امکانات دبیرستان های ترکیه

تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه

نویسنده: مهدی کاظمی

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای سفر، مهاجرت و تحصیل است. سالانه بسیاری از ایرانیان برای ادامه تحصیل و استفاده از شرایط و کیفیت نظام آموزشی بالای این کشور اقدام به گرفتن بورسیه و مهاجرت برای تحصیل می کنند. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه می پردازیم. بهترین مدارس و میزان شهریه آن ها را مورد بحث قرار می دهیم و در کل تمامی این شرایط را برای ویزای همراه و دانشجویان ایرانی بررسی می کنیم.

شرایط عمومی تحصیل دوره دبیرستان در کشور ترکیه

به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و داشتن یک نظام آموزشی مشابه با آن، بسیاری از خانواده های ایرانی تمایل دارند تا فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور راهی کنند. دلیل دیگر را می‌توان هزینه های پایین برای پرداخت شهریه و زندگی در آن بیان کرد.

نظام آموزشی کشور ترکیه تحت کنترل و نظارت دولت ترکیه است. به همین دلیل افراد باید از سن ۶ تا ۱۴ سالگی به صورت اجباری در مدارس به صورت رایگان تحصیل کنند. زمان شروع مدارس نیز در کشور ترکیه از اواسط ماه سپتامبر تا اوایل ماه اکتبر است و تا پایان ماه می ادامه دارند.

در سنین شش تا چهارده سال دانش آموزان در مقطع ابتدایی و مقطع متوسطه اول یک دوره ۸ ساله را به صورت اجباری و رایگان باید درس بخوانند. بعد از آن مجاز هستند تا وارد دوره دبیرستان یا متوسطه دوم شوند. اصولاً اکثر دبیرستان های کشور ترکیه دارای آزمون ورودی هستند که شرط اصلی پذیرش در آن ها است. بعد از قبولی در آزمون یک دوره چهار ساله را دانش آموزان پیش رو خواهند داشت. مقاطع دبیرستان کشور ترکیه در زمینه های متفاوتی از جمله علوم دینی، فنی و هنرستان ها مشغول به تدریس هستند و به راحتی و با توجه به علاقه شخصی، دانش آموز می‌تواند در آزمون دبیرستان مربوطه شرکت کند. همانند ایران دروس شامل شیمی، ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، اقتصاد و تاریخ در هر یک از پایه های آن ها تدریس خواهد شد. تقریبا تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه رایگان است و در برخی از مدارس که خصوصی هستند دانش آموزان بسته به مقطع و گرایش خود و همچنین شرایط اختصاصی مدرسه هزینه هایی را باید پرداخت نمایند. جالب است بدانید که در کشور ترکیه مدارسی مخصوص ایرانیان وجود دارد که نه تنها به زبان فارسی تدریس می کنند بلکه کادر این مدارس نیز ایرانی هستند.

انواع دبیرستان ها در ترکیه

 

بهترین دبیرستان های کشور ترکیه و هزینه تحصیل در آن ها

نسبت به سایر کشورهای خارجی، هزینه های تحصیل در کشور ترکیه بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر است. این موضوع در کنار قرار داشتن بهترین دانشگاه ها در این کشور، دانش آموزان را ترغیب کرده است تا برای تحصیل در مقطع دبیرستان کشور ترکیه را انتخاب کنند. از سویی این کشور دارای یک فرهنگ مشترک و بسیار غنی است و به دلیل موقعیت جغرافیاییش مابین سه قاره آفریقا، آسیا و اروپا، به صورت یک پل ارتباطی بسیار قوی شناخته می شود. دلیل دیگر انتخاب ترکیه برای تحصیل دوره دبیرستان آشنایی و کسب تجربه از زندگی در یک کشور به سبک اروپایی است که پس از گذشت مدتی دانش آموز برای تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی دیگر اقدام می کند. چرا که ترکیه یک میانبر برای مهاجرت و زندگی در کشورهای اروپایی است.

هزینه های تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه با توجه به شهر و مدرسه انتخابی متفاوت است. بیشتر افراد، مدارس بین المللی شهر های بزرگی چون ازمیر و استانبول را بری تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه انتخاب می کنند. در ادامه برخی از معتبرترین و بهترین مدارس بین المللی این دو شهر را معرفی می کنیم.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: راهنمای جامع تحصیل در ترکیه

 

هزینه تحصیل دوره دبیرستان در شهر استانبول

Istanbul International School و ENKA Schools Istanbul از جمله دبیرستان های بین المللی در شهر استانبول هستند که هزینه تحصیل در آن ها به ترتیب در زیر آورده شده است.

 • $ LWIS Istanbul International School 42,838 – 68,540
 • $ Eyuboglu Schools 50,750 -71250
 • $ Jasmine International Schools 25,328 – 44,325
 • $ Istanbul International School 54,000 – 84,000
 • $ ENKA Schools Istanbul 83,174 – 90,428

 

هزینه تحصیل دوره دبیرستان در شهر ازمیر

$ MEF international school 9,650 – 28,725

$ SEV izmir 70,500 – 80,000

$ SEV American College 99,000 – 109,000

$ Ozel Gelisim Iikoretim Okulu 44،۲۳۰

 

شرایط اخذ بورس تحصیلی دوره دبیرستان در ترکیه

افرادی که دارای رزومه تحصیلی بسیار مناسبی هستند، بورسیه تحصیلی را دریافت می کنند. مقدار بورسیه دریافتی برای دانشجویانی که در مقاطع آموزش عالی در حال تحصیل هستند، بیشتر است؛ اما همچنان در نظر داشته باشید که تحصیل در برخی از دبیرستان های ترکیه رایگان است و تنها نیاز به قبولی در آزمون ورودی را دارید. همچنین برای تحصیل در این مدارس نیاز است تا ابتدا اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنید تا در این مدارس ثبت نام شوید. برای دریافت تخفیف در مدارس خصوصی نیز با داشتن توانمندی ها و نشان دادن آن ها می‌توانید در پرداخت شهریه تخفیف بگیرید.

شرایط دبیرستان و کالج های ترکیه برای تحصیل دوره دبیرستان

تمامی دبیرستان های ترکیه شرایط مخصوص به خودشان را دارند و این دانش آموزن هستند که با توجه به اهداف خود برای آیندشان می‌توانند یکی از این دبیرستان ها را انتخاب کنند. دبیرستان های آنادلو مدارسی که هم خصوصی و هم دولتی هستند، مسیری برای ورود به بهترین دانشگاه ها می باشند. در این مدارس علاوه بر زبان انگلیسی دانش آموزان زبان فرانسه و آلمانی نیز می آموزند.

آن دسته از دانش آموزانی که می خواهند در رشته های پزشکی، حقوق و فنی مهندسی تحصیل کنند، برای دوره دبیرستان باید در مدارس فنی بیلمیلر دوره دبیرستان خود را سپری کنند. در این دبیرستان بسته به نوع درس از یکی از زبان های انگلیسی و ترکی برای تدریس استفاده می کنند. مدرسه های دیگری برای تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه وجود دارند که تنها علوم دینی در آن ها تدریس می شود. لازم به ذکر است مدارس خارجی نیز در کشور ترکیه هستند که دوره دبیرستان به زبان های آلمانی و فرانسوی و دیگر زبان ها به دانش آموزان بسیاری درس داده می شود.

مدارس Bahçeşehir Koleji، Robert Koleji، Aka Koleji، Akdeniz Minikler koleji، Al Nahda International School، Aljazari International School، American Collegiate Institute، Ar-El Egitim Kurumalar و AREL Sport and Cultural Complex از بهترین مدارس کشور ترکیه به شمار می روند.

 

امکانات دبیرستان های کشور ترکیه

با توجه به این موضوع که پیش تر بیان کردیم، مدارس دبیرستان ترکیه، در دو بخش خصوصی و دولتی تقسم می شوند، تمامی هزینه ها و امکاناتی که در اختیار دانش آموزان خود قرار می دهند، متفاوت از یکدیگر هستند. مدارسی که با دریافت شهریه کار می کنند، منابع و امکانات بهتری را ارائه می دهند. تدریس در آن ها توسط برترین اساتید در زمینه های آموزشی صورت می گیرد و در کنار زبان انگلیسی، زبان های آلمانی و فرانسوی نیز آموزش داده می شوند. در دبیرستان های بین المللی کشور ترکیه به دلیل اینکه تعداد دانش آموزان در هر کلاس کمتر است، یادگیری دانش آموزان به مراتب از دیگر مدارس بیشتر است و دانش آموزان موفق تری را به جامعه اهدا می کند. برگزاری کلاس های فوق برنامه از جمله کلاس های ورزشی، کامپیوتر و مهارت های زندگی از دیگر ویژگیها این مدارس است.

