره می‌شود. دوره‌های آموزشی مدرسه پرسه کمبریج به سه بخش اصلی تقسیم می‌شوند و به شرح زیر هستند:

مدرسه پلیکان

مدرسه پلیکان در واقع یک مهد کودک است، که به نگهداری و آموزش کودکان 3 تا 7 ساله اقدام می‌کند. این مدرسه بیشتر روی نگهداری از کودکان، شکل گیری شخصیت، و یاد دادن مفاهیم اولیه تمرکز کرده است، و به عنوان یک مدرسه مجزا در نظر گرفته می‌شود.

دوره‌های آموزشی مدرسه پلیکان به شکلی طراحی شده‌اند که کودک بتواند فردی مستقل، هدفمند، و با استعداد بار بیاید، و سعی کند در آینده فردی موفق باشد. نگهداری از کودکان در این بخش از مدرسه پرسه کمبریج توسط پرستاران مجرب، با نظارت کافی روی آن‌ها انجام می‌شود. در حال حاضر بیش از 150 کودک در این بخش نگهداری می‌شوند.

در دو سال پایانی در این مدرسه، سعی شده است تا یادگیری مطالب به صورت تخصصی‌تر انجام شود، و در هر سال تحصیلی 6 موضوع درسی به آن‌ها تدریس خواهد شد. این مطالب بیشتر در رابطه با موضوعات درسی آینده آن‌ها است، و از جدیدترین متدهای آموزشی استفاده می‌شود.

دوره‌های مدرسه پرسه کمبریج

مدرسه مقدماتی

مدرسه مقدماتی به عنوان پایه علمی دانش آموزان در نظر گرفته می‌شود، و اهمیت خاصی در مدرسه پرسه کمبریج دارد. این مقطع برای دانش آموزان 7 الی 11 ساله طراحی شده است، و در حال حاضر حدود 280 دانش آموز در حال تحصیل در این مدرسه هستند.

در مدرسه مقدماتی مفاهیم درسی پایه به دانش آموزان تدریس می‌شود، و سعی شده است تا آن‌ها را به صورت مختصر با دروس تخصصی مقاطع بعدی نیز آشنا کنند. هدف از طراحی این دوره، افزایش خلاقیت، مهارت و استقلال کودک است، و تنها روی آموزش دروس تمرکز نشده است.

دانش آموزان در کنار دروس اصلی خود، موظف به شرکت در کلاس‌های جانبی نیز هستند، و طیف وسیعی از فعالیت‌های فرعی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. از دروس اصلی این مقاطع می‌توان به ریاضیات، علوم ترکیبی، زبان انگلیسی، هنر، موسیقی، رقص، ورزش، تاریخ و جغرافیا، علوم رایانه‌ای، و مطالعات مذهبی اشاره کرد، و معمولا برای آن‌ها در پایان هر هفته کلاس رفع اشکال برگزار می‌شود.

مدرسه بزرگسالان

بخش بزرگسالان در مدرسه پرسه کمبریج به صورت دو دوره اصلی برگزار می‌شود. دوره اول به عنوان متوسطه در نظر گرفته می‌شود، که در ابتدا به تکمیل مطالب گذشته، و در نهایت به آموزش تخصصی‌تر مطالب برای شرکت در آزمون GCSE پرداخته خواهد شد. در پایان مقطع 11 تحصیلی، دانش آموز باید در این آزمون بالاترین نمره را کسب کند، تا بتواند برای ثبت نام در مقطع بعدی، در همین مدرسه اقدام کند. دوره بعدی بزرگسالان، برنامه تحصیلی فرم 6 است.

