مدرسه رویال در سال ۱۸۴۰ در انگلیس تاسیس شد و یکی از مدارس پیشرو در زمینه آموزش دختران بود. مدرسه رویال معروف به آموزشگاهی سلطنتی است، و ملکه ویکتوریا نیز در آن به تحصیل پرداخته است. پس از پایان جنگ واترلو در ۱۸۱۵، افسران نیروی دریایی درآمدشان کمتر شد، و پسران خود را به عنوان خدمه کشتی به کار مشغول می‌کردند. دختران این افسران نیز مجبور به کارهای طاقت فرسا برای کسب درآمد می‌شدند، و از آموزش دور می‌ماندند. در این سال‌ها بود که دریاسالار توماس ویلیامز بخشی از سرمایه خود را به آموزش دختران نیروی دریای اختصاص داد، تا بتواند دخترانی مستقل و با سواد تربیت کند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه رویال

این مدرسه در سال‌های اخیر توانسته سطح علمی بالای خود را حفظ کند، و با استفاده از متد تخصصی خود، دانش آموزان زیادی را وارد برترین دانشگاه‌ها و کالج‌ های انگلستان سراسر جهان کند. در گذشته مدرسه رویال فقط مخصوص دختران بود، اما اکنون این مدرسه پذیرای پسران و دختران بسیار زیادی از سن نوزادی تا سن 18 سالگی است.

البته مدرسه کنونی از ادغام دو مدرسه رویال و گروو تشکیل شده است، و دوره‌های مقدماتی در هیندزهد و دوره‌های دبیرستان در هاسلمر برگزار می‌شوند. دوره‌های آموزشی در مدرسه رویال به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند.

 

مهد کودک

در بخش مهد کودک مدرسه رویال آموزش، بیشتر با تمرکز روی یادگیری سطحی علوم، و شکلی گیری شخصیت کودک است. در این دوره سعی شده تا کودک با جهان اطراف خود آشنا شود، و بیشتر نگهداری از او مد نظر است، و آموزش در کنار آن انجام می‌شود.

 

دوره مقدماتی

دوره مقدماتی آموزش معمولا به شیوه‌ای انجام می‌شود، تا دانش آموز برای رفتن به مقاطع بعدی، علم خوبی داشته باشد. در این دوره در کنار دروس اصلی، چندین عنوان درس فرعی تدریس خواهد شد، و دانش آموزان فعالیت‌های بیشتری دارند.

 

دوره های مدرسه رویال انگلستان

دوره متوسطه

دوره متوسطه در این مدرسه با هدف قبولی با بالاترین نمره در آزمون GCSE برگزار می‌شود. همچنین در صورتی که دانش آموزان از مدارس دیگر وارد مدرسه رویال شوند، در کنار کلاس‌های اصلی، چندین کلاس افزایش مهارت، و یادگیری تخصصی‌تر مطالب، برای رسیدن به سطح سایر دانش آموزان برای آن‌ها برگزار می‌شود. در این دوره نیز موسیقی، ورزش و هنر به افراد یاد داده خواهد شد.

 

دوره فرم 6

دوره فرم 6 یکی از تخصصی‌ترین برنامه‌های آموزشی این مدرسه است، و فعالیت دانش آموزان بسیار بیشتر خواهد شد. یکی از نکات قوت این مدرسه، نحوه آموزش در آن است که سعی شده تا فرد را با مشاغل مختلف آشنا کنند و به علایق او پی ببرند. این دوره با 27 عنوان درسی تدریس می‌شود، و اکثر درس‌ها بر اساس چارچوب آموزشی A-level تدوین شده‌اند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه رویال

مدرسه رویال دارای خوابگاه داخلی بسیار مجهزی است، که زندگی در آن بسیار برای دانش آموزان لذت بخش خواهد بود. در این خوابگاه بهترین امکانات ممکن تعبیه شده است، و نظارت بر آن به صورت 24 ساعته انجام می‌شود. دانش آموزان سال تحصیلی 7 تا 13 می‌توانند در ساختمان QEII به اقامت بپردازند و از محیط دوستانه آن بهره‌مند شوند. یکی از نکات قابل توجه این خوابگاه، آموزش به کودکان برای انجام کارهای شخصی خودشان است.

این خوابگاه پرستاران زیادی دارد، اما سعی شده تا با آموزش شیوه صحیح زندگی، از همان دوران کودکی استقلال داشتن را به آن‌ها آموزش دهند. به عنوان مثال به کودکان یاد داده خواهد شد که چگونه لباس خود را بشویند و تغذیه‌های ساده‌ای برای روز خود تهیه کنند. همچنین دانش آموزان خارجی در صورت نیاز می‌توانند نسبت به رزرو اتاق خصوصی نیز اقدام کنند.