شرایط اخذ بورس تحصیلی دبیرستان در ترکیه

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه

پذیرش تحصیلی برای تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه، اولین شرط است. بنابراین باید هزینه ای که برای مدرسه در نظر گرفته شده است پرداخت گردد و مدارکی از جمله: داشتن پاسپورت معتبر، مدارک تحصیل سال های آخر مقطع قبلی به همراه ریز نمرات، داشتن توصیه نامه از معلمین، ارائه انگیزه نامه برای پذیرش تحصیلی و جوایز معتبر علمی و فرهنگی (در صورت داشتن آن ها) نیز به مدرسه مورد نظر داده شود.

پس از دریافت پذیرش از مدرسه، دانش آموز باید برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اقدام کند. تمکن مالی نیز که نشان دهنده داشتن هزینه های زندگی و تحصیل هستند نیز در کنار مدارک نامبرده شده باید تحویل گردد.

هزینه های زندگی دانش آموزان دوره دبیرستان در ترکیه

معمولا دانش آموزانی که برای تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه پذیرفته می شوند، در مدارس شبانه روزی و دارای خوابگاه ساکن می شوند. میزان هزینه های خوابگاه برای آن ها به نوع امکاناتی که در اختیارشان قرار می دهند وابسته است. میزان این هزینه ها معمولا بین دویست تا پانصد دلار در ما است. (بسته به نوع خوابگاه دارد).

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: کارشناسی ارشد در ترکیه

 

شرایط دریافت ویزای همراه برای تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه

برخی از خانواده ها تمایل دارند که در مدت تحصیل فرزندشان در کنارشان باشند. بهترین ویژگی مدارس ترکیه این است که خانواده ها در مدت تحصیل قرزندشان در در این کشور بدون نیاز به ویزا می‌توانند به دیدن آن ها بروند. در صورتی که این خانواده ها در کشور ترکیه ملکی را خریداری کنند، می‌توانند به صورت اقامت و یا توریستی در این مدت در این کشور حضور داشته باشند. البته در صورتی که ارزش این ملک برابر با دویست و پنجاه هزار دلار باشد، پاسپورت و مجوز کشور ترکیه را نیز دریافت می کنند. اگر ارزش آن کمتر از دویست و پنجاه هزار دلار باشد اقامت موقت کشور ترکیه را دریافت می نمایند که تا ۱۰ سال قابل تمدید است و فرزندانشان می‌توانند در مدارس آن منطقه نیز تحصیل کنند.

طول دوره دبیرستان در ترکیه

تحصیل در مقطع متوسطه در کشور ترکیه چهار سال است. برخی از دبیرستان ها بر حسب تصمیمات اتخاذ شده یک سال را نیز به آموزش زبان های خارجی اختصاص می دهند.

 

انواع دبیرستان ها در کشور ترکیه

دبیرستان های دولتی که تحصیل استاندارد را دارند.

دبیرستان های امام هتیپ (Imam hatip)‌ که دروس مذهبی و زبان عربی را تدریس می کنند.

دبیرستان های فنی و حرفه ای که به آموزش های فنی اختصاص دارند.

دبیرستان های آناتولی که زبان های خارجه را تدریس می کنند.

دبیرستان های علوم که دوره های علمی را برگزار می کنند.

دبیرستان های آموزش فنی و حرفه ای صنعتی که دروس مربوط به علوم صنعتی را به دانش آموزان تدریس می کنند.

دبیرستان های آموزش فنی و حرفه ای برق که دروس مربوط به الکترونیک را به دانش آموزان تدریس می کنند.

دبیرستان های خصوصی که تمامی موارد ذکر شده در بالا را ارائه می دهند.

شرایط عمومی تحصیل دوره دبیرستان در ترکیه

چه دروسی در دوره دبیرستان در ترکیه تدریس می شوند؟

دروسی که در سال های اول و دوم دوره دبیرستان در ترکیه تدریس می شوند معمولا درس های زبان ترکی استانبولی، ریاضیات، شیمی، زیست شناسی، جغرافی،‌ زبان خارجی (فرانسه، ایتالیایی، ژاپنی، عربی، روسی، چینی و انگلیسی) و ادبیات ترکی استانبولی است. در خصوص زبان باید بیان کنم که زبان انگلیسی تدریس می شود و دیگر زبان های نامبرده به صورت زبان خارجی دوم آموزش داده می شوند.

