دبیرستان در کانادا | با انواع دبیرستان های محبوب کانادایی بیشتر آشنا شوید | شرکت آسمان آبی
اخذ پذیرش از دبیرستان در کانادا

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

نویسنده: کارشناس

آموزش و پرورش در کانادا معمولا توسط دولت­ های فدرال و محلی تامین می­شود. دبیرستان در کانادا در حوزه استانی قرار دارد و برنامه آموزشی تحت نظارت استان است. آموزش و پرورش در کانادا به طور کلی به آموزش ابتدایی و پس از آن تحصیلات متوسطه و تحصیلات تکمیلی تقسیم می­شود. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا به صورتی است که دانش ‌آموزان می­‌توانند برای یادگیری زبان انگلیسی، حالت فشرده، برنامه‌های دانشگاهی و انگلیسی یکپارچه را انتخاب کنند. برای کسانی که دارای مهارت‌­های قوی زبان انگلیسی هستند، برنامه‌های مختلف تحصیلی وجود دارد که می‌تواند به دیپلم متوسطه منجر شود.

 • دبیرستان‌های خصوصی کانادا 

دبیرستان‌های خصوصی کانادا در هر استان وجود دارد و یک جایگزین مناسب و جذاب برای تحصیلات خارج از کشور است. بسیاری از رهبران تجاری و سیاسی کانادا فارغ ­التحصیلان مدارس خصوصی کانادا هستند. دبیرستان‌­های خصوصی کانادا باید ابتدا در وزارت کشور و یا منطقه خود ثبت شده باشند. برنامه‌های درسی و استانداردهای دبیرستان­‌های خصوصی توسط وزارت­خانه­‌های مربوطه در کانادا باید تعیین و تایید شود. دبیرستان‌های کانادا  به صورت پسرانه، دخترانه و یا مختلط هستند. برخی از مدارس خصوصی برنامه ­های کاملا شبانه­ روزی را ارائه می‌­دهند، بعضی از این مدارس روزانه هستند. بسیاری از مدارس خصوصی به یک مذهب خاص اعتقاد دارند و بر آموزه­‌های اخلاقی خاصی تمرکز می­‌کنند و استانداردهای علمی دقیقی را اعمال می­‌کنند.

Canadian high schools

 

 • دبیرستان‌های دولتی کانادا

بسیاری از دبیرستان­‌های دولتی در کانادا سعی می­‌کنند دانش ­آموزان را برای حضور در دانشگاه آماده کنند. دبیرستان­‌های دولتی تحت پوشش مدرسه­‌های انتخاب شده در سطح محلی هستند. تقریبا تمام دبیرستان‌­ها در کانادا برنامه­ های آموزشی روزانه ارئه می­‌دهند. دبیرستان در کانادا به صورت دولتی دارای برنامه مبتنی بر آموزش سکولار یا غیر مذهبی است.

Canadian Public Schools

 با این حال این برنامه ممکن است در دیگر دبیرستان­‌های کانادا اندکی متفاوت باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر و کافی می­‌توانید به آسمان آبی مراجعه کنید و در صورت نیاز در مورد دبیرستان در کانادا با مشاوران تماس بگیرید.

 

 

 • دبیرستان‌های شبانه­ روزی کانادا 

دبیرستان­‌های شبانه روزی در کانادا در حالت کلی می­‌تواند به صورت های زیر باشد:

دبیرستان‌های مختلط، دبیرستان به صورت تک جنسیتی، دبیرستان‌های مذهبی، مدارس نظامی، مدارس متوسطه، مدارس شبانه روزی ۵ روزه و مدارس پیش‌دانشگاهی هنر.

 Canadian boarding school

 

مزیت‌های دبیرستان‌های شبانه روزی کانادا

 • تدریس به زبان انگلیسی
 • دوره های آموزشی ترمی و دوره ای
 • هزینه‌های مناسب تر نسبت به سایر کشورها
 • فضاهای آموزشی پیشرفته
 • فراهم بودن امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خوب
 • کم تعداد بودن کلاس‌ها و تسلط معلم به همه دانش‌آموزان
 • سیستم نظارتی مناسب و امنیت
 • خوابگاه‌های خوب
 • رفاه اجتماعی بالا و زیرساخت‌های شهری خوب همراه با برخورداری از طبیعت زیبا
  لیسانس در کانادا

  

بادول یک مدرسه خصوصی و یک مدرسه شبانه روزی است. این مدرسه در کانادا کلاس­‌های پایه ۸ تا ۱۲ را برای دانش ­آموزان ارائه داده و به نوعی دانش ­آموزان را برای ورود به دانشگاه به بهترین شکل آماده می­ کند. این دبیرستان زیبا در کانادا در ونکوور شمالی قرار دارد و به عنوان پیشرو در بین مدارس شبانه­ روزی کانادا شناخته می­ شود.  دبیرستان بادول یک مکان غنی و هیجان انگیز برای یادگیری، مطالعه، بازی، ایجاد خاطرات و دوستی می­‌باشد.

 Bodwell High School

این دبیرستان در کانادا توسط وزارت آموزش و پرورش بریتانیا ثبت شده است و مورد بازرسی قرار گرفته است به دانش­ آموزانی که در این دبیرستان هر ۱۲ پایه را تکمیل می‌­کنند یک گواهینامه جهانی فارغ ­التحصیلی که توسط بریتیش کلمبیا صادر شده اهدا می­‌شود. این دانش­ آموزان به راحتی می ­توانند پس از گرفتن این مدرک به دانشگاه مورد علاقه خود بروند. این دبیرستان در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵ یک پروژه بلند پروازانه برای خود تعیین کرد. این پروژه شامل یک خوابگاه جدید چند طبقه، یک محل اقامت برای بیش از ۵۰۰ دانشجو، ایجاد یک کتابخانه بزرگ، سالن ژیمناستیک، کلاس ­های بیشتر و یک سالن دیدنی چند رسانه ­ای پیشرفته است. این مجموعه در سال ۲۰۱۷ به طور کامل به پایان رسیده است.

 

 • برنامه‌های تابستانی Bodwell High School

برنامه‌های تابستانی که در Bodwell High School برگزار می شود به صورت رسمی اولین برنامه های تابستانی مبتنی بر کلاس‌های دانشگاهی برای جوانان در غرب کانادا بود. این دبیرستان در حال حاضر  ۲۰ برنامه تابستانی برای تابستان برنامه ریزی کرده است. این دبیرستان برای یادگیری از شیوه‌ی محیطی برای ایجاد یک تجربه ی آموزشی منحصر به فرد در کانادا استفاده می کند و استفاده از این روش را به صورت عملی اجرا می‌کند. با چهار برنامه مختلف ارائه شده، دانش آموزان هم تابستان خود را در محیط های تفریحی سپری می‌کنند و هم برای مراحل بعدی ترمی آماده می شوند. دانش آموزان زبان انگلیسی خود را تقویت می‌کنند و در مورد زبان انگلیسی تجربه‌های منحصر به فردی را تجربه می کنند. تمام برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که دانش آموزان بتوانند تجربه زندگی را به دور از خانه تجربه کنند و فرصتی مناسب برای ایجاد دوستی برای آن ها مهیا می شود. از این طریق دانش آموزان اعتماد به نفس بالایی نسبت به خود پیدا می کنند و برای مراحل بعدی زندگی نیز آماده می شوند.

Bodwell High School

آسمان آبی نماینده کالج Bodwell High School می‌­باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت تحصیلی و تحصیل در دبیرستان‌های کانادا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۱ rating ۵/۵

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید