بهترین دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی

نویسنده: مهدی کاظمی

برای بسیاری از دانشجویان، تحصیل در رشته های پزشکی یک رویا است. برای اکثر دانشجویان، تحصیل پزشکی در کشور خودشان به دلیل شرایط ورود سخت یا شهریه بالا غیر ممکن می باشد. تحصیل علوم پزشکی در ترکیه مقصدی است که اغلب از جانب دانشجویان بین المللی انتخاب می شوند و می خواهند آرزوی خود را برای پزشک شدن تحقق بخشند. تحصیل در این رشته در کشور ترکیه، به دو زبان انگلیسی و ترکی آموزش داده می شود.

از آنجایی که تحصیلات برای افرادی که علاقه فراوانی به مطالعه دارند از اهمیت بالایی برخوردار است، از سویی دیگر برای برخی از افراد تحصیلات در دانشگاهان معتبر سراسر دنیا حائز اهمیت است و با توجه به اینکه برخی از دانشگاها در دنیا از نظر کیفیت در درجه‌ی بالایی هستند، بر این اساس به ارائه‌ ی آموزش و مدارک تحصیلی معتبری می‌ پردازند. تحصیل در رشته ها‌ی پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی برای دانشجویان رشته‌ های تجربی جز علایق اصلی به شمار می رود. با توجه به قوانینی که هر یک از این دانشگاه ها برای تحصیل دارند و شرایط خاصی که در آن ها وجود دارد، هر یک از دانشجویان باید به تناسب علاقه و عطف خود یکی از آن ها برای تحصیل در نظر بگیرند. در این مقاله سعی داریم تا تحصیل در رشته پزشکی را در سال ۲۰۲۱ بررسی کنیم.

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که در نظر دارد با پذیرش مهاجر و دانشجویان از دیگر کشورها به اقتصاد خود کمک کند. مهاجرانی که با دلایل مختلفی همچون کار، زندگی و … از ایران به این کشور مهاجرت می کنند، یکی از بهترین سوژه ها برای آن هستند. یکی از بهترین دلایلی که افراد کشور ترکیه را برای زندگی و در کل برای مهاجرت انتخاب می کنند، شرایط عالی آن است. از سال ۲۰۲۰ با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط خاصی که به وجود آمده است، پیش از مهاجرت به این کشور باید اقدامات خاصی را به عمل آورد.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: کارشناسی ارشد در ترکیه

 

ترکیه با داشتن بهترین و معتبرترین دانشگاه ها، مدارکی که برای دانشجویان صادر می کند از اعتبار بالایی برخوردار هستند. تحصبل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های ترکیه طرفداران زیادی دارد. از بزرگترین دلایل تحصیل در دانشگاه های ترکیه داشتن شغل سریع بعد از فارغ التحصیلی است. در اصل تحصیل در این دو رشته در کشور ترکیه از مزایای بالایی برخوردار می باشد و موفقیت های بزرگی را در پی دارد.

در این یکسال بخاطر بیماری کرونا و پیشگری از شیوع بیش از اندازه آن، همه افراد ملزم به رعابت قوانین و مقرراتی هستند. باید بیان کرد که این قوانین تنها مختص به  مهاجرت تحصیلی نیست. بلکه افراد برای دریافت مجوز اقامت در ترکیه و همچنین دریافت ویزای کاری همه باید این قواعد را رعایت کنند.

 

اساس آموزش پزشکی در کشور ترکیه در سال ۲۰۲۱

دانشگاه های دولتی کشور ترکیه برای پذیرش دانشجویان در رشته های پزشکی از آزمون های ورودی استفاده می کنند. آزمون های مورد نظر این دانشگاه ها به نحوی است که با وجودی که تمامی افراد به راحتی می توانند از پس امتحان برآیند در عین حال بسیار رقابتی.  هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و زیرشاخه های آن در دانشگاه های خصوصی حدود ۱۴ هزار دلار تا ۲۷ هزار دلار است که متناسب با رشته مورد نظر تغییر خواهند کرد. عموما تحصیل در این رشته ها ۵ تا ۶ سال ادامه پیدا می کند. برای تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی در کشور ترکیه نیز شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است. نکته ی مهم این است که برخی از این دانشگاه ها نیازی به آزمون های تافل و آیلتس ندارند. با این حال برخی دیگر دارای آزمون های ورودی خاص مانند آزمون یوس ترکیه هستند.