در سال چهارم دانش آموزان باید همانند دبیرستان های ایرانی،‌ در امتحانات نهایی شرکت کنند. با قبولی در این امتحانات و کسب نمره مورد قبول دانشگاه، برای ادامه تحصیل در رشته های مورد نظرشان در دانشگاه اقدام می کنند. البته برای پذیرش در هر رشته نیاز است تا دروسی را با نمرات مخصوص در دوره دبیرستان قبول شوند. برای مثال برای تحصیل در رشته های اقتصاد، حقوق، روابط بین الملل، روانشناسی و مدیریت بازرگانی باید در دروس ریاضی و زبان ترکی استانبولی دوره دبیرستان، بیشترین نمره را کسب کنند. همچنین برای پذیرش در رشته هایی مانند علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، پزشکی و دیگر رشته های مربوط به علوم، باید در درس علوم دوره دبیرستان بیشترین نمره را به دست بیاورند. برای قبولی و تحصیل در رشته های تاریخ و جغرافی نیز باید در درس علوم انسانی نمره بیشتری بیاورند.

شرایط ثبت نام در مدرسه ایرانیان در شهرهای استانبول و آنکارا

مدارس ایرانی موجود در کشورهای دیگر همانند مدارس ایرانی کشور ترکیه، زیر نظر وزارت آموزش و پروش کشور ایران و تحت قوانین آن فعالیت دارند. معلمانی که در این مدارس مشغول به تدریس هستند، معلمانی با تجربه و مجرب از کشور ایران هستند که آزمون های مختلفی را برای کسب این سمت با موفقیت پشت سر گذاشته اند؛ بنابراین سطح علمی مدارس ایرانیان در کشور ترکیه، قابل اطمینان است. کشور ترکیه در سه مقطع در مدرسه ایرانیان ترکیه به زبان فارسی دانش آموز می پذیرد. شایان ذکر است این مدارس زیر نظر وزارت امور خارجه ایران در کشور ترکیه، با سیستم آموزشی همانند کشور خودمان و به زبان فارسی فعالیت دارند. افراد برای ثبت نام در این مدارس می‌توانند به راحتی به یکی از شهرهای کشور ترکیه که مد نظرشان است مراجعه کنند. در صورتی که تمایل دارید برای اقامت طولانی مدت در کشور ترکیه اقدام کنید، فرزند خود را در مدارس ترکی این کشور ثبت نمایید تا با فرهنگ و اجتماع آن ها آشنا شوند. توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام مدرک تاییدیه اقامت، مدارک تحصیلی پایه یا دوره قبلی فرزندتان (که از مدرسه قبلی او تایید شده است) و گذرنامه را باید ارائه دهید.

 

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد آرا : ۴۷

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن آخر

همانطور که گفته شد برای تحصیل دوره دبیرستان ترکیه باید در آزمون های ورودی مدارس آن شرکت کنید. پس از گذراندن ۴ سال در دبیرستان باید ابتدا در امتحانات نهایی شرکت کرده و شروط لازم برای قبولی در دانشگاه مورد نظر را پشت سر بگذارید و براساس نمرات شما در دروس بیان شده در مقاله، می‌توانید در هر یک از رشته های فنی، پزشکی و مهندسی ثبت نام کنید. پیش از هر گونه اقدام بهتر است با مشاورانی که در این حوزه فعالیت دارند، مشورت کنید.

educations studyinturkey

نظرات

 1. سلام ببخشید من یه سوالی داشتم، من امسال کلاس ۱۰ هستم، و در رشته فنی و حرفه ای گرافیک، میخواستم بگم که چجوری باید در بورسیه شرکت کنم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۵

   بیتا عزیز سلام،
   تشکر بابت پیامی که گذاشتید.
   بورسهای بسیار متنوع می‌باشد و بهتر است با برای بررسی دقیق‌تر با مشاوران بلواسکای مشورت بفرمایید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 2. سلام وقت بخیر،من کلاس نهم هستم و درمدارس عادی درس خوندم معدل نهمم۱۹/۵۰،معدل هشتمم۱۹/۷۱،معدل هفتم ۲۰هستش،ومدرک دانش آموزی خبرنگاری پانا روهم دارم ویکم زبان انگلیسی یاد دارم ودارم کلاس میرم تا تسلط کامل داشته باشم من میتونم برای دبیرستان بورسیه رایگان درکشور ترکیه یااتریش رو دریافت کنم،چون خودم شرایط مالی خوبی ندارم،میشه راهنماییم کنین.باتشکر  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ در ۰۱:۳۲

