کالج ولینگتون در سال ۱۸۵۹ به دستور ملکه ویکتوریا در برکشایر انگلیس تاسیس شد. این مدرسه از همان ابتدا به تحصیل دانش آموزان ۱۳ تا ۱۸ ساله مشغول بوده است، و در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند. کالج ولینگتون به عنوان یک مدرسه غیر انتفاعی و سلطنتی شناخته می‌شود، که البته کلیسای انگلیس روی آن تاثیر بسیار زیادی دارد. این مدرسه امکانات فراوانی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد، و البته دانش آموزان خارجی نیز می‌توانند در آن ثبت نام داشته باشند. علاوه بر این‌ها، کالج ولینگتون دارای ۱۵ ساختمان خوابگاه نیز هست.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج ولینگتون

دوره‌های آموزشی در کالج ولینگتون به شکلی طراحی شده‌اند، که دانش آموز بتواند در آینده با سطح علمی بسیار بالا، وارد برترین دانشگاه‌ها و کالج‌های جهان شود. این مدرسه به عنوان یکی از برترین مدارس بریتانیا شناخته می‌شود، و بورسیه‌های مختلفی برای فرزندان شاغلین نیروی دریایی، نیروی هوایی و نیروی زمینی انگلیس نیز ارائه کرده است.

کالج ولینگتون به عنوان خط مقدم علمی نیز شناخته می‌شود، و هر تابستان مسابقات علمی مختلفی در این مدرسه برگزار می‌شود. آموزش در این مدرسه به شیوه دانش آموز محور، و با استفاده از جدیدترین متد روز انجام می‌شود. به این معنی که قبل از هر کلاس، دانش آموز موظف است به تحقیق درباره موضوعات بپردازد و در کلاس با کمک معلم به تدریس مشغول شود.

دوره‌های آموزشی این مدرسه شامل فرم‌های سه تا شش (مقطع 9 الی 11 و فرم 6) هستند، و همگی بر اساس چارچوب آموزشی انگلیس طراحی شده‌اند. در ادامه با هر کدام از این مقاطع آشنا خواهید شد:

فرم 3 در کالج ولینگتون

فرم سه (سال 9 تحصیلی) در کالج ولینگتون به عنوان پایه تحصیلات تکمیلی برای دانش آموزان شناخته می‌شود، و هدف از آن، آمادگی برای مقاطع بعدی و رسیدن به آزمون‌های GCSE سطح الف است. در این سال دروسی مانند ریاضی، زبان انگلیسی، علوم ( ترکیبی از زیست، شیمی و فیزیک)، علوم انسانی، تاریخ و جغرافیا، فلسفه، مطالعات مذهبی، زبان‌های جانبی (فرانسه، اسپانیایی، آلمانی، ماندارین، روسی، لاتین، یونانی و عربی) به دانش آموزان تدریس خواهد شد.

در کنار دروس اصلی، دانش آموزان با مهارت‌های جانبی نیز باید آشنا شوند، و به همین خاطر، برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی صنعتی، بازیگری، موسیقی، فعالیت‌های ورزشی، کار با دستگاه‌های صنعتی و بسیاری موارد دیگر به آن‌ها تدریس می‌شود.

دوره‌های کالج ولینگتون

دوره‌های فرم 4 و 5

دانش آموزان در این دوره خود را برای آزمون GCSE آماده خواهند کرد، و مطالب آموزشی آن‌ها کمی تخصصی‌تر می‌شود. تنوع زیادی از دروس در کالج ولینگتون به دانش آموز تدریس خواهد شد، تا از کسب نمره بالا در این آزمون اطمینان حاصل شود. معمولا در طول این دو سال، جلسات زیادی بین دانش آموزان و مشاوران تحصیلی برگزار می‌شود، تا از ضعف‌های آن‌ها اطلاع پیدا کنند، و نسبت به رفع مشکلات درسی دانش آموز بتوان اقدام کرد.

از دروس اصلی در این دوره می‌توان به محاسبات تکمیلی، زبان، زیست، شیمی، فیزیک، عکاسی، موسیقی، علوم رایانه‌ای (رباتیک، برنامه نویسی، طراحی و ...)، تاریخ و جغرافیا، و چندین موارد دیگر اشاره کرد. دانش آموز در پایان فرم 5 موظف به شرکت در آزمون GCSE خواهد بود تا بتواند برای ورود به فرم 6 اقدام کند.

دوره فرم 6 در  ولینگتون

دوره فرم 6 در کالج ولینگتون بسیار حرفه‌ای ارائه می‌شود، و در کنار تدریس درس‌ها به دانش آموزان، سعی شده است تا جلسات مشاوره تحصیلی زیادی نیز با آن‌ها برگزار شود. در این جلسات سعی می‌شود تا دانش آموز را با آینده شغلی او آشنا کنند، و همچنین دوره‌های مختلفی را برای افزایش مهارت به او معرفی می‌کنند. انتخاب موضوعات درسی در این دوره اهمیت بالایی دارد، زیرا برای انتخاب رشته دانشگاهی در آینده، باید دروس را بر اساس آن انتخاب کرد.

