۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

لیسانس در استرالیا (Bachelor in Australia)

اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل داشتن محیط آموزشی با کیفیت، دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و شهرهای زیبا و امن به یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای تحصیل در مقطع لیسانس تبدیل شده است. مردم کشور استرالیا رفتار مهربان و دوستانه‌ای با دانشجویان بین‌المللی دارند. این کشور دارای چندین دانشگاه برتر بین‌المللی است که خدمات آموزشی با کیفیتی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از دانشگاه‌های برتر کشور استرالیا در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا نیز قرار دارند. دوره لیسانس در استرالیا به صورت ۳ ساله است اما به طور معمول دانشجویان پس از گذراندن ۴ سال می‌توانند مدرک کارشناسی استرالیا تحت عنوان  honors را کسب کنند. معمولا در این نوع مدرک دانشجویان در سال آخر موظف به انجام تحقیق و ارائه پایان‌نامه هستند که در این صورت سال آخر دوره کارشناسی به عنوان سال اول دوره فوق لیسانس نیز محاسبه می‌شود و با گذراندن یک سال دیگر دانشجویان می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در کشور استرالیا کسب کنند. معمولا دانشجویان درخواست خود را برای تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا در ماه‌‌های ژانویه و فوریه به دانشگاه ارسال می‌کنند.

چرا مقطع لیسانس را در کشور استرالیا سپری کنیم؟

 • دانشگاه‌‌های معتبر جهانی
 • سومین کشور محبوب برای تحصیل از نظر دانشجویان (بعد از آمریکا و انگلستان)
 • تحصیلات عالی مبتنی بر تحصیلات بریتانیایی
 • امکانات عالی تحصیلی برای دانشجویان
 • مراکز تحقیقاتی پیشرفته
 • مدرک قابل قبول در تمام کشورهای جهان
 • ارائه خوابگاه به دانشجویان مقطع لیسانس
کلاس‌های لیسانس مدیریت در استرالیا

محبوب‌ترین رشته‌های دوره لیسانس در کشور استرالیا

استرالیا برای دوره لیسانس رشته‌های زیاد و متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از رشته‌ها که در کشور استرالیا محبوب هستند عبارت‌اند از :

 • علوم کامپیوتر
 • پرستاری
 • پزشکی
 • امور مالی
 • مدیریت
 • حسابداری
 • مهندسی
 • اقتصاد
 • حقوق
 • هنر

کدام شهرها برای دوره لیسانس در استرالیا بهتر است ؟

استرالیا حدودا ۳۰ شهر دانشجویی دارد که اکثر دانشجویان این شهرها را برای تحصیل دوره لیسانس انتخاب می‌کنند. این شهرها به دلیل داشتن موزه‌ها و مراکز فرهنگی و تفریحی مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است. برخی از این شهرهای محبوب که دانشجویان برای تحصیل دوره  لیسانس در استرالیا آن‌ها را انتخاب می‌کنند عبارت‌اند از :

 • بریزبن
 • کانبرا
 • ملبورن
 • سیدنی

معرفی ۴ دانشگاه برتر دوره لیسانس در کشور استرالیا

استرالیا بیش از ۴۱ دانشگاه در شهرهای مختلف خود دارد که بیشتر این دانشگاه‌ها به صورت دولتی فعالیت می‌کنند. اکثر دانشگاه‌های استرالیا رشته‌های متنوعی را برای مقطع لیسانس به دانشجویان ارائه می‌دهند. برخی از دانشگاه‌های محبوب استرالیا که مورد توجه دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرند عبارت‌اند از :

۱ ـ University of Tasmania

این دانشگاه یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های کشور استرالیا است که رشته‌های مختلفی را برای تحصیل به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این دانشگاه شرایط آموزشی مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

ورودی دانشگاه University of Tasmania

۲ ـ Charles Darwin University

این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ در استرالیا تاسیس شده است و در زمان کوتاهی توانسته است به یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های استرالیا تبدیل شود. این دانشگاه رشته‌های متوع و زیادی را برای دوره لیسانس به دانشجویان ارائه می‌دهد.

Charles Darwin University

۳ ـ University of Queensland

این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه ایالت کوئینزلند معرفی می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۹۰۹ در استرالیا تاسیس شده است و دارای دانشکده‌هایی است که هر دانشکده چندین مدرسه در درون خود دارد. این دانشگاه انتخاب مناسبی برای دانشجویان در مقطع تحصیلی لیسانس است. این دانشگاه خدمات آموزشی و اساتید با تجربه‌ای در اختیار دارد.

University of Queensland

۴ ـ University of Adelaide

این دانشگاه دولتی در جنوب کشور استرالیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۷۴ تاسیس شده است و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های استرالیا محسوب می‌شود. این دانشگاه برای دانشجویان مقطع لیسانس در استرالیا رشته‌های مختلفی را ارائه می‌دهد.