   فاطمه عزیز سلام،
   ضمن تبریک بابت معدل خوب شما،مدارس بین المللی ترکیه معمولا بورس‌هایی مختلفی دارد. اما میزان آن بورسیه‌های تحصیلی کاملا بستگی به شرایط متقاضی و مدرسه دارد.
   به همین منظور بهتر است شرایط شما توسط مشاوران بلواسکای دقیق‌تر بررسی شود.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 3. سلام وقتتون بخیر من یک سوال داشتم
  من میرم دوازدهم یعنی سال آخر دبیرستان و قصد مهاجرت دارم به ترکیه
  زمانی که برم به ترکیه و بخوام به مدرسه برم همون مقطع دوازدهم رو میخونم یا نه ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۶

   آیناز عزیز سلام،

   بله معمولا همان مقطع را میبایست بخوانید. اما بازهم برای بررسی دقیق تر با مشاورین بلواسکای تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 4. سلام وقتتون بخیر.
  من سال دهم رو در ایران گذروندم و می خواستم بدونم برای ادامه اش می تونم بورس بگیرم یا باید از اول دبیرستان رو با بورس اونجا شرکت کنم؟ بعد می خواستم بدونم محدودیت سنی هم برای شرکت کردن داره؟
  ممنون می شم راهنماییم کنید.🙏  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۶:۰۰

   تارا عزیز سلام،

   شما می‌توانید برای سال یازدهم درس بخوانید و احتیاج اینکه دوبراه از اول درس بخوانید نیست. معمولا محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و همین سن متداول دبیرستان نیاز هست.   ۰ 5. سلام خسته نباشید
  درمورد دبیرستان ها سوال دارم
  ایا با ما زبان انگلیسی هم بیشتر کار میکنن؟
  و اگر اصلا زبان ترکی بلد نباشیم مشکلی نداره؟….
  و اگر یک دوره در این مدارس شرکت کنیم، ضمن تقویت زبان، و بعد بخایم بریم کشور های دیگه ای نظیر کانادا میتونیم؟
  مدرسه تیزهوشان رشته انیمیشن قبول شدم اما رشته دیگه ای رو مد نظر دارم…
  سطح زبانم هم متوسط b1 a2
  شانس دریافت بورسیه دارم؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۵:۵۸

   دوست عزیز سلام،

   معمولا مدارس بین المللی در ترکیه به زبان انگلیسی می‌باشد و مدارس دولتی به زبان ترکی. البته معملا مدارس دولتی برای کسانی هست که انجا اقامت دارند و امکان ادامه تحصیل قطعا در کشورهای دیگر نیز برای شما فراهم می‌باشد. در عین حال حتما با کارشناسان بلواسکای ( Blue Sky ) مشورت بفرمایید تا بر اساس شرایط شما بهترین راه را به شما معرفی کنند.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 6. سلام وقت،بخیر
  من پایه دهم به یازدهم هستم میتونم بورسیه کاملا ریگان بگیرم؟
  معدل دهم ۱۹/۵بود
  شرایط چطوری هست؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۵:۵۶

   سارا عزیز سلام،

   معمولا دبیرستان های بین المللی ترکیه بورس‌های کامل ندارند اما حتما با کارشناسان بلواسکای ( Blue Sky ) مشورت بفرمایید تا بهترین راه‌ها و بورس‌ها را به شما معرفی کنند.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 7. سلام من میخواستم بدونم آیا ترکیه مثل ایران در مقطع دبیرستان انتخاب رشته داره ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۶