ساختارهای آموزشی در رشته های پزشکی هر ساله تغییر می کنند و بعضا متقاوت هستند. در سال اول و سال دوم مانند دیگر کشورهای دنیا، آموزش ها بر مبنای علوم پایه هستند. در سال سوم دانشجویان به صورت عملی و تئوری با بیماری ها آشنا می شوند. سال چهارم و سال پنجم،  برای انجام کارآموزی در بیمارستان معرفی می شوند، که بخشی از کارآموزی های بالینی است. درسال ششم که سال آخر است داشنجویان به عنوان پزشک های اصلی در بیمارستان مشغول می شوند. این مرحله مقدماتی آموزش دستیار پزشکی در ترکیه است که در آن دانشجویان حقوق محدودی هم دریافت می کنند.

شرایط ورود به دانشگاه های ترکیه  در رشته های پزشکی ۲۰۲۱

شرایط ورود به دانشگاه های ترکیه  در رشته های پزشکی در سال ۲۰۲۱ چیست؟

جوانان برای ورود به هر دانشگاهی باید شرایط خاصی را دارا باشند. در این زمان با توجه به بیماری کرونا ممکن است که شرایط فعلی تغییر کنند. با این اوصاف در سال های بعد ممکن است که تغییراتی ایجاد شود. بررسی دقیق این موارد در هر زمان برای افراد از مهمترین اقدامات است. برخی از شرایط برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی به شرح زیر هستند.

 • دانشجویان باید مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشند.
 • می تواند مستقل از رشته تحصیلی در دبیرستان وارد دانشگاه های ترکیه شوند و در رشته پزشکی تحصیل کنند.
 • بسته به سوابق تحصیلی هر فرد یعنی دیپلم دبیرستان شرایط متفاوت است.
 • نمرات مورد پسند در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات از اهمیت برخوردار است.
 • انگیزه نامه و پاسپورت معتبر از مهمترین شروط ورود به دانشگاه های ترکیه و تحصیل در رشته پزشکی است.

 

کدام دانشگاه در کشور ترکیه ارائه دهنده رشته پزشکی در سال ۲۰۲۱ هستند؟

دانشگاه های کشور ترکیه با شرایط خاصی اقدام به ارائه پذیرش در رشته های پزشکی می کنند. در این قسمت  از مقاله سعی داریم تا برخی از مهم ترین آن ها را با بررسی شرایط بیا کنیم.

 

دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در کشور ترکیه

دانشگاه اطلس استانبول، دانشگاه آلتینباس، دانشگاه Başkent، دانشگاه اکیبادم، دانشگاه آتیلیم، دانشگاه بیکنت، دانشگاه بیرونی، دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه Medstanbul Medipol، دانشگاه İstanbul Yeni Yüzyıl، دانشگاه instinye، دانشگاه اسکودار، دانشگاه یدیتپ، دانشگاه هالیچ، دانشگاه استانبول اوکان، دانشگاه KTO Karatay، دانشگاه لوکمان حکیم، دانشگاه مالتپه، و دانشگاه Yüksek İhtisas

از مهمترین و بهترین دانشگاه های کشور ترکیه هستند که اکثرا در شهر استانبول قرار دارند. در سال ۲۰۲۰ و آمدن کرونا برخی این دانشگاه ها شرایط و تعداد پذیرش دانشجو از دیگر کشور ها را محدود ساخته اند و این اقدام آن ها تا سال ۲۰۲۱ نیز ادامه دار خواهد بود. لازم به ذکر است که افراد می توانند اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه یا تخفیف در پرداخت آن نمایند.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه چگونه است؟

جدول دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در کشور ترکیه به زبان انگلیسی

 

