دوره ها - فوق لیسانس | BlueSkyStudy | آسمان آبی

دوره فوق لیسانس کوتاه‌­تر از دوره لیسانس است و امکان اشتغال و کسب درآمد در حین تحصیل نیز برای دانشجویان وجود دارد. با تحصیل و دریافت مدرک معتبر بین الملی آینده شغلی­تان تضمین می‌شود و شانس اشتغال و کاریابی پس از اتمام دوره فوق لیسانس برایتان بیشتر خواهد بود.

تحصیل در دانشگاههای خوب کمک می کند افراد در زمینه کار و تحصیلات آینده درخشانی داشته باشند.

انگلستان
استرالیا
کانادا
انگلستان

کارشناسی ارشد در انگلستان

انگلستان دارای یک سابقه طولانی مدت در آموزش عالی است. دانشگاههای انگلستان در رتبه بندی جهانی از نظر کیفیت آموزش و تحقیقات نوین از برترین دانشگاه‌های دنیا به حساب میآیند. با تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان می‌توان از فضاهای آکادمیک و امکانات آموزشی مجهز و جدید به خوبی بهره‌مند شد. همچنین با تحصیل در بریتانیا فرصت دستیابی به دانش بسیاری از اساتید و متخصصان مطرح جهانی برای دانشجو مهیا می شود.

طول دوره:

طول دوره فوق لیسانس در انگلستان بسیار کوتاه‌تر از سایر کشورهاست و امکان اشتغال و کسب درآمد در حین تحصیل نیز برای دانشجویان وجود دارد.
دوره فوق‌لیسانس در انگلستان به دو صورت پاره‌وقت (دوساله) و تمام وقت (یک‌ساله) ارائه می‌شود. دوره تمام‌وقت به مدت ۱۲ ماه کامل و پشت سر هم طول می‌کشد. در دوره یک ساله دانشجویان باید پس از گذراندن دو ترم و در طول تابستان پایان‌نامه خود را برای ارائه آماده کنند.

انواع دوره‌های فوق لیسانس در انگلستان:

دوره های فوق لیسانس در انگلستان به دو دسته آموزشی و پژوهشی محور تقسیم می‌شوند.

شرایط ورود به دوره کارشناسی ارشد:

مقررات ورود به هر دانشگاه متفاوت است. به طور معمول، دانشگاه‌های با رتبه های بالاتر شرطهای ورود سختتری را دارند. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان، اکثر دانشگاهها نیازمند مدرک معتبر کارشناسی، سوابق تحصیلی درخشان و نمره های بالای آزمون های زبان و سوابق تحصیلی درخشان هستند.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد:

بسته به رشته و دانشگاه هزینه گذراندن دوره فوق لیسانس در انگلستان از ۱۸۰۰۰-۹۰۰۰ پوند در سال متغیر است.

بورس:

دانشگاه‌های انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی دوره فوق لیسانس امکان دسترسی به بورسیه‌های مختلفی را فراهم می‌کند.

شرکت Blue Sky امکان اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاههای انگلستان را داراست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

استرالیا

فوق لیسانس در استرالیا

برای فوق لیسانس در استرالیا دانشگاه‌های خصوصی و دولتی زیادی وجود دارند. امروزه به دلیل کیفیت بالای آموزشی دانشگاه‌های استرالیا، تحصیلات تکمیلی در استرالیا متقاضیان زیادی دارد.

طول دوره:

در استرالیا دوره کارشناسی ارشد به شکل‌های مختلفی به دانشجویان ارائه می‌شود. این دوره‌ها شامل دوره‌های تحقیقاتی، دوره‌های تحصیلی و دوره‌های ارشد دوگانه هستند و این دوره‌ها در بازه زمانی ۱ تا ۳ سال به دانشجویان ارائه می‌شوند.

فوق لیسانس دوگانه:

در این دوره‌ها دانشجویان در پایان دوره تحصیل خود ۲ مدرک متفاوت ارشد را دریافت می‌کنند و چون مدت زمان این دوره‌ها ۲ سال است، در پایان ۲ مدرک متفاوت برای کارشناسی ارشد خود دریافت می‌کنند.

شرایط ورود:

علاوه بر مدارک تحصیلی معتبر و نمرات خوب داشتن توانایی بالا در زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش بسیار کمک کننده خواهد بود.

هزینه:

هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس در استرالیا در حدود ۳۷۰۰۰-۲۰۰۰۰ دلار در سال است

بورس:

اکثر دانشگاه‌های استرالیا برای دوره فوق لیسانس بورس تحصیلی می‌دهند. هر دانشگاهی برای اختصاص دادن بورس شرایط خود را دارد. دانشجویان باید با دانشگاه مورد نظر خود برای دریافت بورس مکاتبه کنند.

کانادا

فوق لیسانس در کانادا

۹۷ دانشگاه، دوره فوق لیسانس در کانادا را ارائه می دهند و تعداد دانشجویانی که از کشورهای مختلف برای تحصیل دوره فوق لیسانس در کانادا اقدام کرده اند به بیش از ۳۵۰۰۰۰ دانشجو می رسد.

طول دوره:

دوره فوق لیسانس در کانادا معمولا بین ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد و به دو صورت تحقیقاتی، آموزشی و یا ترکیبی از این دو به دانشجویان ارائه می‌شود. در دوره‌های تحقیقاتی دانشجو بر روی یک موضوع پژوهشی کار کرده و نتایح آن را به صورت پایان‌نامه ارائه می‌ دهد. در دوره آموزشی دانشجو تنها با حضور در کلاس‌ها و گذراندن واحدهای درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می‌کند.

شرایط پذیرش:

دانشجویان باید مدرک کارشناسی معتبر از دانشگاههای مورد تائید داشته باشند و در کنار آن فراهم کردن مدارکی مانند نمرات آزمون های GRE، تافل یا آیلتس و نمرات دانشگاهی خوب ضروری است.

هزینه:

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا بین ۱۲۰۰۰-۳۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است.

بورس:

بورسیه تحصیلی که معمولا به عنوان دستیار تحقیق Research assistant و دستیار تدریس Teaching assistant به دانشجویان تعلق می‌گیرد بین ۱۸۰۰۰-۱۲۰۰۰ دلار است و تا حد زیادی بستگی به سطح زبان و وضعیت علمی و تحصیلی متقاضی دارد.

شرکت Blue Sky امکان اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه کانادا رویال رودز با شرایط ویژه  را داراست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.