کانادا مسیر مهاجرت برای فارغ التحصیلان باز می کند

مزایا و تسهیلات ویژه ی خانواده ها در کانادا

نویسنده: پگاه شمس

کانادا یکی از مشهورترین مقصد ها برای مهاجرت می باشد که بیش از ۶۵۰۰۰۰ بریتانیایی آن را “خانه” می نامند. با وجود فضای های وسیع و امن و  با توجه به بهترین شهرهای دانشجویی  از توجه بالایی برخوردار است. همچنین کانادا یکی از امن ترین و شاد ترین سرزمین ها روی کره ی زمین می باشد. از جمله مزیت های بسیار زیبای طبیعی آن می توان به خرس های قطبی و شفق قطبی اشاره کرد. هزاران بریتانیایی هر ساله بر فراز اقیانوس اطلس سفر می کنند و اگر شما به دنبال خانه ایی در خارج از کشور هستید در اینجا ده تا از دلایل بی چون و چرا برای مهاجرت به کانادا را برای شما گرد آوری کرده ایم. امیدواریم از مطالعه ی آن لذت ببرید.

سیستم سلامت و درمان بی‌نظیر کانادا

کانادا یکی از کشورهای است که به سلامتی شهروندان توجه خاصی دارد. دولت یک سری برنامه ها سلامت اجتماعی را به شهروندان خود پیشنهاد می دهد. همین طور کشور کانادا برنامه مراقبت های پزشکی رایگان و سایر برنامه های اجتماعی را دردستور کار خود دارد.
این کشور یکی از بهترین و پیشرفته ترین سیستم های سلامتی و مراقبت های پزشکی را در جهان  دارد. عالی ترین بیمارستانها، بهترین کلینیک ها و مراکز پزشکی در مناطق شلوغ و پر جمعیت شهرها به چشم می خورد. عموما این خدمات برای همه شهروندان کانادایی که زیر نظر برنامه بیمه سلامت ملی هستند قابل دسترس و کاملا رایگان است.

Health

تسهیلات بیمه برای شهروندان کانادا

شهروندان کانادایی در صورتی که ۶ ماه کار کرده باشند حق دریافت ۶۰ درصد آخرین حقوق خود را در زمان تعدیل نیرو دارند. در صورت عدم پیدا کردن شغل وعدم توانایی حمایت از خود حق دریافت کمک هزینه های اجتماعی را از دولت دارند. حق استفاده از طرح دریافت مستمری زمان بازنشستگی را نیز دارند. میانگین سن استفاده از این طرح ۶۵ سال تمام است. حق دریافت مستمری پیری را نیز فراهم است. مقدار این مستمری به سالهایی که در کانادا زندگی شده بستگی دارد.
دولت فدرال و دولت های ایالتی یک مقدار قابل توجهی درآمد ماهایانه برای کسانی که فرزندی را به حضانت گرفته اند یا تحت سرپرستی دارند در نظر گرفته اند. میزان این مقدار مستمری به درآمدی که والدین در در طول سال آخر به دست آورده اند بستگی دارد.

امنیت بالای زندگی در کانادا

نرخ پایین جنایت در کانادا به ویژه در مناطق جنوبی آن باعث غبطه خوردن سایر کشور ها شده است. جنایات خشونت آمیز بسیار کم و مالکیت اسلحه در آن ۴ برابر کمتر از آمریکا می باشد.  این مسأله اعتبار جهانی کانادا را افزایش داده است و در سال ۲۰۱۴ شاخص زندگی بهتر “OECD”  به کانادا نمره ی  چشمگیر ۹.۷ از ده را به امنیت این کشور داده است. بخشی از دلیل کمتر بودن مالکیت اسلحه این است که کانادایی ها احساس امنیت بیشتری دارد و همچنین فرایند گرفتن گواهی نامه ی اسلحه ی گرم نسبت به آمریکا بسیار طولانی و سخت تر می باشد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: مشکلات زندگی در کانادا که شاید به آن‌ها فکر نکرده باشید