   زهره عزیز سلام،

   بله، در ترکیه هم مانند ایران برای ورود به دبیرستان انتخاب رشته وجود دارد.   ۰ 8. سلام و وقت بخیر.بنده پایه یازدهم تجربی هستم معدل هفتمم ۱۹/۸۳ و هشتم و نهمم ۲۰ هستش.معدل یازدهمم هم ۱۹/۲۰ شد و تاالان در خیلی از مسابقات هنری،ورزشی و علمی شرکت کردم و چندین لوح و مقام دارم و به زبان انگلیسی تا حدی تسلط دارم ولی پروسه ی گرفتن آیلتسم تا سه سال دیگه طول میکشه و کلاسهای ورزشی زیادی رفتم و کلاسهای هنری ام میرم و میشه گفت دانش آموز موفقی هستم اگر مصاحبه کردیم دقیق براتون توضیح میدم ولی خب متاسفانه وضع مالی خیلی ایده عالی ندارم و امکان اخذ اقامت دائم ترکیه رو ندارم و اخذ بورسیه دبیرستان ترکیه یکی از راه هاییه که برای موفقیت دارم بهش فکر میکنم بنظرشما با کمک شما میتونم بورس دبیرستان ترکیه رو بگیرم¿  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۵:۵۱

   فاطمه عزیز سلام
   بابت نمرات خوبت و فعالیت های مختلفی که دارید به شما تبریک می‌گوییم.
   به صورت کلی بورس‌های مدارس بین المللی درصدهای مشخصی مثلا تا ۵۰ % دارد و بورسهای کامل بسیار نادر است. اما بازهم پیشنهاد می‌شود با کارشناسان ما مشورتی داشته باشید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 9. سلام
  من الان پایه یازدهم انسانی هستم
  در مدارس نمونه دولتی هم درس میخونم و هرساله نمرات خوبی داشتم
  میخاستم بدونم اگه واسه سال دوازدهم بخوام در ترکیه تحصیل کنم

  مدرسه ای مناسب رشتم هست؟

  مدارس ایرانی در ترکیه دروس خدمون رو تدریس میکنند؟

  مدارس ایرانی در ترکیه دختر و پسر جدا هستن؟

  و اینکه مدارک اون مدارس برای ایران معتبره؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۱:۳۶

   سهیل عزیز سلام،

   پیشنهاد ما تحصیل در مدارس بین المللی داخل ترکیه می‌باشد که ازسطح کیفی بالایی برخودارند.
   مدارس ایرانی نیز در ترکیه وجود دارند اما اگر بخواهید مدرک رسمی ایران بگیرید طبیعتا میبایست ان مدرسه مورد تایید آموزش و پرورش ایران باشد.   ۰ 10. سلام. ببخشید من میرم کلاس هشتم و قصد دارم دبیرستان رو برم ترکیه. فقط یه مشکل هست اونم اینکه بابام مدرک سربازی نداره و براش پاسپورت نمیدن. میخواستم بپرسم ببینم که میتونم با مادرم بریم اونجا. بعد خودش برگرده ایران‌. یا اینکه اجازه نمیدن؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۲:۰۶

   ستایش عزیز سلام

   شما و مادر برای ثبت نام تشریف ببرید و معمولا اکر فردی مشمول باشد اجازه خروج ندارد، مگر با دلایل موجه. در زمینه پدر بهتر است از نظام وظیفه و یا پلیس به علاوه ده استعلام بگیرید.   ۰ 11. سلام وقت بخیر
  من نهم هستم به زبان انگلیسی خیلی مسلطم شاید اگه آیلتس بدم حداقل نمره ۵.۵میگیرم و همچنین به ترکی هم خیلی خوب مسلطم و وضیعت مالی ما خیلی هم خوب نیست برای من بورس میدن؟
  و اینکه دبیرستانی هست که خوابگاه هم داشته باشه؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۷ دی ۱۴۰۰ در ۰۱:۴۴

   سلام و درود
   مجموعه بلواسکای نماینده مدارس اینترنشنال در ترکیه است و امکان گرفتن بورسیه از مدارس اینترنشنال برای دانش آموزان پایین است.

   برای اخذ بورسیه نمره معدل، سطح زبان،مدارک علمی هنری آموزشی و ورزشی تاثیر گذار است و تا حدی بستگی به مرکز آموزشی نیز دارد باید مدارک ارسال شود و مکاتبه صورت گیرد.
   پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات و برای بررسی شرایطتون به طور اختصاصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 12. سلام و خسته نباشید.ببخشید من امسال کلاس هشتم هستم و از نهم به بعد و دانشگاه رو میخوام در ترکیه تحصیل کنم. خوشبختانه دانش اموز موفقی هستم و نمرات بالایی هم داشتم، اما تسلط زیادی بر زبان انگلیسی ندارم یعنی مشکلی پیش نمیاد؟و اینکه اوضاع مالی بسیار خوبی برای اقامت دائم در ترکیه رو هم ندارم متاسفانه، میخوام بگم با گرفتن بورسیه میتونم تا اتمام تحصیل در ترکیه اقامت داشته باشم؟ممنون میشم جواب بدید.  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۷ دی ۱۴۰۰ در ۰۱:۴۴

   سلام و درود
   مجموعه بلواسکای نماینده مدارس اینترنشنال در ترکیه است و امکان گرفتن بورسیه از مدارس اینترنشنال برای دانش آموزان پایین است.