نام دانشگاه

شهریه

MALTEPE İSTANBUL دانشگاه

 ۱۴۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار

دانشگاه ALTINBAŞ استانبول

۲۰ هزار تا ۲۵ هزار دلار

دانشگاه آتیلیم آنکارا

۱۵۰۰۰ دلار

دانشگاه İZMİR EKONOMİ İSTANBUL

۱۵۰۰۰ دلار

دانشگاه ACIBADEM İSTANBUL

۲۰۰۰۰ دلار

دانشگاه BİRUNİ استانبول

۲۰ هزار تا ۲۳ هزار دلار

دانشگاه İSTİNYE ISTANBUL

۲۰ هزار دلار

دانشگاه ISTANBUL MEDİPOL

۲۲۳۸۰ تا ۲۹۰۸۵ دلار

دانشگاه اوکان استانبول

۲۳۵۰۰ دلار

دانشگاه BAHÇEŞEHİR استانبول

۲۵۰۰۰ دلار

دانشگاه YEDİTEPE İSTANBUL

۲۷۵۰۰ دلار

دانشگاه BAŞKENT İSTANBUL

۸۵۰۰۰ لیر ترکیه

 

 

 

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه چگونه است؟

از این قسمت به بعد شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه را بررسی می کنیم.

 

 تحصیل پزشکی در دانشگاه آلتینباس کشور ترکیه ۲۰۲۱

از معتبر ترین دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن می توان به دانشگاه آلتینباس ترکیه اشاره کرد. مدت زمان تحصیل پزشکی در این دانشگاه کشور ترکیه، برابر با  شش سال است و شهریه تحصیل در آن معادل ۲۵۰۰۰ یورو در سال می باشد. این دانشگاه که در شهر استانبول ترکیه واقع شده دوره های پزشکی را با شرایط ویژه ای ارائه می دهد. هدف دانشگاه آلتینباس آموزش پزشکان مطابق با ده اصل طلایی دانشگاه می باشد. به همین دلیل این دانشگاه با بیمارستان معروف و مجهز Medical Park Bahçelievler ، یک قرارداد مشارکتی امضا کرده است. این بیمارستان یکی از بزرگترین و بهترین بیمارستان های کشور ترکیه است. با تحصیل در این دانشگاه دانشجویان علاوه بر پیدا کردن یک شخصیت پزشکی ماهر، یک شخصیت انسانی والا را نیز بدست خواهند آورد. این یکی از صدها مزیت تحصیل در دانشگاه آلتینباس کشور ترکیه است. مشاغلی که افراد می توانند با تحصیل در این دانشگاه به آن مشغول شوند به ترتیب پزشک عمومی ، پزشک بیمارستان، ژنتیک مولکولی بالینی ، مدیر خدمات بهداشتی، دانشمند تحقیقاتی و پژوهشی، مدرس آموزش های عالی هستند. یکی از دلایل مهم بودن این دانشگاه، برگزاری دوره های مهم پزشکی از سال اول برای دانشجویان است که توسط اساتید بزرگ و مجرب پزشکی تدریس می شوند و آن ها در بهترین و مجهزترین آزمایشگاه های کشور ترکیه به آزمایش و یادگیری می پردازند.

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه اوکان کشور ترکیه

در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ که بیماری کرونا شیوع یافته است، دانشگاه اوکان واقع در شهر استانبول کشور ترکیه، برنامه ای یکپارچه و از برگزاری کلاس ها و دوره های جامع پزشکی را ارائه می دهد. این دانشگاه در رشته هایی همچون آناتومی فیزیولوژی، بیوشیمی پزشکی ، بافت شناسی ، جنین شناسی، میکروبیولوژی پزشکی، دندانپزشکی و همچنین برنامه های علوم پایه پزشکی در زمینه هایی همچون ژنتیک، علوم رفتاری و زیست پزشکی آماده پذیرش دانشجو است. تحصیل در این دانشگاه به مدت ۶ سال است و دانشجویان برای انجام این تحصیل باید هزینه ای معادل ۲۳۵۰۰ یورو در سال پرداخت نمایند. ناگفته نماند که پیش از اقدام به درخواست پذیرش و ثبت نام در دانشگاه اوکان ترکیه، نیاز است تا قواعد و قوانین مربوط به این دانشگاه را مطالعه کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه Near East ترکیه