پس از قبولی در آزمون GCSE، حالا نوبت یادگیری تخصصی‌تر مطالب، برای آزمون سطح الف خواهد بود. در این دوره سعی شده است تا با تمرکز روی مهارت‌های دانش آموز، از او فردی با سواد بسازند، تا در آینده بتواند رزومه خوبی داشته باشد، و برای ورود به بازار کار آماده باشد.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه پرسه کمبریج

مدرسه پرسه کمبریج دارای امکانات بسیار خاصی است، که همگی به دانش آموز کمک می‌کنند بتواند در زندگی خود موفق‌تر باشد، و یادگیری او در این مدرسه را آسان‌تر خواهند کرد. از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های هوشمند، سالن غذاخوری، کتابخانه اختصاصی، آزمایشگاه و کارگاه حرفه‌ای، و کلاس‌های موسیقی بسیار مجهز اشاره کرد.

ین مدرسه در زمینه ورزش نیز توانسته رضایت دانش آموزان را جلب کند، و امکانات بی‌نظیری در اختیار آن‌ها قرار داده است. از امکانات ورزشی این مدرسه می‌توان به استخر شنا، سالن صخره نوردی، زمین فوتبال و راگبی، و سالن بسکتبال اشاره کرد.

متاسفانه این مدرسه امکان ارائه خوابگاه اختصاصی را ندارد، و دانش آموزان خارجی برای اقامت در حین تحصیل، موظف هستند از طریق روش هوم استی، و یا رزرو خوابگاه‌های خصوصی اقدام کنند.

خوابگاه و امکانات مدرسه پرسه کمبریج

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه پرسه کمبریج

هزینه‌های تحصیل در مدرسه پرسه کمبریج در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

  • هزینه اولیه ثبت نام 150 – 250 پوند
  • سپرده ضمانت 595 – 1500 پوند
  • شهریه مهد کودک 3،159 – 4،688 پوند در هر ترم
  • شهریه مدرسه مقدماتی 5،442 پوند در هر ترم
  • شهریه مدرسه متوسطه 5،998 پوند در هر ترم
  • شهریه مقطع فرم 6 5،998 پوند در هر ترم

هزینه‌های مدرسه پرسه کمبریج

بورسیه‌های مدرسه پرسه کمبریج

مدرسه پرسه کمبریج نیز مانند بسیاری از مدارس انگلیس، هر ساله مبالغی را به عنوان بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در نظر می‌گیرد. بورسیه در این مدرسه بر اساس ممتاز بودن فرد در دروس خود، و یا داشتن استعداد خاص در زمینه‌های هنری، موسیقی و ورزش اعطا خواهد شد.

علاوه بر این، بر اساس نیاز مالی دانش آموز، کمک هزینه‌هایی تا سقف 100 درصد شهریه به دانش آموزان پرداخت خواهد شد. برای دریافت بورسیه می‌توانید با مسئولین مدرسه گفتگو کنید.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه پرسه کمبریج

به دلیل اینکه متقاضیان زیادی برای مدرسه پرسه کمبریج وجود دارد، هر ساله از میان دانش آموزان تنها افرادی انتخاب می‌شوند که در آزمون ورودی این مدرسه، نمره خوبی کسب کنند. برای درخواست ثبت نام، باید با مسئولین آن صحبت کنید، و پس از پرداخت هزینه اولیه ثبت نام، در صورت تایید مدارک، یک وقت مصاحبه و آزمون به دانش آموز اختصاص داده خواهد شد.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه پرسه کمبریج

سوالات متداول

پوشش در این مدرسه به چه شکلی است؟

مدرسه پرسه کمبریج دارای لباس فرم اختصاصی است، و دانش آموزان موظف هستند در طول حضور خود در این مدرسه، لباس را به تن داشته باشند. علاوه بر کلاس‌ها، برای فعالیت‌های ورزشی و هنری نیز لباس خاصی در نظر گرفته شده است.

برگزاری کلاس‌ها در دوران کرونا به چه صورت انجام می‌شود؟

با توجه به واکسینه شدن بیشتر انگلیس، کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد، اما همچنان بهداشت کاملا رعایت می‌شود، و فاصله گزاری نیز ضروری خواهد بود. به همین خاطر تعداد دانش آموزان هر کلاس نصف شده است، و ممکن است در هر مقطع تا 6 کلاس برگزار شود

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question