   برای اخذ بورسیه نمره معدل، سطح زبان،مدارک علمی هنری آموزشی و ورزشی تاثیر گذار است و تا حدی بستگی به مرکز آموزشی نیز دارد باید مدارک ارسال شود و مکاتبه صورت گیرد.
   پیشنهاد میکنم برای اطلاعات و برای بررسی شرایطتون به طور اختصاصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 13. سلام من کلاس هشتم هستم و زبان ترکی استانبولی رو حدود ۹۰ درصدش رو بلدم میخواستم بپرسم اگه مدرکش رو بگیرم چیکار میتونم بکنم
  و راه های شرکت در بورسیه چیه  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۶ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۷

   پارسا عزیز سلام،

   در حالت کلی جابر سوال شما بله هست. امکان ادامه تحصیل در مدارس شبانه روزی ترکیه برای شما وجود دارد ولی مدارس با هم متفاوت هستند. چنانچه می‌خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا توضیحات کامل و جامع را در اختیارتان بگذاریم.   ۰ 14. سید نوید محمدی سرهنگ آبادی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در ۰۵:۰۹

  سلام وخسته نباشید
  وبسایتتون کامل در مورد همه چیز توضیح داده،واکثرا من سایت شما رو برا دوستانی که کشور ترکیه میخوان تحصیل کنند میفرستم،واقعا ممنون از اینکه کامل توضیح دادید ،
  یه سوال داشتم
  اگر دوران دبیرستان در مدرسه های عادی ترکیه درس بخوانه میتونه کنکور AyT کشور ترکیه بده،یا باید برای دانشگاه آزمون yos بده؟!  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۶ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۵

   نوید عزیز سلام،
   خیلی خوشحالیم که اطلاعات وب سایت ما برای شما مفید بوده است. در حالت کلی جواب سوالتون بله است و باید در آزمون یوس شرکت کنید چون دانشگاه‌های دولتی ترکیه آزمون ورودی دارند و فرقی نمی‌کند که از کدوم مدرسه شما فارغ التحصیل شده باشید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.   ۰ 15. سلام و وقت بخیر
  فرزند من کلاس هستم هست و برای سال تحصیلی آینده قصد مهاجرت داریم . با توجه به ابن که زبان ترکی بلد نیست چطور باید برای ورود به دبیرستان اقدام کنین؟ با توجه به این که دبیرستان‌ها امتحان ورودی داره
  سپاسگزارم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۳

   سلام. در اغلب دبیرستان های اینترنشنال برای ورود و ادامه تحصیل آزمون زبان از دانش آموز گرفته خواهد شد و در این آزمون میزان توانایی فردی افراد در مقوله زبان (ترکی_انگلیسی) محک خورده و در صورت پایین بودن نمره آزمون پیش نیاز زبان به دانش آموزان اینترنشنال ارائه می‌شود.
   توصیه می‌شود برای اطلاعات بیشتر و جهت مشاوره تخصصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 16. سلام وقت بخیر. من الان پایه دهم ریاضی هستم و معدل هفتم و هشتم و نهمم ۲۰ هست. دوست داشتم دهم رو اونجا بخونم ولی….
  گرفتن بورسیه چقدر طول میکشه و هزینه ش چقدر هست؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۲