دانشگاه نیر ایست در شهر مرسین ترکیه واقع شده است و هر ساله دانشجویانی را برای تحصیل پزشکی پذیرش می کند. طول تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه برابر با ۶ سال است. مهمترین مزیت تحصیل در دانشگاه نیر ایست استفاده از شرایط ویژه ای است که برای دانشجویان تدارک دیده اند و مطابق با علم روز هستند. دوره ی پزشکی این دانشگاه به صورت تمام وقت خواهد بود و شهریه‌ ی آن برابر با ۱۲۶۰۰ یورو در سال می باشد. همانند دیگر دانشگاه ها نیاز است تا پیش از اقدام به پذیرش به  دقت شرایط و قوانین را مطالعه فرمایید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه Near East

تحصیل پزشکی در دانشگاه آک دنیز

دانشگاه آک دنیز در زیباترین شهر ترکیه یعنی شهر آنتالیا قرار دارد. یکی از معتبرترین و بهترین مراکز آموزش علمی پژوهشی در مدیترانه‌ی شرقی است. این دانشگاه تمامی شاخه های مختلف رشته پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد. سطح علمی بالا،‌ خدمات فرهنگی و اجتماعی از مهمترین خصوصیات داشنگاه آک دنیز ترکیه است. این دانشگاه خدمات مشاوره و راهنمایی‌های روانشناسی را برای کمک به حل مشکلات ذهنی و اجتماعی و همچنین مشکلات احساسی را در اختیار کلیه دانشجویان قرار می دهد. تحصیل در این دانشگاه یکی از بهترین فرصت ها برای رسیدن به یک مرتبه علمی عالی و کسب مدرکی معتبر است.

 

 تحصیل پزشکی در دانشگاه قاضی عثمان پاشا Gaziosmanpaşa University

دانشگاه قاضی عثمان پاشا از معتبرترین و عالی ترین دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه است که فعالیتش را از سال ۱۹۹۲ در شهر توقات  آغاز کرده است. توقات یا توکات  ( Tokat )  در زبان ترکی استانبولی نام شهری است که در شمال کشور ترکیه قرار دارد. جمعیت این شهر بیش از صد و پنجاه هزار نفر می باشد و مرکزیت این استان در شمال آناتولی مرکزی یعنی در قسمت داخلی بخش میانی منطقه دریای سیاه مستقر است.

علت نام گذاری این دانشگاه به این دلیل است که قاضی عثمان نوری پاشا از فرماندهان معروف ترکیه متولد این شهر است. بر اساس قانون آموزش عالی ترکیه در سال ۲۰۱۸ نام این دانشگاه به دانشگاه قاضی عثمان پاشا توکات تغییر کرد. دانشگاه قاضی عثمان پاشا توکات یکی از دانشگاه های برتر پزشکی در کشور ترکیه به شمار می‌رود. کیفیت آموزشی بالا و شرکت در فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی مختلفی که در این دانشگاه برگزار می‌شود، از جمله خدمات مختلفی است که توسط این دانشگاه ارائه می شوند و تمام دانشجویان می توانند از بهره‌ مند گردند.

نکته ی مهمی که قابل ذکر است، دانشگاه قاضی عثمان پاشا کشور ترکیه وابسته به دانشگاه کاموریایت است. تربیت و تعلیم دانشجویان نخبه و توانمند توسط این دانشگاه به پیشرفت علمی و اجتماعی آن در سطح جهانی کمک شایانی کرده است. فعالیت‌ها و تلاش‌های بسیار دانشجویان این دانشگاه برای پیدا کردن مناسب ترین راه حل‌ها در زمینه‌ی مشکلات پزشکی و انسانی به این علم کمک بزرگی کرده است. اکثر دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه قاضی عثمان پاشا از توانمندترین و بااستعدادترین پزشک ها هستند. مدرک فارغ التحصیلی این دانشگاه از اعتبار زیادی برخوردار است و دانشجویان می‌توانند پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه در هر یک از مراکز پزشکی و درمانی مشغول به کار شوند.