از دیگر امکانات مدرسه رویال می‌توان به سالن‌های غذاخوری بسیار حرفه‌ای، کتابخانه دیجیتال، تخته‌های وایت برد هوشمند، آزمایشگاه و کارگاه تخصصی، کلاس‌های آموزش موسیقی و چندین سالن ورزشی مجهز اشاره کرد، که باعث خواهند شد سطح علمی و تفریحی دانش آموز را بالا نگه دارند.

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه رویال

هزینه‌های تحصیل در مدرسه رویال به شرح زیر هستند:

 • هزینه اولیه ثبت نام 100 پوند
 • هزینه رزرو ثبت نام برای آینده 500 پوند
 • شهریه دوره‌های مهد کودک
  • شهریه شیفت صبح 50 پوند در هر روز
  • شهریه شیفت عصر 30 پوند در هر روز
  • شهریه یک روز کامل از صبح تا عصر 20 پوند در هر روز
 • شهریه دوره‌های مقدماتی
  • سال اول تا مقدماتی 2 3،572 پوند در هر ترم
  • سال 3 تا 4 مقدماتی 4،024 پوند در هر ترم
  • سال 5 تا 6 مقدماتی 4،187 پوند در هر ترم
 • شهریه دوره‌های متوسطه
  • شهریه روزانه 6،169 پوند در هر ترم
  • شهریه تحصیل با خوابگاه هفتگی 10،519 پوند در هر ترم
  • شهریه تحصیل با 4-5 شب خوابگاه 9،249 پوند در هر ترم
  • شهریه دانش آموزان خارجی با خوابگاه 13،530 پوند در هر ترم
 • هزینه تغذیه 6 پوند در هر روز

بورسیه های تحصیلی مدرسه رویال

بورسیه‌های مدرسه رویال

مدرسه رویال برای دانش آموزانی که شرایط مالی آن‌ها با شهریه‌های این مدرسه سازگار نیست، برای بهره‌مندی از آموزشی با کیفیت، هر ساله اقدام به اهدای بورسیه می‌کند. بورسیه‌های این مدرسه به نسبت درآمد سالانه دانش آموزان تعیین می‌شود، و بین 5 تا 100 درصد شهریه را پوشش خواهد داد.

البته لازم به ذکر است که دریافت بورسیه شرایط خاص خود را دارد، و برای دریافت آن دانش آموز باید در تست‌های مدرسه قبول شود. ممتاز بودن دانش آموز در یکی از زمینه‌های موسیقی، هنر، ورزش و تحصیلی، می‌تواند او را واجد شرایط برای بورسیه کند. همچنین علاوه بر این بورسیه‌ها، هر سال این مدرسه مبالغ زیادی را به عنوان تخفیف به دانش آموزان ارائه می‌دهد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه رویال

برای ثبت نام در مدرسه رویال در هر مقطع تحصیلی می‌توان اقدام کرد. از دانش آموزان هنگام ثبت نام تست علمی گرفته می‌شود، و در صورت قبولی می‌توانند وارد این مدرسه شوند. مراحل ثبت نام در این مدرسه به شرح زیر است.

 1. ارائه درخواست آنلاین در سایت مدرسه
 2. پرداخت هزینه‌های اولیه ثبت نام
 3. مصاحبه تلفنی و یا از طریق اسکایپ با مدیران مدرسه برای آشنایی بیشتر
 4. انجام آزمون علمی و درخواست بورسیه تحصیلی
 5. دریافت نامه تایید برای ثبت نام
 6. پرداخت هزینه‌ها و تکمیل مدارک مورد نیاز برای خوابگاه
 7. نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه رویال
سوالات متداول

سوالات متداول

نگهداری از کودکانی که والدین آن‌ها خارج از کشور هستند به چه شکلی انجام می‌شود؟

در این مدرسه کلیه نیازهای دانش آموز در رابطه با زندگی در نظر گرفته شده است. کلیه دانش آموزانی که والدین آن‌ها در دسترس نیستند، تمامی نیازهای پزشکی و مراقبتی آن‌ها توسط مدرسه انجام خواهد شد، و به بهترین شکل ممکن از آن‌ها نگهداری می‌شود.

نحوه پوشش در خوابگاه دانش آموزان نیز به شکل خاصی در نظر گرفته شده است؟

علاوه بر لباس فرم دانش آموزان برای شرکت در کلاس‌ها، دانش آموزان موظف هستند که در محیط خوابگاه نیز با پوشش کامل رفت و آمد کنند. هر گونه لباسی که توهین آمیز به دیگران باشد، به هیچ عنوان مورد قبول نخواهد بود. همچنین هر فرهنگ و مذهبی حق دارد لباس مخصوص خود را نیز بپوشد، و قوانین خاصی در رابطه با آن وجود ندارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question