   سلام و درود،
   مجموعه بلواسکای نماینده مدارس اینترنشنال در ترکیه است و امکان گرفتن بورسیه از مدارس اینترنشنال برای دانش آموزان پایین است.
   برای اخذ بورسیه نمره معدل، سطح زبان،مدارک علمی هنری آموزشی و ورزشی تاثیر گذار است و تا حدی بستگی به مرکز آموزشی نیز دارد باید مدارک ارسال شود و مکاتبه صورت گیرد.
   پیشنهاد میکنم برای اطلاعات و برای بررسی شرایطتون به طور اختصاصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 17. سلام من امسال دارم یازدهم را میخونم و سال دیگه میخواستم اگه بشه برای تحصیل به ترکیه برم و مشکلی پیش نمیاد سال اخر مدرسه برای تحصیل برم؟ از لحاظ یادگیری و اینکه من تا بخوام ترکی یاد بگیرم و چیزی بفهمم سال تموم میشه و سال ۱۲ام هم سال حیاطی ای هستش و خواستم بدونم نظر شما چیه و پیشنهادتون چیه من خودم اول میخواستم بعد از دیپلم برم و در ازمون yos شرکت کنم ولی بعد نظرم عوض شد چون اگه رود تر برم بهتر میتونم جا بیوفتم و زبانم هم بهتر میشه . الان دارم کلاس زبان میرم ولی عملا هیچی یاد نمیگیرم و تا داخل محیط قرار نگیرم تغییری نمیکنم . یک سوال دیگه هم داشتم که خواستم بدونم سطح درس ها در چه حد هستش چون من به دلیل آنلاین شدن مدارس درسم یکم لطمه دیده و خواستم ببینم به مشکل نمیخورم؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۱

   نیما عزیز سلام،
   در حالت کلی خیر مشکلی برای ادامه تحصیل در سال دوازدهم برای شما وجود ندارد.
   برای برسی بهتر و مشاوره دقیق تر برای انتخاب مقطع پیشنهاد میشود که با مشاورین ما تماس بگیرید و مشاوره اختصاصی رایگان دریافت کنید.   ۰ 18. سلام وقت بخیر من کلاس دهم تجربی هستم و میخوام یازدهم رو توی استانبول بخونم و از طریق خرید خونه توسط فامیلم اقامت میگیرم و اینکه من ۱ سال بخاطر مهاجرت به یک کشور نتونستم درس بخونم و الان با اینکه متولد ۸۳ هستم کلاس دهم هستم و برای کلاس یازدهم ۱۸ سالم میشه خواستم بپرسم محدودیت سنی نداده دبیرستان های ترکیه؟ چون احتمالا تو سن ۲۰ سالگی دوازدهم رو تموم کنم  ۰ 19. و یه سوال دیگع هم داشتم اینکه اگه کلاس یازدهم و دوازدهم رو توی ترکیه بخونم میتونم توی کنکور خود ترکیه شرکت کنم؟؟ یا بهتره توی آزمون yos شرکت کنم؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۷

   سمیرا عزیز سلام،
   در حالت کلی خیر مشکلی برای ادامه تحصیل در سال دوازدهم برای شما وجود ندارد.
   برای برسی بهتر و مشاوره دقیق تر برای انتخاب مقطع پیشنهاد میشود که با مشاورین ما تماس بگیرید و مشاوره اختصاصی رایگان دریافت کنید.   ۰ 20. سلام
  من کلاس هشتم هستم و میخام برم به ترکیه
  ولی سرمایه زیادی ندارم
  میشه با پدرم به ترکیه اقامت تحصیل بگیرم
  به زبان انگلیسی مسلط هستم
  بهم خوابگاه میدن؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۷ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۰

   سلام و درود
   در کشور ترکیه برای علاقه‌مندان به تحصیل در دبیرستان های این کشور مسیر های زیادی وجود دارد و شرایط گرفتن اقامت این کشور متفاوت است ولی در حالت کلی انجام پذیر است.
   با توجه به تسلط شما بر زبان انگلیسی مدارس اینترنشنال که شامل خوابگاه هم هست به شما پیشنهاد می‌شود.
   توصیه می‌شود برای اطلاعات بیشتر وجهت مشاوره تخصصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 21. ابراهیم جلیل پیران
  ۷ دی ۱۴۰۰ در ۰۷:۰۹

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم خدمتتون من سال آخرم هست من داوزدهم رشته تجربی هستم خواستم بپرسم باید دیپلم بگیرم بعد برم یا نه میتونم برم همون جا مدرک بگیرم در ترکیه  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۷ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۱

   سلام و درود
   در هر دو حالت برای شما امکان پذیر است.
   شما می‌توانید در ایران فارغ التحصیل شوید و بعد اقدام کنید برای پذیرش دانشگاه و هم می‌توانید سال دوازدهم را در کشور ترکیه تکمیل کرده و مدرک اینترنشنال از مدارس اینترنشنال دریافت کنید و بعد برای دانشگاه اقدام کنید. در حالت دوم زبان شما تقویت شده و شرایط ورود به دانشگاه از برخی لحاظ راحت تر خواهد بود.
   توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question