پس از پایان فرم 6، دانش آموز با کسب نمره بالا در آزمون سطح الف، موفق به دریافت دیپلم خواهد شد، و به خاطر سطح علمی بالای این موسسه، می‌تواند برای دریافت بورسیه از کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهانی اقدام کند. از سال 2018 تا کنون، بیش از 76 دانش آموز موفق به ورود به دانشگاه‌های آکسبریج (آکسفورد و کمبریج) از طریق این مدرسه شده‌اند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج ولینگتون

کالج ولینگتون دارای امکانات آموزشی و رفاهی بسیار خوبی برای دانش آموزان است، که باعث می‌شود در طول تحصیل بتوانند تمرکز بیشتری روی یادگیری داشته باشند. به عنوان مثال در بحث آموزشی، سعی شده است تا کلیه کلاس‌هایی که به نحوی عملی هستند، در محیط مناسب آن برگزار شود، و دانش آموز به یادگیری بهتری دست یابد.

از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های کم ظرفیت برای تعامل بیشتر با دانش آموز، کتابخانه بسیار مجهز (دارای نسخه‌های ارزشمند قدیمی)، کارگاه‌های عملی و صنعتی، آزمایشگاه‌های تخصصی برای دروس علمی، گالری‌های هنری، استودیوهای موسیقی، سالن همایش و تئاتر، و چندین سالن استراحت اشاره کرد. در کالج ولینگتون سعی شده است تا درس‌ها توسط بهترین اساتید آموزش داده شود، و حتی برای برخی از درس‌های تخصصی، از اساتید دانشگاه که دکترا دارند استفاده می‌شود.

در حال حاضر بیش از 173 معلم و مشاور در این مدرسه حضور دارند، تا تمام نیازهای آموزشی دانش آموزان بر طرف شود. علاوه بر امکانات آموزشی بسیار خوب در این مجموعه، سعی شده است تا در بحث امکانات ورزشی نیز بتوان نیازهای دانش آموز را برطرف کرد.

خوابگاه و امکانات کالج ولینگتون

از امکانات ورزشی کالج ولینگتون می‌توان به استخر شنا، سالن‌های بدنسازی، 16 زمین فوتبال و زمین راگبی، سالن‌های ورزش رزمی، 22 میز تنیس، 9 زمین کریکت، زمین گلف، و 3 سالن بسکتبال و والیبال اشاره کرد. در مجموع حدود 400 هکتار از پردیس این کالج به امکانات ورزشی اختصاص داده شده است. در بحث اقامتگاه، کالج ولینگتون دارای چندین ساختمان مجهز است، که نظارت به صورت 24 ساعته روی آن انجام می‌شود تا نیازهای دانش آموزان را رفع کنند.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج ولینگتون

هزینه‌های تحصیل در کالج ولینگتون در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

  • هزینه تحصیل و اقامت دائم در خوابگاه 13،860 پوند در هر ترم
  • شهریه تحصیلی با چند روز خوابگاه 11،630 پوند در هر ترم
  • شهریه تحصیل روزانه 10،125 پوند در هر ترم

هزینه‌های کالج ولینگتون

بورسیه‌های کالج ولینگتون

در کالج ولینگتون هر ساله مبالغ زیادی به عنوان بورسیه به دانش آموزان 13 تا 16 ساله پرداخت می‌شود. برای دریافت بورسیه در صورتی که دانش آموز در یکی از زمینه‌های ورزش، هنر، رقص و بازیگری، موسیقی و یا علمی استعداد داشته باشد، می‌تواند درخواست خود را به مسئولین مدرسه ارائه کند.

علاوه بر بورسیه تحصیلی، دانش آموزانی که توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه را نداشته باشند، بر اساس سطح درآمد سالانه آن‌ها، حدود 10 الی 100 درصد شهریه آن‌ها توسط مدرسه پرداخت خواهد شد. البته این گزینه ظرفیت محدود دارد، و به خاطر کمبود بودجه، تنها 20 دانش آموزان در سال می‌توانند کاملا رایگان به تحصیل بپردازند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج ولینگتون

ثبت نام در کالج ولینگتون شرایط خاصی ندارد، اما به خاطر اینکه متقاضیان زیادی برای ورود به این مدرسه وجود دارد، معمولا از دانش آموز یک تست ورودی گرفته می‌شود. این تست در زمینه زبان انگلیس و ریاضی است، و کسب نمرات بالا در آن می‌تواند شانس او برای قبولی را بیشتر کند. همچنین در صورتی که دانش آموز بخواهد برای مقاطع بالاتر ثبت نام کند، داشتن نمرات تحصیلی بالا شرط اصلی خواهد بود.

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج ولینگتون

سوالات متداول

پوشش در خوابگاه به چه شکلی است، و خوابگاه مختلط خواهد بود؟

هیچ منع خاصی برای نوع پوشش در خوابگاه مدرسه وجود ندارد. البته پوشیدن لباس فرم کالج ولینگتون در زمان کلاس‌ها و فعالیت‌های اجباری ضروری خواهد بود. خوابگاه نیز به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است، و همچنین گروه سنی نیز روی محل اتاق دانش آموز تاثیر دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question