بهره مندی از مزایای تحصیلی کانادا

امروزه در کانادا داشتن تحصیلات خوب اهمیت بسزایی دارد. داشتن تحصیلات خوب یکی از بهترین راه ها برای ساختن آینده مطمئن برای خود و فرزندان تان است. تحصیل در مدارس کانادا تا کلاس دوازدهم در مدارس عمومی رایگان است. کانادا ارزش خاصی برای تحصیلات قائل است و برای مدت طولانی است که از دسترسی شهروندان جوان به بهترین مدارس بدون توجه به پیشینه ی آن ها اطمینان حاصل کرده است. دولت به سرانه ی آموزش بیش از هر کشور دیگری در جهان اهمیت می دهد. در نتیجه فرزندان کانادایی عملکرد بهتری در جهان دارند و به طور میانگین نسبت به سایر کشور ها  بیشتر ادامه تحصیل می دهند. تحصیلات بیشتر باعث ایجاد یک جامعه ی باسواد و با درآمد خوب که هنوزهم برای مهاجران با مهارت ، پیشنهاد های عالی کاری و فرصت های مطلوبی راارائه می دهد شده است.

Education
پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: هر آنچه که نیاز است در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بدانید

زندگی در یک کشور با فرهنگ های متفاوت

فرهنگ فرانسوی-انگلیسی کانادا برگرفته شده از هویت ملی آن است. بنابراین تعجبی ندارد که امروزه کانادا یکی از متنوع ترین کشورهای جهان است. ۴۱ نفر از ۳۳۸ عضو پارلمان این کشور خارجی بوده اند که نشان می دهد، چند فرهنگی در قلب دولت مورد  استقبال قرار می گیرد.
شما نمی توانید بدون شنیدن یک زبان خارجی یا احساس کردن بوی وسوسه انگیز یک غذای خارجی در خیابان های تورنتو یا ونکوور قدم بزنید. برای یک مهاجر کنار آمدن با زندگی در کانادا بسیار آسان است زیرا احترام و پذیرش در اجتماع یک بخشی از این جو بین‌المللی می ‌باشد. اگر شما تمایل دارید که بیرون رفته  و با افراد جدید آشنا شوید و کشور جدید خود را در آغوش بگیرید کانادا نیز آماده ی در آغوش گرفتن شماست.

زندگی در کنار افراد شکیبا و روشن فکر

سابقه ی  کانادا در آرامش و آزادی بسیار خوب است به عبارتی کانادا در این مقوله نمره ی عالی کسب کرده است. کانادا برای مدت زمانی بسیار طولانی در حقوق شهروندی پیشگام بوده است و بعد از اروپا اولین کشوری بود که بیش از ده سال پیش ازدواج افراد با جنس موافق را قانونی کرد. روح چند فرهنگی کانادا، هم در سیاست های رو به جلوی مهاجرتی و هم در مقابله ی جدی آن ها با جنایات از روی نفرت و توهین های نژادی مشهود است. حتی OECD این کشور را بهترین کشور جهان از نظر پذیرش و تحمل اقلیت ها نامیده است.
کانادا برای مدت طولانی است که متوجه شده است، مهاجران با مهارت می توانند برای این کشورمزایای فراوان به خصوص در بخش اقتصاد به ارمغان بیاوردند. سیاست های معقول و عادلانه ی مهاجرتی کانادا به هر کسی که واقعا تمایل به ساختن یک زندگی موفق در کانادا را دارد یک فرصت ویژه برای رسیدن به هدف هایشان در اختیار آن ها قرار می دهد، درنتیجه کانادایی ها قادرند تا جهان را آزادانه با دانستن اینکه هر جا بروند به آن ها خوشامد گفته می شود، سفر کنند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: مشاغل پردرآمد در کانادا را بیشتر بشناسیم!
A patient and enlightened society

زندگی در کشوری با ثبات اقتصادی بالا

عکس های کارت پستالی از دریاچه های تماشایی و کوهستان های شگفت انگیز بدون شک فریبنده هستند ولی کسی که می خواهد مهاجرت کند باید مزایای مالی مقصد خود را در نظر بگیرد. خوشبختانه، کانادا یکی از قوی ترین اقتصاد هارا در جهان دارد و طیف وسیع و متنوعی از مشاغل را برای هر مهاجر بلند پرواز دارد.
سیستم بانکی کانادا نقطه ی عطف  اقتصاد قدرتمند و ایمن این کشور است و از این نظر به عنوان با ثبات ترین کشور روی کره ی زمین برای ۷ سال متوالی، توسط انجمن اقتصاد جهانی انتخاب شده است. این سیستم مالی امن به کانادا اجازه داده است تا به تعداد زیادی از شهروندان زندگی با کیفیت بالا ارائه دهد و در بین ملیت های g 20 رتبه ی دوم استاندارد زندگی را از آن خود کرد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: سیستم مالیات در کشور کانادا چگونه است؟