 

 تحصیل پزشکی در دانشگاه قاضی کشور ترکیه Gazi University

دانشگاه قاضی نیز یکی از دانشگاه های دولتی در کشور ترکیه است که در سال ۱۹۲۶ تاسیس گردید و پردیس اصلی آن در شهر آنکارا قرار دارد. ۲۱ دانشکده، ۱۱ مدرسه‌ی حرفه‌ای، ۴ مدرسه، ۷ موسسه‌ی آموزشی و ۵۲ مرکز پژوهشی و تحقیقاتی تمامی قسمت های این دانشگاه دولتی مهم را تشکیل می دهند. یکی از برترین مدارس پزشکی در ترکیه در دانشگاه قاضی قرار دارد. از بزرگترین افتخارات این دانشگاه، رهبری تیم جراحی این دانشگاه در سومین عمل پیوند صورت در ترکیه، روی مریضی که فک بالا، لب‌ها، دهان، حفره‌های بینی و دندان‌هایش را در تصادفی در سال ۲۰۰۶ از دست داده بود، توسط دکتر صلاح الدین عزمان ، در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد.

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه مارمارا کشور ترکیه

دانشگاه مارمارا از اولین دانشگاه های تاسیس شده در کشور ترکیه است که فعالیت خود را در سال ۱۸۸۳ با ۱۳ دانشجو آغاز کرد. در ابتدای عمل نام دانشگاه مدرسه‌ی تجارت حمیدیه بود و در سال ۱۹۸۲ این نام  به مارمارا تغییر یافت. با پیشرفت این دانشگاه امروزه دارای ۱۶ دانشکده پزشکی است. این دانشگاه یکی از چند دانشگاه کشور ترکیه است که خدمات آموزشی خود را به زبان های مختلفی مانند زبان‌های ترکی، فرانسوی، عربی، انگلیسی و آلمانی ارائه می دهد. چندین مدرسه‌ی آموزشی عالی، موسسات آموزشی آکادمیک و مدرسه‌های حرفه‌ای در این دانشگاه قرار گرفته اند. ۱۴ پردیس این دانشگاه از موسسات برتر آموزشی اروپایی و آسیایی به شمار می روند. کیفیت آموزشی بسیار بالا و قابلیت رقابت با دانشگاه‌های جهانی در این دانشگاه وجود دارد. جالب است بدانید اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده است.

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه آنکارا (Ankara University) کشور ترکیه

یکی دیگر از دانشگاه های دولتی در کشور ترکیه، دانشگاه آنکارا است. دانشگاه آنکارا فعالیتش را از سال ۱۹۴۶  و بعد از شناخته شدن کشور ترکیه به عنوان جمهوری، آغاز کرد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه شناخته می شود. این دانشگاه خدمات تسهیلاتی و رفاهی زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. داشتن یک زندگی دانشجویی خوب و مفرح در حین تحصیل و پرورش استعدادها و توانایی‌های علمی از مهمترین خدماتی است  که این دانشگاه ترکیه به دانشجویان خود ارایه می دهد.

همچنین دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌هایی مانند فعالیت های ورزشی، هنری، علمی و فرهنگی شرکت نمایند. هر ساله همایش‌ها و رخدادهای فرهنگی و هنری معروفی در این دانشگاه برگزار می گردد که دانشجویان می‌توانند در آن حضور به عمل آورند. یک ویژگی مهم دیگر این که دانشجویان با پرداخت هزینه کمتر می توانند در فعالیت‌ها و باشگاه‌های ورزشی این دانشگاه ثبت نام کنند. دانشگاه آنکارا در حال حاضر  ۱۲۰ رشته‌ی تحصیلی در مقطع  کارشناسی، ۱۱۰ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی و  ۴۳ رشته در مدارس حرفه‌ای آماده ارائه خدمات است.