University of Adelaide

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های استرالیا و رشته انتخابی خود می‌توانید با مشاوران آسمان آبی تماس بگیرید.

 برای پذیرش دوره لیسانس در استرالیا چه مدارکی باید داشته باشیم ؟

نمره زبان : مهم‌ترین نکته برای پذیرش دوره لیسانس در استرالیا داشتن مدرک زبان معتبر است. دانشجویان خارجی باید برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا مدرک آیلتس ارائه دهند، توجه داشته باشید که هر دانشگاه با توجه به رشته انتخابی شما دارای نمره آیلتس متفاوتی است. بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما مدرک تافل نیز بخواهند. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد مدرک زبان، باید به سایت دانشگاه مورد علاقه خود مراجعه کنید.

یکی دیگر از شرایطی که دانشجویان برای دوره لیسانس در استرالیا باید داشته باشند، گذراندن دوره پیش دانشگاهی است. معمولا این دوره‌‌ها در خود دانشگاه مربوطه نیز ارائه می‌شوند.

 • نمرات خوب در دوره پیش‌دانشگاهی
 • در برخی رشته‌ها داشتن تجربه کاری نیز ضروری است
 • نمونه فعالیت‌های علمی
دانشجویان دوره لیسانس در کشور استرالیادانشجویان دوره لیسانس در کشور استرالیا

چگونه برای مقطع لیسانس در استرالیا درخواست بدهیم؟

شما می توانید از طریق تماس با مشاوران آسمان آبی با شرایط اخذ پذیرش دوره لیسانس و دریافت اقامت تحصیلی در استرالیا آشنا شده و درخواست خود را از طریق ما برای دانشگاه ارسال کنید. کارشناسان شرکت آسمان آبی در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به اخذ پذیرش شما اقدام خواهند کرد.

آیا برای دوره لیسانس در استرالیا بورس تحصیلی وجود دارد ؟

برای دوره لیسانس در استرالیا معمولا بورسی برای دانشجویان در نظر گرفته نمی‌شود اما معمولا اکثر دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان بین‌المللی خوابگاه در نظر می‌گیرند.

دوره لیسانس در کشور استرالیا

هزینه تحصیل دوره لیسانس در استرالیا

در استرالیا هر دانشگاه با توجه به رشته‌ی انتخابی شما هزینه‌های مختلفی دارد.

هزینه تحصیل در رشته‌هایی مانند هنر، اقتصاد، بازرگانی، حقوق و رشته‌های مشابه آن حدودا ۳۰۰۰۰ -۱۵۰۰۰ دلار در سال است.

هزینه‌ی تحصیل در رشته‌هایی مانند علوم پایه، مهندسی پزشکی، پزشکی، دندان‌پزشکی و رشته‌هایی که دوره‌های آزمایشگاهی دارند برابر با  ۵۵۰۰۰-۲۲۰۰۰ دلار در سال است.

این را باید در نظر بگیریم که هزینه‌های تحصیلی و زندگی در کشور استرالیا بسیار زیاد است، ولی به دلیل هزینه زندگی پایین و دانشگاه‌های معتبر گزینه مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مقطع لیسانس محسوب می‌شود.در حالت کلی می‌توان گفت هزینه زندگی در استرالیا برای دانشجویان ۱۹۸۳۰ دلار در سال می‌باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های استرالیا و رشته انتخابی خود و هزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه‌ها می‌توانید با مشاوران آسمان آبی تماس بگیرید.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا : 1

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

 1. سلام هزینه دانشگاه به دلار استرالیا نوشته شده یا امریکا؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰۲:۳۹

   نریمان عزیز سلام
   کلیه هزینه‌ها در سایت، با توجه به ارز مرجع آن کشور نوشته شده‌است. در اینجا نیز، هزینه‌ها به دلار استرالیا نوشته شده‌است.
   با تشکر   ۰ 2. سلام.
  حداکثر سن جهت اخذ پذیرش مقطع لیسانس چقدره؟
  ینی با ۳۴ سال سن میشه پذیرش گرفت؟
  یه فوق دیپلم هم دارم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲ تیر ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۲

   رضا عزیز سلام
   برای اخذ پذیرش محدودیت سنی وجود ندارد. اما برای اخذ ویزا، محدودیت سنی وجود دارد و چنانچه وقفه تحصیلی شما زیاد باشد ریسک ویزای شما بالا می‌رود. معمولا سن ایده‌آل برای اخذ ویزا برای دوره لیسانس تا ۲۵ سال است.
   چنانچه تمایل داشتید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط فردی خود با دفتر ما تماس بگیرید.
   شماره تماس دفتر تهران : ۲۶۲۹۰۷۵۱   ۰دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question