کشوری با طبیعت زیبا و منحصر به فرد

کانادا با در اختیار داشتن بیش از ۱۰ میلیون کیلومتر مربع از زمین های شگفت آور به عنوان دومین بزرگترین کشور جهان و بی شک یکی از زیباترین کشور ها شناخته می شود. از زمین های پر از برف و یخ گرفته تا دانه درخشان برف در زمین های پر درخت و وسیع کانادا می تواند، هر کدام می تواند نفس را در سینه ی شما حبس کند. در هر آخر هفته و تعطیلات امکان اسکی، مشاهده ی وال ها، کایاک سواری و کوهنوردی در اطراف این حیات وحش فوق العاده وجود دارد. برای یک تجربه بی نظیر تر می توان به شنا همراه با خرس های قطبی یا خوابیدن در یک هتل یخی اشاره کرد. شما می توانید تمام این فعالیت های شگفت آور را در کانادا انجام دهید.
تورنتو اخیرا چهارمین شهر جذاب در جهان نامگذاری شده است، که اثبات این ادعا می باشد که حتی شهر ها هم در کانادا زیبا هستند. با جمعیت کمی (تنها ۳۵ میلیون)که در این سرزمین وسیع پخش شده اند، اتاق های بسیار برای اجاره با قیمت های معقول در همه جا قرار دارد.

Culinary in Canada

فرهنگ آشپزی متفاوت

برخلاف ادعای افتخار آمیز و مشکوک اختراع پیتزای هاوایی، در حقیقت کانادا دارای حس و حال پیچیده ایی برای آشپزی می باشد. در شهر هایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال شما می توانید رستوران های مدرن اروپایی مانند Toque و Canoe را پیدا کنید که به شما پذیرایی خوب البته با سبک کانادایی ارائه می دهند.

موج های مهاجرت از اروپا، آسیا و آفریقای جنوبی وجهه ی رستوران های کانادا را غنی و تقویت کرده است. در بیشتر شهر های بزرگ شما با غذا های متنوع بین الملل بسیاری، از ویتنام و تایلند گرفته تا ایران و لبنان، روبرو خواهید شد. از طرفی دیگر غذای بین الملل  Poutine که ترکیبی بسیار خوش مزه از سیب زمینی سرخ کرده، آبگوشت و کشک است در کانادا قابل سرو می باشد که در سراسر این کشور طرفداران بسیاری دارد.

طبیعت ثروتمند و زیبا کانادا

اقتصاد با ثبات کانادا بر پایه ی ثروت طبیعی آن مستحکم شده است. درآمد عظیمی که کانادا از صنایع نفت، گاز، طلا، مس، آهن و اورانیوم بدست می آورد همه به جایگاه قابل تامل تولید ناخالص داخلی کمک کرده اند. دشت های غنی مرکزی آن که برای کشاورزی ایده آل هستند و به کانادا اجازه می دهد که غلات و گندم را صادر کند. کانادا مقادیر قابل توجهی از گندم، دیگر غلات، چوب و الوار را صادر کند. مردم گروه به گروه از سر تا سر جهان برای دیدن خرس های قطبی، گوزن ها و وال ها و شاید حتی دید زنی شفق قطبی به کانادا می آیند و این نشان دهده ی این موضوع می باشد که طبیعت ثروتمند کانادا همچنین برای صنعت پر رونق توریسم این کشور نیز مفید واقع شدده است.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا : ۱

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن پایانی

با بیش از 250000 مهاجر که هر ساله ساکن کانادا می شوند، کانادا به روشنی یک مقصد ایده آل برای هر مهاجر احتمالی می باشد. اگرچه دلایل بسیار دیگری نیز قابل ذکر بود اما اگر موارد یاد شده شما را علاقمند به سفر کرده است از مشاوران ما در بلو اسکای بهره برده تا با راهنمایی شما اطلاعات بیشتری در این مقوله در اختیار شما بگذارند.

johnmason

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question