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه (hajat tape university) کشور ترکیه

یکی دیگر از دانشگاه های کشور ترکیه دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا است و مهمترین مرکز پزشکی را دارد. کیفیت آموزشی و سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا است. این دانشگاه رتبه‌ی اول پزشکی در کشور ترکیه در سال ۲۰۱۸ از از دیدگاه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US، را از آن خود کرد. از سال ۱۹۶۷ دانشگاه  حاجت تپه فعالیت خود را آغاز کرد. ۱۵ دانشکده، ۲ مدرسه‌، ۱۵ موسسه و مدرسه‌ی آموزش عالی، ۴ مدرسه‌ حرفه‌ای، یک هنرستان و ۹۸ مرکز مطالعاتی-تحقیقاتی مجموعه این دانشگاه را تشکیل داده است و خدمات تسهیلاتی و رفاهی بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه یوکسک ایحتیساس در کشور ترکیه

دانشگاه یوکسک ایحتیساس کشور ترکیه، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۵ با تاسیس دانشکده پزشکی آغاز کرد. سپس اقدام به بازگشایی مدرسه پزشکی حرفه ‌ای و ارائه‌ی خدمات سلامت نمود. دانشگاه یوکسک ایحتیساس در سال ۲۰۱۷ نیز اقدام به ارائه رشته‌های تحصیلی مدیریت سلامت و پرستاری کرد و همچنین واحدهای مربوط به خدمات اتاق عمل و الکتروونوفیزیولوژی را نیز ارائه داد. دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه یوکسک ایحتیساس از بهترین دانشکده‌های پزشکی در بین دانشگاه‌های برتر کشور ترکیه به شمار می‌رود.

 

سوالات متداول در ارتباط با شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه ۲۰۲۱

 

 1. شرایط تحصیل پزشکی در کشور ترکیه درسال ۲۰۲۱ بر چه مبنایی است؟

بر مبنای پذیرش با توجه به شیوع ویروس کرونا و اقدامات لازم آن است.

 

 1. تحصیل پزشکی در کشور ترکیه به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

زبان های انگلیسی و ترکی و بعضا آلمانی

 

 1. آیا برای تحصیل پزشکی در کشور ترکیه نیاز به آزمون خاصی است؟

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه نیاز است تا در آزمون (یوس) که مختص دانشگاه های این کشور می باشد، شرکت کرد اما برای ورود به دانشگاه های خصوصی نیازی به آزمون ورودی نیست.

 

 1. کدام دانشگاه در ترکیه ارائه دهنده رشته پزشکی هستند؟

دانشگاه هایی مانند دانشگاه اکیبادم، دانشگاه اطلس استانبول، دانشگاه آیدین استانبول ، دانشگاه بیکنت، دانشگاه بیرونی، دانشگاه هالیچ، دانشگاه آتیلیم، دانشگاه Başkent، دانشگاه آلتینباس و غیره تحصیل در رشته های پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهند.

تحصیل پزشکی در ترکیه
 1. کدام دانشگاه های کشور ترکیه رشته های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند؟

رشته های پزشکی در دانشگاه های آتیلیم آنکارا، دانشگاه ACIBADEM İSTANBUL، دانشگاه ALTINBAŞ استانبول ، دانشگاه İZMİR EKONOMİ İSTANBUL ، دانشگاه BİRUNİ استانبول ، دانشگاه MALTEPE İSTANBUL و همچنین Aydin, OKAN, Istinye, Koc, Yeditepe, Medipol, Yeni, Atilim,……… به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 

 1. زمان تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه چند سال است؟

تحصیل پزشکی برای دوره عمومی در این کشور ۶ ساله است.

 

 1. برای ورود به دانشگاه های پزشکی ترکیه چه مواردی باید رعایت گردد؟
 • شرکت در آزمون های خاص برای دانشگاه های دولتی
 • ارائه دادن یک انگیزه نامه قوی
 • داشتن دیپلم دبیرستان با نمره های خوب در دروس ریاضی، فیزیک، زیست شناسی و شیمی

 

 1. بهترین دانشگاه های پرشکی کشور ترکیه در چه شهر هایی هستند؟

عموما در شهر های استانبول،‌ازمیر و آنکارا بهترین دانشگاه های پزشکی قرار دارند.

 

 

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

globalacademia

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question